MA ajaloolises, kirjanduslikus majas

Üldine

Programmi kirjeldus

Virtuaalne lahtiste uste päev

Kas soovite selle programmi kohta rohkem teada saada, külastada meie linnakut ja kohtuda praeguste õpilaste ja töötajatega mugavalt oma kodust? Liituge virtuaalse avatud uste päevaga 3. detsembril 2019!

Programm

Ajaloo-, kirjandus- ja kultuuriuuringute magistriprogramm rõhutab humanitaarteaduste teoreetilisi ja metodoloogilisi aspekte, et aidata kaasa akadeemilisele sügavusele, interdistsiplinaarsusele ja tuleviku paindlikkusele, mis ulatub välja ühest valdkonnast. Programm valmistab teid ette originaaluuringute läbiviimisel, milles arvestate keerukate probleemidega multidistsiplinaarse väljavaatega. See on hädavajalik samm üliõpilaste jaoks, kes soovivad jätkata akadeemilist karjääri, kuna paljud meie lõpetajad saavad doktorantideks. Kas lummab teid Euroopa ajalugu, moodsa Euroopa kirjanduse areng või Rooma kunst, on teadusmagistri erialad suurepärane valik andekatele tudengitele, kes soovivad end ette valmistada rahvusvaheliseks akadeemiliseks karjääriks.

Spetsialistid

Võite valida järgmiste ingliskeelsete erialade kaudu:

 • Ajaloolised uuringud
  See spetsialiseerumine viib ajaloolased kokku kirjandus-, kunsti- ja kultuuriteadlastega nii mineviku kui ka oleviku kriitiliste ajalugude konstrueerimiseks. Me mõistame, et ajaloolisel uurimisel on oluline ümberkujundav potentsiaal mitte ainult meie minevikuideede, vaid ka tänapäeva ühiskondade jaoks.
 • Kirjandusuuringud
  Kirjandusuuringud õpetavad teile, kuidas läheneda ajaloolistele ja kaasaegsetele tekstidele rahvusvaheliselt, samuti uurida kirjanduse praegust ühiskondlikku tähtsust. Spetsialiseerumise lõpuks saate arutada kirjanduslike tekstide ja teaduslike lähenemisviiside üle.
 • Kunst ja visuaalkultuur
  Kunsti ja visuaalkultuuri spetsialiseerumine uurib kunsti, mineviku ja oleviku suhteid erinevate nurkade alt, sealhulgas visuaalsete väljendusvormide kultuuriliste kontekstide ja nende muutuste tõlgendamist läbi aegade kuni tänapäevani.

Kõikidel kolmel magistrikraadiga erialadel on sarnane struktuur, mis sisaldab järgmisi elemente:

 • Humanitaarteaduste teadusteooria teooria 5,0 EÜ
 • Meetodid ja tehnika humanitaarteadustes 5,0 EC
 • Humanitaarteaduste tänapäeva diskussioonid 5,0 EC
 • Akadeemiline kirjutamine. 5,0 EÜ
 • Humanitaarteaduste võtmesõnad 5,0 EC
 • Teadusuuringute seminar 5.0 EC
 • Teadustöö ja ettepanekud 5.0 EÜ
 • Magistritöö ja kolokvium 30,0 EC
 • Plus distsiplinaarkursused ja teadustöö peatamine / praktika välismaal 55,0 EC

Thesis

HLCS-instituut julgustab üliõpilasi avaldama oma doktoritöö tulemusi lugupeetud akadeemilistes ajakirjades kui täiendavat karjääri. Need teadustöö magistri erialad on rahvusvaheliselt tunnustatud ja avavad tee doktoriõppes karjäärile.

HLCS instituut

HLCSi instituut hindab oluliselt õpilaste ja tippteadlaste tihedat suhtlust. Esimese aasta alguses valite juhendaja, kes isiklikult juhendab teie arengut teie valdkonna spetsialistiga.

