MA Computing and Arts

Üldine

Programmi kirjeldus

Art

Sisu, eesmärgi ja kursuse ülesehitus

Arvutiteadus ja kunst: probleemide tuvastamine ja tehislike ja tehnoloogiliste lahenduste loomine, mida on teavitatud tehnoloogia ja kunstipraktikast

Berliinis asuvas hdpkis asuvas infotehnoloogia ja kunstiteaduse magistrikursuses on kaasaegse magistriõppe skeem, mis põhineb tehnoloogia, kunsti ja audiovisuaalse disaini vallas - majanduslikult kontekstualiseeritud. Selles MA-s on keskendutud loomingulisele programmeerimisele, multimeediumrakendustele, liidesetele, rajatistele ja esinemistele kunstilises keskkonnas, samuti isiklikele oskustele, kunsti- ja kujunduspraktikale ning tegevuspädevustele. See annab teile kõik, mis on vajalik turgude edukaks sisenemiseks ja stiilse kunstilise identiteedi loomiseks .107106_pexels-photo-297648.jpeg

Esimene poolaasta - andke see minema

Kolmel 5-nädalalisel tööajal, mis töötab teie enda kutsealal, töötab kolleegi elukutsega ja lõpuks koos töötada erinevate esemete loomiseks, juhendab teid ennast peegeldama, õppima kujundama teisi ja vastutama. Selles üksuses saate teada ka projektide kontseptualiseerimisest ja erinevatest liikuvatest töömeetoditest.

Lisaks on teil omandatud olulised oskused ja teadmised disainimeetodite, audiovisuaalsete ja meeskonnapõhiste programmide, esteetiliste ja meediaajaloo (kiirete) prototüüpide, audiovisuaalsete algoritmide, kasutajaliideste ja suhtlemise, esitluse ja kontseptualiseerimise kohta.

Teine semester - järgige oma teed

Kolme viie nädala jooksul - uute kontseptsioonide ja projektide koostamisel, planeerimisel ja läbiviimisel, kogete oma pehmete oskuste, nagu eetilist teadlikkust, vaatlusvõimet, perspektiivi muutumist, empaatiat ja motivatsiooni, kujundamist. Reaalses elus stuudio atmosfääris õpetatakse ka teie kriitilisi võimeid.

Te tugevdate oma erialaseid teadmisi ja metodoloogilisi oskusi loomingulises programmeerimises, meediasi psühholoogias, interaktiivses võrgupõhises tehnoloogias, disainimuusikast, kontseptualiseerimisest ja esitusviisist ning audio programmeerimise kontseptsioonidest. Teine oluline teema on DSP-põhised ja rakendused.

Kolmas semester - Going live

Viie nädala ühikud on teie lõpliku esitluse jaoks kolm suurt sammu. Meeskonnatöö tähendab nüüd mitte ainult edukat koostööd, vaid teie loomingulise identiteedi ja meeskondade visiooni tasakaalustamist, vastutust isejuhtimise ja meeskonnatöö eest, eneserefleksiooni ja konfliktide lahendamist.

Te praktiseerite õiguslike ja eelarve-, keskkonna-, aja- ja ruumiandmete käsitlemist, et näidata üles tööd, mida olete teinud suuremas kontekstis, avalikus ruumis ja koostöös välispartneritega. Teie artefaktid ja projektid valmistatakse ette reaalseks näituseks, kasutades oma arenenud teadmisi interaktiivsete rajatiste loomisel, 3D-arvutigraafika, stsenograafia, virtuaalse ja täiendatud reaalsuse, kõvaketta- ja tarkvarasüsteemide realiseerimise ja hooldamise, turu-uuringute, kontseptualiseerimise ja eelarvestamine, samuti oma töö rahastamistaotluste esitamine.

Neljas semester - magistritöö

Teie viimasel semestril töötad oma magistritöö suunas ja lõpuks lõpetage oma õpingud riigieksamiga.

Karjäärivõimalused

Loominguline programmeerimine - alates suundumuse suundumisest võtmeharude poole: siin on arvutite ja kunstide magister võtaks teid.

