M.Des. infotehnoloogia ja infotöötluse praktikas

Üldine

Programmi kirjeldus

iaidp-mdes-2017-001.jpg

Visioon

Me säilitame ja edastame narratiivi abil kultuuri, keelt ja kogu ajaloolist rekordit, kas müüt või reaalne. Narratiivid või lood, mis ei ole ainult suulised ja kirjutatud, vaid kunsti, tantsu, muusika ja draama, hõlmavad filosoofiat, ajalugu, poliitikat, keskkonda ja sotsiaalteadusi.

Srishti infotehnoloogia ja infotöötluse praktika uurib ideed, et kõik andmed on narratiivid. Teave on narratiiv, kuid sihikindlusega. Identiteedi- ja infokeskkonnad on omavahel seotud.

Lood kujundavad meie identiteeti, nad paranevad, teavitavad, väljakutseid ja on asjad, millest meie elu on tehtud. Kuigi andmete visualiseerimine, tõlgendamine ja edastamine on suures osas keskendunud infotehnoloogia ja-kujunduse valdkonnale kogu maailmas, on Srishtis sügavamalt sügavamalt tegeleda eetika, konfliktide, poliitika, varjatud reaalsuste ja andmete ja teabega seotud aruteludega. Kuidas saab kunsti, disaini ja tehnoloogiat kasutada teabe piiride edastamiseks ja toimingute tegemiseks? Mida saavad erinevate kultuuride traditsioonilised tavad tänapäevaste andmete tõlgendamiseks? Kust saab kunst ja teadus alternatiivsete uuringute aktiveerimiseks? Kuidas saab üks rüppe peegeldava enesega võrreldes maailmaga olla jutustaja, kes kaevab erinevaid andmeid, et saada sügavamat tõde? Need ja muud küsimused on juhendajatekaart, mille abil saate selles programmis osaleda ja luua. See kursus on püüdlus uurida, kuidas lahutada distsipliinipõhine andmete arusaamine, et kaasata oma nüansseeritud lugusid reaalses elus, mis võimaldab uute diskursside tekkimist.

Traditsioonilised narratiivi piirid lagunevad pidevalt ülemaailmse ja kohaliku, traditsioonilise ja kaasaegse liideste kaudu. Juurdepääs teabele teeb meie elava maailma füüsiliste piiride läbilaskvuse. Mitme ekraaniga on pidev ühenduvus, sotsiaalne ja massimeedia võtnud täiesti uue vormi. Narratiiv on muutunud igakülgseks, olenemata sellest, kas tegemist on keerukate andmetega, mida tuleb tõhusalt levitada erinevatesse sihtrühmadesse, kasutades mitmekesiseid meediume või kasutada seda vahendina uuringute läbiviimiseks kogukondadega.

Teadmistepõhises ühiskonnas on väljakutseks liikuda tarkusepõhisele ühiskonnale. Selle eesmärgi saavutamiseks püüame leida viise, kuidas sujuvalt tõmmata jumalateenistuse, laua ja rändkestlike meeste olemusest ja vaimust meie kaasaegsetesse kujudesse. Infokunsti- ja infotehnoloogilise programmi eesmärk on kujundada end ennast jutustajaks, käitumiseks , mille lugusid loome aja ja ruumi peentest objektiividest, kultuuridest ja kontekstidest, informatsioonist, teadmistest ja tarkuse hankest.

iaidp-mdes-2017-002.jpg
Tähtede ja tindipiltide uurimine märkide ja funktsioonide kohta.

Põhiväärtused

Disaini tagajärjed ei sõltu mitte ainult nende suutlikkusest suhelda, vaid ka sellistes väärtustes, mis teavitavad nende kontseptsiooni. IAIDP-s on narratiivi ülesehitamise ja kommunikatsiooni kasutamise eesmärk integreeritud eetikast ja empaatiast, vastutusest, sügavast arusaamisest ja enese olulisest juurutamisest keskkonnas. IAIDP-s määratletakse meie töö ja teavitatakse väärtustega:

