M.Des. Tööstuse kunsti ja disaini tavades

Üldine

Programmi kirjeldus

iadp-mdes-2017-001.jpg

Visioon

"Kuidas, miks ja kus asju tehakse" tulevik muutub kiiresti uute tehnoloogiate ja võimalustega, mis tekivad iga päev. Mida tähendab see tuleviku kujundaja jaoks? Kuidas saaksime kasutada uute tehnoloogiate võimsust koos ainulaadse traditsiooniga, milleks on Indias luua uus keel disainis ja kunstis?

Me hõlbustame tulevaste disaini- ja kunstiteoste, kes saavad töötada mitmes kontekstis, luua keerukaid sidemeid, juhtida ja muuta muudatusi. Me hõlbustame ja juurutame autonoomia, et saavutada selge iseseisvus, olgu siis siis ettevõtja, disaini juht või iseseisev loomepraktika.

Kursus ühendab parimad tavad kunsti ja disaini metoodikatest, mis seejärel võimaldab üliõpilasel keerukat navigatsiooni uurimise, kontseptualiseerimise ja tõlke vahel. Kunsti ja disaini ühised väärtused seisnevad rangelt arusaadavas ja arusaadavas mõtteviisis ning teevad tavasid selliste vahendite abil nagu kaardistamine, süsteemide mõistmine, materiaalsete ja protsesside kohta teadlike valikute tegemine ning abstraktne materjalide realiseerimine jne.

Kunstiline tava võimaldab arendada tundeid, uurides mitmeid materjale, tehnikaid ja tehnoloogiaid, käsitöö ja masstootmise tööstusharusid, mille tulemuseks on vormi ja sisu rangelt otsimine. Programm avab võimalused mitme meedia vahelise dialoogi loomiseks, olulisuse ja kontseptuaalse rangusega.

Loomulikult saate luua eelmisest haridusest ja kogemustest lähtuva loomingulise praktika, loobudes sellest samamoodi. Üldine õpikogemus aitab teil jõuda hariduseni, et jõuda olukorrani, kus suudate juhtida, juhtida ja juhtida, mitte alustada uutest uutest valdkondadest.

Kui te näete end loomingulise tekstiilikunstniku või kunstnikuna, kui olete huvitatud sellest, kuidas tooted on kavandatud, kasutatavad ja hinnatud, kui soovite mõjutada seda, kuidas inimesed tulevikus mööblit kasutavad, aitame teil luua raamistikke, et realiseerida teie potentsiaal ja nägemus.

iadp-mdes-2017-002.jpg

Õppekava põhiväärtused

 • Teadlik
 • Keskendunud
 • Käed peal
 • Frugal
 • Mänguline

Kursuse struktuur

 1. Stuudiod soodustavad aktiivset kontekstilist õppimist, kus õpilased arendavad põhioskuste ja -teadmisi. Studios lihtsustavad koostöö- ja loomingulisi disainlahendusi komplekssetele avatud probleemidele
 2. Töötoad pakuvad intensiivseid õpikogemusi erinevate harjutuste tegemisel ja tegemisel.
 3. Istuniku lõpuks on üliõpilastele kohustuslik praktika tööstuse või disainstuudioga
 4. Iseseisev projekt on semestri väljakutse lõpus, mis võimaldab üliõpilasel osaleda uurimistöö / uurimistöö või disainipõhistes projektides. Õpilased algavad oma projektiettepaneku kirjutamise ja projekti ulatuse määratlemisega ning neid juhendavad teaduskonna / disaini spetsialistid.
 5. Valikained on vabade kunstide kursused, mille eesmärgiks on arendada õpilaste intellektuaalseid ja peegeldavaid oskusi ning motiveerida neid põhjalikumalt analüüsima ja lähenema nende projekteerimisprotsessile terviklikul viisil.
 6. Capstone'i projekt on viimase kolme semestri jooksul omandatud teadustöö, võimete ja teadmiste kulminatsioon. Õpilased peavad esitama oma disaini väljundi ja volitatud lõputöö dokumendi. Õpilasi juhendatakse selle lõpliku projekti raames ja läbivad seminarid, et saada tagasisidet õppejõudude ja eakaaslaste rühmade kohta

Õppemeetodid

 • Integreeritud ja keskendunud disaini ja tegemise lähenemisviis, mis võimaldab loovaid lahendusi välja töötada koos materjalide ja protsesside, tööstuse ja kommertsialiseerimisega seotud väljakutsetega.
 • Tulemuste valimine, mis võib viia kunstilise väljenduseni, teadlikult valides erinevaid loova mõtlemise meetodeid.
 • Eksperdiarvamuste ja rikaste tegemise oskuste kasutamine kohaliku tegemise kaudu on India kontekstis rikkalikult kõigil tasanditel
 • Institutsioonidevaheline ja osalusdemokraatia lähenemine inimestega suhtlemisele
 • Omandatud õppimise väljendamine, kasutades teoreetilist raamistikku diskursuse loomiseks, mis seab platvormi uutele võimalustele. Mõistmine ja positsioneerimine ennast suuremas ökosüsteemis.
 • Eneseteadlik õppimine ja iseseisev uurimus, mis koosneb teadustööst ja stipendiast, intellektuaalsest sõltumatusest, oma töö ja õppimise juhtimisest ja juhendamisest, kes vastutab strateegiliste otsuste tegemise eest.

Võimekomplektid

 • Abstraktselt - navigatsiooni keerukus ja ulatus, et destilleerida ja väljendada sisuliselt
 • Nägema - idee, projekt, tulevik, süsteem, tava, tööstus
 • Olema töötav - kaasata ja püsida, analüüsida ja sünteesida, tõlkida ja täiustada, olla valitsev
 • Oleks uudishimulik - uurida ja venitada, vaidlustada konventsiooni, suruda piirid
 • Et olla empaatiline - inimestele, ökoloogiale, tavadele, materjalidele
 • Olles teadlik praktik - mõistma maailmavaateid, arendama tähelepanelikkust, juhtima ja juhtima oskusi süsteemide mõistmiseks
 • Et olla ekspressiivne - ehitada uusi teoreetilisi ja praktilisi raamistikke

Võimalused

Need võimekused komplekteerivad ja valmistavad üliõpilast ette paljudele võimalustele koos:

 • Loomingulised tootmissektorid - suutma juhtida ja juhtida loomepraktikat nii valitsusvälises sektoris kui ka peavoolu tööstuses.
 • Creative Studio praktika - luua stuudio praktika, et luua ja teha eksklusiivseid kvaliteetseid kunstiteoseid ja kunstiprojekte valitud materjalides ja tehnikates.
 • Disainstuudio, R
 • Perekonna omanikud ja juhitud ettevõtted - pereettevõtte tegemine või loomine, uute tavade ja meetodite kasutuselevõtt vanemate traditsioonide noorendamiseks.
 • Käivitamisvõimalused, väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted - pakkumine kaasaegse käsitöö praktiseerija, ettevõtja või disaini konsultant.

Päringud

Seda kurssi juhib Manoj Dangoria .

Lisateabe saamiseks saatke meile Naga Nandini aadressil nandini@srishti.ac.in

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creat ... Loe edasi

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creativity to maximize the individual’s potential.The Ujwal Trust also manages Srishti's sister institution, the prestigious Mallya Aditi International School. Näita vähem