Toimetulek mõned kõige väljakutseid tänapäeva maailmas, see uus programm on seotud rahvuse ja rände ülemaailmne majanduslik ja kultuuriline muutus ja süsteemid domineerimise ja vastupanu liikumist. Sa õpid analüüsida migratsiooni põhjused, nagu ka selle tagajärjed areneva koosseisude rassist, soost, töö, kodakondsus, tervishoiu, hoolekande ja kultuuri.

Magistriprogramm seostab rahvust ja rännet ülemaailmsetele majanduslikele ja kultuurilistele muutustele ning domineerimise ja vastupanu liikumise süsteemidele. Programm on interdistsiplinaarne, ühendades humanitaar-ja sotsiaalteadused, ja hingestatud kohustus kriitiline, uuendusliku ja kasulik lähenemisviise küsimusi ja probleeme valdkond on lai ning etniliste ja rände uuringud.

Õpilasi erinevatest akadeemilise taustaga on teretulnud rahvusvahelisele kogukonnale rohkete külastavad teadlased ja akadeemilise tegevuse. Saad põhjaliku arusaama rahvuskultuuri ja rände uuringuid ja on hästi ettevalmistatud positsioone kohalikul, riiklikul ja rahvusvahelised organisatsioonid, haldamine, ettevõtete, valitsuse, meedia ja kultuuri valdkonnas, samuti edasiseks kraadiõppe uuringud ja teadustöö .

Programm koosneb segu kohustuslikud kursused ja valikained, mis võimaldab teil individuaalne spetsialiseerumine, võimalusi õppida välismaal, võimalusi praktika ja teadusuuringute õpetused õppejõud. Õppetöö hõlmab formaadid kõrge üliõpilaste osalemise. Õppetöö vormideks on loengud, õpikojad, seminarid ja individuaalne / rühma tutorials. Programmi raames pakutakse teile võimalust spetsialiseeruda ja keskenduda valitud õppejoontele mõistliku valikuga kursustel. Lisaks oma kursuse töö, siis järgige temaatilisi seminare ja juhendaja kohtumised õppejõud. Ajal oma teise aasta, alustades varakult kolmandas perspektiivis, siis on ka seminare pidada, et küsimusi meetodite ja teemavaliku ettevalmistamisel magistritöö. Neljas perspektiivis on pühendatud eelkõige koostisest oma magistritöö.

Keskendumisalad on ajaloolised ja sotsioloogilised väljavaated selle kohta, kuidas ränne on kujundanud inimajaloo ja ühiskonna; põhjalikke teoreetilisi teadmisi ristlõike uuringute valdkonnas; globaliseerumine ja selle seos töö- ja rände muutustega; Euroopa Liidu rände- ja varjupaigapoliitika; rassi, etnilise päritolu ja rände suhe kultuuriliste ja esteetiliste väljendusteni nagu narratiivid, visuaalne kunst, teater ja kino.

Õppejõud on ühinenud rahvusvahelise külaline professorid moodustavad interdistsiplinaarse ja rahvusvahelise kogemusega meeskond, mis hõlmab kõiki aspekte programmi õppekava ja kaugemale. Nad on tegelenud teadusuuringute käsitletud teemade kursustel, mistõttu võimalik otsest seost muidugi sisu ja käimasolevate teadusuuringute eri alamandmeväljadele programmi.

Näide erilist tähelepanu piirkondadest programmiga:

  • Ajaloolised perspektiivid rahvus ja ränne
  • Lõikuva migratsiooniuuringud
  • Muutuvad raamistikud kodakondsuse
  • Ränne ja globaliseerumise postkoloniaalse perspektiivid
  • Rass, rahvus ja migratsiooni kunsti ja kultuuri
  • Rände- ja varjupaigapoliitika Euroopa Liidus
  • Ränne ja tervis.

Karjäärivõimalused

Kuna programm pakub välismaal õppimise võimalusi, valikaineid ja praktikakohti, võivad õpilased oma haridust kohandada erilise huvi, eriala või erialateadmistega. Uuringud välismaal toimuvad harilikult läbi programmi vahetada kokkulepped partneritega Euroopas, Aafrikas ja Ameerikas. Praktika annab õpilastele võimaluse nii spetsialiseeruda ja testida tööülesandeid ja ülesandeid organisatsioonide ja tööandjate kohalikul, riiklikul või rahvusvahelisel tasandil. Sel viisil valmistab programm ette tööturu laiadeks osadeks, kus on vaja rände- ja rahvuslikke suhteid puudutavaid teadmisi, sealhulgas töö valitsus- ja valitsusvälistel organisatsioonidel, kohalik ja piirkondlik haldus, äri ja kommunikatsioon, sotsiaaltöö ja aktivism, kultuuriline analüüs, ajakirjandus ja kommentaarid avalikus sektoris, samuti täiendavad kraadiõpet ja teadustööd.

Programmi õpetamise keel:
  • Inglise

Vaata veel 22 kursust Linköping Universityis »

See kursus on Ülikoolilinnas
Duration
2 aastat
Päevane õpe
Price
160,000 SEK
Kehtib ainult väljaspool ELi, EMP ja Šveitsi asuvatest üliõpilastest
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi