MA Art Practices: Pathway - Avalik Pedagoogika ja kunsti praktikas

Üldine

Programmi kirjeldus

Srishti avaliku pedagoogika ja kunstipraktikaga seotud programm ühendab rikkalikke tegevusi kultuuriaktivismi, avaliku kunsti, linna- ja maapiirkondade õpingute ning kohalike teadmiste süsteemide uurimise kohta arenevaks uurimisvaldkonnaks, kus vaadeldakse traditsioonilisi ja kaasaegseid avalikke loomingulisi tavasid mida kasutatakse suurema üldsuse harimiseks, inspireerimiseks ja provotseerimiseks. Need vormid põhinevad erinevatel avalikel huvidel, kutsuvad üles mõttetuks, loovad ühiskondlike tegevuste agentuuri ja tekivad paljudest erinevatest kohapealse eksperimenteerimisvõimalustest. Need on kogukonnapõhised, mitmeaastased ja keskenduvad sotsiaalsele ümberkujundamisele, mis seab välja teadmiste tootmise peamised eliitsevormid. Programm saab õppida tagasi tänavale, mõistes tavasid ja praktikud, kes on tagasi lükanud eksklusiivsed institutsioonilised struktuurid, keskendudes selle asemel rahvaste teadusele, rahvastele; meditsiin, rahvaste ajalugu ja rahvaste haridus.

Missioon

Kui õppimine on esteetiline kogemus, muutub see enesestmõistetavaks inimese vaimu asemel passiivse vastuvõtmise hetkest. Kunstil on ümberkujundamise võime soodustada ja edendada positiivseid muutusi. Eriti Indias, kus Kalakaarit peetakse tihti ühiskonna lahutamatuks osaks, ja seda peetakse raa'sa loojaks - mis tahes kogemuse sisuks, see, kes puudutab meie südamiku südant ja vaimu.

Avaliku pedagoogika ja kunstipraktika magistriprogrammid arendavad avalikke pedagooge, kes hõlbustavad õppimist läbi kultuuritava. Programm arendab võime töötada transdistsiplinaarsete tavade tundlikkusega kui kodanikuõppe ja osalemise võimalustega.


Jasmeeni Patheja poolt läbiviidud tühjade müraakadeemiate kangelased pakuvad kampaania meeleavaldust kampaania "Ma kunagi küsinud seda" osa.

Põhiväärtused


"Kunsti funktsioon on teha rohkem, kui öelda seda nagu see on - see on ette kujutada, mis on võimalik" - Bell Hooks

Paradoks ja tegevus
Mitmekesisus ja lahkarvamused
Empaatia ja amet
Osalemine ja kuulumine
Mitteametlik õppimine ja vabatahtlik õpe
Armastus ja olemusKaimera Productionsi kunstnikud töötavad Srishti üliõpilastega DATAPRINT-il, avalikus esituses, mis kahtleb ja kasutab andmete privaatsuse eetikat. Seda tantsu-, teatri- ja interaktiivse tehnoloogia rajatiste kasutamist tegi avalik pedagoogika metroojaam koostöös Art in Transit'iga.

Kes peaks taotlema?

Avaliku pedagoogika ja kunstipraktika kursus on mõeldud spetsiaalselt järgmistest töökohtadest pärit inimestele:

Avalik ja ühenduse kunst: kunstnikud ja kunstiüliõpilased, kes on huvitatud kunstist kui aktivismist; kultuurialane aktiivsus; kunst ja haridus; kunsti ja kogukonna mõjuvõimu suurendamine; ja kunst avalikus sfääris.

Mitteformaalse hariduse sektor: Haridusest huvitatud inimesed. Õpetajad, kes vaatavad tööl väljaspool institutsionaalse hariduse piiri kogukonna õpikeskkondades. Ühenduse programmide arendajad ja juhendajad mitteformaalsetes õppekeskustes; art

Interdistsiplinaarne praktikapõhine haridus: igast valdkonnast (ajakirjandus, traditsiooniline kunst ja käsitöö, tehnoloogia, linnaplaneerimine, teenindus) on huvitatud praktikas ja igapäevases töös ühiskonnahariduse omandamises avalikus sektoris.

