M.Sc. Arvutuslik matemaatika

Üldine

Programmi kirjeldus

Teave programmi kohta

Lisaks omaette teadusele on matemaatikal oluline roll ka praktiliselt kõigi teiste akadeemiliste distsipliinide kvantitatiivsetes valdkondades, eriti loodusteadustes, inseneriteaduses, ärijuhtimises, majanduses, meditsiinis ja psühholoogias. Matemaatilised tulemused läbivad peaaegu kõiki elu aspekte ja on enamiku kaasaegsete tehnoloogiate jaoks vajalik eeltingimus - ja kuna meie IT-süsteemid muutuvad üha võimsamaks, suudame me matemaatiliselt käsitleda tohutul hulgal andmeid ja lahendada üha keerukamaid probleeme.

Erilist tähelepanu pööratakse õpilaste suutlikkuse kujundamisele antud probleemide vormistamiseks viisil, mis hõlbustab algoritmilist töötlemist ning võimaldab neil valida või välja töötada ja seejärel rakendada sobivaid algoritme probleemide asjakohaseks lahendamiseks. Õppekava on oma teoreetiliselt orienteeritud, tugevalt rakendusele orienteeritud komponentidega. Selle programmi õppimisel saate omandada põhjalikumaid teadmisi krüptograafia, arvutialgebra, algoritmilise algebra ja geomeetria, piltide ja signaalide töötlemise, statistika ja stohhastiliste simulatsioonide, dünaamiliste süsteemide ja juhtimisteooria matemaatilistes valdkondades, samuti ekspertteadmisi arvutiteaduse valdkondades, näiteks Andmehaldus, masinõpe ja andmete kaevandamine.

Lisaks on teil võimalus õppida, kuidas rakendada oma teadmisi, et lahendada probleeme sellistes valdkondades nagu turundus, ennustatav analüüs, arvutuslik rahandus, digitaalsed humanitaarteadused, IT-turvalisus ja robottehnika.

Omadused

 • Täielikult inglise keeles õpetatud õppekava
 • Algoritmetele keskenduv laia teemade ring
 • Suurepärased suhted ettevõtete ja tööstusega
 • Mitmed partnerlused ülikoolidega välismaal

Karjääri väljavaated

Matemaatikutel on endiselt silmapaistvaid karjäärivõimalusi, kuna nad on väga ihaldatud kõikjal, kus nõutakse kõrgetasemelist analüütilist mõtlemist. Nende potentsiaalsed kutsealad on seetõttu vähem piiratud kui see on arstide või inseneride puhul, kes on spetsialiseerunud oma distsipliini kindlale alale.

Väljaspool akadeemilisi ja teadusasutusi leiavad matemaatikud tööd peaaegu kõigis era- ja avaliku sektori organisatsioonides. Tänapäeval kasutatakse matemaatikute töös tavaliselt arvutustehnoloogiat.

Traditsiooniliselt töötavad matemaatikud farmaatsiatööstuses, finantssektoris, kindlustusseltsides, nõustamis- ja äriuuringutes, turu-uuringutes, logistikas, infotehnoloogias ning kõrgtehnoloogiliste ettevõtete teadus- ja arendusosakondades.

Programmi Õppekava

Põhimoodulid koosnevad kahest matemaatika seminarist ja magistritöö esitamisest.

Kohustuslikud valikainete moodulid on jagatud kaheksasse mooduli gruppi:

 • Algebra, geomeetria ja krüptograafia: see moodulirühm annab täpsemad tulemused algebra ja geomeetria valdkondades, mis on algoritmiliste arvutuste aluseks, eriti krüptograafias, aga ka paljudes teistes matemaatilistes valdkondades.
 • Matemaatiline loogika ja diskreetne matemaatika: algoritmipõhiste lahenduste teoreetilisi võimalusi ja piiranguid käsitletakse selles mooduli rühmas.
 • Analüüs, numbritehnika ja lähendusteooria: selle mooduli ulatus on matemaatilise analüüsi valdkondade meetodid, mida kasutatakse harmoonilise analüüsi ja lähendusteooria jaoks pidevate ja diskreetsete andmete ja süsteemide modelleerimiseks ja lähendamiseks, samuti nende meetodite efektiivne arvuline rakendamine ja hindamine. Grupp.
 • Dünaamilised süsteemid ja optimeerimine: dünaamiliste süsteemide teooria kirjeldab muutusi ajas. Selles moodulirühmas käsitletakse meetodeid, mida kasutatakse dünaamiliste süsteemide modelleerimiseks, analüüsimiseks, optimeerimiseks ja kujundamiseks, samuti selliste tehnikate arvulist rakendamist.
 • Stohhastika, statistika: see moodulirühm tegeleb keerukate juhuslike nähtuste modelleerimise ja analüüsimise meetoditega, samuti statistiliste andmete analüüsimisel kasutatavate stohhastiliste algoritmide ja tehnikate konstrueerimise, analüüsi ja optimeerimisega.
 • Andmeanalüüs ja andmehaldus ning programmeerimine: see moodulirühm uurib arvutiteaduses kasutatavaid põhimeetodeid heterogeensete modaalsuste andmete (nt multimeediumandmed, sotsiaalsed võrgustikud ja andurite andmed) analüüsimiseks ja andmeanalüüsisüsteemide realiseerimiseks.
 • Rakendused: selles moodulirühmas harjutate moodulirühmades 1–6 õpitud matemaatiliste meetodite rakendamist reaalse maailma rakendustes nagu turundus, ennustav analüüs ja arvutuslik rahandus.
 • Põhipädevused ja keeleõpe: selles mooduli rühmas valite seminarid, mis arendavad teie mittespetsiifilisi oskusi, näiteks avalikke kõnesid ja akadeemilist kirjutamist ning muid pehmeid oskusi; võite ka praktikume teha. See aitab täiendada oma tehnikateadmisi, mis on omandatud teie kraadiõppes ja aitab teil valmistuda teid oma tööelu pärast ülikooli.

Akadeemilise sisenemise nõuded

Sul on õigus selle kraadi programm, kui teil on bakalaureuse ülikoolidiplom matemaatika või tihedalt seotud kraadi matemaatika komponendi vähemalt 110 ECTS ainepunkti, mille lõplik hinne on 2,7 Saksa markeerimissüsteemi või asjakohase samaväärse hinne välisriigi märgistussüsteem. Taotlejad, kes ei ole saavutanud seda miinimumklassi, võivad endiselt taotleda, kui nad on nende kohordi seas parimadest 70% -ga.

Keelenõuded

Kui teie eelnev ülikool või keskharidus ei ole inglise keel, siis peaksite esitama Euroopa keeleõppe raamdokumendi B2 taseme keele tunnistuse.

Samamoodi, kui saksakeelsed ei ole teie eelneva ülikooli või keskhariduse õppekiri, peate saama tõendeid saksa keele oskuse kohta A1 tasemel CEFR (st algaja tasemel). Kui teil ei ole taotluse esitamise või registreerumise ajal saksa keele oskust, siis lõpete kohustusliku tasuta saksa keele kursuse esimese kahe semestri jooksul.

Viimati uuendatud jaan 2020

Teave kooli kohta

Since opening its doors to the public in 1978, the University of Passau has quickly developed into a first address in German academia. The University regularly attains top positions in academic rankin ... Loe edasi

Since opening its doors to the public in 1978, the University of Passau has quickly developed into a first address in German academia. The University regularly attains top positions in academic rankings, most recently in the TImes Higher Education's 2019 World University Rankings, where it attained a place among the 20% best universities worldwide. Näita vähem