AACSB Accredited

Meie maailm ja ettevõtted on eelkõige silmitsi häirivate muutustega, kuna nii andmete kogus, mida saab hankida paljudest andmeallikatest kui ka andmete töötlemiseks arvutusvõimest, on järjest kasvanud. Tulevased eksperdid ja juhid peavad mõistma, kuidas Data Analytics ja Decision Science võimendama andmast andmete väärtust - see on see, mida te selle magistriõppes õppisite.

See põnev uus magistrikursus on kavandatud Andmete analüüsi ja otsusteaduse valdkondade (Operations Research) valdkondade ristumisest ja lõpetajatest õpivad, kuidas kombineerida masinaõpet ja süvaõppemeetodeid matemaatilise optimeerimise lähenemisviisidega, heuristiliste algoritmide ja simulatsioonitehnikatega, et luua väärtust konkreetsed kasutusvaldkonnad. RWTH Aachen on statistikavaldkonnas esimene number

ARENGUVÕIMALUSED

Andmed on muutumas uueks "naftaks", tooraineks, mille väärtust luuakse, kuna ettevõtted saavad prognoositavaks ettevõtteks ja digiteerivad nende väärtusahelat. Iga tööstusharu ja rakendusala saavad kasu optimaalsete äriotsuste tuletamisest, kasutades andmete juhtimist. Operatiivotsuseid toetatakse või isegi automatiseeritakse, kasutades nüüdisaegseid masinloetmismudeleid koos optimeerimismeetoditega.

Hakka homme tehnoloogiaekspert, registreerides meie magistriprogrammi, mis ühendab andmeanalüüsi ja otsusteaduse valdkonnad. Õppige, kuidas arendada kaasaegseid ennustusmudeleid ja otsuseid, mis optimeerivad ettevõtte eesmärke.

TEIE PROFESSIONAALSED ARENDAMISED JA KARJÄÄRISE PROSPEKTID

M.Sc. Data Analytics ja Decision Science (DDS) on hoolikalt kavandatud selleks, et varustada ambitsioonikaid spetsialiste STEM taustaga, millel on selge oskuste kogum, mis on vajalik digiteeritud ja globaliseerunud majanduse edukaks muutmiseks.

Andmepõhised otsused muutuvad üheks vertikaalseks järgnevaks missioonikriitilisemaks. Paljud elukutsed seisavad silmitsi häirivate muudatustega, ametijuhendid oluliselt muutuvad, kuna andmete- ja algoritmipõhised otsused on ettevõtete väärtuse loomise ja uute töökohtade loomise keskmes. Praegu käimasolevate ülesannete täitmine või lihtsate lähenemisviiside toetamine eeldab tulevikus spetsiaalseid teadmisi Data Analyticsis ja Otsusteaduses, masinloomes ja optimeerimistehnikates.

M.Sc. Saksa RWTH Aacheni ülikooli poolt pakutav kraad võimaldab teil jätkata ka akadeemilist karjääri ja jätkata doktoriõpinguid sellistes valdkondades nagu andmete analüüsimine, masin õppe

Ükskõik, kuidas soovite pärast lõpetamist jätkata: meie pühendunud karjääri- ja ettevõtluskeskuste ekspertide meeskond viib teid reisile ja aitab teil otsustada, kuidas kõige paremini oma ambitsioone ellu viia, olgu see siis põnev uus töö või oma ettevõtte alustamine. Püüame paigutada meie lõpetajad ülemaailmse tehnoloogia sinistesse kiipidesse, varjatud tehnoloogia meistrid, juhtivad tehnoloogiaalased konsultatsioonid ja kiiresti arenevad tehnoloogilised ettevõtmised. RWTH Aacheni ülikooli ettevõtluskeskus on ka pikaajaliselt toetanud innovaatiliste ettevõtete käivitumist meie lõpetajate poolt - 70-100 aastas.

Järgnevas loetelus antakse ülevaade magistriprogrammi edukat üliõpilast teenivatest andmeteadlaste töökohtadest, mis ühendavad andmete analüüsi ja operatiivteadmisi.

