MA Euroopa Liidu uuringutes

Üldine

Programmi kirjeldus

MA Euroopa Liidu uuringutes

Poliitika, õigus ja majandus mõjutavad Euroopa otsuseid. Euroopa institutsioonide, poliitikate, otsustusprotseduuride ja õiguse tundmine on seega avaliku ja erasektori kõigi jaoks äärmiselt oluline. Unikaalne Euroopa Liidu magistriprogramm annab üliõpilastele sügavad teoreetilised ja praktilised teadmised nendes valdkondades, ühendades poliitikateaduse, õiguse, majanduse, ajaloo, kommunikatsiooniõppe ja keeled.

Programm pakub ka võimalusi välismaal õppimiseks, rahvusvahelise kvalifikatsiooni ja õpilaste keeleoskuse suurendamiseks. Samuti õpetatakse kogu õppekava inglise keeles (alates õppekavast 2016), intensiivistades rahvusvahelist tähelepanu. Magistriõppes võetakse arvesse poliitilisi ja sotsiaal-majanduslikke protsesse ning see hõlmab Euroopa õppejõudude ja Euroopa institutsioonide eksperte oma õppeprogrammis. Otsustamisprotseduuride simuleerimisel ja kohtumõistvatel kohtutel praktiseerivad õpilased läbirääkimispositsioone ja läbirääkimisi nende seisukohtade üle Euroopa Parlamendi, Euroopa Liidu Nõukogu, komisjoni ja Euroopa Kohtu raames.

Magistriprogramm annab õpilastele:

  • Euroopa õiguse, poliitika ja majanduse ekspertide kvalifikatsioon Euroopa Liidu poliitiliste protsesside ja otsustusmehhanismide põhjalikest tundmistest.
  • esimene intensiivne kontakt Euroopa institutsioonidega õppekülastuse ajal Brüsselisse, Luxembourgisse ja Strasbourgisse.
  • võimalus omandada täiendavaid oskusi välismaal semestri jooksul.
  • võimalus arendada oma kultuuri- ja keeleoskust rahvusvahelises hariduskeskkonnas.

Euroopa integratsiooniprotsess muudab poliitilist, majanduslikku ja kultuurilist praktikat kõikides liikmesriikides. See nõuab põhjalikke teadmisi Euroopa Liidu õigusest, selle aluseks olevatest menetlustest ja rakendamisest riiklikul tasandil. Eeltingimuseks on täiendavad teadmised teiste liikmesriikide õiguslikest ja poliitilistest tingimustest, sotsiaal-majanduslikust taustast ja nende positsioonidest. Kooskõlas laienemisprotsessidega on need nõudmised mitmekordistunud ja Euroopa Liidu ümberkujundamine rahvusvaheliselt oluliseks osapooleks on välispoliitika hiljuti määratletud. See nõuab akadeemilist mõtlemist ja praktikale orienteeritud haridust, mis jagab neid teadmisi ümberkujundamisprotsessidest.

Asjakohasus tööhõivesektori jaoks

Selles dünaamilises valdkonnas ei osale mitte ainult avalik-õiguslikud osalejad, vaid ka erasektori osalejad, sealhulgas väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted, huvigrupid ja kodanikuühiskonna organisatsioonid, peavad esitama oma nõudmised pidevalt muutuvas raamistikus. Euroopa Liidu uuringud annavad selle dünaamilise valdkonna jaoks vajaliku pädevuse. Salzburgi ülikoolis täiendab see bakalaureuse programmi "Õigus ja majandus", aga ka muid bakalaureuseõppe programme sotsiaalse, aga ka loodusteaduste valdkonnas. Õppekava olulisust rõhutab naaberriikide üliõpilaste suur arv. Lõpetajad leiavad oma töövaldkonna nii avalikkusele (parlamendid, avalik haldus, ELi institutsioonid, ÜRO) kui ka erasektoris.

Didaktiliselt uuenduslik

Et saavutada oma ambitsioonikas eesmärk pakkuda kvaliteetset hariduspraktikat ja interdistsiplinaarsust, peab magistriõppes olema eeliseid teiste programmide ees: ühest küljest sisaldab meeskonnatöö teiste valdkondade perspektiive; teisest küljest tutvustatakse uuenduslikke õppemeetodeid, eriti „simulatsiooni“ kursustel. Neid kursusi õpetavad eri valdkondade õpetajate meeskonnad ja Euroopa institutsioonide eksperdid ning simuleeritakse tõelisi Euroopa läbirääkimisolukordi. See võimaldab üliõpilastele väga tõhusat ja intensiivset suutlikkuse suurendamist.

Koostöö Palacky Ülikooli Olomouciga (Tšehhi Vabariik) - „Kesk-Euroopa pädevused” ja LUISS - Libera Università Internazionale degli Studi Sociali Guido Carli Roomas (Itaalia)

Lisaks Exchange programmidele, nagu Erasmus, pakume ka kahte võimalust rahvusvahelise kogemuse omandamiseks ja isegi Double Degree omandamiseks.

Tuginedes intensiivsele koostööle Palacky Ülikooli Olomouci juriidilise teaduskonnaga, arendatakse oskusi, keskendudes konkreetsele geograafilisele piirkonnale, et tuua esile piirkondlike ümberkujundamisprotsesside järgimine EL-i liikmelisuse nõuetega. Läbi loengute maailmakuulsate professorite ja praktiliste koolitustega ettevõtete juhtide ja spetsialistidega on LUISSi magistriprogrammid väärtuslik vahend rahvusvahelise karjääri alustamiseks ettevõtluses, ettevõtluses, rahanduses ja rahvusvahelistes organisatsioonides.

