MA Rahvusvaheline kultuuri- ja ettevõtlusõpe

Üldine

Programmi kirjeldus

Kas soovite anda oma õpingutele rahvusvahelise orientatsiooni ja kas ettevõtlus, keeled ja kultuur lummavad teid? See kraadiõppekava on nii interdistsiplinaarne kui ka rahvusvaheline, andes teile võimaluse tutvuda ettevõtluse ja majandusega, koos kahe võõrkeele ja kultuuriuuringute fookusega kultuuripiirkonnas, mis on seotud ühe teie valitud keelega. See programm õpetab teid mõtlema võrkude osas ja võimaldab teil arendada tugevaid organisatsioonilisi ja kommunikatsioonistrateegiaid, samuti arendada välja olulised peamised akrediteerimise õppeprogrammid Saksamaal.

oskused, nagu projektijuhtimine, juhtimine ja probleemide lahendamise oskus. See on akrediteeritud programm, mis on saanud programmi sihtasutuse kvaliteedipitseri

Keelenõuded

Selle kraadiõppe programmi õppimiseks on vaja head saksa keele oskust tasemel B2 või kõrgemal tasemel CEFR. Seetõttu peate programmi taotlemisel esitama programmi taotlemisel ühe tunnustatud saksa keele tunnistuse, välja arvatud juhul, kui olete saksa keelt emakeelena kõneleja või olete lõpetanud osa oma haridusest saksa keeles (nt esimese astme või keskhariduse omandamine). , TestDaF 3 × 4 või samaväärne. Kui peate kõigepealt õppima või täiustama oma saksa keelt, võite olla huvitatud ülikooli ettevalmistavast saksa keele pakkumisest, saksa keele kursustest Passau . Muud keeled: Teil peaks olema C1-taseme keeleoskus ühes järgmistest: hiina, tšehhi, inglise, prantsuse, indoneesia, itaalia, poola, portugali, vene, hispaania, tai või vietnami keeles.

Omadused

 • Ettevõtluse, majanduse, kultuuriõppe ja keelte kombinatsioon, mis on Saksamaal ainulaadne
 • Kultuuriuuringud ühes seitsmest kultuuripiirkonnast:
  • Ameerika ja Briti saared
  • Prantsuse keelt kõnelev maailm
  • Pürenee-romaani kultuuripiirkond
  • Itaalia kultuuripiirkond
  • Ida- ja Kesk-Euroopa
  • Kagu-Aasias
  • Ainult rahvusvahelistele tudengitele: saksakeelne maailm
 • Ettevõtlus- või kultuuriuuringute keskmes on ainepõhised keeleprogrammid
 • Praktiline programm projektitööga kultuurivaldkonnas
 • Topeltkraadi võimalused koostöös meie partnerülikoolidega Šotimaal, Prantsusmaal ja Türgis

Programmi Õppekava

Programm koosneb neljast moodulirühmast:

A) Põhimoodulid
B) Kultuurivaldkonna uuringud
C) Ärijuhtimine ja ökonoomika
D) Võõrkeeled

A) Põhimoodulid jagunevad omakorda kaheks valdkonnaks: teooria ja meetodid ühe valdkonnana ning rakendusoskused teisena. Saate hästi põhjendatud teadmisi kultuuridevahelise suhtluse ja võrdlevate kultuuriuuringute, kultuuridevahelise juhtimise ja akadeemiliste uuringute kohta. Lisaks töötate kultuuriprojektiga väljaspool ülikooli ja lihvite omandatavaid oskusi, valides oma võtmepädevuste kursused, mida õpetavad professionaalsed instruktorid.

B) Selles moodulirühmas ühendate oma valitud kultuuripiirkonnaga seotud teadmised kuni kolmes järgmises õppeaines: kultuuriõpe, kirjandusõpetus, lingvistika, ajalugu, geograafia, politoloogia, sotsioloogia, kunstiajalugu / visuaalkultuur, kultuuridevaheline suhtlus, kommunikatsiooniõpe, meediauuringud, filosoofia või digitaalsed humanitaarteadused.

C) Valite selles moodulirühmas äriõppe või majanduse moodulid: Ärimoodulid on seotud rahvusvahelise turule orienteeritud ärijuhtimise ja -korralduse ning turundusega; majanduse moodulid hõlmavad rahvusvahelist majandust, arenguökonoomikat, majanduspoliitikat ja käitumisökonoomikat.

D) Valite kaks järgmistest võõrkeeltest: hiina, tšehhi, inglise, prantsuse, saksa (muude keelte kõnelejate jaoks), indoneesia, itaalia, poola, portugali, vene, hispaania, tai või vietnami. Kui soovite valida inglise keele valiku, peab teil olema kõrgem inglise keele oskus. Teiste keelte puhul olemasolevat keeleoskust ei eeldata (st need on ka ab initio saadaval). Kui teil aga on olemasolev keeleoskus, võetakse neid arvesse praktikatestiga. Ainespetsiifilised keeleprogrammid on saadaval ettevõtluse / majanduse või kultuuriuuringute fookusega.

Kirjutate oma magistritöö teemal, mis tuleneb moodulirühmast B või C.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Since opening its doors to the public in 1978, the University of Passau has quickly developed into a first address in German academia. The University regularly attains top positions in academic rankin ... Loe edasi

Since opening its doors to the public in 1978, the University of Passau has quickly developed into a first address in German academia. The University regularly attains top positions in academic rankings, most recently in the TImes Higher Education's 2019 World University Rankings, where it attained a place among the 20% best universities worldwide. Näita vähem