 • Jaekaubandus
 • Tööstus
 • Transport
 • Energia

Täiendavad kasutusalad leiate järgmisest:

 • Turundus (nt reklaamipaigutus, SEO optimeerimine, turunduskampaania optimeerimine jne)
 • Tervishoid (nt personaliseeritud meditsiin, automaatne diagnostika jne)
 • Rahandus
 • Poliitika
 • Põllumajandus
 • Jätkusuutlikkus
 • Sport
 • Haridus
 • jne.

Tegelikult on keeruline välja tulla tööstus või teenus, mida otseselt ega kaudselt ei mõjuta andmete ja algoritmide otsene langus. Otsuste muutmise vajadus (paindlikum, reaalajas, ebakindlas ja pidevalt muutuvas keskkonnas) on matemaatilise optimeerimise juurutatud otsustusprotsess vältimatu. Ainult prognoositav analüüs (nt masin õppe) võib kasutada ajalooliste ja olemasolevate andmete potentsiaali; Ainult ettekirjutatav analüüs (matemaatiline optimeerimine ja operatsioonide uurimine) võib hõlmata kõiki valikuvõimalusi, millega otsustav tegija seisab silmitsi.

OMA ASPIRATSIOONID

See programm sobib teile ideaalselt, kui soovite areneda professionaalina ja muuta oma karjääri.

Kandke nüüd, kui:

 • Teil on STEM (teaduse, tehnoloogia, inseneri ja matemaatika) taust, vähemalt üks täiskoormusega töökogemus aastas ja soovite süvendada oma teadmisi masinõppe, tehisintellekti, operatsiooniuuringute tehnikate (matemaatiline optimeerimine, heuristilised algoritmid ja simulatsioon) ja andmekesksete otsuste tegemisel.
 • Te olete kirglik inseneri ja tehnoloogiaga ning soovite oma oskusi täita, et tulla toime homsete väljakutsetega algoritmide abil andmete väärtuse loomiseks.
 • Sa tahad õppida, kuidas võimendada masinaõpet, tehisintelligentsi, operatsioonide uurimist ja andmepõhist otsustusprotsessi kasumlikeks ja jätkusuutlikeks ärimudeliteks, mis võimaldavad teil oma tööstuses pigem juhtida tehnoloogilist ümberkujundamist, mitte lihtsalt järgida seda.
 • Teil on hea tundmine ja töökogemus vähemalt ühe kõrgetasemelise programmeerimiskeelega (nt Python, Java, C / C), samuti mõned kogemused tarkvara arendamisel või tarkvaraprojekti toetamisel.

ÕPPEKAVA KIRJELDUS

Tulevikuandmete analüüs ja otsusteaduse eksperdid peavad kokku koguma asjatundlikkust paljudest valdkondadest:

 • Masinatreening, sügav õppimine ja tehisintellekt
 • Matemaatiline optimeerimine, heuristilised algoritmid ja simulatsioonitehnikad
 • Andmete mõistmine, käitlemine ja rikastamine
 • Tööstusharu teadmised (nt tootmine

M.Sc. Andmete analüüs ja otsusteadus (DDS) pakub terviklikku põhikursuste programmi masinõppe, matemaatilise ja heuristiliste optimeerimise ja andmetöötluse otsuste tegemisel. Need kursused on kaasas lai valik valikaineid, mis pakuvad sügavat sukeldumist konkreetsetele rakendusvaldkondadele. Meie kursused ühendavad nõudlikud ja tipptasemel teadusuuringud praktiliste projektide ja väljakutsetega. Oleme pidevalt läbi vaadanud ja laiendanud valikainete komplekti, mis kajastavad uusimaid suundumusi ja hoiavad kursis tehnoloogia muutustega.

Kaheaastane täistööajaga programm koosneb seitsmest põhikomponendist, millest mõnda saab kohandada vastavalt teie individuaalsetele vajadustele ja huvidele. Sa võid ka registreeruda saksa keele kursus ilma lisatasuta.

DDS Essentials (10 AP, mis tuleb täita semestril 1) DDS Essentials koosneb kahest kursusest, mis hõlmab matemaatika, statistikat, algoritme ja andmestruktuure. Need moodulid moodustavad aluse edukaks osalemiseks Andme Analyticsi ja Otsusteaduse põhikursustel, samuti mõnedes rakendusvaldkondades ja erialadel.

