Loode-Euroopa arheoloogia magistriprogrammis uurite enam kui 3000 aastat kestnud Euroopa arheoloogiat ja keskendute ühe neist kahest Euroopa põhiajastust: hilisrauaaja ja Rooma perioodi või keskaja ja varase moodsa perioodi kultuuridünaamikale.

Programm pakub teile haruldast võimalust uurida Euroopa arheoloogiat maastike, materiaalse kultuuri ja dokumentaalsete allikate uurimise kaudu, aga ka Rooma impeeriumi integratsiooniprotsesside kaudu. Õppeainete ning käimasolevate välitööde ja muude uurimisprojektide tulemuste vahel on tihedad sidemed.

Kaks Euroopa ajastut
Selles magistriprogrammis saate valida kahe piirkondliku arheoloogilise ajastu vahel. Fookuses on hiline rauaaeg ja Rooma periood, mis uurib rauaaja keldi / germaani ühiskondade integreerumist Rooma impeeriumisse. Keskaja ja varajase moodsa perioodi õppesuund keskendub keskaegse kaubanduse ja vahetuse päritolule ja arengutele, Amsterdami kasvule ja Euroopa kapitalismi laienemisele koos Uue Maailma koloniseerimisega.

Miks õppida Amsterdamis arheoloogiat?

 • Seda magistrikraadi programmi pakuvad kaks ülikooli. Amsterdami ülikool ja VU Amsterdam ühendasid oma teadmised muinasajaloo ja arheoloogia alal Amsterdami muinasuuringute ja arheoloogia keskuses (ACASA). Erinevate akadeemiliste erialade spetsialistide liitmine loob koostöö- ja õppimiskeskkonna.
 • Maailmatasemel haridus: UvA on spetsialiseerunud keskaja arheoloogiale ja on Hollandis kõrgeimal kohal.
  VU Amsterdam omab juhtivat positsiooni Loode-Euroopa hilise eelajaloo ja Rooma ajastul.
 • Võimalus õppida ajaloolist arheoloogiat Amsterdami juhtivates teadusülikoolides, elavas Euroopa keskuses, millel on rikkalik ajaloo- ja kultuuripärand.
 • Programm on loonud tihedad sidemed mitmete arheoloogiaasutustega, näiteks Allard Piersoni muuseumiga.
 • Teil on praktiline kogemus ühes UvA / VU Amsterdam teaduskaevamistest või väliuuringute projektist.

See on see, mida teete
Loode-Euroopa magistriprogramm koosneb kolmest põhikursusest ja kahest ühiskursusest. Programmi saate kohandada vastavalt oma huvidele, valides valikulise valiku laiast magistriõppe programmist. Iga õpilane peab tegema kas uurimistöö juhendamise või praktika ja täitma individuaalse magistritöö.

Programmi ülesehitus
Programm koosneb 60 EAP-st:

 • Core kursuste eest 18 ainepunkti
 • 12 ainepunkti jagatud kursuste eest
 • Valikainete puhul 6 ainepunkti
 • 6 ainepunkti õppetöö jaoks
 • 18 ainepunkti magistritöö jaoks

Programm pakub kahte fookusvaldkonda, mille hulgast saate valida:

 1. Hiline rauaaeg ja Rooma periood
 2. Keskaeg ja varajane moodne periood

1. Hiline rauaaeg ja Rooma periood:
Uurite rauaaja keldi ja germaani ühiskondade integreerumist Rooma impeeriumisse. See ühendab hiljutiste välitööde ja materiaalse kultuuri uuringute tulemused hiljutiste aruteludega piirkondlikkuse, globaliseerumise ja vastastikuse seotuse üle.

Põhikursused
- Lähenemised hilisrauaajale ja Rooma maapiirkondadele
- Raha antiikmaailmas
- keraamika arheoloogias

2. Keskaeg ja varajane moodne periood:
Te uurite tänapäevase Euroopa juuri ja üleminekut keskaja maailmast varajasse tänapäevast maailma. Viimaste välitööde tulemused on ühendatud praeguste aruteludega globaalse kaubanduse kasvu, rände, kolonialismi ja globaliseerumise üle.

Põhikursused
- Feudalismist kapitalismini
- Globaalse Amsterdami arheoloogia
- Maastike elulugu

Jagatud kursused:
- tipptasemel arheoloogias: inimeste liikuvus
- Arheoloogia, pärand ja ühiskond

Valikained
Valikainete võib valida paljude kursuste hulgast, seotud teemadel nagu arheoloogia, pärandiuuringud, ajalugu, iidsed õpingud või klassika.

Õpetus
See magistriprogramm sisaldab individuaalset õpetust, mille käigus saate teha oma arheoloogilisi uuringuid, minna välitöid tegema või teha praktika muuseumis või muinsuskaitseasutuses.

Välitööd
Õpid olulisi oskusi välitööde tegemiseks, näiteks väliandmete analüüsimiseks, aruandluseks ja esitamiseks, aga ka välitööde haldamiseks ja läbiviimiseks. Neid oskusi saate arendada juhendaja kaudu ühes UvA / VU Amsterdam praeguses uurimiskohas Hollandis ja Vahemeres, välitööprojektides Itaalias (Satricum ja Muro Tenente), Türgis (Troy) ja Kreekas (Karystos ja Halos). Arheoloogilised välitööd, mis toimuvad tihedas koostöös kohalike arheoloogiateenistustega, koosnevad väljakaevamistest, põldvaatlustest, kaugseirest ja maastikuanalüüsist.

Lõputöö
Oluline osa programmist, magistritöö võimaldab teil teha originaalseid uuringuid ühe töötaja järelevalve all. Töö teema peavad üliõpilane ja akadeemiline nõustaja omavahel kokku leppima.

Programmi õpetamise keel:
 • Inglise

Vaata veel 79 kursust Vrije Universiteit Amsterdamis »

Viimati uuendatud September 3, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 2020
Duration
1 aasta
Päevane õpe
Price
2,083 EUR
EMP üliõpilaste jaoks. 14,600 eurot mitte-Euroopa-väliste ja mitte-EMP üliõpilaste jaoks.
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 2020
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev

sept 2020

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date