M.Sc. Süsivesinike uurimine ja ekspluateerimine

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

See kursus on kaheaastane, täistööajaga multidistsiplinaarne programm, mis hõlmab mitmesuguseid maateaduste, inseneriteaduste ja majanduse aineid, mida kasutatakse süsivesinike uurimiseks ja tootmiseks. Sõlmib süsivesinike uurimise ja ekspluateerimise magistri kraadi .

Programmil on tihedad sidemed Hellenic Petroleum Industry'iga, mis pakub andmeid kursuste kasutamiseks, esitlusi kursuse materjalide täiendamiseks ja aitavad õpilastel viia läbi oma praktikakohti ja oma individuaalseid uurimisprojekte tööstusettevõttega.


Neli Kreeka ülikooli on kaasatud:

 1. Geoloogiakool, Thessaloníki Aristotelese Ülikool (koordineerimine)
 2. Ateena riiklik tehnikainstituut mäetööstuse ja metallurgia tehnika koolis
 3. Geoloogia ja geo-keskkonna osakond, rahvuslik
 4. Majanduskool, Trakija Demokriti ülikool.


Veelgi enam, Schlumberger, maailma juhtiv tarkvara pakkuja E


Lisaks on reservuaari simulatsiooni jaoks mõeldud CMG-tarkvara saadaval nii õpetamis- kui uurimisvajaduste jaoks.


Eesmärgid - Eesmärgid

Eesmärgid M.Sc. "Süsivesinike uurimine ja kasutamine" on järgmised:

 • Nafta- ja gaasitööstuses rakendatud täiustatud oskuste ja võimete arendamine (nt basseini analüüs, setetehnoloogia ja järjestuste stratigraafia, struktuurgeoloogia, reservuaaride iseloomustamine, seismiliste andmete omandamine ja töötlemine, seismiline tõlgendamine, geostatistika, petrofüüsika ja reservuaari geomehaanika, tootmistehnika, puurimine masinaehitus, veehoidla ehitus jne)
 • Nende oskuste rakendamine süsivesinike uurimise ja uurimise täieliku spektri, samuti arendus- ja tootmistegevuste kaudu loengute, välitööde, projektide ja ettevõtete külastuste kaudu.
 • Modernsete meetodite ja täiendava tarkvara demonstreerimine seismilise tõlgendamise, basseini modelleerimise, veehoidla modelleerimise ja geoloogilise uuringu (Petrel Suite), samuti kaevu metsavarude, veehoidla simulatsiooni (CMG tarkvara), puurimis- ja mahutite vedelike uuringute, ökoloogiliste süvendite seire, ja keskkonnaparameetrid.
 • Geodeetiliste ja inseneride rühmituste vahelise interdistsiplinaarse koostöö ja koostoime edendamine, millega simuleeritakse nafta- ja gaasiettevõtete tegelikud töötingimused.
 • Suhtlusoskuste parandamine, otsuste tegemine, majandus- ja riskianalüüs, samuti projektijuhtimine. Meie õpilased loovad tugeva meeskonnatöö oskuse, aga ka sõltumatu uurimise, planeerimise ja oskuste korraldamise.

Üldiselt on selle kraadiõppe eesmärgiks geoscientide ja inseneride kvaliteetne väljaõpe, mida kasutatakse nafta- ja gaasitööstuse praeguste vajaduste rahuldamiseks.


Õppekava

Põhimoodulid

 • Nafta geoloogia ja nafta süsteemid
 • Sedimentoloogia ja järjestuse stratigraafia
 • Basseini analüüs
 • Petrofüüsika
 • Orgaaniline geokeemia
 • Seismilised meetodid (töötlemine ja tõlgendamine)
 • Puurimistehnika
 • Tootmistehnoloogia
 • Veehoidla ehitus

M.Sc. loenguklassid ja laborid asuvad Thessaloniki Aristotelese Ülikoolis, Kreekas, Geoloogiakoolis. Magistriõppe üliõpilaste haridus- ja uurimistöö huvides on kolm laborit. Esimene neist on täielikult varustatud Petrel Lab seismilise tõlgendamise, reservuaaride modelleerimiseks ja basseini modelleerimiseks. Veelgi enam, reservuaari simulatsiooni CMG lab. Lõpuks on Fanni vahenditega varustatud puurvärvide testimise labor.


Väljalülitused

 • Väljatööd maismaal ja avamererajatistel, Põhja-Egeuse merel, Kreeka

 • "Revithousa" veeldatud maagaasi terminal ja ettevõtte külastus "Kreeka gaasiülekandesüsteemi operaatorile SA" (maagaasi rajatiste veeldamine ja ladustamine),

 • Patra lahe välitööd gaasikülgede jaoks ja merepõhja ja merepõhja pildistamise külgskaneerimise ja ala skaneerimise kasutamine,

 • Väljatööd Lääne-Kreekas (allika ja veehoidla kivid, tektoonika, süsivesinike ränne ja püünise mehhanismid)

 • Kreeka loodusgaasi kahe sisenemispunkti külastamine, Kreeka avaliku gaasikorporatsiooni ettevõtte (DEPA SA) käitus Kreekas, "Sidirokastro" ja "Kipoi".


Suve praktikakohad

Igal aastal tehakse jõupingutusi, et asetada enamus meie üliõpilasi nafta- ja gaasiettevõtete suvepraktikatesse.


Iseseisev projekt

Võetakse neljanda semestri veebruarist juunini. Paljusid projekte pakuvad Kreeka nafta- ja gaasiettevõtted, kes annavad kursustele kasutamiseks teavet, esitlusi, mis täiendavad õppematerjali ja aitavad õpilastel viia läbi oma praktikakohti ja oma individuaalseid uurimisprojekte tööstusettevõttega.


Lisateavet kursuste sisu kohta klõpsake siin .


Sisenemise nõuded

Minimaalne akadeemiline nõue

Magistriõpe mis tahes seotud teemal maateaduste ja tehnika, eelistatavalt ülemise teise klassi tasemel või kõrgemal. Kaalutakse ka kandidaate, kellel on teise klassi madalama astme ekvivalent. Tervitatav on ka kutsealane kvalifikatsioon, kuid vastav tööstuslik kogemus - vähemalt kolmeaastane töökogemus nafta- ja gaasitööstuses. Vastuvõetud rahvusvaheliste kvalifikatsioonide juhiste saamiseks vaadake meie kraadinõudeid riigi kohta.

Kui teil on küsimusi vastuvõtu kohta ja teie poolt läbitud või õpingute ajal nõutava kvalifikatsiooni kohta, võtke palun ühendust vastuvõtukeskusega.


Inglise keele nõuded

Sellele kursusele lubamiseks peavad üliõpilased olema võimelised andma rahuldavaid tõendeid inglise keele saavutamise taseme kohta.

See on IELTS-i minimaalne punktisumma keskmiselt 6.0, ilma ühegi komponendita vähem kui 5,5.

Inglise kvalifikatsiooni esitamine pole vajalik, kui taotleja emakeel on inglise keel või ta on omandanud inglise keele oskuse.


Karjäär

Enamik meie lõpetajatest töötavad nafta- ja gaasiettevõtted inseneride või geoloogidena. Nad töötavad ka energiaga seotud konsultatsioonifirmade nõustajana. Meie viimaste kõrgkoolide oluline osa jätkab doktoriõpinguid mainekates ülikoolides üle kogu maailma.


Tasud

Selle magistrikraadi programmi jaoks on kasutusele võetud kogu õppemaksu 5 200 eurot. 2600 eurot tuleb maksta enne 1. aasta algust ja 2600 eurot enne 3. semestrit.

href = "http://dps.auth.gr/en

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The School ensures that students are given full and comprehensive training on a wide range of topics in geosciences, such as Industrial Minerals and Rocks, Geographic Information Systems, Geothermics, ... Loe edasi

The School ensures that students are given full and comprehensive training on a wide range of topics in geosciences, such as Industrial Minerals and Rocks, Geographic Information Systems, Geothermics, Geophysics, Geochemistry, Applied Geology, Sedimentology, Climatology and Meteorology, Ore Deposit Geology, Economic Geology, Fossil Fuels, Mineralogy, Paleomagnetism, Paleontology, Environmental Geology, Environmental Geochemistry, Petrology, Seismology, Stratigraphy, Structural Geology, Technical Geology, Hydrogeology, Physical Geography, Oceanography. Näita vähem