Data Analytics (10 AP lõpetatakse 1. ja 2. semestril) plokk “Data Analytics” koosneb kolmest moodulist. Moodul „Ennustav modelleerimine” hõlmab andmete töötlemise ja andmete kvaliteedi küsimuste põhialuseid, prognoositavat modelleerimist ja äri- ja kasutusjuhtude valideerimist ning prognooside hindamist. Kursus “Masinõpe” keskendub masina ja sügava õppe põhialustele ja tipptasemele arengule. Kolmas moodul on praktiline harjutus, mis täiendab kahte loengut.

Otsusteadus (15 AP lõpetatakse 1. ja 2. semestril) See plokk koosneb kolmest moodulist: moodul „Optimeerimismudelid” tutvustab mõisteid tipptasemel otsustamismudelite loomiseks, mis suudavad jäädvustada valikute kombinatoorse plahvatuse , sealhulgas võrgud ja lineaarsed ja täisarvud. Moodul “Algoritmide kavandamine ja analüüs” keskendub nende optimeerimismudelite lahendamiseks kasutatavatele kaasaegsetele meetoditele. Kursus hõlmab algoritme mitte ainult deterministlikele probleemidele, vaid ka robustse optimeerimise ja algoritmilise mängu teooria meetoditele, mis võimaldavad otsuste tegemise protsessi ebakindlust käsitleda. Moodul „Heuristiline optimeerimine” hõlmab metaheitistika põhialuseid ja väljakutseid, mis on tekkinud keerukate planeerimisülesannete jaoks kõrgtehnoloogiliste heuristikate kujundamisel erinevates valdkondades.

Analüütika projekt (10 ainepunkti 2 semestris)

Analüütika projekt on praktiline harjutus, mis täiendab otsuste teaduse ja andmete analüüsi plokkide loenguid. 3-6 õpilase meeskonnad töötavad koos praktiliselt motiveeritud analüütilise projektiga ja läbivad peaaegu kogu analüütilise protsessi, kasutades masinaõppe ja optimeerimise tehnikaid: probleemi vormistamine, andmete modelleerimine, mõistmine, kogumine ja puhastamine, algoritmi valik ja arendamine rakendamine, arvutuslik lahendus, visualiseerimine ja tõlgendamine ning tulemuste dokumenteerimine. Saate teada, kuidas esitada oma tulemusi nii praktikale orienteeritud kui ka teaduslikule publikule.

Juhtimise ja pehmete oskuste valikained (10 AP lõpetatakse 2 semestris) Valige juhtimisoskuste süvendamiseks kaks järgmistest valikainete kursustest:

 • Insener, kultuur
 • Digitaalne töö
 • Strateegiline tehnoloogia juhtimine
 • Innovatsiooniprotsessi juhtimine
 • B2B turundus
 • Teenuste ja tehnoloogia turundus
 • Käivitus- ja kasvuhaldus
 • Ettevõtluse turundus ja rahandus

Tehnoloogia valikained (5 ainepunkti 2 semestris) Valite ühe kolmest võimalikust kursusest:

 • Advanced Machine Learning
 • Andmekaevanduse põhimõtted
 • Tööstuse logistika

Praktika või välismaal õppimine (15 AP, mis tuleb lõpule viia 3 semester) Rakenda oma oskusi tööstusharu töökohal ülemaailmsetes ettevõtetes, nagu Deutsche Post DHL, PTV Group ja teised, või süvendada oma teadmisi, õppides rahvusvahelises ülikoolis või osaledes suvekoolid või veebikursused.

Rakendusvaldkonnad (15 AP lõpetatakse 3. semester) Lisateave järgmiste valdkondade kohta:

 • Digitaaltegevused ja tarneahela juhtimine
 • Logistikasüsteemide optimeerimine
 • Energia majanduslik modelleerimine

Magistritöö (30 AP lõpetatakse 4. semester) Magistritöö kirjutamisega programmi lõppedes näitab, et suudate lahendada metoodilisi või analüütilisi väljakutseid, kasutades programmis omandatud teadmisi ja teaduslike uuringute meetodeid.

