M.Des. avaliku ruumi kujunduses

Üldine

Programmi kirjeldus

psd-mdes-2017-001.jpg
Gubbi - Karnataka tahkete jäätmete käitlemise osalusmeetmed

Visioon

Avalikud ruumid on liikumis- ja läbisõiduks sise- ja välisruumid, samuti alalised ja mittekohased ruumid; kohtumine ja vahetamine; samuti meelelahutus ja vaba aja veetmine. Need ruumid ulatuvad kaugemale füüsilisest ja virtuaalsest, sotsiaalsest, kultuurilisest ja emotsionaalsest valdkonnast. Indias, kus traditsioon ja modernsus koos eksisteerivad mitmekihilise keerukusega, sisaldavad need ruumid tänavaid ja kõnniteid; pargid, maidanid ja bagaanid; raudteejaamad ja metroojaamad; kaubanduskeskused ja turgude kauplused; näitused, muuseumid ja galerii ruumid. India linnad seisavad silmitsi pideva vaevaga, et kujundada, säilitada ja parandada avalike ruumide ja nende omaduste asustust mitte ainult linnapiirkondades, vaid ka linnalähedastes piirkondades. Seetõttu peab edukas ja elamiskõlblik linn omama hästi kujundatud ja kaasavate avalike kohtade võrgustikku.

Srishti avaliku ruumi disaini programm edendab empaatiat, jätkusuutlikkust, kohanemisvõimet ja kaasatust. See avab õpilastele ruumilise disaini, süsteemide kujundamise, õiguse, poliitika ja juhtimise kompleksse vastasmõju kriitilise suhtlemise kaudu inimeste, kohtade, poliitika ja teooriaga. Programm hõlmab reaalajas projekte, mis on välja töötatud koostöös valitsusväliste organisatsioonide, valitsusasutuste, tööstuse ja teiste sidusrühmadega stuudioformaadis, et arendada konteksti, süsteeme, protsesse ja nendevahelist suhtlemist sügavalt ja täpselt. Selle tulemuseks on teadlik ja peegeldav praktika, mis on elus arutelusid, vastuolusid ja võimalusi valdkonnas.

Põhiväärtused

Avaliku ruumi disaini magistrandid on südames evolutsionistid ja võtavad need põhiväärtused:

 • Empaatiline - Nagu avaliku ruumi disainerid, hindame me "teist" üle "ise". Srishti disaini on teavitatud, pannes ennast teistesse kingadesse ja empaatiaga kõigile.
 • Kaasav - me tagame, et kavandatavad ruumid on kaasavad, kõigile kättesaadavad ja kõigile kättesaadavad.
 • Jätkusuutlik - me püüame saavutada jätkusuutliku koha, mis tasakaalustab ökoloogilisi, ühiskondlikke ja majanduslikke probleeme.
 • Kohanemisvõimeline - me oleme kohandatavad pidevalt muutuvatele kontekstidele ja tagame, et meie disainilahendused on vastupidavad muutuvatele sotsiaalsetele ja keskkonnaalastele vajadustele ja probleemidele.

psd-mdes-2017-002.jpg
Töötamine Channapatna käsitöölistega SrISHti ajal toimunud LeNSin pilootkursusel.

Kursuse struktuur

 1. Stuudiod soodustavad aktiivset kontekstilist õppimist, kus õpilased arendavad põhioskuste ja -teadmisi. Studios lihtsustavad koostöö- ja loomingulisi disainlahendusi komplekssetele avatud probleemidele
 2. Töötoad pakuvad intensiivseid õpikogemusi erinevate harjutuste tegemisel ja tegemisel.
 3. Istuniku lõpuks on üliõpilastele kohustuslik praktika tööstuse või disainstuudioga
 4. Iseseisev projekt on semestri väljakutse lõpus, mis võimaldab üliõpilasel osaleda uurimistöö / uurimistöö või disainipõhistes projektides. Õpilased algavad oma projektiettepaneku kirjutamise ja projekti ulatuse määratlemisega ning neid juhendavad teaduskonna / disaini spetsialistid.
 5. Valikained on vabade kunstide kursused, mille eesmärgiks on arendada õpilaste intellektuaalseid ja peegeldavaid oskusi ning motiveerida neid põhjalikumalt analüüsima ja lähenema nende projekteerimisprotsessile terviklikul viisil.
 6. Capstone'i projekt on viimase kolme semestri jooksul omandatud teadustöö, võimete ja teadmiste kulminatsioon. Õpilased peavad esitama oma disaini väljundi ja volitatud lõputöö dokumendi. Õpilasi juhendatakse selle lõpliku projekti raames ja läbivad seminarid, et saada tagasisidet õppejõudude ja eakaaslaste rühmade kohta