 • Empaatiline öeldes
 • Eetiline kaasamine
 • Vastutav levitamine
 • Immutatud jutustus
 • Ökoloogiline teadlikkus

iaidp-mdes-2017-006.jpg

Kursuse struktuur

 1. Stuudiod soodustavad aktiivset kontekstilist õppimist, kus õpilased arendavad põhioskuste ja -teadmisi. Studios lihtsustavad koostöö- ja loomingulisi disainlahendusi komplekssetele avatud probleemidele
 2. Töötoad pakuvad intensiivseid õpikogemusi erinevate harjutuste tegemisel ja tegemisel.
 3. Istuniku lõpuks on üliõpilastele kohustuslik praktika tööstuse või disainstuudioga
 4. Iseseisev projekt on semestri väljakutse lõpus, mis võimaldab üliõpilasel osaleda uurimistöö / uurimistöö või disainipõhistes projektides. Õpilased algavad oma projektiettepaneku kirjutamise ja projekti ulatuse määratlemisega ning neid juhendavad teaduskonna / disaini spetsialistid.
 5. Valikained on vabade kunstide kursused, mille eesmärgiks on arendada õpilaste intellektuaalseid ja peegeldavaid oskusi ning motiveerida neid põhjalikumalt analüüsima ja lähenema nende projekteerimisprotsessile terviklikul viisil.
 6. Capstone'i projekt on viimase kolme semestri jooksul omandatud teadustöö, võimete ja teadmiste kulminatsioon. Õpilased peavad esitama oma disaini väljundi ja volitatud lõputöö dokumendi. Õpilasi juhendatakse selle lõpliku projekti raames ja läbivad seminarid, et saada tagasisidet õppejõudude ja eakaaslaste rühmade kohta

iaidp-mdes-2017-007.jpg
Jonas Glucki viimane töö Immersive'i üksusele, mis keskendub lindude esindamisele vabavormide maalimise tehnikaga. Linnuvaatlejana otsis ta uute lugejate jaoks lindude ja linnuvaatluste kogemust.

Õppemeetodid

 • Me osaleme integreeritud multidistsiplinaarses õppes
 • Uurime traditsiooniliste ja digitaalsete platvormide käitlemise, disaini ja arendamise praktilisi võimalusi
 • Me tugevdame oma õppimist kriitiliste vaatenurkade ja sihikindlusega
 • Me uurime kogukondi ja konteksti, kasutades osaluspõhiseid lähenemisi
 • Me ehitame mitut tüüpi väljendusviise, et osaleda erinevates valdkondades
 • Me kasutame kommunikatsiooni loomiseks narratiivseid struktuure ja tehnoloogiaid
 • Me vaatame rohkem kehastatavaid lähenemisi narratiivide uurimiseks, tõlgendamiseks, osalemiseks ja tõlkimiseks.
 • Me edeneme elavatest aruteludest, dialoogist, tundlikkusest ja eetilisest küsimusest mitmesugustel teemadel
 • Me soodustame iseseisvat ja enesemõistvat õpet

MDESIAIDP-05.jpgDevangana Dashi värvilised illustratsioonid tema raamatus "Jungle Radio", mis vaatleb linnukarte ja Bandipuri metsa muusikat.

Võimekomplektid

See kursus võimaldab õpilastel oma:

 • Võime teavitada ja suhelda narratiivi kaudu
 • Võime vaadata kõiki andmeid narratiivina
 • Võime suhelda ja töötada koos kogukondade, kontekstide ja piirangutega
 • Võime mõjutada ja mõista publikut, mille tulemuseks on uuemad tõlgendused selle kohta, mis lugu võiks olla

Võimalused

Eespool nimetatud võimete komplektid võivad viia selleni, et:

 • Võite jätkata oma kunsti / disaini tava, olla ettevõtja või disainikonsultant
 • Saate töötada interaktiivse meedia, televisiooni ja kirjastamise valdkonnas
 • Võite töötada valitsusväliste organisatsioonide / organisatsioonidega, kes töötavad sotsiaalsete ja ökoloogiliste probleemidega
 • Saate töötada õpetamise ja õppimisega erinevates kontekstides
 • Võite töötada väljakujunenud disainifirmade ja tootmisettevõtete jaoks
 • Saate jätkata oma uurimistööd ja jätkata Ph.D.
 • Saate arendada oma projekte ja taotleda toetusi.

Päringud

Lisateabe saamiseks palume sõbralikult Srivi Kalyanit aadressil srivi.kalyan@srishti.ac.in

iaidp-mdes-2017-011.jpg
Namrata Sehgali fotostormist - The Woven Lane, mis dokumenteerib Yelahanka kangaste elusid.

Päringud

Lisateabe saamiseks palume sõbralikult Srivi Kalyanit aadressil srivi.kalyan@srishti.ac.in

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creat ... Loe edasi

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creativity to maximize the individual’s potential.The Ujwal Trust also manages Srishti's sister institution, the prestigious Mallya Aditi International School. Näita vähem