Ettevõtte sotsiaalse vastutuse sektor: ettevõtted, kellel on kogemusi ärijuhtimise alal, mis on suunatud eelkõige ettevõtete sotsiaalse vastutuse kavandamisele, rakendamisele ja sotsiaalsele sektorile järkjärgulise ja sisukat panustamist käsitlevate raamistike uuendamisele.


Srishti üliõpilane Karthika Saktiivel aitab Cyanotype Picnic'il osaleda kunstiteoste tegemisel Cubbon Parkis.

Kursuse struktuur

 • Studios
 • Töötoad: pakkuge intensiivseid õpikogemusi erinevate valdkondade tegemisel ja tegemisel.
 • Seminarid: annavad võimaluse uurida konkreetset ideed, teemat, praktikat lugemise, kirjutamise, tegemise ja arutelu kaudu.
 • Sõltumatute uuringute läbiviimine toimub üliõpilasprobleemide piires, minimaalse juhendamisega läbi spetsiaalselt kavandatud õppeüksuste.
 • Praktika: annab õpilastele võimaluse kasutada õppetöö käigus omandatud multidistsiplinaarseid oskusi ja õppimist ning omandada akadeemilisele õppele täiendavaid professionaalseid sisendeid.
 • Valikained
 • Iseseisvad projektid: semestri lõpus väljakutse, mis võimaldab üliõpilasel osaleda valitud teemaga seotud uurimistöös / uurimises.
 • Interlude (Open Selective): on ruum praktilisel osalemisel, mis on seotud loovate, peegeldavate ja ulatuslike õppetöövaldkondadega.
 • Nurgakivi: Mentored projekt, mis on viimase kolme semestri jooksul omandatud teadustöö võimekuse ja teadmiste kulminatsioon


Kunstnik Anjana Kothamachu kasutab traadita kõrvaklappe, et jagada intiimseid lugusid Bangalore linna kohta rahvarohkes avalikus kohas.

Õppemeetod:

Avaliku pedagoogika ja kunstipraktika kaheaastase kraadiõppe kursus ühendab teooria ja praktika. Kursus keskendub avaliku pedagoogika ja kunstipraktika traditsioonilistele ja tänapäevastele vormidele, kutsudes mitmesuguseid praktikante üles jagama, kuidas, kuidas ja miks nad tegelevad avaliku pedagoogika loomingulise tavaga, loengute, etenduste, külastuste, töötubade ja juhtumite kujul. uuringud. Ühtlasi on õpilastel võimalus mitmekesist kohapealset kogemust ning praktikat ja praktikavõimalusi väljendada:
1. Kogukondadega töötamine
2. Kriitiliselt ja loovalt koha lugemine ja reageerimine sellele kohale
3. Loominguliste avalike pedagoogiliste tavade väljatöötamine.
4. Tegevuse dokumenteerimine ja paigutamine kommunikatsiooni, ettepanekute ja muude traditsiooniliste ja kaasaegsete teadmiste tootmise vormide kaudu.

Valdkonna toetamine:

Avalike pedagoogika ja kunstipraktikat puudutavad kättesaadavad ressursid ja uuringud on vähesed, eriti Lõuna-Aasia kontekstis. See kursus üritab seda parandada, koondades ja kaasa pannes selle teadmiste valdkonnas. Üliõpilane võib selle lünga kaasa aidata, rajades teadustegevust, kasutades praktilisi juhtumiuuringuid Indiast ja selle ümbrusest. Õpilane on hästi varustatud kirjutama artikleid, mis aitavad valdkonnas kaasa, sealhulgas, kuid mitte ainult, ajakirjandusele; tõhusate RTI taotluste kirjutamine; sotsiaalse meedia (st twitter, Instagram ja blogid) maksimaalne mõju. Spetsialistid nagu linna- ja ühiskondlik disain, haridus, avalik poliitika, isegi põllumajandus ja meditsiin võivad kasutada avaliku pedagoogika ja kunstipraktikat, et tõhusamalt ja tulemuslikumalt ellu viia ning paremini mõista kohapealseid küsimusi.

