Interdistsiplinaarne magistriprogramm Ajalugu: Meditsiini ja tervise humanitaarteadused ühendab tervise ja meditsiini ajaloo paljude erinevate kunsti- ja humanitaarteaduste lähenemistega. Klassid uurivad erinevaid viise, kuidas kehasid ja meeli on uuritud ja mõistetud, ning kuidas need erinevad teadmisviisid kujundavad igapäevaelu, meditsiinipraktikat ja rahvatervise poliitikat. Osalejad õpivad konteksti viima meditsiinilisi ideid ajas ja kultuuris ning analüüsima mitmesuguseid allikaid, sealhulgas ajaloolisi esemeid, koomikseid ja filme, meditsiinilisi tekste ja terviseajakirjandust. Lähtudes erinevate erialade meetoditest, laiendavad õpilased oma uurimisvahendeid lisaks kirjutatud sõnale, et arvestada ka mineviku, selle tundide ja pärandi helide, lõhnade, väljanägemise ja tunnetamisega tänapäeval.

 • Magister: ajalugu
 • Spetsialiseerumine: meditsiini- ja tervishoiuteadused

Õppekava

Seda ühist kraadi pakuvad VU Amsterdam humanitaarteaduskonnad ja VU Amsterdam ülikool ning Maastrichti, Amsterdami ja Rotterdami ülikoolide arstiteaduskonnad. Programm kestab igal aastal veebruarist juunini ja seda õpetatakse inglise keeles. Seansse juhivad mitme Hollandi ülikooli teadlased ja üliõpilased on pärit väga erinevatelt erialadelt - ajaloolased või väljaõppe saanud arstid või endised patsiendid ja hooldajad. See pakub võimalust võrrelda ja vastandada maailmavaateid ning mõtiskleda kriitiliselt oluliste teemade üle, sünnist surmani.

Programmi õpetavad kultuuriajaloo õppetooli (prof. Dr Inger Leemans) ja meditsiiniajaloo õppetooli (prof. Dr. Manon Parry) töötajad.

Programm, mis koolitab teid professionaaliks saamiseks
See programm on spetsialiseerumine ajaloo magistrikraadiprogrammile, mis koolitab üliõpilasi saama professionaalseteks ajaloolasteks, kellel on eriteadmised ja ülekantavad oskused, näiteks kirjutamis-, esitamis- ja analüüsioskus. Üliõpilased, keda õppejõud on kogu õpingute vältel isiklikult juhendanud, võtavad mitu põhikursust ja valivad spetsialiseeritud õpetused või valivad praktikakoha.

Kombinatsioon põhilisi kursusi ja spetsialiseerumisi
Magistriprogrammi Ajalugu VU Amsterdam on ainulaadne iseloom tänu laiale ühisele õppekavale ja erialadele. Kõik õpilased järgivad sissejuhatavat põhiainet, kaht uurimisainet ja aineid „Ajalugu ja teooria” ning „Võtmetöö kaasaja ajaloolises mõttes”.
Laia magistriõppe ained pakuvad alust, millest saaksite spetsialiseeruda. Sissejuhatav kursus ning samal perioodil läbitav kursus „Ajalugu ja teooria“ tagavad ühise aluse edasijõudmiseks, sõltumata teie distsiplinaarsest taustast. „Võtmetöö kaasaegse ajaloolises mõttes” aitab teil oma spetsialiseerumist arendada. Teaduskursustel uurite põhjalikult konkreetset ajaloolist probleemi ja arendate oma teadmisoskusi. Võimalik on teha ka praktikat.

Need, kes on spetsialiseerunud lisaks üldainetele, võtavad vastu teadusseminare ja spetsialiseeritud õpetusi. Õpilased, kes on huvitatud praktika osutamisest oma õppeprogrammi raames, saavad ülikooli heakskiidul teha projekti koostööd tegeva asutusega. Valite oma eriala hulgast magistritöö teema. Tutvute e-humanitaarteaduste uute meetoditega ja puutute regulaarselt kokku ajaloolaste tööpraktikaga. Magistritöö teema valimine on tasuta.

