Võrdlevate kunstide ja meediauuringute programm keskendub vahelistele suhetele ja ristumistele kaasaegses ja kaasaegses visuaalkultuuris. Selle all peame silmas seoseid vanade ja uute meediumide vahel ja nende vahel, aga ka meedia ja kujutava kunsti vahel. Neid on intensiivistanud digitaalse meedia ja nn hüpermeediumi tulek, mis tuleneb sõnade, piltide ja helide ekraanil kuvatavast koostoimimisest ning kino, televisiooni, raadio ja digitaalse meedia tehnoloogilistest lähenemistest. Meie programm pakub nende nähtuste ajaloolisi ja teoreetilisi perspektiive, võttes samal ajal arvesse ka reaalse elu arenguid muuseumi tavade valdkonnas. Meie õpilastel on olnud karjäär haridus- ja teadusasutustes, meediaettevõtetes ja kunstiasutustes.

Põhikursused
Programm on üles ehitatud viiele põhikursusele. Esimene poolaasta (periood 1 2 3) koosneb kolmest kursusest, mis käsitlevad audiovisuaalse kultuuri vahendamise ajaloolisi, esteetilisi ja narratoloogilisi vaatenurki, ning osakonnaülest loengusarja kunsti aktuaalsetest teemadest

Teisel semestril (periood 4 5 6) saate tutvuda töötavate vahendamistega käimasolevatel ristmeedianäitustel, kirjutades samal ajal ka oma magistritöö.

CAMS - program

Süvendage oma individuaalset ulatust valikainete või praktikakohtadega
Programmi saate kohandada, valides õppeaineid laias valikus interdistsiplinaarsetest valikainetest visuaalse kunsti, arhitektuuri, kirjanduse või ajaloo valdkonnas. Soovitame neid valikaineid.

Või võite valida teadustööga praktika, kui eelistaksite saada praktilisi kogemusi meedia ja kunsti alal. Lisateabe saamiseks külastage meie veebisaidi praktikalehte.

Lõputöö (18 EÜ)
Programm kulmineerub magistritööga, mis annab teile võimaluse näidata oma teadustöö oskusi, oma kriitiku kompetentsi ja võimet süstemaatiliselt teavet koguda, selekteerida ja tõlgendada ning juhtumit vaielda iseseisvalt, objektiivselt ja vastutustundlikult. Teie lõputööde plaan tuleb esitada jaanuaris ja aprillis annate lõputöö avaliku tutvustamise. Lisateavet lõputöö kohta leiate õppejuhendist.

Programmi õpetamise keel:
  • Inglise

Vaata veel 79 kursust Vrije Universiteit Amsterdamis »

Viimati uuendatud September 1, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 2020
Duration
1 aasta
Päevane õpe
Price
2,083 EUR
EMP üliõpilaste jaoks. 14,600 eurot mitte-Euroopa-väliste ja mitte-EMP üliõpilaste jaoks.
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 2020
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev

sept 2020

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date