MA ajaloos ja majanduses

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

⚡️ Coronaviiruse (COVID-19) värskendus

Oleme ajutiselt muutnud programme virtuaalseteks õppeklassideks, nii et kogu kavandatud õppetöö saaks toimuda veebis. Programmid algavad 2020. aasta novembris ja vajaduse korral toimub veebipõhine õpetamine ja seejärel ülikoolilinnakus õppimine.

s01_historyandeconomics_home.jpg

Majandus on pidevas muutumises. Viimased majanduskriisid on meile õpetanud, et pikaajaline perspektiiv võib aidata meil paremini mõista majanduse muutusi. Sel põhjusel on majandusajaloo valdkond viimase mitme aasta jooksul olnud buum. Keerukate majandussuhete analüüsimiseks ja integratiivsete lähenemisviiside väljatöötamiseks ajaloolise kogemuse põhjal on vaja üha rohkem eksperte.

Magistriprogramm Ajalugu ja majandus pakub teile interdistsiplinaarset ajaloo ja majanduse haridust, mis on praegu Saksamaal ainulaadne. See ainulaadne kombinatsioon annab karjäärile kvalifikatsiooni, mis võimaldab lõpetajatel alustada karjääri erasektoris või jätkata kraadiõpet.

Magistriprogrammi profiil

Majandusajalugu käsitleb laia valikut nii põhimõttelisi kui ka rakendatavaid küsimusi: Mis on majanduskasvu peamised põhjused? Mis seletab majanduskriise ja taastumist? Miks on mõned rahvad rikkaks saanud ja teised vaesed? Miks on maailmamajandus ajaloo mõnel hetkel ühtlustunud ja teistes lagunenud? Milline on asutuste ja riigi roll? Kuidas kujundavad meie majanduse mõistmine ja teoreetilised mudelid majandustulemusi? Mis on kapitalism? Kas see on alati samamoodi toiminud? Millal see tekkis?

Magistriprogrammis Ajalugu ja majandus arutate neid küsimusi ja palju muud. Saate värske ülevaate sellistest teemadest nagu suur depressioon, pikaajaline majanduskasv, riigivõlakriisid või globaalsete majandussidemete mõju ettevõtte struktuurile - kõik majandusajaloo uurimistöö vaatenurgast. Arutlusoskuste teravdamise kõrval süvendate oma teadmisi uusimatest kvantitatiivsetest tööriistadest, mis võimaldavad teil oma argumente toetada asjakohaste andmete ja empiiriliste andmetega.

bannerbild_he_programme.jpg

Õppeprogramm - mida ma pean tegema?

H&E magistriprogrammil on selge struktuur koos põhikursuste komplektiga, lähenemismooduliga, mis on suunatud erineva akadeemilise taustaga üliõpilastele, moodulite komplekt vajalike oskuste ja meetodite omandamiseks, mitmed kursused teadusuuringute ja majandusteemaliste arutelude õppimiseks ajalugu, moodul, mille abil oma teadmisi praktikas rakendada, ja lai valik valikaineid, mis võimaldavad meie õpilastel spetsialiseeruda vastavalt individuaalsetele huvidele ja võimetele. Meie programm pakub teile tugevat alust ja võimalust omandada oma eristuv akadeemiline ja ametialane profiil.

Uurite kolme moodulit, mis pakuvad teile majandusajaloo põhiteadmisi, kaks moodulit, mis tagavad, et kõik magistrandid omandavad ühiseid põhiteadmisi meetoditest ja kontseptsioonidest, kolme moodulit, mis õpetavad konkreetseid metoodilisi oskusi nii kvantitatiivses kui ka " kvalitatiivne "majandusajalugu, üks moodul, mis töötab kolme semestri jooksul teadusuuringute ja arutelude tundmaõppimiseks, ning üks kohustuslik praktikakoht, et oma teadmisi rakendada ja oma karjääriprofiili teravdada.

