MA Design Practices: Pathway - Design in Education

Üldine

Programmi kirjeldus

SCOPE-001.jpg

21. sajandi kiirelt muutuvas maailmas tõusevad maailmavaatega õppimine ja haridus professionaalide jaoks pakilise väljakutsega ümber määratleda ennast ja oma tegevust. Tänased ja homsed spetsialistid seisavad silmitsi uute nõudmistega ja ootustega, kuidas nad liiguvad keeruliste reaalsuste ja võimaluste piires nii enda kui ka õppimise maailma jaoks.

Kuidas me ise kasvatame teadvuse kohanemiseks, ebamäärasusteks saamiseks, muutujaks muutmise juhtideks ja juhtideks?

Me näeme Hariduse disaini eriala kui õppimisvõimalust spetsialistidele, kes püüavad rahuldada õpikogukondade dünaamilisi ja muutuvaid vajadusi ning vahendit kriitilise ja peegeldava tegevuse toetamiseks. Seetõttu on visiooniks haridus- ja sellega seotud õppevaldkondade spetsialistide väljaarendamine, kes on:

 • eluaegsed küsijad enda ja tegutsemise kohta
 • uute õppemaailmide disainerid
 • loomingulised innovaatorid arenevate haridusparadigmide ja raamistike raames
 • aktiivsed ja võrgustatud liikmed peegeldavate praktikute kogukondades ja
 • isikliku meisterlikkuse otsijad.

See kursus loob tuleviku õppimise, mis on ette nähtud süsteemide mõtlemise, praktilise ettekujutuse ja kehasõbralike teadmiste ideede ja põhimõtete ettekujutusega. See on kontseptuaalne, et pakkuda spetsialistidele võimalusi oma disaini tundlikkuse parandamiseks oma töökohal ja nende praktikat.

Põhiväärtused

" Elu ei ole püramiid, mille alumine osa on tipus. Kuid see on ookeaniline ring, mille keskuseks saab olema inimene, kes on alati valmis hukkuma küla jaoks, kes on valmis külade ringiks hukkuma, kuni lõpuks tervik muutub üheks eluks, mis koosneb üksikisikutest, mitte kunagi agressiivsest, kuid kunagi alandlikust, jagades ookeaniruumi suurust, milleks nad on lahutamatud üksused. "
- MK Gandhi

Disainimuudatuste kursuse eriala on seotud järgmiste põhiväärtustega:

 • Avatus ja õppimine
 • Meeleelu ja taju
 • Empaatia ja vastupidavus
 • Osalemine ja koostöö
 • Aeglus ja terviklikkus
 • Võrdsus ja universaalsus

Kes peaks taotlema spetsialiseerumist Disain Haridus kursus?

Disainimuudatuste kursuse eriala on mõeldud spetsiaalselt üksikisikutele järgmistes töövaldkondades:

K-12 sektor (riiklikud ja rahvusvahelised koolid): õpetajad, institutsioonide juhid, õppekavade kujundajad ja juhendajaid. Ka spetsialistide, nõustajate, haridusalaste konsultantide, innovaatorite ja koolidega koostööd tegevate ettevõtjate jaoks.

Kõrgharidussektor: Disainikoolid disainikoolides, õppejõud, professorid, institutsioonide juhid, õppekavade disainerid ja juhendajaid.

Mitteformaalse hariduse sektor: sisu arendajad, programmide arendajad ja juhendajad ametlikes ja informaalsetes õppekeskustes, kunst

Ettevõtte / kasumit haridussektor: sisu arendajad, institutsionaalsed disainerid, õppejõudude disainerid, trükikojad koolitusüksustest, digitaalplatvormide ettevõtlusettevõtted

Õppeviisid, mida pakub eriala Disaini hariduskursusel

Disainimuudatuste kursuse eriala on täiskoormusega teaduspõhine kursus, mis võimaldab praktikutele (nii algajatele kui ka kogenud) arendada ja laiendada oma erialast praktikat. Seda pakutakse neli stuudiokorralduse osalemise viisidel ja praktikapõhiste teadusuuringutega õppesuunistes.

PG_MA_PP_Modes_Diagram2018_PPDE.jpg

Märkused osalemise viiside kohta:

1. režiim: kaks nädalat poolteist osalemise kohta

See režiim on mõeldud praktikutele, kellel on tugev kalduvus iseseisvaks uuringuks ja kelle jaoks on perioodiline lühiajaline intensiivne kohapealne õppeperiood kõige elujõulisem. Praktikud peaksid planeerima kahe nädala õpingud Srishtis, Bangaloris, iga semestri alguses. See periood hõlmab kursuse ülevaadet, semestri 1. faasi tutvustamist koos juhistega praktikapõhisteks uuringuteks ja valdkondlikeks ülesanneteks.

2. režiim: viis nädalat või seitset nädalat õppekohal osalemise kohta õppeaastal

See režiim on mõeldud praktikutele, kelle jaoks on eelistatav õppeperioodil üks intensiivsem õppeaeg. Need, kes valivad kohapealse osalemise 5 nädala jooksul, lõpetavad kehtetu semestri esimese etapi ja saavad sissejuhatuse isegi semestri õpikodadesse koos praktiliste uuringute ja valdkonnapõhiste ülesannete suunistega. Need, kes valivad 7-nädalase režiimi, saavad kasutada kahe nädala seminari Srishti suunas oma kursuse valikained.