Avaliku pedagoogika ja kunstipraktika kursus tugineb näidetele Indias ja rahvusvahelisel tasandil kasutatavate tavade kohta, mis kasutavad kogukondade kaasamiseks ja diskursusliku mõistmise edendamiseks ja kultuuritraditsioonide (joonistamine, luule, loominguline kirjutamine, teatrid ja esitusviis, tehnoloogia, kudumine jne) vormid kogemus üliõpilastele. Kursus on mõeldud õpilastele, kes kogevad potentsiaali ja võimet:

 • Praktika aluseks olevad uuringud: tsükkel vaatlemise, sekkumise, hõlbustamise, improviseerimise, uurimise, läbirääkimise ja ühiskondlikes keskkondades tegutsemise kohta.
 • Oskuste tegemine ja tegemine (praktika): kunsti- ja kultuuritööde tegemine; Avaliku tava hõlbustamine; Ettepanekute kirjutamine; Töökohtade loomine enda ja kogukonna jaoks, millega nad on kaasatud.
 • Mõeldes ja kommunikatsioon: kontseptuaalsed, teoreetilised ja kommunikatiivsed oskused.


Rändekultuuride kunstnikud kasutavad projektsioonide kaardistamist, et jagada lugu rändest Bangalore linnas. Need mitmekeelse suulise pärimuse ajalugu jagatakse avalikes kohtades.

Võimalused lõpetanute jaoks

Uued ja esilekerkivad ruumid avanevad kunstnikele ja kogukonna pedagoogidele, kuna nad on vahendajad ja kunsti võimalused tutvuda avalikkusega ja neid levitada ja levitada ilma antagonismiseta. Ettevõtlusest valitsuse ja valitsusväliste organisatsioonide sektorisse suureneb nõudlus loomemajanduse järele, kes võivad hõlbustada ja aktiveerida üldsuse osalust.

Avaliku pedagoogika ja kunstipraktikaga lõpetanud magistrikursus on varustatud selleks, et töötada:

Haridus- ja ühenduse õppekeskkonnad:

 • Õpetajate ja järelkoolituse programmide juhendajad
 • Programmi arendajad ja haridusalane disain alternatiivsetele õpikeskkondadele
 • Arengu sektori mittetulundusorganisatsioonid, mis nõuavad ühenduse abistajaid

Valitsussektor:

 • Linnaplaneerimise osakonnad
 • Turismisektor
 • Haridussektor
 • Avaliku sektori teenuste loovad tavad, nagu politsei, planeerimine, avalikud tööd ja ressurssideosakonnad
 • Aktivism ja poliitiline büroo
 • Avaliku korra arendamine

Käsitöö ja kunstivaldkond:

 • Kunsti-, arhitektuuri- ja linnaplaneerimisorganisatsioonid
 • Ürituste korraldamine, kunstifestivalid ja biennaalid
 • Uuendage ja arendage kogukonna kaardistamise kaasaegseid vorme
 • Taastada ja arendada kaasaegseid traditsioonilise käsitöö ja kunstipraktikate vorme

Ettevõtte keskkond

 • Ettevõtte koolitajad
 • Ettevõtete sotsiaalse vastutuse võistkonnad
 • Inimressursside ja meeskonna juhtimise keskkond

Mitte kasumit teenindav sektor

 • Mittetulundusliku sektori rahastamine ja jätkusuutlikkuse taastamine. See hõlmab eneseabirühmi, mitte kasumipõhiseid sihtasutusi ja teisi registreeritud valitsusväliseid organisatsioone.
 • Kogukonnapõhiste teadusuuringute hõlbustamine

Õppimisviisid

Avaliku pedagoogika ja kunstipraktika kursus on täistööajaga praktikapõhine teadustöö, mis võimaldab praktikute (nii algajate kui ka kogenud) arendada ja laiendada oma erialast praktikat. Seda pakutakse kahes kohapealsete stuudiokogukondade osalemises ja praktikapõhistes uuringutes õpiprojektidega.

Märkused osalemise viiside kohta:

1. režiim: kolm nädalat semestril kohaliku osalemise kohta See režiim on mõeldud praktikutele, kellel on tugev kalduvus iseseisvaks õppimiseks ja kelle jaoks on perioodiline lühiajaline intensiivne isemõpe kõige elujõulisem. Praktikud peaksid planeerima kahe nädala õpingud Srishtis, Bangaloris, iga semestri alguses. See periood hõlmab kursuse ülevaadet, sissejuhatust kursuste üldistele protsessidele ja meetoditele, praktikal põhinevate teadusuuringute juhistele ja valdkonnapõhistele ülesannetele.

