M.Sc. Fokuse eluteadused

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Programm pakub juhtivat bioteaduste alast teadust Würzburgi ülikoolis bioloogiateaduskonna egiidi all. See hõlmab ka teisi loodusteaduste füüsika teaduskondi ning keemia ja farmaatsiat. Kaasatud on ka arstiteaduskonna ja psühholoogiateaduskonna vastavad uurimisrühmad. Programm on mõeldud kiireks programmiks, mis viib doktorikraadini. projekt bioteaduste magistrikoolis ja hõlmab kõiki eelnimetatud teaduskondi.

Programmiga liitumiseks on vaja tugevat loodusteaduste (füüsika, keemia, bioloogia) ja tugeva eksperimentaalse uurimistöö kogemust.

Programm

 • Hõlmab rohkem kui 300 teadusrühma, mis on korraldatud Maaülikoolis,
 • Pakub rangelt teadusele orienteeritud õppekava ja
 • Pakub teadustöötaja karjääri alustamist akadeemilistes ringkondades või tööstuses.

Idee

Magistriprogramm "FOKUS Life Sciences" on väga põhjalik, interdistsiplinaarne ja kiire ettevalmistus doktorikraadi omandamiseks. projekt Würzburgi ülikooli Maaülikoolis (GSLS).

Saadaval teadusteemad nii magistriprogrammi kui ka sellele järgnenud doktorikraadi jaoks on rühmitatud biomeditsiini, integreeriva bioloogia, nakkuse ja immuunsuse ning neuroteaduse sektsioonidesse, mis hõlmavad enam kui 300 uurimisrühma.

Magistriprogramm FOKUS Life Sciences koondab seega Würzburgis asuva bioteaduskonna egiidi all juhtivad bioteaduste valdkonna teadmised, sealhulgas ka loodusteaduste magistrikoolis osalevad teaduskonnad: füüsika, keemia ja farmaatsia, meditsiin ja psühholoogia.

Bakalaureuse kraad bioloogias, biokeemias, biomeditsiinis, farmaatsias, bioinformaatikas, biotehnoloogias või muudes loodusteaduste programmides võib olla kandideerimise alus.

Vaja on olulist laboratoorset kogemust, tõenäoliselt eksperimentaalse bakalaureusetöö vormis. Pange tähele, et eelnevat meditsiiniprogrammiharidust ja -koolitust EI peeta piisavaks (erandid võivad kehtida, kui saab tõendada olulist praktilist uurimistöö kogemust põhiteaduste alal).

Võimalikud üliõpilased on lõpetanud bakalaureuseõppe (või on lõpule jõudmas) ja

 • Teil on suurepärased teoreetilised teadmised
 • Soovite võimalikult kiiresti siseneda uurimistöösse ja doktoritöö projekti, jätmata samal ajal silma magistrikraadi
 • Kas soovite ja suudate vastu võtta suurt töökoormust
 • Tahad õppida väga rahvusvahelises klassis, kus õpetatakse inglise keelt inglise keeles
 • Soovite töötada väga interdistsiplinaarses keskkonnas

Pidage meeles järgmist. See pole teie jaoks õige õppeprogramm

 • Teie peamine karjääri eesmärk on MSc kraad,
 • Otsite peamiselt kõiki inglise keeles õpetatavaid õppeprogramme,
 • Teil on ainult loodusteaduste põhiharidus: enamasti tehnilise / rakendusliku sisuga õppeprogrammid, näiteks põetamine, laboritehnoloogia, tööstuslik biotehnoloogia, kalandusteadus jne, ei ole kandideerimiseks piisav eeltingimus. Samuti ei ole meditsiinilised / veterinaarprogrammid, kui ei suudeta tõestada olulist eksperimentaalse uurimistöö kogemust,
 • Teil puudub eksperimentaalne uurimistöö kogemus (praktilised kursused ei ole võrdväärsed uurimistööga).

Programmi sisu

 • Moodulid,
 • Magistritöö,
 • Doktoriõppe programm

Õppeprogramm

Tähtaeg 1

Loengusari "Bioteaduste teemad ja kontseptsioonid" ning bioteaduste meetodid "(10 EAP)

Loengud annavad esmase ülevaate käimasolevatest teadusuuringutest, hõlmates kõige arenenumaid meetodeid, mudelorganisme ja praeguseid uurimisteemasid. Neid õpetavad juhtivteadurid, kes on ka bioteaduste kraadiõppe kooli (GSLS) liikmed.

Labikursus "Bioteaduste meetodid" (10 EAP)

Laborikursused toimuvad ükskõik millise> 170 GSLSi liikme teaduslaborites.

