MA Kommunikatsiooni Ja Informatsiooni Uuringutes: Digitaalsed Humanitaarteadused

Üldine

Programmi kirjeldus

University of Groningen" src="https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/46/46764_rsz_ma-digital-humanities.png" alt="University of Groningen" />

Kas soovite olla humanitaarteaduste digitaalse pöörde esirinnas? Praegune infovõistlus avab teaduse ja selle rakenduste ühiskonnas põnevaid perspektiive.

See magistrirada võimaldab teil vaadata kultuuri, keelt, ajalugu või filosoofiat digitaalsete meetodite kaudu.

Oleme tunnistajaks paljudele põnevatele infotehnoloogia uutele suundumustele. Tänapäeval saadaolev suur hulk digitaalseid andmeid avab uusi uurimisküsimusi ja võimalusi reaalse elu rakenduste jaoks. See digitaalsete humanitaarteaduste pala pakub süstemaatilist viisi infotehnoloogia integreerimiseks humanitaarteaduste uuringutesse.

See koolitab humanitaarteadusega õpilasi kasvava arvu teadusuuringute ja muude töövõimaluste jaoks, mis nõuavad digitaalse teabe töötlemist. See kajastab aluseks olevat teooriat ning mõju meie kultuurile ja ühiskonnale. See pakub kursusi humanitaarteaduste andmete kogumiseks, analüüsimiseks ja visualiseerimiseks. Lõpuks on teil oskus töötada professionaalsete andmebaaside, programmeerimisskriptide ja statistiliste tööriistadega.

Selle programmi edukalt lõpetanud üliõpilased suutsid humanitaarteaduste perspektiivi integreerida arvutusmeetoditega. Näiteks lõputöös “Joyce'i märkmete jälgimine Ulyssesile” (2017) on kasutatud Joyce'i sülearvutite digitaalse esituse ja allika jälgimise automatiseerimisstrateegiaid. Teine näide on lõputöö “Visualiseerivat kaubandust” (2018), milles analüüsiti 18. sajandi Baltimaade kaubandust, kasutades visuaalseid rakendusi Sound Toll registrites. Uurides visualiseerimist kui tööriista, sai õpilane rakendada digitaalse humanitaarteaduste lähenemisviisi ajaloolisele probleemile mitte ainult mustrite tuvastamiseks ja nende analüüsimiseks, vaid ka uute tõlgenduste pakkumiseks.

Miks seda programmi Groningenis uurida?

 • See on Hollandis ainus digitaalsete humanitaarteaduste magister
 • Õpid, kuidas programmeerida ja kuidas ühendada teooria ja oskused digitaalsete tööriistade kasutamisel
 • Saate tutvuda digiteerimise ja andmete kujundamise uute arengutega kultuuris ja ühiskonnas
 • Sa sisestad multidistsiplinaarse programmi, mis pakub võimalusi oma humanitaarteaduste valdkonna teadmiste arendamiseks
 • See annab teile tööturul edumaa

Programm

Aasta 1

Kursused

 • Humanitaarteaduste kodeerimine (5 EÜ)
 • Andmebaasi ülesehitus (5 EC)
 • Digitaalsete humanitaarteaduste mõistmine (5 EÜ)
 • Andmete analüüsimine (5 EC)
 • Andmete kogumine (5 EÜ)
 • Tarkvara ja andmed kui kultuur (5 EÜ)
 • Andmed ja ühiskond (5 EÜ)
 • Lõputööde labor (5 EC)
 • Andmete visualiseerimine (5 EC)
 • Magistritöö (15 EÜ)

Õppekava

Programmi kursused on korraldatud vastavalt kolmele spetsialiseerumisele: teooria (mõistmine digitaalsetest humanitaarteadustest; andmed ühiskonnas; tarkvara ja andmed kui kultuur), andmetöötlus (andmete loomine, andmete analüüsimine, andmete visualiseerimine) ja oskused (andmebaasi arendamine, humanitaarteaduste kodeerimine) , Lõputöö ettevalmistamine).

Välismaal õppima

 • Välismaal õppimine on unikaalne
 • Välismaal õppimine pole selle programmi jaoks valik

Riiki sisenemise nõuded

Vastuvõtutingimused

Hollandi diplom

Erinõuded Rohkem informatsiooni
keeletest Lisanõuded inglise keeles: VWO diplom või ainetunnistus VWO inglise keelele (hinne 6 või kõrgem), miinimumnõue TOEFL iBT 90 (minimaalselt 21 kõigil kaupadel) või IELTS 6.5 (minimaalselt 6 kõigil esemetel) ). Keelekeskuse inglise keele testi (LCET) tase C1 (B2 - mitte rohkem kui kaks komponenti). Kui teil on VWO diplom, pole keeleeksam vajalik.
muud vastuvõtutingimused alt = "Groningeni ülikooli tudengeid julgustatakse võtma bakalaureuse ajal alaealisi digitaalseid humanitaarteadusi.

Rahvusvaheline diplom

Erinõuded Rohkem informatsiooni
keeletest Lisanõuded inglise keeles: VWO diplom või ainetunnistus VWO inglise keelele (hinne 6 või kõrgem), miinimumnõue TOEFL iBT 90 (minimaalselt 21 kõigil kaupadel) või IELTS 6.5 (minimaalselt 6 kõigil esemetel) ). Keelekeskuse inglise keele testi (LCET) tase C1 (B2 - mitte rohkem kui kaks komponenti).
eelmine haridus Humanitaarteaduste bakalaureusekraad

Taotlemise tähtajad

Õpilase tüüp Tähtaeg Alustage kursust
Hollandi õpilased

15. august 2021

01. september 2021

EL / EMP üliõpilased

01 mai 2021

01. september 2021

mitte-EL / EMP üliõpilased

01 mai 2021

01. september 2021

Õppemaksud

Rahvus Aasta Tasu Programmi vorm
EL / EMP 2020-2021 2143 eurot täiskohaga
mitte-EL / EMP 2020-2021 13500 eurot täiskohaga

Tööalased väljavaated

 • Digitaalne kuraator
 • Kultuuride disainer
 • Infoarhitekt
 • Andmeteadlane
 • Metaandmete analüütik

Teadusuuringud

Digitaalsete humanitaarteaduste magistriprogrammile on kasu õppe- ja teadustöö tihedast seosest ning tudengeid julgustatakse lõputöö kirjutamiseks osalema aktiivses uurimisprojektis. Selle kinnistamise heaks näiteks on väitekiri "Tekstide tõhus tõhus klassifitseerimine mõjusalt", mis kirjutati Spotify rolli muusikatööstuses käsitleva uurimisprojekti raames.

Viimati uuendatud aug 2020

Teave kooli kohta

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astr ... Loe edasi

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astronaut and the first president of the European Central Bank. Geographically, the University is rooted in the Northern part of the Netherlands, a region very close to its heart. Näita vähem
Groningen , Leeuwarden + 1 Rohkem Vähem