Saksa keele kursus (üks kursus lõpetatakse 1. või 2. semestril) Teise keele õppimine on eduka karjääri oluline osa. Saksa keele oskuse omandamine on samuti oluline eeltingimus Saksamaa tööjõuturul, nii praktika ajal kui ka pärast seda. Programmi osana pakume võimalust lõpetada intensiivne saksa keele kursus, et laiendada oma kultuurilist mõistmist ja parandada oma karjäärivõimalusi. Teil võib olla võimalus registreeruda 3 ja 4 semestri täiendavatesse keelekursustesse. Üliõpilaste nõunik aitab teil ühendust võtta asjakohaste kontaktidega.

Õppimisvõimalused

Õpilased, kes selles programmis osalevad, õpivad masinõppe, tehisintellekti, operatsioonide uurimistöö ja otsusteaduste põhialuseid ja tipptasemel edusamme. Kursusi õpetavad maailma juhtivad eksperdid oma vastavates valdkondades. Valikainete moodulid võimaldavad üliõpilasel spetsialiseeruda erinevatele valdkondadele, nagu tootmine või logistika, et saada sügav mõistmine konkreetsetest tööstusharudest.

RWTH Business School asub RWTH Aacheni Ülikooli uues ülikoolis. Ülikooli ärikool ja selle emaorganisatsioon, Business School ja Economics on vähem kui 5% kogu maailma ärikoolidest, mis on AACSB akrediteeritud. RWTH Aacheni Ülikool on üks teaduse ja tehnoloogia ülemaailmsetest juhtidest ning tal on suurepärane maine nii teaduslikes kogukondades kui ka tipptasemel ettevõtetes. Ülikool on kantud kõrgkoolide kõrgema hariduse reeglisse 29. positsioonis inseneri- ja tehnikateaduste kohta ning QS-i järjekorras 33. positsioonis. Kõige olulisem on see, et RWTH Aachen on ülemaailmse positsiooni 27 kohas "tööandjate hinne" ja 12. positsioon Euroopas operatsioonide uurimise ja statistika valdkonnas QS ülikoolide edetabelites.

Meie õpetamise viis

 • Tudengikeskne õppimine: kõik kursused põhinevad osalejate-kesksel lähenemisviisil, mis rõhutab juhtide ja osalejate vahelist suhtlemist juhtumiuuringute, grupi esitluste, arutelude või laborisessioonide kaudu.
 • Interdistsiplinaarne mõtteviis: enamus kursusi keskenduvad tehnoloogia ja otsuste tegemise vahelistele ristumistele, mis aitavad teil tegelda reaalmaailma väljakutsetega mitmest perspektiivist ja anda teile tõeliselt interdistsiplinaarse mõtteviisi.
 • Käsitöö kogemus: enamikul kursustel on teil võimalus tegelda reaalmaailma väljakutsetega, võimaldades teil rakendada klassis omandatud teadmisi ja omandada praktilisi kogemusi.
 • Kultuuridevahelised meeskonnad: kuna mitmekultuurilises meeskonnas töötavad tänapäeva maailmas, on enamikul kursustel rühma projektid, kus saate lahendada juhtimis- ja tehnoloogilisi väljakutseid kultuuriliselt mitmekesistes meeskondades.

MEIE PARTNERID

M.Sc. Andme analüüsi ja otsusteaduse (DDS) annab RWTH Business School ja Ülikool, samuti juhtivad partnerid akadeemiliste ringkondade ja tööstuse üle maailma. Valige ühe juhtiva ülikooli vahetus või omandage praktiline töökogemus ühel meie tipptasemel tööstuspartnerist.

VASTUVÕTMISNÕUDED

Tehnoloogia fookus
RWTH Business School otsib taotlejaid, kellel on taust tehnoloogia valdkonnas ja vähemalt inseneri või teaduse bakalaureuse STEM valdkonnas (teadus, tehnoloogia, inseneri-ja matemaatika).
Taotlejad vajavad vähemalt
 • 125 ainepunkti matemaatika ja / või loodusteadustes (nt füüsika, keemia, arvutiteadus jms)
 • 15 ainepunkti kõrgema matemaatika või statistika, andmebaaside ja infosüsteemide, programmeerimise, algoritmide ja andmestruktuuride, keerukuse teooria, kvantitatiivsete meetodite / operatsioonide uuringute valdkonnas
Täiendavad üksikasjad on määratletud eksamieeskirjades.
Tööalane kogemus
Taotlejatel peab olema vähemalt 12-kuuline töökogemus.
Inglise keele oskuse tõendamine
Programmi õpetatakse täielikult inglise keeles. On vaja tunnustatud inglise keele oskuse tunnistust.

