M.Sc. materjaliteaduses ja inseneriteaduses

Üldine

Programmi kirjeldus

Sissejuhatus

Traditsiooniliste kütuste ammendumine ja energianõudluse eksponentsiaalne suurenemine muudavad energiaressursid tähtsaks küsimuseks kogu maailmas. Inimmeetmete vastastikune mõju energia valdkonnas oli muutunud otsustavaks. Energia liigne tarbimine nõuab innovatsiooni ja süsteemide arendamist, et kasutada olemasolevaid energiaressursse tõhusalt. See tagab olemasolevate ressursside optimaalse kasutamise, keskkonna säilitamise ja uute investeerimisvõimaluste loomise. Selliste olukordade lahendamise vahendid hõlmavad, kuid mitte ainult, taastuvenergia süsteeme, alternatiivseid kütuseid, mis on asjakohaselt arenenud põlemissüsteemides, kütuseelementide tehnoloogiad, energiasalvestussüsteemid ja energia teisendused ja haldamine. Energeetikainstituudi osakonna pakutav programm on Egiptuse ülikoolide seas ainulaadne suund ning aitab kaasa ülalmainitud teemade ja rahvusliku sissetuleku mõistmisele.

Visioon

Energiaressursside inseneri osakonna nägemus on olla riiklik ja rahvusvaheline teerajaja ja soovituslik programm innovatsiooni, kohandamise ja energia muundamise tehnoloogiate arendamiseks kõrgtehnoloogiliste kõrgtehnoloogiliste töösüsteemide abil. Selle programmi lõpetajad vastavad kasvavate energiavajaduste väljakutsetele, ohustamata keskkonda.

Missioon

Energiaressursside inseneriteaduskonna missioon on valmistada üliõpilasi hästi kursis teoreetiliste ja praktiliste teadmiste põhialuste ja edusammudega, uurimisvahenditega ning omandada professionaalsete oskuste arendamine, et lahendada praeguse energiakriisi korral tõhusad süsteemid. Selle eesmärk on luua täiustatud koostöö süsteem energiatehnoloogiate kohandamiseks, arendamiseks, edendades tõhusat teadus- ja arenduskultuuri. Lisaks on vaja välja töötada laiaulatuslikud ja konkurentsivõimelised lahendused, arendada teadmisi ja kõrge kvalifikatsiooniga inimressursse. See toob kaasa riikliku keskkonnahoidliku majanduse ja säästva arengu, taastuvate energiaallikate süsteemide, alternatiivsete kütuste ja asjakohaste muudatustega põletussüsteemides, kütuseelementide tehnoloogiates, energiasalvestussüsteemides ja energiaressursside ümberkorraldamises ja haldamises.

Eesmärgid

 • Valmistada ülikoolilõpetajaid, kes on võimelised kogukonnaga suhtlema, uute ja taastuvate energiaallikate tõhusamaks kasutamiseks.
 • Valmistada ette loovaid lõpetajaid, et kujundada, juhtida, ehitada, käitada ja hooldada energia muundamise seadmeid ja energiakasutussüsteeme, ilma et see kahjustaks keskkonda.
 • Valmistada kvalifitseeritud lõpetajaid, kes suudavad elukvaliteedi parandamiseks rakendada uusimaid tehnoloogiaid. Arvestades ja käsitledes energiaressursse, pöörates erilist tähelepanu riiklikele ja rahvusvahelistele ressurssidele ning nendega seotud probleemidele.
 • Anda võrdsed võimalused mis tahes riigi üliõpilastele registreeruda selles unikaalses energiaressursside inseneriprogrammis.
 • Luua tugev ja tõhus koostöö erinevate riiklike ja rahvusvaheliste uurimisinstituutide, keskuste, ülikoolide ja tööstusharudega, mis on seotud energia ja selle rakendustega.
 • Arendada integreeritud meeskonnatööd teiste E-JUST programmide (interdistsiplinaarne uurimistöö) teiste liikmetega suhtlemisel.

M.Sc. Programm:

M.Sc. õpilased peavad täitma vähemalt 36 krediidi tundi järgmistes juhistes:

 • Kursuse töö 18 krediidi tundi, sealhulgas 6-krediidi tundi põhilisi kursusi, 9-krediidi tundi valikainete kursused ja 3-krediidi tundi Projekti-põhine õppe käigus.
 • 18 krediidi tundi.

M.Sc. üliõpilased peavad edukalt läbima kuus kursust iga kolme tunniga.

Kursused

Põhikursused:

 • MSE 501 - materjalide omadused ja keemilised muudatused
 • MSE 502 - faasi tasakaal ja transformatsioon

Valikainete kursused:

Üliõpilane peab akadeemilise nõustaja soovituste põhjal valima kolmest kursusest järgmistest rühmadest või mõnest muust kraadiõppekavast.

 • MSE 503 - tahkete ainete mikrostruktuuriline analüüs
 • MSE 504 - materjalide elektroonilised ja fotoonilised omadused
 • MSE 505 - Polümeeride teadus ja tehnika
 • MSE 506 - materjalide täiustatud dünaamika
 • MSE 507 - täiustatud testimis- ja iseloomustamismeetodid
 • MSE 508 - modelleerimine ja simulatsioon
 • MSE 509 - materjalide täiustatud mehaanika I
 • MSE 510 - Lõpliku elemendi modelleerimine ja simulatsioon
 • MSE 511 - õhukeste materjalide tehnoloogia
 • MSE 512 - rakendatav füüsikaline metallurgia

Projektipõhised õppekursused:

M.Sc. õpilased peavad osalema järgmises meeskonnatöö projektis, mis põhineb eneseteadmisel; Õpilased peavad esitama uuenduslikke kontseptsioone ja konkurentsivõimelisi lahendusi. Kursuse kogusumma on kolm.

 • MSE 701 - projektipõhine õpe materjalide arendamisel, kirjeldamisel ja integreerimisel insenerisüsteemidesse.

M.Sc. Lõputöö:

M.Sc. kandidaat peaks valmistama ja kaitsma kõrgelt hinnatud teadustöös põhinevat väitekirja ühes uurimisvaldkonnas materjaliteaduse ja inseneriteaduse valdkonnas.

 • MSE 801 - M.Sc. Lõputöö
Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Realizing the need to offer an alternative to those who wish to have advanced and unique degrees in International Business and Humanities, the F.I.B.H. was established, based on new educational concep ... Loe edasi

Realizing the need to offer an alternative to those who wish to have advanced and unique degrees in International Business and Humanities, the F.I.B.H. was established, based on new educational concepts in the heart of E-JUST vision, to be a center of cutting-edge education and research, human development and collaboration among academia and industry. Students will be educated and trained by highly qualified and well-experienced staff from Egypt and Japan. Näita vähem