Matemaatika ja statistika magister

Üldine

Programmi kirjeldus

Kuidas arvutada ennast Maa keskpunkti?

Selle magistriprogrammi õpingud viivad teid kaasaegse teaduse põnevasse maailma, andes teile tugeva aluse matemaatika ja statistika rakenduste jaoks .

Selle programmi lõpetanud leiavad tööd teadlaste, õpetajatena ning nõudlikel ekspertide ametikohtadel nii avalikus kui ka erasektoris Soomes ja välismaal. Matemaatika ja statistika magistriprogramm põhineb tipptasemel teadusuuringutel ning koosneb matemaatikast, rakendusmatemaatikast ja statistikast. See on osa kahest tippkeskusest: pöördprobleemide uurimine ja analüüs ning dünaamika uuringud.

Programmi ülesehitus ja kursused

Matemaatika ja statistika magistriõppes on neli õpperada: matemaatika, rakendusmatemaatika, statistika ja sotsiaalne statistika.

Matemaatika õpperada hõlmab erialade analüüsi, geomeetriat, algebrat ja topoloogiat, matemaatilist loogikat ja matemaatilist füüsikat.

Rakendusmatemaatika õpperada hõlmab spetsialiseerumisi rakendusanalüüs, matemaatiline modelleerimine, pildistamise matemaatika, stohhastika, kindlustus- ja finantsmatemaatika ning tõenäosuslik modelleerimine.

Statistika ja sotsiaalne statistika on nii õpperajad kui ka spetsialiseerumised.

Õppimine

Uurige matemaatikat ja statistikat koos teiste oma ala tipptegijatega. Teie juhendajateks on mõned maailma parimad matemaatikud ja statistikud. Selle magistrantuuri õpingud viivad teid kaasaegse teaduse põnevasse maailma, andes teile tugeva aluse matemaatika ja statistika rakenduste jaoks. Selle magistriõppe lõpetanud leiavad tööd teadlaste, õpetajatena ning nõudlikel ekspertide ametikohtadel nii avalikus kui ka erasektoris Soomes ja välismaal.

Magistriprogramm koosneb matemaatika, rakendusmatemaatika ja statistika kursustest. Kursused hõlmavad rühmade ja loengute juhendamist, harjutusi, kirjandust ja töötubasid. Enamik kursusi sisaldab ka eksameid või projektiülesandeid. Lisaks saate mõned kursused iseseisvalt läbi viia, tehes kirjandusel põhinevaid eksameid.

Teadusuuringud

Matemaatika ja statistika magistriprogramm põhineb tipptasemel teadusuuringutel, mis on kõrge rahvusvahelise standardiga ja kõrgelt hinnatud. Õppeprogrammi distsipliinide uurimistöö fookus on nt geomeetriline analüüs ja mõõtmisteooria, analüüs meetrilistes ruumides, osalised diferentsiaalvõrrandid, funktsionaalne analüüs, harmooniline analüüs, matemaatiline füüsika, stohhastika, pöördprobleemid, matemaatiline loogika ja komplektiteooria, biomatemaatika, aeg seeriaanalüüs, biomeetria, ökonomeetria, psühhomeetria ja sotsiaalne statistika.

Viimati uuendatud nov 2019

Teave kooli kohta

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. ... Loe edasi

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. All programmes comply with the national legislation governing university education and are, therefore, recognised globally. Näita vähem