3. režiim: 9-kuuline osalemine kohapeal alates kursuse algusest

See režiim on mõeldud praktikutele rahvusvahelistest seadetest. See on avatud ka Indias asuvatele praktikutele. Disain hõlbustab esimese semestri kursuste lõpetamist koos 2. semester 2. faasi. Lisaks sellele julgustatakse praktikutega projekti leidma ja töötama. Järgmisel perioodil esitatakse juhised praktikapõhisteks uuringuteks ja valdkonnaülesteks ülesanneteks.

Kursistruktuur / komponendid

Õppimisvõimalused Hariduse disaini erialal on varjatud järgmistes struktuurides:

 1. Õpetused: meistriklassid, töörühmad, seminarid ja õppeüksused, sealhulgas MOOC, mõtlemine, veebisaidid jms.
 2. Studios, laborid ja ringid: sissetungivad ruumid ja foorumid, mis aitavad kaasa loomingule, eksperimenteerimisele, vestlustele, mõtlemisele ja olemisele.
 3. Peer Circles: dialoogide ja ülevaatuste osalusvõimalused, mida saab lihtsustada ja sõltumata, näost-näkku või ajaveebide kaudu, vestlusringide vestlused, wiki loomine.
 4. Harjutamine: Kogemuslikud, kehaspetsiifilised, valdkonnaspetsiifilised uuringud, mis võiksid seda sisaldada töökohal.
 5. Valikained: võõrustamine väljaspool distsiplinaarraamistikku, mis võimaldab laiendada ja luua ühendusi. See võib hõlmata külastusi näitustele, mängudele, kohtumistele, kõnelustele, jalutuskäiketele, töötubades, stuudiokeskustes, konverentsidel ja elukohas osalemiseks.
 6. Portfell: peegeldava ja kureeritud töökorralduse arendamine, mis kujutab endast tõendeid kasvu, arengu ja teadustöö rakendamise kohta erialases praktikas kogu kursuse kestel.
 7. Iseseisva meisterlikkuse doktoritöö: praktikal põhinevad uuringud ja selle dokumentatsioon; väitekiri ja viva voce

Õppemeetodid

Spetsialiseerumine kujunduse hariduse esiplaanide pedagoogika alal, nagu aeglasem disain, mängimine ja lugu, mõistlikkus ja tegemine. Selle eesmärk on rahuldada mitmekesiseid õpiobjekte ja tugineda universaalse disaini põhimõtetele nii õpilaste põhikomponentide kui ka õpikogemuste õppimiseks. Kursus on mõeldud õpilastele, kes kogevad potentsiaali ja võimet:

 • Tegemine, mõistlikkus ja peegeldav tegevus
 • Kaastuvad, kriitilised ja koostööalased õpikogukonnad
 • Interdistsiplinaarsed ja valdkondadevahelised lähenemisviisid
 • Isiklik ja professionaalne meisterlikkus

See kursus annab haridustöötajatele võimaluse olla nõustajad, disainerid, DIYerid (do-it-yourself) ja DIWOers (do-it-with-others), kuraatorid, häkkerid, mängurid, kunstnikud, digitaalsed põliselanikud, jutuvestjad, reisijad ja kriitilised ja loomingulised mõtlejad.

Võimekomplektid

KÄESOLEVA KURSUSE KOOLITUSJUHTIDE JÄRELEVÕTMISE KOHTA on välja töötatud järgmised võimalused:

 • Küsimuste, joonistuste, esitusviiside, dialoogide, mõistuse, kujutlusvõime, ilu ja esteetika kaudu tekib üldine õppimine (nt kontseptuaalsed visandid, prototüübid, ajakirjad, arutelufoorumid, digitaalsed platvormid, podcastid, videokaadid, proto-teooriate loomine jne).
 • Kohaneda ja ennast taaselustada, otsides uusi kogemusi, osaledes mitmekesiste mõtte-, eksperimendi- ja ümberkujundamise traditsioonidega
 • Määrake haavatavuste tõttu kaugemale
 • Hariduse kaasamine ja humaniseerimine pedagoogika kaudu osalust lähenemisviise (hõlbustamine, co-design, co-create


SCOPE-5.jpg

Võimalused

Hariduse disaini eriala lõpetajad on valmis töötama:

K-12 sektoris (riiklikes ja rahvusvahelistes koolides) kui

 • Õpetajad / institutsionaalsed juhid
 • Õppekava disainerid / õpikud
 • Spetsialist / Advisors / Educational Consultants
 • Innovatsioonid / Ettevõtjad

Kõrghariduse sektoris

 • Disainikoolid disainikoolides
 • Loengud / professorid / institutsionaalsed juhid
 • Õppekava disainerid / õpikud

Mitteformaalse hariduse sektoris (formaalsetes ja informaalsetes õppekeskustes, art

 • Sisu arendajad
 • Programmi arendajad
 • Juhendajad

Ettevõtte / kasumit haridussektor (kirjastused, koolitusüksused, digitaalplatvormide ettevõtlusettevõtted

 • Sisu arendajad
 • Institutsioonilised disainerid
 • Juhendaja disainerid
 • Koolitajad

Päringud

Seda kurssi juhib Padmini Nagaraja .
Lisateabe saamiseks palume emaili Padmini Nagaraja aadressil padmini@srishti.ac.in

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creat ... Loe edasi

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creativity to maximize the individual’s potential.The Ujwal Trust also manages Srishti's sister institution, the prestigious Mallya Aditi International School. Näita vähem