MA Ajaloo programm Religioon ja ühiskond keskendub religiooni (te) muutuva rolli mõistmisele ühiskonnas antiikajast kuni tänapäevani. Kursused käsitlevad selliseid küsimusi nagu: milline on religiooni, poliitika ja ühiskonna suhe antiikajast? Kuidas saame mõista kiriku ja riigi järkjärgulist eraldamist ja uusi jumalateenistuse vorme, eriarvamusi ja pühendumust alates Lääne-keskajast? Ja milline on olnud laiemate protsesside, nagu sekularisatsioon, globaliseerumine ja kolonialism, mõju?

 • Magister: ajalugu
 • Spetsialiseerumine: religioon ja ühiskond

ÕPPEAINE PROGRAMM

Pikaajaline teadmiste traditsioon

Vrije Universiteit Amsterdam on tugev traditsioon religiooni rolli õpetamisel ja analüüsimisel kogu ajaloo vältel. Usundit uuritakse ühiskondlikus ja poliitilises kontekstis ning pikaajalisest perspektiivist, mis muudab meie programmi ainulaadseks. Õpilased on koolitatud viimastes interdistsiplinaarsetes lähenemisviisides religiooni õppimiseks, kaasa arvatud ajalugu, kultuuriantropoloogia, arheoloogia, filoloogia ja digitaalsed humanitaarteadused. Nad võivad oma teadmisi, võrgustikku ja oskusi parandada, osaledes sellistes uurimisinstituutide tegevustes nagu Amsterdami Religioosse Ajaloo Keskus ja CLUE. Programmil on suur ühiskondlik tähtsus sellistes teemades nagu religiooni ja ilmalikkuse vahelised kokkupõrked, poliitilise ja religioosse segaduse vahelised suhted ning religioosse pärandi tulevik.

Programmi õpetavad religioosse ajaloo õppetooli töötajad (prof dr. Van van Lieburg) ja iidse ajaloo õppetool (prof. Dr. Baster Haar Romeny).

Programm, mis õpetab teid professionaaliks saama

See programm on spetsialiseerumine magistriõppe programmi ajaloos, mis koolitab õpilasi muutuma professionaalseks ajaloolaseks spetsialistiks, kellel on erialased teadmised ja ülekantavad oskused, nagu kirjutamine, esitlemine ja analüütilised oskused. Õpilased, keda isiklikult juhendab akadeemilise personali liige kogu oma õpingute ajal, võtavad mitu põhikursust ja valivad spetsialiseeritud juhendid või valivad internatuuri.

Põhikursuste ja erialade kombinatsioon

Ajaloolise magistrikraadi Vrije ülikoolil on ainulaadne iseloom, kuna see on kombineeritud laia ühisõppekava ja spetsialiseerumisega. Kõik õpilased järgivad sissejuhatavat põhiainet, kahte uurimisteemat ja teemasid „Ajalugu ja teooria” ja „Võtmetööd kaasaegses ajaloolises mõttes”. Laialdase magistriõppe õppeained pakuvad alust, mille põhjal saate spetsialiseeruda. Samal perioodil esitatud sissejuhatav kursus ja kursus „Ajalugu ja teooria” tagavad ühise aluse edasiminekuks, olenemata teie distsiplinaarsest taustast. „Võtmetööd tänapäeva ajaloolises mõttes” aitavad teil oma spetsialiseerumist arendada. Uurimiskursustel uurite põhjalikult konkreetset ajaloolist probleemi ja arendate oma teadustöö oskusi. Samuti on võimalik teha internatuuri.

Sa tutvud uute e-humanitaartehnikate meetoditega ja kontakteeruvad regulaarselt ajaloolaste tööpraktikaga. Te võite vabalt valida oma magistritöö teema oma spetsialiseerumise valdkonnas.

KARJÄÄRI VÄLJAVAATED

Kunstide meister

Ajaloolise meisteri pealkiri annab teile atraktiivse tööhõiveperspektiivi, sest teil on laialdased teadmised ja olete loonud analüütilise viisi lugemiseks ja kirjutamiseks. Teiste valdkondade hulgas võiksite töötada ka riigiasutuste, ettevõtete või rahvusvaheliste institutsioonide heaks. Paljud ajaloolased ei pääse ärimaailma, vaid lähevad poliitikasse või ajakirjandusse. Lisaks võiks pärast täiendavat spetsialiseeritud magistriõppeaastat leida positsiooni õpetamises või teadustöös.

Akadeemiline

Meisteri pealkirjaga ajalugu saab teha Ph.D. ülikoolis või uurimisinstituudis. Kui soovid õppida akadeemilist karjääri, võiksite kaaluda ka kahe aasta pikkust ajaloo magistrikraadi. See magistrikursus õpetab teid konkreetselt (ülikooli) teadlasena.