Karjääri väljavaated

Kunstide meister
Ajaloo kapteni tiitel muudavad teid atraktiivseks tööhõiveperspektiiviks, kuna teil on laiapõhjalised teadmised ja teil on välja töötatud analüütiline viis lugemiseks ja kirjutamiseks. Muu hulgas võiksite töötada valitsusasutustes, äri- või rahvusvahelistes asutustes. Paljud ajaloolased ei sisene ärimaailma, vaid lähevad poliitikasse või ajakirjandusse. Lisaks võiksite pärast täiendavat spetsialiseeritud aastat magistrikursusi leida positsiooni õpetamises või teadustöös.

Akadeemiline
Ajaloo kapteni tiitliga saate alustada doktorikraadi uurimistööd ülikoolis või teadusinstituudis. Kui eesmärk on akadeemiline karjäär, võiksite kaaluda ka kaheaastase ajaloo magistrikraadi omandamist. See magistrikraad koolitab teid konkreetselt (ülikooli) teadlasena.

Miks just VU Amsterdam

Amsterdam
Amsterdami linnas õppimine on ainulaadne kogemus. Amsterdami inimeste linnakeskkond ja multikultuurne mõtteviis koos jõudsalt areneva kultuurilise linnaeluga annavad teie haridusele erilise mõõtme.

Ainulaadne programm
Rada on ainulaadne interdistsiplinaarne inglise keeles õpetatav meditsiini ja tervisega seotud humanitaarteaduste programm, mida pakuvad ühiselt Vrije Universiteit Amsterdam ja Vrije Universiteit Amsterdam humanitaarteaduskonnad ning Maastrichti, Amsterdami ja Meditsiiniteaduskonnad. Rotterdam. Seansse juhivad teadlased kogu riigi ülikoolidest, aga ka meditsiiniajaloo huvilised muudes kohtades, sealhulgas veebis ja muuseumides. Õpilased on pärit väga erinevatelt erialadelt - koolitatavad ajaloolased või arstid või endised patsiendid ja hooldajad. See pakub võimalust võrrelda ja vastandada maailmavaateid ning mõtiskleda kriitiliselt oluliste teemade üle, sünnist surmani.

Rahvusvahelised üliõpilased

Vastuvõtutingimused

Sissepääs põhineb rangel valikumenetlusel. Teaduskonna vastuvõtuamet otsustab teie vastuvõtu pärast seda, kui olete hinnanud oma täielikku veebirakendust.

Ühele meie magistriõppesse pääsemiseks peab teil olema vähemalt akrediteeritud teadusülikooli bakalaureusekraad, sealhulgas vähemalt kolm täisaastat akadeemilisi õpinguid, mille maht on vähemalt 180 EAP või samaväärne.

Spetsiifilised vastuvõtu nõuded magistriprogrammi ajaloole:
Magistriõpe ajalugu on mõeldud üliõpilastele, kellel on ajalooline akadeemiline bakalaureus. Teid võidakse vastu võtta ka juhul, kui teil on akadeemiline bakalaureusekraad muudel humanitaarteadustel (sealhulgas teoloogial või filosoofial) või antropoloogias või sotsioloogias, millel on märkimisväärne ajalooline huvi, mis nähtub suuremast või spetsialiseerumisest, mis on võrdne vähemalt 30 EAP-ga.

Rahvusvaheliste üliõpilaste jaoks peab uuritud akadeemilise teooria tase põhinema kursuse kirjeldusel, kirjanduse loendil ja akadeemilise kirjutamise valimil, kuna välismaa rakenduskõrgkoolide ja akadeemiliste ülikoolide vahel pole vahet.

