Ülevaade

Manchesteri kirjaliku kooli keskmes on meie meisterlik kirjutamine, mis on kättesaadav õppetöös Manchesteri ülikoolilinnakus ning ka veebisaidi kaugõppe kaudu kõikjal maailmas.

Meie Master of Arts (MA) loomingulise kirjutamise programmis uurite ja praktiseerite kaasaegse ja kaasaegse kirjutamise tehnikaid ja stiile ning rakendate neid oma loomingulise töö arendamise kaudu. Ma üliõpilased läbivad õpetatava elemendi, mis ühendab lugemisosakondade ja valikainete kirjutamise õpikojad ja seejärel lõpetab oma õpingud pakutava täispika raamatu laiendatud kirjaliku esitamise kaudu. MA on valmis täitma ühe aasta täistööajaga või kaks aastat osalise tööajaga / online.

Te olete spetsialiseerunud ühele järgmistest marsruutidest:

 • Romaan kirjutamine (sealhulgas lühike fiction)
 • Luule kirjutamine
 • Laste kirjutamine
 • Koht kirjutamine (loominguline mitte-fiktsioon)

See kursus on saadaval online õppimiseks (ainult osalise tööajaga) ja ülikoolilinnakus. Peamine õpilaste sissevõtmine toimub septembris, kuid on võimalik alustada ka õppimist jaanuaris.

Omadused ja eelised

 • Kõige edukam programm Ühendkuningriigis täna koos enam kui 85 üliõpilase ja lõpetajaga, kes avaldasid esimesed raamatud viimase kümne aasta jooksul.
 • Regulaarsed sündmused, netisaated ja küsimuste ja vastuste istungid külaliste kirjanikega Manchester Met ja Manchesteri kunsti kohtades.
 • Tihedad sidemed kirjastussektoriga koos suurte esindajate, toimetajate ja kirjastajate külastustega.
 • Hõivatud inimeste paindlik õppimine: südamekujunduse ja töökoja üksused toimuvad õhtul (6.-8. Kell Ühendkuningriigi aja järgi) sügisel ja kevadel koos valikutega, mis on sooritatud intensiivse kolmepäevase mudeli jaoks või mida uuritakse iseseisvalt ükshaaval tutvustavaga suveperioodil.
 • Kõik MA üliõpilased lõpetavad laiendatud kirjaliku teose kavandatud täispikkast raamatusest, mida toetab üksteise järelvalve all.
 • Õpilased, kes edukalt läbivad MA, võivad jätkata õpinguid täiendava aastaga, täiendades 120 ainepunkti (sealhulgas täispika raamatu kirjutamist) ja omandades MFA.
 • Internetis toimuv õpe: kaugõppe üliõpilaste põhiõpetus toimub õhtul õppesuuna kaudu iganädalaste tekstisiseste jututoad. Seda meistrit saab täies ulatuses täita Internetis, ilma et peaks kunagi Manchesteris tulla.
 • Õppinud on kõrgetasemelised kirjanikud ja kriitikud, sealhulgas: Susan Barker, Laura Barnett, Andrew Biswell, Chloe Buckley, Sarah Butler, Eleanor Byrne, David Cooper, Carol Ann Duffy DBE, Nikolai Duffy, Paul Evans, Catherine Fox, Rachel Genn, Andrew Michael Hurley, Sarah Ilott, Oliver Harris, Rachel Lichtensein, Jennifer Nansubuga Makumbi, Anjum Malik, Andrew McMillan, Livi Michael, Helen Mort, Gregory Norminton, Adam O'Riordan, Michael Symmons Roberts, Monique Roffey, Nicholas Royle, Jean Sprackland, Simon Stephens , Joe Stretch, Alex Wheatle ja Julie Wilkinson.
 • Meie külastusfellide panus: Amanda Dalton, André Naffis-Sahely, Barry Wood, Boris Dralyuk, Colin Harvey, David Shook, Ed Caesar, Guy Garvey, Hugh Stoddart, Mandy Coe, Paul Dowswell, Ra Page, Rachel Mann, Sherry Ashworth , Shirley May, Stephen Raw, Steve Dearden ja Zahid Hussain.

