Osalemisviis: täistööajaga või osalise tööajaga


Tänapäeval räägitakse maailmas umbes 6-7000 keelt ja on laialt levinud seisukoht, et vähemalt pooled neist on väljasuremisohus 50 kuni 100 aasta jooksul. Keeledokumentatsioon on keeleteaduse uus alaharu, mis on tekkinud vastusena kasvavale keeleohu kriisile. See rõhutab andmete kogumise metoodikaid kahel viisil: esiteks, teadlaste julgustamisel koguma ja salvestama mitmesuguseid keelelisi nähtusi tõelistes kommunikatiivsetes olukordades; ja teiseks kvaliteetse heli- ja videosalvestuse kasutamisel, tagamaks, et tulemused on keelest parimad.

Keeledokumentatsiooni ja -kirjelduse magistriprogramm on mõeldud üliõpilastele, kes soovivad spetsialiseeruda keelte dokumenteerimisele ja kirjeldamisele, keskendudes vähemuste ja ohustatud keeltele. See spetsialist MA iseloomustab integreeritud tuum teemapakkumisi, mis on orienteeritud küsimustele keele dokumenteerimine ja kirjeldamine, pluss mitmeid võimalusi lingvistika, rakenduslingvistika ja keeleõpe.

Programm on sõnastatud kahe peamise Pathways :

 • MA keeledokumentatsioon ja kirjeldus [keele tugi ja taaselustamine] annab sissejuhatava ülevaate keeleõppest, samuti moodulitest, mis on suunatud õpilaste toetamisele ohustatud ja vähemuskeelte kogukondadele mitmel viisil. See Pathway on avatud üliõpilastele või ilma tausta lingvistika.
 • MA keeledokumentatsioon ja -kirjeldus [valdkonna lingvistika] annab õpilastele põhjalikud teadmised keele dokumenteerimise ja kirjeldamise kõige kaasaegsematest meetoditest ja tehnoloogiast, keskendudes ohustatud ja vähemuste keeltele. See Pathway on avatud üliõpilastele, kes omavad juba bakalaureuse suur lingvistika / rakendusliku lingvistika või MA keeleteaduses.

Struktuur

MA keeledokumentatsioon ja -kirjeldus (LDD) koosneb kolmest komponendist: tuummoodulitest, valikulistest moodulitest ja väitekirjade uurimistööst. See kraadiõppekava on sõnastatud kahe erineva Pathways ; üks neist on spetsialiseerunud keele toetamisele ja taaselustamisele ning teine on spetsialiseerunud valdkonna lingvistikale.

Sõltumata valitud Pathway peavad kõik õpilased võtma 180 ainepunkti. Nad võtavad 60 ainepunkti tuummoodulitena, 60 ainepunkti valikulisi mooduleid ja esitavad magistritöö, mille väärtus on 60 krediiti aasta lõpus. Magistriõpe võib võtta osalise tööajaga, kahe või kolme aasta jooksul ning osalise Pathways õppuritele on võimalus kahe Pathways vahel üle minna.

Dissertatsioon

Kohustuslik kõigile õpilastele.

 • Lingvistika väitekiri

Õpilastele, kellel puuduvad eelteadmised ja keeleteaduse õppimine

Põhimoodulid

Õpilased võtavad järgmised tuummoodulid:

 • Sissejuhatus keeleõppesse
 • Rakenduskeele dokumentatsioon ja kirjeldus
 • Lingvistika uurimismeetodid 1

Juhendatud valikud

Õpilased võtavad moodulid väärtuseks 30 ainepunkti järgmisest loendist

Ja ka

Õpilased võtavad moodulid väärtuseks 30 ainepunkti järgmisest loendist

või

Õpilased võtavad moodulite väärtuseks 30 ainepunkti magistriõppe avatud võimaluste loenditest.

Õpilastele, kes suudavad näidata eelteadmisi ja õppida lingvistikat

Põhimoodulid

Õpilased võtavad järgmised tuummoodulid:

 • Rakenduskeele dokumentatsioon ja kirjeldus
 • Lingvistika uurimismeetodid 1

Juhendatud valikud

Õpilased võtavad moodulid väärtuseks 60 ainepunkti järgmisest loendist.

Avage Valikud

Õpilased võtavad moodulite väärtuseks 30 ainepunkti magistriõppe avatud võimaluste loenditest.

Lingvistika moodulite loetelu (sõltuvalt saadavusest)

 • Täiustatud fonoloogia
 • Täpsem süntaks (meistrid)
 • Kirjeldav keeleteadus
 • Lingvistika suunatud lugemised / keele struktuur A
 • Lingvistika suunatud lugemised / keele struktuur B
 • Ajalooline keeleteadus (magistrid)
 • Kultuuridevaheline suhtlus ja interaktsioon
 • Küsimused semantikas (magistrid)
 • Keele planeerimine ja poliitika
 • Keeletugi ja taaselustamine
 • Keel, ühiskond ja suhtlus (meistrid)
 • Keeleline tüpoloogia (magistrid)
 • Tõlke tehnoloogia
 • Diskursus ja pragmaatika: kasutuskeel (PG)
 • Kultuuride tõlkimine 1
 • Lingvistika uurimismeetodid 2
 • Töö keelekonsultantidega

Tähtis märkus

Programmis lehel olev teave peegeldab kavandatud programmi struktuuri antud akadeemilise istungi vastu.

Sisseastujad ja taotlused

Sellele kursusele saate kandideerida veebipõhise taotlusvormi kaudu.

Meie eesmärk on hinnata taotlust tervikuna ja esitada otsus 5-nädalase aja jooksul. Ülemeremaade üliõpilased, kes nõuavad 4. astme viisat ja soovivad liituda SOAS peaksid meeles pidama, et viisataotluste esitamine võib võtta mitu nädalat, seega peaksite taotlema nii kiiresti kui võimalik.

Taotluse kaalumine

Enne otsuse vastuvõtmist vaadatakse läbi kogu taotlus, sealhulgas ärakiri ja viited. Seetõttu soovitatakse teil esitada täielik taotlus koos viidete ja ärakirjaga (kui see on nõutav). Mittetäielik taotlus lisab otsustusprotsessis märkimisväärseid viivitusi.

Õpilased saavad oma taotluse kinnituse. Iga taotlust kaalutakse hoolikalt ja kuigi proovime vastata nii kiiresti kui võimalik, palume õpilastel siiski oodata vastuse saamist viie nädala jooksul pärast nende saamist.

Kandidaate, kes on saadaval Ühendkuningriigis, võidakse kutsuda vestlusele. Akadeemiliste töötajate puudumine (või õppepuhkusele minek) võib mõjutada otsuste vastuvõtmise aega.

Sisenemise nõuded

Ülemise teise klassi kraad (või samaväärne).

Intervjuu poliitika:

Tavaliselt kutsutakse mittestandardse kvalifikatsiooniga kandidaadid.

Inglise keele sisenemise nõuded

Peate suutma näidata, et teie inglise keel on piisavalt kõrge, et SOAS oma kursusega edukalt suhelda ja selle lõpule viia. Pange tähele, et võtame oma ingliskeelseid nõudeid tõsiselt ja kui neid täpselt ei täideta, võidakse teie SOAS taotlus tagasi lükata. Kui teie hinded jäävad allapoole meie nõutavat taset, pole võimalik läbi rääkida, eeldades, et kuna nad on piisavalt lähedal, võetakse need vastu. On oluline, et plaaniksite aegsasti ette, et teie inglise keele test jõuaks õigel ajal läbi ja et teil oleks aega seda testi uuesti täita. Me ei aktsepteeri inglise keele testi esitamata jätmise või uuesti sooritamise ebamugavusi või rahalisi raskusi.

Rahvusvahelised üliõpilased

EL-i ja rahvusvaheliste üliõpilaste jaoks, kes vajavad viisat, aktsepteerime tingimusteta riiki sisenemise tulemuste saamiseks mitmete riikide kvalifikatsioone, samuti mitmesuguseid rahvusvahelisi kvalifikatsioone ja teste.

Kui nõutakse 4. astme sissesõiduviisat, võib vaja minna SELT-i, näiteks UKVI IELTS. Seetõttu soovitame kõigil 4. astme viisaõpilastel valida esimese abinõuna UKVI IELTS akadeemiline test.

Programmi õpetamise keel:
 • Inglise

Vaata veel 157 kursust SOAS University of Londonis »

Viimati uuendatud Oktoober 7, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 28, 2020
Duration
1 - 3 aastat
Osakoormus
Päevane õpe
Price
9,685 GBP
Täistööajaga tasud õppeaasta kohta: Suurbritannia / EL 9 685 naela; Ülemeremaades 19 930 kr. Osalise tööajaga 2-aastased tasud õppeaastas: Suurbritannia / EL £ 4,843; Ülemeremaades 9 965 naela. Osalise tööajaga 3-aastased tasud õppeaastas: Suurbritannia /
Deadline
Juuni 30, 2020
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 28, 2020
End Date
Juuni 18, 2021
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Juuni 30, 2020

sept 28, 2020

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Juuni 30, 2020
End Date
Juuni 18, 2021