TAOTLUSPROTSESS

Palun ärge kõhelge meile e-posti aadressilt dds@business-school.rwth-aachen.de, kui teil on taotlust puudutav küsimus.
 1. Kogu kõik dokumendid pdf-formaadis meie kontroll-loendist: https://www.business-school.rwth-aachen.de/en/application-process/
 2. Looge veebirakenduste konto meie veebirakenduse portaali kaudu: https://online.rwth-aachen.de/RWTHonline/ee/ui/ca2/app/desktop/#/login?$ctx=lang=en;rbacId=
  Rakenduse portaal avatakse detsembris ja jääb avatuks kuni 1. märtsini igal aastal väljaspool Euroopat asuvatele taotlejatele ja kuni 15. juulini Euroopa taotlejatele.
  Järgige meie üksikasjalikku juhist või allpool toodud punkte.
  Kahjuks ei ole mõned suvandid veel inglise keelde tõlgitud, palun järgige alltoodud samme:
  1. Peate esmalt looma ja aktiveerima rakenduste portaali konto.
  2. Kursus M.Sc. DDS algab Wintersemesteris
  3. Õppetüüp: magistriõpe
  4. Kavandatud aste: Master 1 Fach
  5. Sisseastumisaasta: 1 - käsitsi sissepääs
  6. Õppevorm: järjestikune magistriõpe
  7. Värskendage oma isikuandmeid. Kollase joonega ümbritsetud alad on kohustuslikud (sünnikoht ja -riik, esimene kodakondsus). Süsteem toetab praegu ainult meest ja naisi soo järgi, vabandame põhjustatud ebamugavuste pärast.
  8. Värskendage oma kirjavahetuse aadressi
  9. Uuendage oma alalise koduaadressi (kui see pole samaväärne kirjavahetuse aadressiga)
  10. Lisage akadeemiline taust või õppekava. Pange tähele, et teil palutakse sisestada oma esimene suur teema. Kahjuks on enamus nimekirjas veel saksa keeles. Samuti palutakse teil teatada, kui olete õppinud. Kahjuks tunneb süsteem ainult Saksa semestri aegu. Kui teie ülikool töötab teistsuguse ajakava järgi. palun kasutage lähima lähendamist. Wintersemester algab tavaliselt oktoobris ja lõpeb veebruaris, tavaliselt algab Sommersemester umbes märts / aprill ja lõpeb juunis / juulis. Kui teil on küsimusi, võtke meiega ühendust.
  11. Järgige veebipõhist taotlemisprotsessi ja laadige üles vajalikud dokumendid. Täitke veebipõhine taotlus saatmise kaudu.
  12. Eelvaade rakendusest ja kontrollige, kas kõik on õiged.
  13. Teie praegust olekut saab jälgida veebipõhise portaali kaudu. Kui teid vastu võetakse, saadame meil vastuvõtukinnituse koos lepinguga.