Karjääri väljavaated

Manchesteri kirjanikk on üks Suurbritannia juhtivatest loomingulistes kirjanduskoolides. Samuti on see maapealsete teavitusürituste, rahvusvaheliste kirjutamisvõistluste, kogu linnaruumi kirjastuste sarja, uuenduslike kirjastamisprojektide ja Manchesteri laste raamatufestivali kodu. Need tegevused pakuvad meie õpilastele palju võimalusi kaasata ja arendada oma kogemusi mitmes põnevas suunas. Selle kursuse lõppedes võite otsustada jätkata magistri- ja doktorikraadi, magistriõppe või doktoriõpinguid või arendada karjääri raamatute müümisel, agenteerimisel, kirjastamisel, toimetamisel, meedias või õpetades loomingulist kirjutamist. Ületamatu arv meie lõpetanud on muutunud avaldatud kirjanikeks.

Õpilasel on juurdepääs ärikoolis asuvale Karjääride ja tööalase koostöö keskusele , pakkudes hulgaliselt teabeallikaid, üksteisega karjäärinõustamist ja tööalast tegevust kogu aasta jooksul. See teenus on saadaval ka kuni kolm aastat pärast lõpetamist.

Sisenemise nõuded

Taotlusvormil palutakse teil isiklikku avaldust anda ja peaksite seda kasutama, et meile mõnevõrra informeerida ja tunnetada, mida olete lugenud ja kirjutanud ning mis on viinud teid meie kursusele. Loomingulise proovi puhul peaksid proose kirjutamise liinide taotlejad (Novel, Childrens / YA, Place) esitama romaanist või lühema loost 2000-sõna väljavõtte; luuleandjad peaksid esitama kuni 15 luuletust. Raamatute ülevaade peaks olema kuni 500 sõna pikk, keskenduma kaasaegsele kirjandusele ja näitama tõendeid lähedase lugemise kohta, selgitades, mis raamatust leiate kirjanikuna kasuliku raamatu. Nii loomingulised kui ka kriitilised proovid peaksid olema asjakohased spetsiaalse marsruudi suhtes, millele te kandideerite (romaan või luuletus või kirjutamine lastele / YA või koht). Teie viide võib olla mis tahes ametialasest seisundist (nt praegune või endine tööandja või juhendaja), kes võib kinnitada oma sobivuse õpinguteks kraadiõppe tasemel või kirjalikult või kui te ei saa saada viite keegi, kes on Tutvuge oma kirjaliku tööga, lihtsalt kinnitage oma identiteet.

Võimaluse korral võrdige ja esitage taotlusvorm, proovide kirjutamine, ülevaatus ja viide. See ei kiirenda teie rakenduse töötlemist, kui sa saad mõned elemendid nüüd teistele järgida. Soovitame teil elektrooniliselt saata meie Otsejuurdepääsu meeskond otse @ MMU .ac.uk , kuigi mõista, et see ei pruugi kõikidel juhtudel olla võimalik ja võib aktsepteerida postitusi. Te ei pea lisama eelmisest kvalifikatsioonist pärinevate sertifikaatide koopiaid, välja arvatud juhul, kui me seda spetsiaalselt soovime, meie vastuvõtujuhtkonnad vaatavad teie taotluse läbi esitatud kirjaliku vormi kirja tugevuse ja kvaliteedi üle.

Iga aasta septembris ja jaanuaris on meil programmile sissetulekud. Kuigi taotluste vastuvõtmise tähtaega pole määratud, soovitame rakendada augusti lõpuks septembri sissekande ja jaanuari keskpaigaks jaanuari sisenemiseks. Tavaliselt püüame vastata taotlustele nelja nädala jooksul alates kõigi nelja elemendi saamisest: taotlusvorm, proovide kirjutamine, ülevaatus ja viide, kuigi see võib võtta veidi kauem aega.

Iga taotlus antakse kandidaadi valitud eriala spetsialisti juhendajale, kes seda loeb ja hindab, otsides tõendeid järgmise kohta:

 • Kirjalik inglise keel väga kõrge;
 • Loovad talendid ja potentsiaal;
 • Vormi, stiili ja tehnika juhtimine;
 • Kirjaoskuse ja kirjutamisoskuste arendamine töötubade ja järelevalve kaudu;
 • Oluline lugemine asjaomases valdkonnas.

Kui teie taotlus vastab nendele kriteeriumidele, võtab juhendaja teiega otse ühendust, et korraldada telefoni või näost-näkku vestlust vastastikku sobival ajal.

Programmi õpetamise keel:
 • Inglise

Vaata veel 44 kursust Manchester Metropolitan Universityis »

Viimati uuendatud November 16, 2018
See kursus on Online, Ülikoolilinnas
Start Date
Duration
1 - 2 aastat
Osakoormus
Päevane õpe
Price
2,584 GBP
aastas EL-i ja Kanalisaarte õpilased | Suurbritannia ja ELi üliõpilased: 1 417 £ aastas
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Start Date
sept 2019
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date

sept 2019

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date