Elu pärast kraadi omandamist

Meie kraad valmistab teid ette doktorikraadi omandamiseks. kas distsipliini või teaduspõhise karjääri jooksul. Interdistsiplinaarse koolitusega majandusteadlastel on suur nõudlus finantssektoris ning rahvusvaheliselt orienteeritud ettevõtetes, organisatsioonides, sihtasutustes ja haldusorganites. Mitmesugused karjäärivaldkonnad nõuavad ajaloolise ja majandusliku kompetentsi kombinatsiooni. Võite karjääri teha ettevõtete ja pankade teadusosakondades või uurimisinstituutides ja haldusasutustes.

Võite alustada poliitiliste, finants- ja valitsuse nõupidamistega või arhiivide ja sihtasutuste juhtimisega. Võite töötada muuseumides või kirjastuses. Võite saada ajakirjanikuks teaduse või äriajakirjanduse alal. Ja kui olete huvitatud kõrghariduse juhtimisest, suhtekorraldusest, ärikonsultatsioonidest ja turundusest, pakub kraad teile konkurentsivõimelist tööriista.

Üks meie suunavaid hariduslikke ideaale on leida tihe seos õpilaste ja programmi vahel. Kui vajate programmi kohta akadeemilisi nõuandeid, võtke kindlasti ühendust programmi koordinaatoritega. Ja kui soovite programmi, ülikooli ja linna tundmaõppimiseks meile külla minna, võtame teid alati vastu. Võtke lihtsalt ühendust ühe programmi koordinaatoriga. Nad räägivad hea meelega teiega!

bannerbild_he_application.jpg

Taotlus

Sissepääs Saksa ülikoolikraadiga lõpetanutele

Ajaloo ja majanduse magistriõppesse lubamise nõue on ülikooli kraad, mille lõplik hinne on 2,5 ("sisikond") või parem bakalaureuseõppe programmides Economics, Europäische Geschichte või University of Bayreuth filosoofia ja majanduse alal, või võrreldav aste. Kui te ei täida nõuet, võite siiski taotleda meie juurde õppimist, kuid peate võib-olla läbima täiendava vestluse.

Võrreldava kraadina tunnustatakse Saksamaa Liitvabariigi ülikooli majanduse või ajaloo bakalaureusekraadi, mille lõplik hinne on 2,5 või kõrgem, kuid vastuvõtu tingimuseks võib olla. Taotlejaid, kelle kraad ei ole majanduses ega ajaloos, kuid on omavahel tihedalt seotud (nt politoloogiad, etnoloogia või statistika alaealine majanduse alal), võib vastu võtta ka tingimustel. Tüüpilised tingimused on see, et University of Bayreuth bakalaureuseõppe konkreetsed moodulid on edukalt läbitud ühe aasta jooksul. Kas magistriprogrammi vastuvõtmise kriteeriumid on täidetud või mitte, vaatab vastuvõtukomisjon individuaalselt enne registreerumise protsessi läbi.

Vastuvõtt lõpetajatele, kellel puudub Saksamaa ülikoolikraad

Välisülikooli majanduse või ajaloo bakalaureusekraadi tunnustatakse juhul, kui arvame, et kaudsed võimalused edukaks magistriprogrammiks saada on vähemalt sama suured kui majanduse, ajaloo või filosoofia bakalaureusekraadiga üliõpilasel Ja University of Bayreuth majandus, lõpliku hindega "soolestik" (Saksa klassifitseerimissüsteemis 2,5 või parem). See eeldab, et läbitud õppekava on piisavalt sarnane ja saadud hinded on piisavalt head. Kas magistriõppesse vastuvõtmise kriteeriumid on täidetud või mitte, vaatab vastuvõtukomisjon individuaalselt enne registreerumist läbi.

Viimati uuendatud aug 2020

Teave kooli kohta

As one of Germany’s youngest universities, we are able to operate in an unbiased, self-confident spirit of academic freedom, scientific progress, and social responsibility. In line with our vision, o ... Loe edasi

As one of Germany’s youngest universities, we are able to operate in an unbiased, self-confident spirit of academic freedom, scientific progress, and social responsibility. In line with our vision, our top priorities are individual supervision, maintaining high academic standards, and creating programmes of study that take current research into account. Our interdisciplinary focus and the innovative collaboration between many of our disciplines are key features of Bayreuth’s research culture. Näita vähem