MA võrdlev sotsiaaluuringute

Üldine

Programmi kirjeldus

Programmist

Võrdlev Social Research

Meie tänapäeva globaliseerunud maailmas väga erinevaid rahvaid, kultuure ja ühiskondi koosneb veelgi suurem hälve poliitilisi, etnilisi, usulisi ja muid rühmi, on omavahel seotud ja arendada seoses üksteisega. Seetõttu on äärmiselt oluline leida lahendusi tänapäeva probleeme ja konflikte, mille puhul võetakse arvesse omaduste ja kõikide ühiskondade ja sotsiaalsete rühmade vahel. Aga selleks, et otsustada, kas poliitika on kõikjal maailmas edukas lahendamine tänapäeva probleeme, peame mõistma ja selgitama, kuidas ühiskond oma mitmuses olemasolu areneda ja miks nad teevad seda teatud viisil. Selleks on lähenemine võrdleva sotsiaaluuringute!

Meie Program's lähenemine

Eesmärk meie programm on anda teoreetilisi ja metodoloogilisi vahendeid, et heita valgust erinevused rahvaste, kultuuride ja muude sotsiaalsete rühmade vahel. Aastal seminaridel ja loengutel meie õpilased uurida sotsiaalseid probleeme ja küsimusi tänapäeva maailma perspektiivi omavahelist seotust sotsiaalsete meetmete üksikisikute eri tasanditel kollektiivi, nagu näiteks ühiskonna ja kultuuri. Meie programmid annab põhjaliku ülevaate sellest, kuidas üksikisikud lähenemisviise sotsiaalset reaalsust, kasutades kas kvantitatiivse metoodika uurivad norme ja väärtusi, või kvalitatiivne metoodika tutvumise isikud tõlgendavad oma elu maailma.

Meie uuringukava

Meie 2-aastase uuringu kava keskendub koolitus meie õpilased läbi teooria suunitlusega ja metoodiliselt range empiirilised uurimused võrdlevas perspektiivis. Esimesel aastal on pühendatud omandada arenenud ja rakendatud teadmisi statistiliste andmete analüüs, samuti analüüsi meetodid tekstiline, näiteks küsitlemise või poliitikaga. Samal ajal saavad õpilased haritud võrdlev sotsioloogia küsimustes sotsiaalse ebavõrdsuse ja heaolu, ning mitmesuguseid teemasid, kus nad saavad valida vastavalt oma huvidele, nagu näiteks sotsiaalsed võrgustikud, rändeprotsessides, hooldus ja keha tavade või massikommunikatsioon.

Teise aasta on täielikult pühendatud teostamisel teadustööd. Meie üliõpilased kohustuvad teadus internatuuri ühes meie paljude partnerriikide institutsioonide Venemaal kui ka välismaal. Nad koguvad oma andmeid ja korraldada oma analüüsis oma magistritöös järelevalve all rahvusvahelised eksperdid, mis on kaasatud meie programmi läbi tihedad suhted Lääne-Euroopa partner institutsioonide ja rahvusvahelise labor Võrdlev Social Research siin Kõrgema Economics.

Meie programm on täielikult õpetatakse inglise keeles. Õppejõudude koosneb õppejõud üle kogu maailma. Nad kas töö HSE või kutsutakse teadurid oma partner ülikoolides. Meie õpilased palju kasu arutelusid need rahvusvahelised eksperdid ja nende nõu kursuste ja Magistritöö. Meie rahvusvaheline õppejõud tuua globaalse atmosfääri õppimine, mis on väga nõudlik ja osalusdemokraatia samal ajal.

meie õpilased

Meie õpilased on pärit erinevatest distsiplinaarmenetluse taustaga, nagu sotsioloogia, politoloogia, antropoloogia, majandus ja ajalugu. Nad on pärit väga erinevaid kultuurilise taustaga, nt India, USA, Pakistan, Tšiili, Läti ja muidugi Venemaa.

