Infoteadused on multidistsiplinaarne valdkond, mis hõlmab info- ja kommunikatsioonitehnoloogiat (IKT) ning selle praktilist kasutamist ühiskonnas. Kas teid huvitab, kuidas ettevõtetes ja organisatsioonides teavet luuakse ja töödeldakse? Kas olete huvitatud tehnoloogiast ja selle praktilistest rakendustest? Kas teie arvates on oluline arvestada inimeste, organisatsioonide ja kultuuride rolli teabe kujundamisel, modelleerimisel ja jagamisel? Kui jah, siis Vrije Universiteit Amsterdam infoteaduste magistriprogramm on teie jaoks suurepärane valik.

Infoteadused ühendavad infotehnoloogia, organisatsiooniõpingud ja teadmusjuhtimise. See sisaldab kursusi, mis hoiavad teid ees selles sektoris toimuva kiire arengu tempos. Programm on suunatud infotehnoloogia optimeerimisele ettevõtte seadetes ja veebi uuenduslikule rakendusele teabe hankimiseks, avalikustamiseks ja jagamiseks, eriti meediumirikastes seadetes. Programm edendab teaduslikku mõistmist ja edastab sotsiaalset vastutustunnet. Programmis on olemas suur paindlikkus, mille koguväärtus on 18 ainepunkti, mida saab valida kinnitatud kursuste loendist.

Meie magistrikursused arenevad aastate jooksul, et kajastada käimasolevaid teadusuuringute ja infoteaduste valdkonna arenguid. Nende hulka kuuluvad põhikursused, külalisloengud ja SIKSi riikliku kraadiõppe teaduskooli tipptasemel kursused. Meie praegused kursused hõlmavad: teadmisi ja meediat, teenustele orienteeritud disaini, digitaalset innovatsiooni, sotsiaalvõrgustikku, teabe otsimist, tarkvaraarhitektuuri, arendustegevuse IKT-d, teadmiste väljatöötamist ja ettevõtlust.

Õppeprogramm

Infoteaduste magistriprogramm koolitab teid silmapaistvaks professionaaliks, kes on võimeline iseseisvalt ja meeskonniti lahendama keerukate infosüsteemide projekteerimise, rakendamise ja tegeliku kasutamisega seotud probleeme organisatsioonides. Programmi eristav tegur on hästi häälestatud tasakaal teaduse ranguse ja kursuste sisu praktilise olulisuse vahel.

Programm koosneb ainult sõidukiüksuses välja töötatud ja õpetatavatest infoteaduste kursustest, samuti kursustest, mida jagatakse teiste programmidega nii sõidukiüksuses kui ka väljaspool. UvA-ga on tihe koostöö: mitmeid kursusi jagavad TTÜ infoteadused ja UvA magistriõppekava "Information Studies". Mõlemal programmil on oma eriline allkiri, mille korral sõiduki informaatika eesmärk on ühendada oma teemades nii sügavus kui ka laius.

Programm on üles seatud viisil, mis võimaldab üliõpilastel osaleda enamikul VU kursustel, kui nad seda eelistavad. Reisi üldkulude vältimiseks on sõidukiüksuse ja uvA kursused kavandatud erinevatel tööpäevadel.

Õppekava kapteniteadused
Magistriprogramm Infoteadused sisaldab järgmisi osi:


Regulaarsed kursused: 30 EC
Kursused võivad aastate lõikes erineda, vt õppejuhendit.

Akadeemiline uurimistöö: 30 EÜ
See osa koosneb kolmest elemendist: uurimismeetodid interdistsiplinaarsed uurimismeetodid IS-is (6 EC, periood 2). See on üldkursus, mis käsitleb nii kvalitatiivseid kui ka kvantitatiivseid meetodeid akadeemiliste uurimistööde tegemiseks. Enne lõputöö kasutamist peate selle kursuse läbima.

Lõputöö kujundamine (6 EC, periood 3)
Koos oma lõputöö juhendajaga koostate lõputöö ettepaneku ja tööplaani, näidates ära, milliseid uurimismeetodeid kavatsete kasutada, ja kavandades. Lõputöö kavand peaks sisaldama vastava kirjanduse uurimist.
Lõputöö (18 EÜ, teine semester)

See on lõputöö kavandil põhinev tegelik magistriprojekt. Saadud lõputöö võib olla tavaline või 10–15-leheküljeline akadeemiline töö; see valik jäetakse üliõpilase otsustada, konsulteerides juhendajaga.

Üldine struktuur
• Õpilased saavad septembris alustada kord aastas. Programmi kestus on 1 aasta.
• Õhuliste reiside vältimiseks on sõidukiüksuse ja uvA kursused kavandatud erinevatel nädalapäevadel:

- TPÜ kursused: esmaspäeval, neljapäeval
- UvA kursused: teisipäev, kolmapäev, reede

Karjääri väljavaated

Infoteaduste lõpetanute karjäärivõimalused on suurepärased.

Programmi lõpetanud töötavad erinevates tööstusharudes ja avalik-õiguslikes asutustes nii IKT-sektoris kui ka väljaspool. Nad võtavad positsiooni konsultantide, analüütikute, disainerite, projekti koordinaatorite, IKT-programmide juhtide ja teadlastena. Konkreetsed näited hõlmavad töökohti ülemaailmse äriteenuste ettevõtte rakenduskonsultandina, rahvusvahelises õlletehases äriprotsesside analüütikuna, ringhäälingufirma veebitoimetajana, panga / kindlustusettevõtte IKT juhina ja muuseumi IKT-koordinaatorina. Tavaliselt saavad lõpetajad tööd, kus nad tegutsevad side- ja infotehnoloogiaga mitteseotud inimeste vahel: nad räägivad mõlemat keelt ja saavad aru mõlemast valdkonnast. Selliste inimeste järele on tohutu ja kasvav nõudlus. Muidugi on programm suurepärane ettevalmistus teie arenguks teaduse uurijana teabehalduse valdkonnas.

Õpingute jätkamine
Suurepäraste hinnetega kraadiõppureid kutsutakse kandideerima doktorandi kohale. Neid antakse tavaliselt neljaks aastaks, mille jooksul oodatakse tudengilt uurimistööd, esinemist konverentsidel, õpetamist ja doktoritöö koostamist.

Miks just VU Amsterdam ?

Üheaastane magistriprogramm
Infoteadused VU Amsterdam saavad valmis ühe aasta jooksul.


Äriprotsessid ja semantiline veeb
Infoteadused tuginevad VU Amsterdam maailmatasemel mainele tarkvara ja teenuste ning semantilise veebi valdkonnas. Samuti juhime võrguinstituuti, teadusasutust, kus asuvad arvutiteaduste, majandusteaduskonnad


Isiklik
Infoteaduste programmi iseloomustab tema isiklik stiil üliõpilaste juhendamisel projekti- ja magistritöö ajal, samuti kättesaadav akadeemiline nõustamine.


Kontaktid kaubanduse ja tööstusega
Teaduskonnal on tihedad kontaktid kohaliku, riikliku ja rahvusvahelise kaubanduse ning tööstusega. Uusarendused on programmi sujuvalt integreeritud. Täpsemalt teeme koostööd konsultatsioonifirmade, finantsteenuste, muusikatööstuse, elektritarnijate ja kultuuriasutustega.

Vastuvõtutingimused

Nõuded on jagatud Masters'i spetsialiseerumise erinõueteks ja üldnõueteks.

Erinõuded magistriõppesse

Magistriõpe on avatud üliõpilastele, kellel on akadeemiline bakalaureusekraad infoteadustes või seotud valdkondades nagu arvutiteadus, informaatika, ärianalüüs või tehisintellekt. Kui teil on seotud valdkonnas bakalaureusekraad, võite tinglikult registreeruda infoteaduste magistriõppesse. Üldine sisenemisnõue on mitmete asjakohaste ülikoolikursuste (kas VU Amsterdam või samaväärsete) edukas läbimine, mis hõlmavad tavaliselt järgmisi aineid:

  • Infoteaduste kursused: Ärimudelite ja nõuete projekteerimine, inimese ja arvuti interaktsioon, infoteaduste projekt.
  • Arvutiteaduste kursused: baastaseme kursused programmeerimises, tarkvaratehnikas ja andmebaasides.
  • Muude erialade (ettevõtlus / majandus, sotsiaalteadused, kultuur) kursused

Üldised keeleoskuse nõuded
VU Amsterdam nõuab, et rahvusvahelised kandidaadid sooritaksid inglise keele testi ja esitaksid avalduse osana oma hinde. Erandiks on õpilased, kes on oma hariduse omandanud Kanadas, USA-s, Suurbritannias, Iirimaal, Uus-Meremaal või Austraalias või kes on saanud rahvusvahelise küpsustunnistuse või Euroopa küpsustunnistuse.
Sissepääs magistriõppesse: bakalaureuse-enne-magistriõppe reegel
Bakalaureuse-enne-kapteni reeglit rakendatakse kõigile sõidukiüksuse programmidele. See tähendab, et magistriõppe saate alustada 1. septembril ainult siis, kui olete omandanud bakalaureusekraadi. Lõpetamata bakalaureuseõppe ained pole lubatud, kui soovite alustada magistriprogrammi.

Mida see nüüd õpilaste jaoks tähendab?

Võimalik, et peate oma õppeplaani kohandama. Näiteks kui plaanite esimesel poolaastal semestrit välismaal ja soovite alustada järgmist magistriprogrammi septembris, pidage meeles, et bakalaureuseõppe programmi kõik osad peavad olema läbitud - mitte ainult õppekava kohustuslikud osad programmi. Õppeprogrammi muud (lühikesed) katkestused võivad mõjutada ka teie võimet astuda magistriõppesse. Kui bakalaureuseõppe programm pole täielikult lõpule jõudnud, ei saa te magistriprogrammi alustada järgmise õppeaasta alguseni. Võtke seda oma õppetee kavandamisel arvesse! Kui teil on küsimusi, pöörduge meie teaduskonna õppenõustajate poole.

Ülevaade infoteadustest.

  • Õppekeel: inglise keel
  • Kestus: 1 aasta
  • Kandideerimise tähtaeg: 1. juuni Hollandi ja EL-i tudengitele. EL-i välistele üliõpilastele 1. aprill.
  • Alguskuupäev: 2. september
  • Õppe tüüp: täistööajaga
  • Huvivaldkond: arvuti, loodusteadused, matemaatika ja ettevõtlus
Programmi õpetamise keel:
  • Inglise

Vaata veel 79 kursust Vrije Universiteit Amsterdamis »

Viimati uuendatud Oktoober 13, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Duration
1 aasta
Päevane õpe
Price
2,083 EUR
EMP üliõpilaste jaoks.
Deadline
Võta kooliga ühendust
deadline for international students
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
deadline for international students
Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
deadline for international students
End Date