Lisateave: https://www.uni-salzburg.at/index.php?id=30747

Loengud

Pange tähele, et klasside võtmisel peate järgima kindlat järjekorda. See on eriti oluline programmi alguses. Kogu info on meie õppekavas ja õppekavas.

Mõned erisoovitused:

Kvalifitseeriv eksam Euroopa Liidu õigus: see eksam hõlmab mitmete loengute sisu. Eksamimaterjali koguse ja keerukuse tõttu on vältimatu põhjalik ettevalmistus. Samuti on väga soovitatav osaleda juhendajakursusel, mida pakutakse täiendava ettevalmistava klassina. Et veenduda, et esialgne ebaõnnestumine ei viivita teie õppe edenemist, soovitame teil registreeruda ka varajase uurimise kuupäevadeks.

Kvalifitseeriv eksam Euroopa Liidu uuringute alused: See kirjalik eksam hõlmab küsimusi Euroopa Liidu põhiteadmiste kohta. Infot ettevalmistamiseks leiate SCEUSi (allalaadimisala) kodulehelt.

Olomouc: Tšehhi Vabariigi ekspertide õpetatud loengute eesmärk on võimaldada sügavamat arusaamist raudse eesriide langemise ja Euroopa Liidu idapoolse laienemise vahelisest muutumisprotsessist 2004. aastal. Salzburgis peavad õpilased tegema oma panuse. Olomouci Palacký ülikoolis tutvustavad Tšehhi instruktorid õigusliku ja poliitilise süsteemi eripära.

Kohtuprotsess / juhtumiuuringud: Nende loengute eesmärk on anda Euroopa Liidus protsessidest sügavam arusaam. Kohtus (Euroopa Liidu institutsioonide seminarid praktikas) võtate üle Euroopa Kohtu ees oleva menetluse raames kohtunike, kohtujuristide, riikliku menetluse osaliste rollid, Euroopa Komisjon. Interdistsiplinaarsed seminarid toovad esile menetlused, mis viivad õigusaktide vastuvõtmiseni Euroopa Liidus. Lisaks teoreetilisele panusele pannakse palju rõhku meeskonnatööle ja läbirääkimiste simuleerimisele.

Magistritöö / eksam: Teise semestri lõpus peaksite alustama oma kaptenile võimaliku teema otsimist. SCEUSi koduleheküljel leiate teesitööde võimalike juhendajate nimekirja. Ideaalis hõlmab magistritöö interdistsiplinaarset küsimust. Pärast magistritöö edukat läbimist tuleb seda suulise eksami käigus kaitsta.

Kulud

Euroopa Liidu või Euroopa Majanduspiirkonna õpilased ei pea praegu õppemaksu maksma. Täiendavat teavet õppemaksu kohta, mis on mõeldud ka ELi mittekuuluvate riikide üliõpilastele, kontrollige palun lisainfot Rahvusvahelise Büroo veebilehel ja võtke ühendust õppeteenistusega : Alexander Jährig 43 662 8044 2252

Sisenemise nõuded

Registreeruda Euroopa õpingute magistriõppesse Euroopa üliõpilastel peab olema bakalaureusekraad (või kõrgem). Üldiselt kvalifitseeruvad kõik ülikooli õppekavad üliõpilasi magistriõppesse (välja arvatud trahvi- ja etenduskunstid). Euroopa Liidu õpingute magistriõppesse võivad kuuluda rakenduskõrgkoolide kraadiõppe üliõpilased, kui nad on õppinud juriidilisi, sotsiaalteadusi või majandusvaldkondi. Tuleb esitada kinnitatud tõendus inglise keele oskuse kohta.

Huvitatud õpilased peavad järgima kolmeastmelist protsessi:

  • Rakendusprotsess SCEUSis (õpilased taotlevad SCEUS-i)
  • SCEUSe valikumenetlus (taotlusi hinnatakse SCEUS-il ja õpilasi teavitatakse sellest, kas neile pakutakse õppekohta)
  • Ametlik sissepääs vastuvõtuosakonda (üliõpilased, kellele on pakutud SCEUSe õppekoht, lähenevad sissepääsuosakonnale ja läbivad ametliku registreerimiskorra)

Lisaks peate olema valmis õppima. Õpetajad ja õpilased leiavad, et magistriõpe on keeruline: paljud õpilased peavad uute probleemide, distsipliinide ja meetoditega lühikese ajaga tutvuma. Kogemus näitab, et enamik algajaid õpib neid väljakutseid edukalt. Kuid esimesest poolaastast alates nõuab see valmisolekut omandada põhiküsimustes puuduvad teadmised iseõppimise kaudu, mida toetavad õpetused ja õpirühmad.

Külastage meie sisselogimise lehte, et saada teavet:

https://www.uni-salzburg.at/index.php?id=210016

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The Salzburg Centre of European Union Studies (SCEUS) is an enterprise geared towards research as much as towards education of a new generation of academics. The creation of a priority programme in Eu ... Loe edasi

The Salzburg Centre of European Union Studies (SCEUS) is an enterprise geared towards research as much as towards education of a new generation of academics. The creation of a priority programme in European Union Studies was particularly propitious at this time given a series of developments. The European Union has become the crucial factor in the constitution of Europe's political and socio-economic order. Näita vähem