Professional perspektiivid

Kuna meie programm on tugevalt Uuringutega suunitlusega, see valmistab õpilasi jätkama akadeemilise karjääri sotsiaalteadustes. Meie lõpetajad on hästi ettevalmistatud, et sisestada PhD-programmi Lääne-Euroopas või USAs või jääda HSE teha.

Aga meie lõpetajad on üldiselt eksperdid rakendusuuringute analüüs, mis annab neile suurepäraselt, et on töö rahvusvahelised organisatsioonid ja ettevõtted, või mõttekodade ja muude institutsioonide pakkuda uurimistulemuste poliitika kujundamisele.

Miks Õppimine Venemaal?

Võrdlev sotsioloogia nõuab tulla välja oma mugavuse tsoonist ja näha maailma uue ja erineva nurga alt. Sa pead õppima vaatama kaugemale oma nina ja laiendada oma silmapiiri. Venemaa ja eriti Moskvas on suurepärane koht seda teha, kus tohutult rikas kultuuri ja ajaloo täita väga erinevaid eetiliste ja sotsiaalsete rühmade eksponeeritud tõsiseid sotsiaalseid ja poliitilisi probleeme.

Õppekava

Meie 2-aastase uuringu kava keskendub koolitus meie õpilased läbi teooria suunitlusega ja metoodiliselt range empiirilised uurimused võrdlevas perspektiivis. Meie õppekava on jagatud kahte ossa - muidugi 1. aastal, internatuuri ja magistritöö kirjutamist 2. aastal.

I. Esimese aasta Õppekava:

Meie kohustuslikud kursused kvantitatiivsete meetoditega annab mitte ainult sügavama arusaamise kirjeldav statistika ja kasutamise tarkvarapaketi R, vaid ka edasi teadmisi üldistav statistika. Aga õpilased vajavad ka läbida kursusi umbes kvalitatiivseid meetodeid sotsiaalne küsitlus. Samal ajal on meie kohustuslikud kursused pakkuda sügavamat arusaamist mõistete ja mudelite võrdlus sotsiaalteadustes. Lisaks on igal aastal korraldame loomulikult kohaldada võrdleva sotsioloogia kutsutud külaliste loengud, näiteks sotsiaalse kapitali Lääne- ja postkommunistlikes ühiskondades.

 • Kaasaegsed sotsioloogilised teooria: võrdlev sotsioloogia
 • Metoodika ja uurimismeetodid sotsioloogias: kvantitatiivsed uurimismeetodid
 • Metoodika ja uurimismeetodid sotsioloogias: kvalitatiivsed uurimismeetodid
 • Mitmetasandiline regressioonanalüüsi
 • Sissejuhatus struktuurifondide Equation Modeling

Meie valikainete kursused on kokku pandud igal aastal ja pakkuda erinevaid teemasid metoodika ja teema seotud sotsiaalteadustes. Õpilased saavad valida pool, mis sisaldab kursusi andmete analüüsi, näiteks sotsiaalne võrgustik analüüs, mõõtmine teooria, vaid ka kursusi sotsiaalset ebavõrdsust, vananev ühiskond, võrdleva avaliku korra ja globaalne poliitökonoomia - kui nimetada vaid mõned neist.

Meie kohustuslik uurimistöö seminar jookseb aastaringselt ning pakub platvormi õpilastel arendada oma teadus küsimustele ja projekti konstruktsiooniga. Siin me õpime ja arutada praktiline pool akadeemilist tööd leida sobivaid uurimisteemad avaldada rahvusvahelistes eelretsenseeritavates ajakirjades.

II. Second-aastase Õppekava:

Ajal kolmanda semestri meie õpilased läbi teadus internatuuri Venemaal kui ka välismaal. Teaduskonna meie programm toetab õpilasi leida internatuuri koht vastavalt nende teadusuuringute huvid ja väitekirja projekti. Seejuures teeme koostööd suur bassein partnerid vene või välismaa teadusasutuste või ülikoolid, ja aidata meie õpilastel oma otsingut toetusi ja stipendiume. Ajal oma internatuuri õpilased koguda ja analüüsida andmeid nende magistritöö, vaid ka võtab aktiivselt osa oma internatuuri INSTITUTSIOONI igapäevaelu, õppimine rütmi teadustööd.

