MA Rakendusökonoomika

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Rakendusökonoomika on majandusteooriate, mudelite ja andmete kasutamine reaalmaailma probleemide lahendamiseks. Rakendusökonoomika magistriõppe üliõpilased arendavad makro- ja mikroökonoomika oskusi ning õpivad analüüsima ja prognoosima majandussuundumusi valdkondades, sealhulgas (kuid mitte ainult) eelarve- ja fiskaalpoliitika, rahvusvaheline kaubandus, tööjõud ja linnamajandus. Lõpetajad on ette valmistatud positsioonideks majandusanalüütikutena valitsuses, eraõiguslikes konsultatsioonifirmades, finantsasutustes, rahvusvahelistes organisatsioonides ja rakendusuuringutega tegelevates institutsioonides.

Columbia kolledži kogemus ettevõttelt GW Arts

Õppe eesmärgid

Rakendusökonoomika programmil on kolm peamist eesmärki. Õpid, kuidas:

 • Tehke kindlaks majanduslik probleem, mida soovite selgitada;
 • Rakendage mikro- või makroökonoomika teoreetilisi vahendeid ning andmete analüüsi ja ökonomeetria kvantitatiivseid vahendeid, et leida lahendus oma majanduslikule probleemile; ja
 • Edastage oma analüüs selgel ja sidusal viisil, mis õpetab teie publikule midagi sellist, mida ta ei teadnud enne oma ettekande tegemist.

Õppekava

Rakendusökonoomika magistriprogramm eeldab 10 kursuse läbimist 30 ainepunktiga, sealhulgas kuus põhikursust ja neli valikainet kolme ainepunktiga. Täiskohaga õppurid võtavad semestris vastu kolm kursust pluss üks suvine kursus ja nad saavad programmi lõpetada kolmel semestril.

Põhikursused on loetletud allpool:

 • Matemaatilised matemaatikameetodid (ECON 6300)
 • Rakendusliku mikromajanduse teooria (ECON 6301)
 • Rakendatud makromajanduslik teooria (ECON 6305)
 • Majanduse tõenäosus ja statistika (ECON 6374)
 • Ökonomeetria (ECON 6375)
 • Ajasarja analüüs (ECON 6376)

Vastuvõtutingimused

Vastuvõtu taotlusi võtame vastu nii sügisel kui ka kevadel. Kevadsemestri taotluste esitamise tähtaeg on 1. oktoober ja sügissemestri taotluste esitamine toimub 1. aprillil (1. veebruaril üliõpilaste jaoks, kes soovivad saada stipendiumi).

GWU üliõpilased saavad kandideerida programmi Grad2Grad.

Rakendusökonoomika magistriõppesse lubamiseks peab taotlejatel olema akrediteeritud nelja-aastase kolledži või ülikooli bakalaureusekraad ja 4,0-astmelise kumulatiivse GPA väärtus 3,0 või suurem.

Võimalikud üliõpilased peavad olema läbinud järgmised bakalaureuseõppe kursused:

 • Sissejuhatav makromajandus (B-klass või kõrgem)
 • Sissejuhatav mikromajandus (B-klass või kõrgem)
 • Kolmeastme arvestuse üks semester (B- või kõrgem hinne)

Taotlejad peavad esitama ka kaks (2) soovituskirja ja isikliku avalduse.

GRE hindeid ei nõuta, kuid need võib esitada koos taotlusega.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

At GW’s Columbian College of Arts and Sciences, research thrives, critical thinking is endemic, collaboration is constant, and real world training go hand-in-hand with learning.

At GW’s Columbian College of Arts and Sciences, research thrives, critical thinking is endemic, collaboration is constant, and real world training go hand-in-hand with learning. Näita vähem