MA Hiina uuringud

Üldine

Saadaval 2 asukohta
Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

See teadusele suunatud hiina magistriprogramm on välja töötatud Hiina õpingute bakalaureuseõppe lõpetanutele (kellel on sinoloogia, hiina õpingute bakalaureuse kraad või samaväärne kvalifikatsioon). See pakub eri valdkondade tunnustatud ekspertide poolt põhjalikku ja väikese grupi õpet hiina uuringute alal. Õpilased osalevad tundides nii kaasaegsetel kui ka tänapäevastel teemadel, kuid valivad oma erialaks ühe neist valdkondadest. Vajalike valikainete tundide sisu määramisel võetakse arvesse õpilaste eelistusi konkreetsetes teemades. Nende teadusuuringute võimalusi tugevdatakse pidevate metoodikaklasside kaudu. See võimaldab õpilastel oma teadmisi üles ehitada ja võimaldab neil magistritöös teha oma uurimistöö. Lisaks sügava ülevaate andmisele Hiina mineviku ja oleviku sisemisest dünaamikast pakub programm õpilastele suurepäraseid oskusi nii kaasaegse hiina (kõrgtasemel) kui ka klassikalise hiina keele ning ka jaapani keele põhioskuste osas. Magistriprogramm on esmakordselt akrediteeritud 2011. aastal. Uuesti sertifitseerimise käigus on hiljuti akrediteeritud Hiina uuringute magistriprogrammi aastani 2027.

Selle programmi lõpetanud (aastani 2017: 45 lõpetajat) on hästi ettevalmistatud Hiinat käsitlevate teadusuuringute jätkamiseks Ph.D. tasemel või paljude töökohtade jaoks, mis nõuavad analüütilisi oskusi ning põhjalikke teadmisi riigi ajaloo ja praeguste arengute kohta, näiteks kultuuri-, poliitika-, sotsiaal- ja majandusvaldkonnas.

Würzburgi sinoloogiaosakond soovib toetada eriolukorras õppivaid üliõpilasi (nt lastega õpilasi) ja aidata neil saavutada oma õpieesmärki.

Programmi sisu

 • Keelekursused, äri- ja majandusmoodulid

Programmi struktuur

Programm algab septembris ja toimub nii Würzburgis kui ka Pekingis: esimese kahe semestri jooksul asuvad õpilased Würzburgis; kolmas semester asub Hiinas Pekingi ülikoolis. Viimane semester on ette nähtud magistritöö kirjutamiseks, asudes taas Würzburgis. Välismaal viibimine Pekingi ülikoolis on kohustuslik ja integreeritud programmi, Pekingis teenitud ainepunktid on kursuse lahutamatu osa.

Programm hõlmab kohustuslikke keelekursusi ja vajalikke valikaineid, mis jagunevad järgmistesse õppevaldkondadesse:

 • Hiina moodne keel
 • Klassikaline hiina keel või moodne jaapani keel
 • Uurimismeetodid
 • Ümberkujundamine tänapäevases Hiinas
 • Pärand ja uuendused Hiinas

Kohustuslikud kursused

Kuna keel on nii kultuuriloo kui ka tänapäevase ühiskonna mõistmise alus, pöörab programm erilist tähelepanu keelekoolitusele. Kaasaegsed hiina keele kursused algavad kõrgtasemel ja hõlmavad 12 semestritundi kolmel semestril (15 ECTS ainepunkti). Hiina klassikalise keele kursused koosnevad 15 semestritunnist (21 ECTS ainepunkti). Kaasaegsete Jaapani tundide õppetund on 12 semestrit (16 ECTS ainepunkti). Rajal Ümberkujundamine Kaasaegses Hiinas võivad õpilased valida Gudai Hanyu ja Jaapani keele vahel. Intensiivne ja edasijõudnud keeleõpe võimaldab hiina keele praktika jätkumist ja vastab seetõttu kõrge keeleoskuse vajadusele. Klassikaline hiina ja moodne jaapanlane ei vaja eelnevat koolitust. Uurimismeetodid hõlmavad 4 semestritundi (5 EAP) ja moodul akadeemilise kirjutamise kohta (8 EAP, 2 semestritundi). Pidev rongispetsiifiline metoodiline koolitus suurendab teadusuuringute võimekust.

Kohustuslikud valikained

Programm lähtub arusaamast, et Hiina kultuuriloo ja tänapäevaste arengusuundade uuringud täiendavad teineteist: praeguste sotsiaalsete, poliitiliste ja majanduslike suundumuste mõistmiseks peavad olema paigas põhilised ajaloolised ja kultuurilised arusaamad. Samuti käsitletakse ajaloosündmusi kõige paremini mitte eraldiseisvate juhtumitena, vaid vaadelduna pärandi ja innovatsiooni kombinatsioonidena, millel on tagasilöögid tänapäevasele perioodile. Seetõttu pakub programm kursusi nii “Pärand ja innovatsioon Hiliskeiserlikus Hiinas” eelmodernsel perioodil kui ka “Ümberkujundamine Kaasaegses Hiinas”. Õpilased peavad võtma klassid mõlemas valdkonnas, kuid vali üks oma eriala. Pärast programmi vastuvõtmist palutakse tudengitel otsustada, millisel rajal nad soovivad järgmise kahe aasta jooksul keskenduda. Sellest lähtuvalt annavad nende õpetamine ja uurimistöö suurema kaalu palale „Transformatsioon kaasaegses Hiinas“ või palale „Heritage and Innovation in Late Imperial China“.