Režiim 2: 9-kuuline kohapealne osalus alates kursuse algusest. See disain hõlbustab kursuste lõpetamist 1. semestri ja 2. semester. Lisaks praktikud julgustatakse leidma ja tööle projekti. Järgneva perioodi kohta antakse praktikal põhinevaid teadusuuringuid ja valdkonnaülesandeid.

Režiimi pakutakse kohordi suuruse järgi.


Antara Khurana plakatite seeria keskendub linna kaotamisele. Kaotatud perspektiivid, kaotatud identiteet ja kaotatud hääl on osa kasvavatest sarjadest, mis on põhjustanud nende immateriaalsete kahjude mõtlemist.

Päringud

Seda kurssi juhib Arzu Mistry ja Aastha Chauhan

Lisateabe saamiseks palume sõbralikult e-posti aadressi arzu mistry aadressil arzu@srishti.ac.in või Aastha Chauhan at aastha.chauhan@srishti.ac.in


Sharath Chandra kasutab Avatud allikate ilmastikunäitajaid ja projektsioonide kaardistamist, et võrrelda San Francisco ja Bangalore'i räniohvide ilmastikunäitajaid, pannes paroodiaid majanduse kliimamuutuste ja kliimakoguste vahel.

Distsiplinaarsed ristumised

Seda kursust teavitatakse järgmiste õppevaldkondade kaudu:

Haridus
Kaasaegse kunsti praktika
Kuraatoriuuringud
Keelekunst
Etenduskunstid
Kunstihaldus
Ettevõtlus
Infotehnoloogia
Keel ja kirjandus
Sotsiaalne innovatsioon
Avalik ajalugu
Antropoloogia
Kriitiline geograafia
Ökoloogia ja keskkond
Heritage

Teadmiste valdkonnad:

Koht: avaliku ruumi disain, linnaplaneerimine (linnalähedased, maapiirkonnad), jätkusuutlikkus, ökoloogia
Ühiskond: antropoloogia, sotsioloogia, kultuuripoliitika, keel
Kunst: kaasaegne ja traditsiooniline kunstipraktika, loomingulise praktika, käsitööpraktika, kultuuritraditsiooni, kultuuritegevuse, kunstiteaduse
Harjutused (vormid): ühenduse raadio, avaliku esituse, luule, kirjutamine (RTI / kampaaniad / loov kirjutamine), interneti vahendite kodeerimine ja tagasivõtmine. Sõnumid, kohalikud väljaanded, kursus / arhiivid, suuline ajalugu, soodustused, avaliku sektori kunstnikud, avaliku ruumi kujundus, avalikud graafilised tavad jne.

Teadusuuringud ja koostöö.

Art Transit

Võimed:

KÄESOLEVA KURSUSE KOOLITUSJUHTIDE JÄRELEVÕTMISE KOHTA on välja töötatud järgmised võimalused:

Vajutage SENSITIVITY ise
Võime keerukust navigeerida ja julgusega tegeleda
Võime tõeliselt kogukondade eest hoolitseda
Võime kajastada ja korrata ja hinnata avaliku tegevuse kvaliteeti

Nägemine ja tekkimine VÕIMALUS
Võime reageerida saidile ja nähtustele
Võimalus otsida võimalusi ning tuvastada ja kasutada olemasolevaid vahendeid ja ressursse
Koostöövõimalused

AVALIKU TUGEVUSE ARENDAMINE
Võime aimu ennast hõlbustada
Võime kutsuda teatud tüüpi sotsiaalset teadlikkust meetmest
Võime osaleda jõuliste meetmete uurimisel
Sisemine ring
Srishti kui instituut ja mida kunst loob
Festival / nägemus / tegemise dünaamika


Loodusfestival 1

Loodusfestival 2

Loodusfestival 3

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creat ... Loe edasi

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creativity to maximize the individual’s potential.The Ujwal Trust also manages Srishti's sister institution, the prestigious Mallya Aditi International School. Näita vähem