Kandidaadid, kelle keskmine hinne esimesel semestril on 1,7 (B +) või parem, võivad kohe teisel semestril jätkata magistritööga. Kõik ülejäänud jätkavad kursuste pidamist teisel ja kolmandal ametiajal, enne kui lõpetavad oma magistriprogrammi lõputööga 4. semestril.

2. tähtaeg ja järgnev

Lõputööprojekt (25 EAP) toimub> 300 osaleva uurimisrühma ühes laboris. Kui lõputööd hinnatakse punktiga 1.3 (A-) või paremaga, võivad kandidaadid minna otse doktoriprojekti.

Lõputöö kaitsmine (5 EAP) ja ülejäänud 60 EAP maht on siis saadav paralleelselt doktoritööga. Seda soodustab krediidi teenimine programmielementide eest, mis on doktoriõppeprogrammi ajal igal juhul kohustuslikud, näiteks eriotstarbelised loengud ja kursused, mida pakuvad erinevad GSLSi sektsioonid (programm). Alloleval joonisel on kujutatud seda sündmuste käiku.

Teise võimalusena võivad tudengid regulaarselt lõpule viia magistriõppe programmi neljal semestril ilma paralleelselt doktoriprojektita.

Vastuvõtutingimused

 • Vastuvõtu saamiseks peab vastuvõtu ajaks (mitte kandideerimist!) Olema lõpetanud vähemalt kolmeaastase BSc-õppeprogrammi, mis vastab ECTS-i (Euroopa ainepunktide ülekandmise süsteem) kohaselt 180 ainepunktile. Kui kandideerite väljastpoolt Euroopat, loetakse teie bakalaureuseõppe õppeprogramm võrdseks, kuid kahtluse korral hinnatakse selle samaväärsust.
 • Kui te pole oma bakalaureuseõppe taotlemise ajal veel lõpetanud, peate esitama dokumendid, mis tõendavad, et olete läbinud 5/6 oma tavapärasest õppeprogrammist (nt 150 Euroopa ainepunkti 180 ECTS ainepunktist Euroopa õppeprogrammides).
 • Teie bakalaureuseõppe programm peab olema bioloogiline või sellel peab olema vähemalt eriline rõhk / spetsialiseerumine / olulisus bioteaduste ja loodusteaduste mõnes aspektis (nt biofüüsika, biotehnoloogia, farmakoloogia jne), mis hõlmab praktilisi teadusuuringute kogemusi looduskeskkonnas töötamise kaudu teaduslabor. Pange tähele, et enamasti tehnilise või rakendusliku sisuga õppeprogrammid, näiteks õendusabi, laboritehnoloogia, tööstusliku biotehnoloogia, kalandusteaduse, põllumajanduse jms programmid, pole rakendamiseks piisavad eeltingimused. Meditsiiniline haridus pole ka piisav eeltingimus, kui ei suudeta tõestada eksperimentaalse uurimistöö kogemust.
 • Rahvusvaheline inglise keele testi süsteem (IELTS), mille punktisumma on vähemalt 6,5, või sarnased muud testid.

Stipendiumid

Rahvusvahelised üliõpilased saavad taotleda stipendiumi paljudes organisatsioonides, näiteks DAAD-is, parteidega seotud sihtasutustes või ettevõtlusega seotud asutustes. DAAD-i stipendiumide andmebaasist leiate teavet eri tüüpi stipendiumide kohta koos sobivate pakkumistega.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The Julius-Maximilians-Universität Würzburg (JMU), founded in 1402, is one of the universities in the German-speaking world that have a long and rich tradition. Numerous famous scholars and scientists ... Loe edasi

The Julius-Maximilians-Universität Würzburg (JMU), founded in 1402, is one of the universities in the German-speaking world that have a long and rich tradition. Numerous famous scholars and scientists have made their mark here, such as Carl Siebold, Rudolf Virchow, and Franz Brentano. So far, 14 Nobel laureates have conducted their research here, including Wilhelm Conrad Röntgen, who discovered X-rays at Würzburg. In 1985, the physicist Klaus von Klitzing received this distinction for his discovery of the quantum Hall effect. Harald zur Hausen was given the Nobel Prize in Medicine in 2008 for discovering that viruses trigger cervical cancer. More than 28,000 students, including some 2,300 young people from abroad, are registered with ten faculties. These can be divided into four main areas: Humanities, Law and Economics, Life Sciences, and Natural Sciences and Technology. The university and its hospital provide employment for 10,000 people. Around 3,000 are on the academic staff, more than 400 as professors. Näita vähem
Würzburg , Pekingi + 1 Rohkem Vähem