Nõutavad valikained moodustavad 14 semestritundi (31 ECTS ainepunkti), millest 8 semestritundi (21 ECTS ainepunkti) tuleb võtta ise valitud erialal. Lisaks pakutakse neile õpilastele, kes keskenduvad kaasaegsetele teemadele („Hiina sotsiaalteaduslikud uuringud“) ja ajalooteemadele („Ajalooteaduste uuringud Hiina kohta“), kaks spetsiaalset kohustuslikku metoodikatundi. Need klassid tutvustavad õpilastele oma magistritöö ettevalmistamisel nende huvivaldkondade levinumaid paradigmasid ja teooriaid ning metoodikaid.

Ümberkujundamine tänapäevases Hiinas

See moodul hõlmab uurimisvaldkondi tänapäeva Hiinas. Lisaks Hiina Rahvavabariigile keskendumisele võetakse arvesse ka Taiwani arenguid. Iga aasta konkreetsete klasside üle otsustamisel võetakse arvesse õpilaste eelistusi.

 • Kaasaegne poliitika ümberkujundamisel
 • Kaasaegne ühiskond ümberkujundamisel
 • Poliitiline ökonoomia üleminekul
 • Pärand ja uuendused Hiinas

Selles moodulis keskendutakse õpetamisel ja uurimisel Songi, Mingi ja Qingi dünastiale. Mõisted „pärand” ja „innovatsioon” selgitavad nii kultuurilist kui ka ühiskondlikku järjepidevust ning osutavad sisemiste ja väliste innovatsioonijõudude mõjutustele. Uurimisvaldkonnad hõlmavad järgmist:

 • Kultuurilugu - pärand ja innovatsioon (Ming-Qing)
 • Kirjandus - pärand ja innovatsioon (Ming-Qing)
 • Kultuuriline järjepidevus ja transformatsioon (laul-Qing)

Vastuvõtutingimused

 • Hiinaga seotud kraadiprogrammi bakalaureusekraad (miinimumnõue: 40 EAP hiina keeles ja 20 EAP Hiinaga seotud / Hiina uuringutes), mille hinne on 1,9 (B) või kõrgem (võrreldava kraadiõppe programmide akrediteerimine on võimalik). Koos diplomi lisa koopiaga tuleks esitada tunnistuse koopia.
 • Kui bakalaureusekraad pole veel lõpule jõudnud, tuleb esitada õppeprogrammi soorituste kohta dokumendid (dokumenteerida tuleb vähemalt 130 EAP).
 • Välismaal viibimise tõend (suuremas) Hiinas või vähemalt 20 EAP (või vastav) omandatud hiina keeles õpetatava programmi raames (suurem) Hiinas (suurem Hiina: Mandri-Hiina, Hongkong, Taiwan, Singapur) .
 • Inglise keele oskuse tõend (miinimumnõue: B2 Euroopa ühine keelte võrdlusraamistik, mis vastab TOEFL 72, IELTS 6.0, Deutsche Hochschulzugangsberechtigung: English 7 Punkte, lõpetanud inglise keskkooli või ülikooli programmi).
 • CV
 • Motivatsioonikiri, sealhulgas teatis raja eelistuse kohta

Iga valitud kandidaat kutsutakse olenevalt taotleja praegusest elukohast kas isiklikule või telefoniintervjuule. Alles siis, kui kogu taotlusmaterjal on läbi vaadatud ja hilisemad intervjuud valitud kandidaatidega on läbi viidud, peavad edukad kandidaadid läbima Würzburgi ülikooli rahvusvahelise büroo ametliku vastuvõtuprotsessi.

Stipendiumid

Rahvusvahelised üliõpilased saavad taotleda stipendiumi paljudes organisatsioonides, näiteks DAAD-is, parteidega seotud sihtasutustes või ettevõtlusega seotud asutustes. DAAD-i stipendiumide andmebaasist leiate teavet eri tüüpi stipendiumide kohta koos sobivate pakkumistega.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The Julius-Maximilians-Universität Würzburg (JMU), founded in 1402, is one of the universities in the German-speaking world that have a long and rich tradition. Numerous famous scholars and scientists ... Loe edasi

The Julius-Maximilians-Universität Würzburg (JMU), founded in 1402, is one of the universities in the German-speaking world that have a long and rich tradition. Numerous famous scholars and scientists have made their mark here, such as Carl Siebold, Rudolf Virchow, and Franz Brentano. So far, 14 Nobel laureates have conducted their research here, including Wilhelm Conrad Röntgen, who discovered X-rays at Würzburg. In 1985, the physicist Klaus von Klitzing received this distinction for his discovery of the quantum Hall effect. Harald zur Hausen was given the Nobel Prize in Medicine in 2008 for discovering that viruses trigger cervical cancer. More than 28,000 students, including some 2,300 young people from abroad, are registered with ten faculties. These can be divided into four main areas: Humanities, Law and Economics, Life Sciences, and Natural Sciences and Technology. The university and its hospital provide employment for 10,000 people. Around 3,000 are on the academic staff, more than 400 as professors. Näita vähem
Würzburg , Pekingi + 1 Rohkem Vähem