Vastuvõtutingimused

Enne sisseastumisnõuete lugemist pange tähele järgmist:

 • Spetsialiseerumisele lubamine sõltub osaliselt ka individuaalsest vestlusest, mis kandidaadiga läbi viiakse.
 • Eksamikomisjonil on õigus kehtestada täiendavaid sisseastumisnõudeid.
 • Põhimõtteliselt on eksaminandide nõukogu otsustada, kas teadusuuringute magistrikraadile on lubatud saada muu kvalifikatsiooni kui sellel lehel kirjeldatu. Niisiis, kui teil on sisu ja metoodika poolest võrreldav bakalaureusekraad, samuti vastab see kõigile teistele nõuetele, võite saata eksamikomisjonile hästi motiveeritud avalduse sisseastumiseks.

Rahvusvaheliseks üliõpilaseks peab teie eelnev haridus vastama teatud nõuetele.

1. Vastab bakalaureusekraadile vastavas valdkonnas

Magistriõpe spetsialiseerumine ajalooõppesse
Lõpetatud bakalaureusekraad ajaloo või sellega seotud valdkonna teadusülikoolist

Magistriõpe spetsialiseerumine kirjandusõppesse
Sellele spetsialiseerumisele võidakse vastu võtta, kui teil on bakalaureusekraad kirjandusõppe ülikoolist või sellega seotud valdkonnast, näiteks klassikaliste keelte ja kultuuriga, hollandi, romaani keeltega (hispaania või prantsuse), inglise, hispaania, prantsuse, saksa, Araabia, ameerika või mõni muu keel.

Magistriõpe eriala kunsti ja visuaalkultuuri alal
Lõpetanud bakalaureusekraadi kunstiajaloo, kultuuriuuringute või klassikaliste keelte ja kultuuri teadusülikoolis või sellega seotud valdkonnas

2. Bakalaureuseõppe teisel ja kolmandal aastal oli keskmine hinne vähemalt 7,5 ja teie bakalaureusetöö hinne oli vähemalt 8,0.

3. Tugev motivatsioonikiri
Peate suutma näidata oma motivatsiooni ja seotust rahvusvaheliste akadeemiliste uuringutega. Valimiskomisjon vaatab iga taotleja motivatsiooni eraldi läbi.

4. Viitekiri
Me vajame teie bakalaureusetöö juhendajalt (või muult õpetajalt) viidet. Õpetaja saab dokumendi saata aadressile hlcsmaster@ru.nl.

Keelenõuded

Sellel spetsialiseerumisel osalemiseks peate valdama nii kirjalikku kui ka räägitavat inglise keelt. Inglise keelt emakeelena kõnelevad inimesed * vajavad ühte järgmistest:

 • TOEFL skoor ≥600 (paberipõhine) või ≥100 (Interneti-põhine)
 • IELTS-i skoor ≥7,0
 • Cambridge Certificate of Advanced English (CAE) või inglise keele oskuse tunnistus (CPE) tähisega C või kõrgem

* Taotlejad loetakse inglise keelt emakeelena kõnelejaks, kui nad on pärit Austraaliast, Kanadast (välja arvatud Quebec), Iirimaalt, Uus-Meremaalt, Singapurist, Suurbritanniast, USA-st või Lõuna-Aafrikast.

Miks õppida Radboud University ajaloo-, kirjandus- ja kultuuriuuringuid?

 • Uurimispraktika ühes meie partnerinstituudis
 • Interdistsiplinaarne lähenemine humanitaarteaduste uurimistöö metoodikale ja teooriale
 • Võimalus valida endale spetsialiseerumine
 • Isiklik juhendaja juhendab teid kogu magistri karjääri jooksul
 • Te saate põhjaliku ettevalmistuse doktoritööks
 • Teid julgustatakse minema semestriks välismaale

Tähtajad

Programmid algavad septembris

 • EMP mitte-EMP üliõpilased: 1. aprill
 • EMP üliõpilased: 1. mai

Kvaliteedimärgis

Nii Keusegidide meistrid kui ka bakalaureuse programmi teabekorraldus Keuzegids Universiteiten on nüüd nimetanud Radboud University Hollandi parimaks üldiseks ülikooliks.

Viimati uuendatud November 2019

Teave kooli kohta

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 r ... Loe edasi

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 research university. We offer 11 English-taught Bachelor's programmes and 35 English-taught Master’s programmes with many specialisations which will give you the necessary skills and insights into research and practice within your own subject area. You will benefit from our personal teaching style, our top research institutes, and a green and friendly student city. Näita vähem