Peate alati esitama ametlikud testi tulemused, mis tõendavad teie inglise keele oskust. Maksuvabastust võivad kohaldada ainult need õpilased, kes on lõpetanud keskkooli / rahvusvahelise bakalaureusekraadi inglise keeles või bakalaureusekraadi Kanadas, USA-s, Suurbritannias, Iirimaal, Uus-Meremaal või Austraalias. Saate juba veebis kandideerida, ilma et teil oleks testi tulemusi. Kui te pole testi veel teinud, soovitame teil testi kuupäev võimalikult kiiresti kavandada. Altpoolt leiate humanitaarteaduskonna inglise keele õpetatud programmide minimaalsed inglise keele testide tulemused:

 • TOEFL skoor (skoor 600 paberit, mis koosneb vähemalt 55-st kõigis alamtestides pluss 4,0 TWE-s, skoor 250 arvutipõhist või 100 interneti baasil vähemalt 20-23-ga kõigis alamtestides).
 • IELTSi skoor 7,0 on kogu bändi skoor (ükski jaotise punktidest ei langenud alla minimaalse skoori 6,5).
 • Cambridge English: Cambridge'i keeleeksam A, B, C või Cambridge'i täiustatud eksam A, B, C.

Üldnõuete leiate lehelt Sissepääs ja keelenõuded.

Taotlus

Kui olete tutvunud allolevate sisseastumiskriteeriumidega ja tunnete, et teil on vastuvõtuõigus, toimige avalduse esitamiseks järgmiselt. Pange tähele, et esialgne taotlusprotseduur on täielikult veebis ja vaja on skaneerida teie asjakohaseid dokumente.

1. samm: täitke vastuvõtu kriteeriumid

2. samm: valmistage ette dokumendid ja kandideerige veebis
Palun koostage järgmised dokumendid. Iga dokumendi selgituse leiate rakenduse lehelt. Kõik dokumendid tuleb esitada inglise keeles.

 • Teie kehtiva passi või ID koopia (ID ainult ELi elanikele)
 • Elulookirjeldus
 • Motivatsioonikiri
 • Kaks soovituskirja
 • Kirjete protokoll
 • Lõputöö (või muu akadeemilise kirjutise näidis, vähemalt 5 lehekülge pluss kasutatud kirjanduse nimekiri)
 • Eelmise kõrghariduse ajal läbinud asjakohaste kursuste kirjeldus ja kogu peamise kirjanduse loetelu

Pärast nõutavate dokumentide koostamist järgige veebipõhist taotlust. Pärast taotluse täitmist võtavad meie rahvusvahelised üliõpilaste nõustajad teiega ühendust.

3. samm: oodake vastuvõtuotsust
Vastuvõtukomisjon vaatab teie avalduse läbi kohe, kui see on täidetud. Tavaliselt võtab see aega umbes neli nädalat, kuid hõivatud perioodidel võib see võtta kauem aega, nii et rakendage kindlasti nii kiiresti kui võimalik. Vastuvõtu korral saate e-kirjaga tingimusliku sisseastumise kirja. Võite hakata kavandama oma kolimist Amsterdami!

4. samm: viige registreerimine lõpule ja kolige Amsterdami!
Enne programmi algust viige kindlasti lõpuni registreerimine tudengina. Siit leiate selgituse, mida teha pärast vastuvõtmist. Kui kõik tingimused on täidetud, olete valmis alustama oma programmi VU Amsterdam !

Ülevaade ajaloost : humanitaarteadused meditsiini ja tervise alal

 • JUHTIMISE KEEL: inglise, hollandi keel
 • KESTUS: 1 aasta
 • Kandideerimise tähtaeg: 1. juuni Hollandi ja EL-i tudengitele. EL-i välistele üliõpilastele 1. aprill.
 • START DATE: 1. september
 • ÕPPEAINE TÜÜP: Täistööaeg
 • HUVIDE VALDKOND: kunst, kultuur ja ajalugu
Programmi õpetamise keel:
 • Inglise

Vaata veel 80 kursust Vrije Universiteit Amsterdamis »

Viimati uuendatud Oktoober 13, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Duration
1 aasta
Päevane õpe
Price
14,600 EUR
Mitte-EL / EER-STUDENT; EL / EER-STUDENT: 2,083 eurot; TEINE TEGEVUS TARIFID: 13,600 eurot
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi