MA Keele Ja Sotsiaalse Õigluse alal

Üldine

Programmi kirjeldus

Kui teid huvitab, kuidas meie kasutatav keel võib mõjutada rikkust, võimalusi ja privileege ühiskonnas, siis on see teie jaoks kursus.

Sellel keele- ja sotsiaalse õigluse magistrantuuril uurite rakenduslingvistika panust mitmesse sotsiaalse õigluse tegevuskavasse. Saades kasu õppimisest koolis, mis on tuntud oma tipptaseme ja uuenduslikkuse poolest õppimises ja õpetamisel, samuti maailma juhtivatest teadusuuringutest keele ja sotsiaalse õigluse alal, saate te osa meie õitsvast teadusringkonnast.

Lõplik kinnitamine.

Võtme faktid

 • Asukoht - Yorgi ülikoolilinnak
 • Kestus - 1 aasta täistööajaga, 2 aastat osalise tööajaga
 • Alguskuupäev - september 2020
 • Kool - keeled ja lingvistika

Kursuse ülevaade

Valides selle kursuse õppimise, on teil võimalus oluliselt kaasa aidata kohalike kogukondade heaolule, kaasates neid rühmi mitmesuguste ühistegevustega. See on ka meie koolis asuva uue keele ja sotsiaalse õigluse uurimiskeskuse peamine eesmärk.

Programmi tutvustavad ja õpetavad meie asjatundlikud töötajad, kes on rahvusvaheliselt tunnustatud teadusuuringute eest keele- ja sotsiaalse õigluse alal erinevates kontekstides.

Programmi spetsialiseerunud uurimisvaldkonnad hõlmavad järgmist: keel, sotsiaalne õiglus ja kurtide kogukonnad; keele, soo ja seksuaalsusega seotud kaasamine koolidesse; keel ja võrdsus / võrdõiguslikkus kõrghariduses; Yorki ja Kirde regiooni BME kogukondade keelepõhine analüüs; kaasatuse ja sotsiaalse õigluse probleemid, mis on seotud koolidega väljaspool inglise keelt; aktsendi, murrete ja mitmekeelsuse sotsiaalsed hinnangud; inglise keele kui lisakeele kaasavad / emantsipeerivad (ümber) kontseptsioonid.

Me teame, et kraadiõppuritel on sageli õpingute kõrvalt töökoht, perekonnad või muud kohustused žongleerida, mistõttu oleme uhked, et saame seda programmi pakkuda nii täistööajaga kui ka osalise tööajaga.

Kursuse struktuur

1. tase

Moodulid

 • Keelemüüdid, ainepunktid: 30, kohustuslik
  • See moodul tõstab teie teadlikkust keelemüütidest. Neid müüte kritiseerides tutvustame teile teoreetilisi raamistikke ja keeleanalüüsi üksikasjalikke meetodeid. See valmistab teid ette järgmistes moodulites edasiseks uurimiseks.
 • Lähenemisviisid kriitilise diskursuse analüüsile, ainepunktid: 30, kohustuslik
 • See moodul tutvustab teile kriitilise diskursuse analüüsi teooriaid ja lähenemisviise. Me käsitleme diskursust ja identiteedi, diskursuse ja võimu poliitikat, multimodaalset kriitilise diskursuse analüüsi ja kriitilise hinnangu analüüsi.
 • Juhtumianalüüs keeles ja sotsiaalses õigluses, ainepunktid: 30, kohustuslik
 • Rakendage oma eelmise mooduli teadmisi konkreetsete populatsioonide ja kontekstide jaoks. Sisu võib sisaldada:
  • Sotsiaalmajanduslik staatus
  • Sugu ja seksuaalsus
  • Vähemuste keelte esindajad
  • Keel ja keelega seotud häired
  • Kostjad ja hagejad
  • Muukeelsed inimesed
  • Rahvus ja rass.
Uurimismeetodid, ainepunktid: 30, kohustuslik
 • See moodul uurib uurimistulemuste mõju keelele ja rakenduslingvistikale tulevases kutsepraktikas. See julgustab teid oma praeguse või tulevase karjääri jooksul kasutama keelelist ja sotsiaalset õiglust puudutavaid küsimusi. Valmistame teid ette uurimistöö ja projektitöö läbiviimiseks keele ja lingvistika valdkonnas.
Lõppprojekt, ainepunktid: 30, kohustuslik
 • Teie viimases töös uuritakse konkreetset uurimisküsimust keele- ja sotsiaalse õigluse teema kohta. Teise võimalusena saate selle koostada kampaania vormis. Väitekiri annab teile võimaluse näidata, et teie keeleoskuse ja sotsiaalse õigluse teadmisi saab rakendada uurimistöös. Teid juhendab akadeemiline töötaja, kuid ta juhendab iseseisvat vastutust oma töö eest. Moodul võimaldab teil esitada tõendeid oma võime kohta ennetavalt formuleerida uurimisplaane, neid iseseisvalt läbi viia ja oma järeldusi kriitiliselt kajastada.

Õpetamine ja hindamine

Õpetamine ja õppimine

Programmi vältel julgustatakse teid aktiivselt osalema, kajastades kriitiliselt aine sisendit ja kontekstiseerides seda struktureeritud ja hinnatud refleksiooni kaudu selle kohta, kuidas teie lugemine ja arutelu on seotud teie enda kogemustega. Moodulijuhendajad täidavad juhendajate rolli, julgustades teid mõtlema väljapoole omaenda sfääri ja maksimeerides oma ainealaseid teadmisi ja mõistmist. Teid julgustatakse klassisisese dialoogi kaudu oma kogemusi ja mõtteid jagama ning proaktiivset lähenemist õppimisele edendatakse.

Õpetamisstrateegias kasutatakse tavaliselt mitmesuguseid õpetamis- ja õppimismeetodeid, sealhulgas:

 • Loengud (VLE-le postitatud lisamaterjalidega)
 • Juhendajate ja üliõpilaste juhitud seminarid
 • Töötoad ja vestlusringid
 • Iseseisev uuring ja uurimistöö
 • Keeleliste andmete kogumine ja analüüs
 • Moodulite hinnangute esitamine toimub täielikult VLE kaudu veebis.

Hindamine ja tagasiside

Mooduleid hinnatakse mitmesuguste meetodite abil, sealhulgas, kuid mitte ainult, esseed, andmete analüüs ja suuline esitlus. Võite oma programmi lõpule viia, viies läbi lõpliku uurimisprojekti või kavandades keele- ja sotsiaalse õigluse kampaaniat.

Mõnes moodulis kasutatakse tagasiside saamiseks vormilist hindamist, kasutades erinevaid hindamisstrateegiaid. Vajaduse korral julgustatakse teid moodulijuhendajatega peetavate läbirääkimiste kaudu siduma oma kutsepraktika programmi akadeemilise sisuga, et üks saaks teist sellest teavitada.

Sisenemise nõuded

Minimaalsed sisenemise nõuded

 • 2: 2: kinnitatud asutuse bakalaureuse kraad
 • 6.0 IELTS: kui teie emakeel pole inglise keel

Kvalifikatsioonid

 • Sellele kraadiõppele sisenemiseks on vaja vähemalt 2: 2 bakalaureuse kraadi. Selle peab hankima asutuses, mille on heaks kiitnud York St John University .

Rahvusvahelised üliõpilased

 • Kui olete rahvusvaheline tudeng, peate tõendama, et teil on ülaltoodud sisenemisnõuetega samaväärne kogemus ja kvalifikatsioon.
 • Kui teie emakeel ei ole inglise keel, peate esitama tõendid inglise keele oskuse kohta IELTSi tasemel 6.0 (ilma oskuseta alla 5,5) või sellega samaväärsel tasemel.
 • Korraldame hea meelega intervjuusid Skype'i kaudu rahvusvahelistele tudengitele.

APEL-i poliitika

 • Kui te ei suuda neid miinimumnõudeid täita, võib olla võimalik programmi sisenemisnõuete täitmise alternatiivse meetodina arvesse võtta eelneva kogemusõppe akrediteerimise (APEL) tõendeid. Sel juhul võidakse taotleja vastuvõtu alustamiseks esitada asjakohased viited ja tööhõive dokumendid.

Tasud ja rahastamine

Suurbritannia ja EL 2020 - 21

Selle magistrantuuri astumise 2020. aasta õppetasu on täiskoormusega Suurbritannia / EL, Jersey, Guernsey ja Mani saare üliõpilaste jaoks 6500 naela.

Suurbritannias / ELis, Jersey, Guernsey ja Mani saarel õppivate üliõpilaste osas, kes õpivad osalise tööajaga, on 2020. aastal sellele kraadiõppele astumise õppemaks 3250 naela aastas.

Magistrikursuse eest tasumiseks on saadaval kraadiõppe laene.

Rahvusvaheline (EL-iväline) 2020–21

Selle magistrantuuri astumise 2020. aasta õppetasu on rahvusvahelistele üliõpilastele 12 750 naela.

Sisserändeseaduste tõttu peavad 4. astme viisaga rahvusvahelised üliõpilased õppima täiskoormusega. Lisateavet viisanõuete ja lühiajaliste õppeviisade kohta leiate rahvusvaheliste viisade ja sisserände lehtedelt.

Vilistlaste stipendiumid

Kui jätkate kraadiõpet vahetult pärast meie juures bakalaureuseõppes õppimist, pakume tasude vähendamist sõltuvalt saavutatud kraadi klassifikatsioonist.

Kui olete sellel aastal lõpetanud York St John University bakalaureuse kraadi, võiks teil olla õigus:

 • Kursuse tasude vähendamine 50% võrra, kui saavutate 1. koha
 • 35% vähendus, kui saavutate 2: 1
 • 20% vähendus, kui saavutate 2: 2

Need vähendused kehtivad kõigi Yorgis ja Londonis asuvate õpetatavate magistri-, magistri-, magistri- ja MRes-kursuste suhtes, välja arvatud füsioteraapia (eelregistreerimine) MSc, tööteraapia (eelregistreerimise) MSc ja kõik PCGE kursused.

Kõigil York St John University vilistlastel on õigus kraadiõppe tasude vähendamiseks 10% võrra, olenemata sellest, millal olete lõpetanud. 10% -list vilistlaste allahindlust nendele soodustustele ei lisata.

Kursusega seotud kulud

Magistriõppe ajal võivad teie kursusega seotud lisakulud olla. See võib hõlmata isikliku varustuse ja kirjatarvete, raamatute ning valikuliste väljasõitude ostmist.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

York St John University is an outstanding university, known for its academic excellence and responsive nature, always putting the student at the heart of everything it does.

York St John University is an outstanding university, known for its academic excellence and responsive nature, always putting the student at the heart of everything it does. Näita vähem
York , London + 1 Rohkem Vähem