MA Ameerika uuringutes

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Ameerika Ühendriikide jõuline kohalolek terves maailmas, mis on hästi jälgitav nii poliitika, majanduse kui ka kultuuri kontekstis, nõuab ekspertide kogu, kellel lisaks suurepärasele inglise keele oskusele on ka spetsiaalsed teadmised ajaloost, poliitikast, Ameerika Ühendriikide ühiskond, kultuur, keel ja kirjandus. Seda eesmärki silmas pidades soovib Ameerika uuringute magistriprogramm anda oma lõpetajatele vajalikke teoreetilisi teadmisi ja praktilisi oskusi, mida saaks viljakalt kasutada nii era- kui ka avaliku sektori ettevõtetes, kes on huvitatud Ameerika väärtuste ja huvide kommunikatsioonist ja / või esindamisest.

Kaheaastane programm ei anna õpetaja kvalifikatsiooni. Üliõpilased võivad saada doktorikraadi. programme. Magistrikursuse raames on üliõpilastel võimalus valmistuda doktoriõppeks.

Kursuse eesmärk on koolitada kõrgetasemelisi spetsialiste, kes suudavad täita tööturu konkreetseid nõudmisi kultuurilise ja kultuuridevahelise vahetuse valdkonnas. Lisaks kohalikele, riiklikele või rahvusvahelistele avaliku sektori asutustele on oluline rõhutada kasvavat vajadust prantsuse lõpetanute järele erasektoris, nt rahvusvaheliste ettevõtete jaoks.

Koolitus valmistab üliõpilast ette ka jätkamiseks ühes teaduskonna doktorikoolis.

Meie lõpetanud leiavad positsioone peamiselt hariduse ja teaduse, turismi korraldamise, panganduse ja rahanduse ning kultuuridevahelise suhtluse valdkonnas.

See programm annab põhjaliku ülevaate kõigist Ameerika uuringute valdkondadest - kirjandus, kultuur, poliitika, ajalugu ja keel - ning koolitab spetsialiste, kes on hästi kursis nii Ameerika Ühendriikide kriitilise kui ka rakendusteooriaga. Kraadiomanikel on kindlad oskused sõltumatute uuringute tegemiseks, asjakohase teabe hindamiseks ja töötlemiseks ning tulemuste edastamiseks vastavalt kõrgetele akadeemilistele standarditele.

Programmi tugevus

Õpilased omandavad põhjalikud teadmised ja sujuvalt Ameerika inglise keele (suuline ja kirjalik, akadeemiline stiil) põhjalikud teadmised Ameerika Ühendriikide kultuurist, ajaloost ja kirjandusest.

Karjäärivõimalused

Meie lõpetajad leiavad tööd ka ajakirjanduse ja meedia, hariduse, turismi, turunduse ja reklaami, panganduse ja raamatupidamise, kirjastamise ja ringhäälingu ning valitsusasutuste sektorites.

Töö näited

Ajakirjanik, meediaekspert, õpetaja, turundus- ja reklaamijuht, diplomaatiliste suhete spetsialist.

Vastuvõtutingimused

Riiki sisenemise nõuded

Taotlejatel peab olema ülikooli bakalaureusekraad (või samaväärne kolledžikraad) allpool loetletud valdkondades. Krediidikvaliteedi täielik tunnustus antakse ainult inglise ja ameerika õpingute bakalaureusekraadi kohta.

Ungari õpingute, germaani õpingute, romaaniõppe, ajaloo ja vabade kunstide bakalaureuse kraadi korral käsitletakse igat kraadi eraldi ning nõutakse teie bakalaureusekraadi ärakirju ja kursuste kirjeldusi. Taotlejal peab olema 50 ainepunkti (kuid vähemalt 38 programmi sisenemiseks) inglise ja ameerika uuringute valdkonnast (30 ainepunkti Ameerika inglise keele, ameerika kirjanduse ja kultuuri kohta).

Haridus- ja tulemusnõuded määrab kindlaks Inimeste võimete ministeerium, määrus nr 18/2016. (VIII. 5.). Taotluse ja sisseastumisprotsessi üksikasjad on määratletud ELTE organisatsiooniliste ja operatiivmäärustega.

Keelenõuded
 • TOEFL PBT (paberipõhine test): 550-583 või
 • TOEFL IBT (Interneti-põhine test): 79-93 või
 • IELTS (rahvusvaheline inglise keele kontrollsüsteem): 6.5
 • CEFR (Euroopa ühine võrdlusraamistik): C1
 • Kogu programmi keel on inglise keel.

Sõltuvalt tema (akadeemilisest) profiilist võidakse taotlejale pakkuda ettevalmistavaid kursusi, kui see tase pole veel saavutatud.

Taotlusega koos esitatavad dokumendid
 • Online-taotlusvorm
 • Keskkooli tunnistus
  Notariaalselt kinnitatud koopia ainult nõudmisel.
 • Bakalaureusekraad
  Teie lõpetatud bakalaureuse kraadi ametlik koopia
 • Kirjete protokoll
 • CV (inglise keeles, MS Wordi formaadis koos ühe madala eraldusvõimega fotoga)
 • Motivatsioonikiri (maksimaalselt 500 sõna)
 • Passi põhilehtede koopia (peab kehtima)
  Skaneeritud, värvilised peavad olema kõik isiklikud andmed ja kehtivusaeg. Pass peab olema kehtiv.
 • Kandideerimistasu ülekande koopia.
 • Sisseastumiseksami tasu koopia.
 • Keeletunnistus
  Esitada tuleb ametlikud testi tulemused või tõend; vaadake programmispetsiifilisi oskuse nõudeid.
 • Muu: sertifikaatide ja dokumentide ametlik ingliskeelne tõlge, kui originaali keel pole inglise keel.
Valikulised vastuvõtu dokumendid
 • Uurimistöö ettepanek
  Lisateabe saamiseks pöörduge koordineeriva osakonna poole
 • Viitekiri
  Seda nimetatakse ka "soovituskirjaks". Endiselt juhendajalt ja / või tööandjalt.
 • Volikiri
 • Kui taotleja kasutab taotlusprotsessi ajal lepinguta kolmanda osapoole teenuseid, tuleb allkirjastada volikiri. Taotlusi ei töödelda ilma.
Taotlemise kord

Rakendus käivitatakse veebipõhises rakendussüsteemis. Õpilased peavad registreeruma süsteemis, täitma veebipõhise taotlusvormi, laadima üles vajalikud dokumendid ja kandideerimise ajal täitma juhiseid.

Taotlusi menetletakse ainult siis, kui avaldustasu (150 EUR; tagastamatu) on kantud teaduskonna pangakontole.

Tulemused ja ametlik otsus tehakse teatavaks taotluste süsteemis.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Eötvös Loránd University (ELTE) - in terms of student and staff number, quality of education and research, and its international relations - is a prestigious institution of public higher education in ... Loe edasi

Eötvös Loránd University (ELTE) - in terms of student and staff number, quality of education and research, and its international relations - is a prestigious institution of public higher education in Hungary, operating continuously since its inception in 1635. As a top-ranked research university in Hungary, it is the most popular higher education institution among applicants as well as alma mater of five Nobel laureates and leading figures in technology, public policy, and culture in Hungary. Näita vähem
V ringkond , Szombathely , Budapest + 2 Rohkem Vähem