Õppimisviis

Õppimine on tingitud teooria / diskursuse, peegeldava praktika ja reaalses maailmas kogenemisest. Selline lähenemisviis võimaldab ülemaailmselt võimaluste igakülgset kättesaadavust ja loob teadlikkuse tänapäeva kontekstist.

Mdes-PSD-03.jpg
Üliõpilased Kutchi Banni rohumaade väljasõidul, fotosessioonid: koolide ja ettevalmistavate uuringute kool.

Programmi õppematerjalide hulka kuuluvad:

 • Teoreetilised ja kontseptuaalsed teadmised avaliku ruumi kujunduse, praeguste probleemide ja diskursuste lähenemisviisist kogu maailmas
 • Disaini mõtlemise vahendite kasutamine konteksti uurimiseks, lahenduse analüüsimiseks ja sünteesimiseks ning kontseptualiseerimiseks.
 • Projekti ja / või diskursuse avaliku ruumi kujundamise põhjalike uuringute meetodite ja vahendite mõistmine
 • Koostöö eakaaslaste, praktikute ja kogukonna vahel.
 • Kasutades reaalseid projekte / võimalusi, et luua ja testida sekkumisi / osalusdirektiivi kogukonna ruumides.

Võimekomplektid

Kursuse edukal lõpetamisel on lõpetajate jaoks järgmised võimalused:

Scholar

 • Uurige kultuuri-, poliitika-, keskkonna- ja ajaloolist ainulaadsust ning konteksti keerukust
 • Määrake kindlaks, mida tuleb teada mitmekülgsetes kontekstides ja kohandage distsipliini konkreetseid teadmisi probleemide lahendamiseks.
 • Kriitika piirangud, küsimuste eeldused ja piirangud; mõtle sõltumatult ja püüdma süvendada teadmiste valdkonnas osalemist.

Ettevõtlik juht

 • Projekteerida, kaasata ja hallata inimestele turvalist, jätkusuutlikku ja mitmekülgset tegevust avaliku ruumiga.
 • Võime mõista, analüüsida ja sünteesida teavet, valida ja kasutada sobivaid uurimismeetodeid

Praktik

 • Määratlege, uurige, katsetage tõelisi ja kontseptuaalseid raamistikke ning arendage uuenduslikke tavasid.
 • Tehke teadlikke valikuid ja laiendage kunsti, disaini, poliitika ja jätkusuutlikkuse ideid, et muuta oma tegevus teadlikumaks ja rikastumaks.

Ülemaailmne kodanik

 • Kasutage kaasava lähenemisviisi kogukondadega suhtlemiseks ja oma arvamuste tõhusaks edastamiseks paljudele vaatajaskondadele.
 • Olge piirkondlike perspektiivide suhtes tundlik, austama mitmekesisust ja aitama kujundada õiglaseid ja kaasavaid kogukondi.

psd-mdes-2017-005.jpg
UMC Mehhiko teaduskonna esitlus

Võimalused

 • Töötamine loomemajanduses nagu arhitektuur, maastikuarhitektuur, interjöörid ja linnaplaneerimine
 • Tööhõive teadus- ja arendusorganisatsioonides, valitsusvälistel organisatsioonidel
 • Lõpetajad saavad kaasaegse disaini praktikuna, ettevõtjana, disainikonsultandina või akadeemikuna
 • Lõpetajad võiksid töötada ja osaleda aktiivselt sellistes valdkondades nagu avaliku poliitika kujundamine ja avaliku ruumi kujundamine ja planeerimine

Päringud

Lisateabe saamiseks võtke palun Mary Jacob Kuruvillale aadressil maryjacob@srishti.ac.in või Ranjani Balasubramanian aadressil ranjani.b@srishti.ac.in

Viimati uuendatud jaan 2019

Teave kooli kohta

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creat ... Loe edasi

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creativity to maximize the individual’s potential.The Ujwal Trust also manages Srishti's sister institution, the prestigious Mallya Aditi International School. Näita vähem