Kontroll-leht koos nõutavate dokumentidega

Elulookirjeldus (CV): palun anna oma viimane CV inglise keeles, milles on loetletud teie ülikooliharidus, kraadid, töökogemus ja vastutus.
Isiklik avaldus: palun esitage lühike ja köitev avaldus, mis kajastaks teie eesmärke, püüdlusi ja ootusi, et teid selles magistriõppes arvestataks.
Ülikooli kraadi tunnistus ja ülikoolide kirjaliku ärakiri: palun esitage koopia oma kraadiõppest ja oma ärakirjas oma bakalaureusekraadide kohta, võimaluse korral, kui palju on antud ECTS-ainepunkte. Lisaks, kui teie dokumente ei väljastatud inglise või saksa keeles, peate esitama kinnitatud tõlke. Pange tähele, et saate taotleda enne, kui olete saanud oma lõpliku kraadi tunnistuse. Kuid peate esitama selle ametliku registreerimisprotsessi osana.
Kaks soovituskirja: palun esitage kaks soovituskirja inglise keeles. Neid võib välja anda ülikooli professor / lektor või teie praegune või eelmine tööandja. Soovituskirjas ei ole standardvormi ega vormingut, mida tuleb kasutada, kuid palun veenduge, et kõik soovituskirjad ei ole pikemad kui kaks lehte ja sisaldavad järgmisi üksikasju:
 • Teie suhe autoriga
 • Teie akadeemiline / ametialane ajalugu
 • Teie omadused / saavutused / ambitsioonid vastavas valdkonnas,
 • Teie isiklikud omadused ja eesmärgid
 • Autori allkiri
 • Asutuse / ettevõtte kirjaplank (võimaluse korral) ja
 • Emiteeriva asutuse / ettevõtte tempel (võimaluse korral).
Professionaalne töökogemus: Registreerimise ajal on vaja vähemalt üheaastast töökogemust. Töökogemust tõendav dokument peab sisaldama järgmisi üksikasju (inglise keeles):
 • Täielik aadress ja ettevõtte kontaktandmed
 • Ühinemiskuupäev ja vajaduse korral tagasiastumise kuupäev
 • Nädalatunnid
 • Tööpakkumine ja
 • Ülesannete ja kohustuste lühikirjeldus.
Inglise keele sertifitseerimine: nõustume järgmise ingliskeelse sertifikaadiga:
 • Interneti-põhise TOEFL-i minimaalselt 90 punkti
 • IELTS (akadeemiline) test minimaalse üldribaga 5 punkti
 • Cambridge'i test - tunnistus Advanced English (CAE),
 • Esimene ingliskeelne tunnistus (FCE), mis on koostatud B-ga ja
 • RWTH Aacheni ülikooli keelekeskuse (B2) paigutuskatse.
 • Saksa taotlejatele: Ein Zeugnis, das englische Sprachkenntnisse auf dem Niveau B2 des "Gemeinsamen europäischen Referenzrahmens (GeR)" ausweist. Dieser Nachweis wird zB durch die Vorlage eines deutschen Abiturzeugnisses erbracht, aus dem ersichtlich ist, dass Englisch bis zum Ende der Qualifacesphase 1 (Jahrgangsstufe 11 ja G8-Abitur, sonst Jahrgangsstufe 12) durchgängig belegt und mit mindestens ausreichenden Leistungen abgeschlossen wurde.
Aruande skoor ei pruugi olla kõrgem kui kaks aastat selle aasta 1. augustiks, mille jooksul taotlete kraadiõppet. Ülekandearuannete koopia tuleb üles laadida online-taotluste süsteemi. Teie tõend inglise keele oskuse kohta ei ole kohustuslik taotlusdokument. Kuid see tuleb esitada registreerimise ajal. Sellest tulenevalt saate taotleda isegi siis, kui ootate veel keelekatset või saadate tulemusi taotluse esitamise ajal. Palun ärge saatke originaaleksemplari TOEFL või IELTS skoorile ülikoolile (ka mitte ETSi kaudu). Palun lisage veebirakenduse skannitud koopia ja hoidke algupärast koopiat.
Vastuvõtmise korral tuleb registreeruda esialgne skoor. Inglise keele sertifikaadid ei nõuta USA, Suurbritannia, Kanada, Iirimaa, Uus-Meremaa ja Austraalia kodanikele ega esimese astme omanikele.
APS (ainult Hiina taotlejatele)

VÕTME FAKTID

 • Pealkiri: Andmete analüüs ja otsusteadus (DDS)
 • Kraad: magistrikraad (M.Sc.)
 • Fookuses: masinõpe, tehisintellekt, operatsioonide uurimine, otsuste tegemine
 • Kestus: 4 semestrit täistööajaga, sh 1 semester Magistritöö
 • Sihtgrupp: noored spetsialistid STEM (teaduse, tehnoloogia, inseneri ja matemaatika) taustal
 • Krediidipunktid: 120 ECTS
 • Õppemaks: 30.000 € (sotsiaalkindlustusmakse RWTH Aachenis ca 280 € semestris). Palun kaaluge stipendiumi taotlemist.
 • Kontakt: dds@business-school.rwth-aachen.de
Programmi õpetamise keel:
 • Inglise

Vaata veel 1 kursust RWTH Business School / RWTH Aachen Universityis »

Viimati uuendatud August 13, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Duration
4 semestrit
Päevane õpe
Price
30,000 EUR
sotsiaalmakse RWTH Aachenis ca. 280 € semestris. Palun kaaluge stipendiumi taotlemist.
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi