M.Sc. Toodetud tootmistehnoloogia

Üldine

Programmi kirjeldus

Üha enam võrgustatud töömaailmas on tulevaste erialal töötavate erialade lõpetajad äärmiselt ihaldusväärsed. Kolme individuaalse erialase kursuse kaudu saavad võimalikud üliõpilased omandada tehnoloogiaga seotud kvalifikatsioone väga interdistsiplinaarses magistriõppes RWTH Aacheni ülikoolis.
Inglise keele õpetatav kursus "Networked Production Engineering" (NPE) sisaldab kolme fookusvaldkonda (rajad), mis pakuvad õpilastele võimalust spetsialiseeruda oma huvivaldkonnas: Additive Manufacturing, Smart Factory ja e-liikuvus.
Lisaainete tootmine
Söödalisandite tootmisprotsessid on üks peamisi tulevasi tootmistehnoloogia teemasid, mis oluliselt muudavad tootearenduse ja tootmise protsesse. Komplekssed metallosad, mis on järjestikku ehitatud metallpulbrist laserkiirgusega, ja 3D-printeris valmistatud liivast ja siduvast vedelikust valmistatud vormid - need on näited eelnevalt kättesaamatutest lisandite tootmismeetoditest, mis suudavad tootmisahelaid uuendada.
Tootmistehnoloogia lisandite tootmisprotsesside puhul on tööstuse, ristmiku ja rahvusvahelise tähtsusega kõrge tase, mis on tihedalt seotud piirkonna kvalifitseeritud personali suure nõudlusega.
Nutikas tehas
"Smart Factories" toodangu digitaliseerimine keskendub pikaajalise eesmärgi saavutamisele, milleks on võrgustiku loomine iseorganiseeriva tehase kõigi taimede, toodete ja protsesside vahel. Tulevikku suunatud projekti "Industry 4.0" keskse osana kasutatakse seda paljudes sektorites, nagu keemia, autotööstus, elektri- ja masinaehitus. Ainuüksi Saksamaal luuakse BITKOMi ja Fraunhoferi tööhalduse ja organisatsiooni instituudi prognooside kohaselt 2025. aastaks hinnanguliselt veel 80 miljardit eurot netotoodet.
Tööstuse 4.0 rakendamine eeldab oskustöölisi, kes on kohandatud nii digitaalse tootmise praegustele kui ka tulevastele nõuetele. Nende tulevaste tootmisvõrkude raames mängivad kvalifitseeritud töötajad olulist rolli probleemide lahendamisel, kogemuste kandjatel ja otsustajatena ning on olulised uute toodete ja tööprotsesside arendajatena.
Elektriline liikuvus
Käitursüsteemide elektrifitseerimine on kujunenud globaalseks tulevikule orienteeritud suundumuseks, mis ulatub konteinerlaevadest õhusõidukiteni ja muidugi autotööstusele. Tootmise seisukohast on e-liikuvuse väljakutsed ja võimalused väga erinevad - uute sõidukite kontseptsioonide integreeritud toote- ja tootearendus on võtmetähtsusega. Kuna masinaehitus on üks peamisi tehnoloogiliste muutuste tegijaid, vajavad autotööstuse tarnijad ja originaalseadmete tootjad kvalifitseeritud insenerid, kellel on e-mobiilsuse liidese interdistsiplinaarne ekspertiis.

Engineering RWTH Aacheni ülikoolis, Saksamaal

Programmi tehnilise osa viib läbi RWTH Aacheni Ülikooli masinaehituse teaduskond . See teaduskond näeb oma peamist ülesannet kõrgelt kvalifitseeritud ja vastutustundlike inseneride koolitamisel masinaehitusvaldkonnas, sealhulgas võrgustatud tootmistehnoloogias, tööstuse ja ühiskonna tulevaste juhtide jaoks . Õpilased on koolitatud kõrgelt tuntud professorid omandada täiendavaid teadmisi ja põhjalikke teadmisi tootmissektoris.

Teadusliku juhtpositsiooni võrgustiku tootmistehnoloogia magistriõppes on WZL - laboratoorium RWTH Aacheni ülikooli masinatööriistade jaoks . Masinatööstuse ja tootmisseadmete labor on juba aastakümneid saanud ülemaailmse maine eduka ja progressiivse uurimistöö ja innovatsiooni valdkonnas tootmise inseneri valdkonnas. Kaheksas erinevas töövaldkonnas toimuvad uurimistegevused ei puuduta ainult põhilisi teooriaid ja järeldusi, vaid ka järelduste rakendamist tööstuslikus kontekstis. Lisaks töötatakse välja praktilised lahendused tootmise ratsionaliseerimiseks.
WZL on samuti osa tippkeskuste klastrist - integreeritud tootmistehnoloogiast kõrge palga riikide jaoks. Selles tipptaseme klastris teevad RWTH Aacheni Ülikoolis enam kui 20 materjali- ja tootmistehnoloogia instituudi jätkusuutliku tootmise strateegia aluste uurimistööd. Klastri eesmärk on tagada tootmine kõrge palgaga riikides, võttes samas arvesse globaliseerumisest mõjutatud maailma dünaamilist raamistikku.

Võtme faktid

  • Inglise keelt õpetanud
  • 2-aastane programm (4 semestrit)
  • 120 ainepunkti
  • Magistriõpe - M.Sc. ( RWTH )
  • Õppekoht: Aachen, Saksamaa
  • Tasud: 4500 eurot semestri kohta
  • Alusta: iga aasta oktoobris
  • Taotlemise tähtaeg: Avalduste esitamise tähtaeg on iga aasta 1. märts rahvusvahelistele üliõpilastele ja 15. juulil ELi / Saksa üliõpilastele.
  • Rakenduse portaal: www.applyat RWTH .de
Viimati uuendatud juuni 2019

Teave kooli kohta

Aachen(Aix-La-Chapelle), the westernmost city in Germany, accommodates not only the Aachen Cathedral, designated UNESCO World Heritage Site, but also one of Germany’s Universities of Excellence.

Aachen(Aix-La-Chapelle), the westernmost city in Germany, accommodates not only the Aachen Cathedral, designated UNESCO World Heritage Site, but also one of Germany’s Universities of Excellence. Näita vähem
Aachen , Maastricht + 1 Rohkem Vähem