Neljas semester on ainult pühendatud kirjalikult ja kaitsta magistritöö. Magistritöö kollokvium on lisatud protsess ning pakkuda tuge, konstruktiivset kriitikat ja teadmisi teadusuuringute esitlus.

Aktuaalset

See Master 's programm valmistab ette õpilasi rahvusvahelise teadus-ja uurimistöö. Meie lõpetajad on hästi ettevalmistatud, et sisestada PhD-programmi Lääne-Euroopas või USAs või jääda HSE teha. Meie lõpetajad on eksperdid valdkonnas rakendusuuringuid analüüs, mis annab neile suurepäraselt töötada rahvusvaheliste organisatsioonide (potentsiaalselt Maailmapangaga, Rahvusvaheline Tööorganisatsioon The Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon (OECD), UNESCO, UNICEF, jne), või mõttekodade ja muude institutsioonide pakkuda uurimistulemuste poliitika arendamiseks

Lõpetajad meie programmi on saadud järgmised oskused:

 • võime panna kodumaise sotsiaalse protsesse globaalses kontekstis;
 • võime tõlkida tulemusi globaalse võrdlevat uurimist soovitused sisepoliitikas;
 • arengu kavandamise uuringud;
 • kohaldamise kvalitatiivsete ja kvantitatiivsete uurimismeetodite;
 • kindel kasutamist paketid statistilise andmetöötluse ja andmete analüüs, eriti tarkvarapaketi R;
 • võimet teostada etnograafilise välitöö ja koguda kvalitatiivseid intervjuu andmed;
 • analüütilised oskused;
 • struktureeritud ja süstemaatilist lähenemist ülesandeid;
 • kriitiline mõtlemine;
 • kaasaegseid analüüsimeetodeid, mida kohaldatakse nii ettevõtetele kui suured avalik-õiguslikud organisatsioonid.

Nõuded

Kõik esitatud dokumentide osana oma taotluse peaks olema inglise keele tõlke ja soovitavalt konverteeritud PDF või JPEG-vormingus. Palume teil ühendada mitu lehekülge skaneeritud ühte dokumenti.

Iga taotlus portfelli peaks sisaldama:

 1. Elulugu
 2. Motivatsioonikiri (üks lehekülg piir)
 3. Avaldus teadusuuringute huvid ja meetodid teadmiste (üks lehekülg piir)
 4. Kaks lühikest soovituskirja (vähemalt üks peab olema akadeemiline) (kahel leheküljel piir)
 5. Mitte-inglise keelt emakeelena kõnelejad, TOEFL, IELTS või CAE testi tulemused tuleb esitada vähem kui kaks aastat vana ajal taotluse esitamist. Emakeel inglise keeles ja õpilased, kes on läbinud kogu kraadi ainult inglise keeles ei pea esitama tõendid oma inglise oskus. Kõik muud taotlejad peavad esitama testi tulemusi mitte rohkem kui kaks aastat vana.
 6. Diplomid ja / või akadeemilise õiendi
 7. GRE tulemused (kui see on olemas)
Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Consistently ranked as one of Russia’s top three universities, the National Research University Higher School of Economics (HSE University) sets itself apart by its internationally-minded, research-dr ... Loe edasi

Consistently ranked as one of Russia’s top three universities, the National Research University Higher School of Economics (HSE University) sets itself apart by its internationally-minded, research-driven approach to higher education. Based in the vibrant centre of Moscow, with campuses in St. Petersburg, Nizhny Novgorod and Perm, HSE offers outstanding academics at all levels and includes more than 40 English-taught Master’s programmes and 8 English-taught Bachelor's degree programmes. Näita vähem
Moskva , Nižni Novgorod , Peterburi + 2 Rohkem Vähem