MA teoloogias

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Programmi ülevaade

 • See programm on mõeldud üliõpilastele, kellel on taust teoloogia või sellega seotud valdkonnas (pluss heebrea ja kreeka keele oskus piibli eksegeesi erialal)
 • Omandada oskused usu keskmõistete ja tavade analüüsimisel, et aidata kaasa teoloogia ülesannete täitmisele; ja viia läbi teadusuuringuid teie spetsialiseerumisega seotud teemadel
 • Saate ülevaate laiaulatuslikest teoloogilistest uuringutest ja sõltuvalt spetsialiseerumisest keskenduge teoloogiale kirjanduslikust, ajaloolisest, praktilisest või süstemaatilisest vaatenurgast
 • Valmistage end ette spirituaalse hoolduse, poliitikakujundamise, hariduse või teadustöötaja karjääriks

Miks õppida Radboud University teoloogiat?

Radboud University teoloogiaprogramm kuulub maailma parimate hulka ja kuulus 50 parima programmi hulka kogu maailmas. Meile meeldib mõelda, et meie edu tuleneb mitmekesisusest: kolmveerand lõpetanutest on pärit välismaalt ja me teeme koostööd ulatusliku ülikoolide võrguga kogu maailmas.

Teoloogia magistriprogramm teeb tihedat koostööd usuteaduse ja teoloogia teadusinstituudiga ning annab üliõpilastele võimaluse juhendajate kõrval töötada välja oma uurimisideed.

Lisaks julgustatakse Radboud tudengeid õppima multidistsiplinaarset lähenemisviisi, hõlmates ideid teistest valdkondadest, mis tähendab, et tudengid saavad uurida kirglikke ideid. Samuti julgustame õpilasi olema kriitilised, sotsiaalselt kaasatud mõtlejad.

Mida sa õpid?

Sõltuvalt teie spetsialiseerumisest uurite kristluse kohta ühiskonnas. Ükskõik, kas uurite kristliku traditsiooni ajaloolisi arenguid või alusdokumentide tähendust ja tõlgendamist, saate jälgida piiri piibli põhikontseptsioonidest praeguste arusaamadeni.

Võite võtta ka kaasaegsema lähenemisviisi, uurides teoloogilisi teooriaid ja elatud religiooni isikliku, rühmadevahelise ja organisatsioonilise taseme dünaamikat; või uurida kristliku õpetuse asjakohasust tänapäeva ühiskonnas.

Spetsialisatsioonid:

 • Piibli eksees
  Kuidas piiblitekstidele tähendust omistatakse? Järgides magistriõppe spetsialiseerumist piibliliseks ekseesiks, on teil hea võimalus kasutada analüütilisi vahendeid, et mõista olulisi otsustuspunkte teksti tähenduse andmisel. Piiblitekstide tuummõisteid uuritakse seoses nende kultuurilise ja ajaloolise kontekstiga.
 • Kiriku ajalugu ja teoloogia
  Analüüsige kristlike traditsioonide ja distsipliini ajaloolisi arenguid, et paremini mõista kristlikku veendumust tänapäeva ühiskonnas. See spetsialiseerumine ühendab kristluse ajaloo uurimise Rooma katoliku kiriku õigussüsteemi uurimisega.
 • Praktiline teoloogia
  Otsige igapäevastes tavades tähenduse jälgi ja vaadake kaugemale religioossuse traditsioonilistest kujunditest. Õpilastele tutvustatakse teoloogilisi teooriaehitusi, et mõista elatud usundi dünaamikat ja tähendust isiklikul tasandil, rühmadevahelisi suhteid, organisatsiooni ja ühiskonda.
 • Süstemaatiline teoloogia
  Milline on kristlike veendumuste ja doktriinide avalikkus tänapäeva ühiskonnas? Süstemaatiline teoloogia tegeleb üldiselt kristlike doktriinide tähenduse ja tagajärgedega. Radboud University lisame avaliku teoloogia ainulaadse fookuse. Avalik teoloogia on suunatud kristliku usu kaastundlike väärtuste ja arusaamade toetamisele, et aidata kaasa ühiskonna heaolule.

Karjääri väljavaated

Selle programmi lõpetanud võiksid tööd leida järgmiselt:

 • Teoloogilised juhid
 • Teadlased
 • Õpetajad
 • Hooldustöötajad
 • Spirituaalsed nõustajad
 • Suhtlusspetsialistid
 • Kirjanikud

Vastuvõtutingimused

Rahvusvaheliseks üliõpilaseks peab teie eelnev haridus vastama teatud nõuetele.

1. Lõpetatud bakalaureusekraad teoloogias või sellega seotud valdkonnas.

2. Heebrea ja kreeka keele oskus (ainult piibli eksegeesi magistriõppe jaoks)

Et selles programmis osaleda, peate omandama põhiteadmised heebrea ja kreeka keeles. Õpilased peavad suutma näidata edukalt valikainete või kraadide kujul, et neil on vajalik oskus.

Keelenõuded

Et selles programmis osaleda, peate olema sujuvalt nii inglise keelt kui kirjalikku ja kõneldavat. Inglise keele emakeelena võõrkeeled *, kellel puudub Hollandi bakalaureusekraad või VWO diplom, vajab ühte järgmistest:

 • TOEFL skoor ≥575 (paberil põhinev) või ≥90 (internetipõhine)
 • IELTS skoor on ≥6,5
 • Cambridge Certificate of Advanced English (CAE) või inglise keele oskuse tunnistus (CPE) tähisega C või kõrgem

* Taotlejad loetakse inglise keelt emakeelena kõnelejaks, kui nad on pärit Austraaliast, Kanadast (välja arvatud Quebec), Iirimaalt, Uus-Meremaalt, Singapurist, Suurbritanniast, USA-st või Lõuna-Aafrikast.

Tähtajad

Programmid algavad septembris

 • EMP mitte-EMP üliõpilased: 1. aprill
 • EMP üliõpilased: 1. mai

Programmid algavad veebruaris

 • EMP-välised üliõpilased: 1. november
 • EMP tudengid: 1. detsember

Kvaliteedimärgis

Nii Keusegidide meistrid kui ka bakalaureuse programmi teabekorraldus Keuzegids Universiteiten on nüüd nimetanud Radboud University Hollandi parimaks üldiseks ülikooliks.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 r ... Loe edasi

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 research university. We offer 11 English-taught Bachelor's programmes and 35 English-taught Master’s programmes with many specialisations which will give you the necessary skills and insights into research and practice within your own subject area. You will benefit from our personal teaching style, our top research institutes, and a green and friendly student city. Näita vähem