MA rahvusvahelise arengu uuringud

Üldine

Programmi kirjeldus

Palacký University Olomouc

Palacký Ülikool, asutatud 1573, on üks juhtivaid keskusi õppe-ja teadustöö Tšehhis. See koosneb kaheksa teaduskonda praegu ja kraade laia erialade, sealhulgas meditsiini ja teiste loodusteaduste, humanitaar- ja sotsiaalteadused, samuti juriidilise hariduse. Viimastel aastatel on üks peamisi prioriteete Ülikool on tugevdada rahvusvahelist koostööd teiste kõrgkoolide. Aastate jooksul on rohkem kui 1 700 välisüliõpilased õpivad Palacký Ülikool.

Palacký Ülikool asub ajaloolise vaid dünaamiline linna Olomouc. Linn ise on väga vana ja maaliline ja seda ümbritsevad spordirajatised ja iseloomu. Linna Olomouc on tuntud oma kõrge tihedusega üliõpilased: üle 24 000 õpilase linna 100 000 elanikku teha Olomouc linna tihedaim üliõpilased Kesk-Euroopas.

International Development Studies (IDS) on lõpetanud kahe aasta täistööajaga programm, mille eesmärk ei ole mitte ainult õpilaste arengu uuringud tausta, vaid ka üliõpilastele ja praktikutele seotud valdkondades, kes on huvitatud rahvusvahelisest arengust. Programm annab õpilastele võti teadmisi ja oskusi mõista sügavamalt probleemide arengumaades, sh oskusi kvalitatiivse ja kvantitatiivse uurimistöö.

Eesmärk IDS on valmistada spetsialiste karjääri arengu poliitika ja praktika. Pärast edukat lõpetamist programmi õpilased on varustatud, et töötada valdkonnas rahvusvahelist arengut avaliku sektori, erasektori tööstuse, samuti valitsusasutuste ja valitsusväliste organisatsioonide nii riiklikul kui ka rahvusvahelisel tasandil. Õpilased võivad ka leida võimalus töötada ekspertidena projekte käivitada madala sissetulekuga riikides, eriti korraldamise ja haldamise projekte nii doonori ja sihtriigis, diplomaatilises teenistuses või akadeemilise sektori.

Rohke stipendiume ja rahvusvaheliste võimalused on olemas, et IDS õpilastele. Merit stipendium ja Magistriõpe stipendium välismaalastele antakse õpilastele väga hea õpitulemuste, samas Vavroušek ja stipendiumid on mõeldud toetama praktikume ja üliõpilaste teadusprojektide arengukoostöö valdkonnas. Department of Development Studies on praegu koostööd enam kui kakskümmend ülikoolid ERASMUS + ja Erasmus Mundus. ERASMUS programm toetab rahaliselt ja võimaldab teostada osa õpilaste õppekava ülikoolis mõnes teises Euroopa riigis. Osakonna pakub õppekäiku arenevates piirkondades või rahvusvaheliste institutsioonide ja rahvusvahelise arengu organisatsioonid.

Viimati uuendatud juuni 2017

Teave kooli kohta

It is the university, together with a number of other educational institutions that makes Olomouc the top student city in the Czech Republic – where every fifth person in the city is a student!

It is the university, together with a number of other educational institutions that makes Olomouc the top student city in the Czech Republic – where every fifth person in the city is a student! Näita vähem