Arvutiteaduse ja kunstiteaduse magister, mille topeltfokus on ühelt poolt loominguline programmeerimine ja professionaalsed tegevuspädevused multifunktsionaalsetes meeskondades, pakub teisest küljest mitmesuguseid erinevaid loomingulisi valdkondi hõlmavaid võimalusi.

Filiaalid ja tööstusharud:

 • Audio- ja audiovisuaalse tarkvaratööstus
 • Creative asutused ja ettevõtted
 • Tants, (meedia) kunst ja teater
 • Arvuti- ja videomängude tööstus

Tööprofiilid (eeskujulik):

 • Meediatehnoloog
 • Multimeediumitöötaja
 • Kunstijuht
 • Koostoimetaja
 • Kasutaja kasutuskogemuse disainer
 • Projektijuht
 • Audio tarkvara arendaja
 • AV arendaja107107_pexels-photo-1647916.jpeg

Taotlus

"Näita, mis sul on!" - Kuidas taotleda magistriprogrammi Arvuti ja kunst:

Meie vastuvõtukord on kahetasandiline: esimene eelvalik toimub taotlemisdokumentide ja kunstiteoste näidiste alusel. Kui teete selle eelvaliku sõelumise, kutsume teid Berliini tulema meie praktiliseks sisseastumiseksamiks.

Vastuvõtutingimused

Computing and Arts MA on suunatud taotlejatele, kellel on esimese astme muusika, audio või visuaalne disain, meedia kunsti ore teised. See on mitte järjestikune magistriõpe. Me otsime konkreetselt tugeva motivatsiooni ennast väljendada ja kujundada, samuti kindlat arusaamist heli või disaini arvutipõhisest realiseerimisest.

Soovitatav on visuaalse või heli programmeerimise oskus, kuigi te ei pea võtma C-d. See, mis tõesti loeb, on teie kirg oma ideede väljendamiseks audiovisuaalsetes kontseptsioonides.

Taotlus

Taotlusi saab teha meie veebisaidi või posti teel.

Need peavad sisaldama järgmist:

 • täidetud ja allkirjastatud avalduse vorm
 • kaaskiri (lisatud taotlusvormis): miks olete huvitatud hpppis õppimisest? Millised on teie ootused? Millised on teie professionaalsed väljavaated?
 • kunstilise töö proovid
 • ametliku tõestatud koopia oma kraadide tunnistusest
 • akadeemiline transkript, mis hõlmab teie eelmist õpet
 • oma BA-väitekirja abstraktne ja selle põhiteemade kirjeldus

Taotlused võetakse vastu pidevalt. Taotluste esitamise tähtaeg mitte-ELi taotluste puhul on talvine tähtaeg 15. mai ELi taotlejate jaoks 15. juulil. Kõik ülejäänud kohad pakutakse kuni 1. oktoobrini semestri alguseks.

Sobivuskatse

Kui teie taotlus on kätte saadud, kaasa arvatud kõik vajalikud dokumendid ja on kindlaks tehtud, et kursuse sisu on teile sobiv, sooviksime teiega kohtuda isiklikult. See võimaldab meil hinnata oma õppeprogrammi-spetsiifilisi teadmisi, oma loovust, teie pühendumust end väljendada loovalt ja oma motivatsiooni. Sisseastumiseksam koosneb praktilistest ettekannetest ja see viiakse läbi professori / õpetaja poolt läbi viidava intervjuu abil, mis keskenduvad teie kunsti-esteetilis-tehnilisele kvalifikatsioonile, teie põhilistele teoreetilistele ja praktilistele teadmistele, teie huvidele ja oma motivatsioonile õppida Computing and Arts at hdpk .

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The hdpk is a leading private university for the creative industries, situated in one of Germany's creative hubs: in Berlin. The study programs cover both artistic and technological aspects as well as ... Loe edasi

The hdpk is a leading private university for the creative industries, situated in one of Germany's creative hubs: in Berlin. The study programs cover both artistic and technological aspects as well as practical management issues and media theory. The curriculum focuses on the music and media industries (apart from film and television). Näita vähem