MIKS VU Amsterdam

Amsterdam

Amsterdami linnas õppimine on ainulaadne kogemus. Amsterdami linna keskkond ja mitmekultuuriline mõtteviis koos õitsva kultuurielu olemasoluga annavad teie haridusele erilise mõõtme.

Unikaalne programm

See on ainulaadne spetsialiseerumine, mis keskendub usu rollile Euroopas ja mujal, sealhulgas Vahemere maailmas ja Lähis-Idas. Lisaks uuritakse põhjalikult religiooni, ühiskonna ja poliitika vahelist seost antiikajast kuni „terrorismivastase sõja“, domineerivate ja vähemusrahvuste vahel, alates judaismast ja kristlusest kuni islamini ja idapoolsetesse religioonidesse. Samuti pöörame suurt tähelepanu reformide ja protestantismi ajaloos Euroopas ja Madalmaades ning tutvustame oma õpilasi asjakohastele kollektsioonidele, sealhulgas olulistele VU Amsterdam . Üliõpilasi julgustatakse kirjutama oma väitekirja ühes nendest ainetest ja on oodatud eelnevalt meie töötajatega ühendust võtma, et arutada oma huvivaldkonda.

INTERNATIONAL STUDENTS

VASTUVÕTMISNÕUDED

Sissepääs põhineb rangel valikumenetlusel. Teaduskonna vastuvõtuamet otsustab teie vastuvõtu pärast seda, kui olete hinnanud oma täielikku veebirakendust.

Selleks, et saada üks meie magistriõppekavadest, peate olema vähemalt bakalaureusekraad akrediteeritud teadusülikoolist, sealhulgas vähemalt kolm täispikk akadeemilist uuringut, mille maht on vähemalt 180 ECTS või samaväärne.

Magistriprogrammi ajaloo eritingimused:

Magistriõpe ajalugu on mõeldud akadeemilise bakalaureuseõppe üliõpilastele. Te võite olla ka aktsepteeritud, kui teil on akadeemiline bakalaureusekursus teistes humanitaarteadustes (kaasa arvatud teoloogia või filosoofia) või antropoloogias või sotsioloogias, millel on märkimisväärne ajalooline huvi ja mis ilmneb suurusest või spetsialiseerumisest, mis on vähemalt 30 ECTS.

Rahvusvaheliste üliõpilaste jaoks peab õpitud akadeemilise teooria tase põhinema kursuse kirjeldusel, kirjandusloendil ja akadeemilise kirjutamise valimil, kuna rakendus- ja akadeemiliste ülikoolide vahel ei ole vahet.

Te peate alati esitama ametlikud testitulemused, mis tõendavad inglise keele oskust. Erandiks võib olla ainult õpilased, kes on lõpetanud täieliku keskkooli / rahvusvahelise küpsustunnistuse inglise või bakalaureusekraadi Kanadas, USAs, Ühendkuningriigis, Iirimaal, Uus-Meremaal või Austraalias. Te saate juba võrku taotleda ilma testitulemusi andmata. Juhul, kui te pole veel testi sooritanud, soovitame teil testimiskuupäev võimalikult kiiresti planeerida. Allpool leiate Inglise humanitaarteaduskonnas inglise keele õpetatavate inglise keele minimaalsed testid:

 • TOEFL skoor (skoor 600 paberit, mis koosneb vähemalt 55-st kõigis alamtestides pluss 4,0 TWE-s, skoor 250 arvutipõhist või 100 interneti baasil vähemalt 20-23-ga kõigis alamtestides).
 • IELTSi skoor 7,0 on kogu bändi skoor (ükski jaotise punktidest ei langenud alla minimaalse skoori 6,5).
 • Cambridge English: Cambridge'i keeleeksam A, B, C või Cambridge'i täiustatud eksam A, B, C.

TAOTLUS

Kui olete lugenud allpool toodud vastuvõtukriteeriume ja tunned, et teil on õigus sissepääsuks, siis palun tehke oma taotluse esitamiseks järgmised sammud. Pange tähele, et esmane taotlemise kord on täielikult võrgus ja et teie asjakohaste dokumentide skaneerimine on vajalik.

1. samm: Vastake vastuvõtukriteeriumidele

2. samm: koostage dokumente ja rakendage neid võrgus

Palun koostage järgmised dokumendid. Iga dokumendi selgituse leiate rakenduse lehelt. Kõik dokumendid tuleb esitada inglise keeles.

 • Teie kehtiva passi või ID koopia (ID ainult ELi elanikele)
 • Elulookirjeldus
 • Motivatsioonikiri
 • Kaks soovituskirja
 • Kirjete protokoll
 • Lõputöö (või muu akadeemilise kirjutise näidis, vähemalt 5 lehekülge pluss kasutatud kirjanduse nimekiri)
 • Teie eelmise kõrghariduse ajal tehtud kursuste kirjeldus
 • Kõigi eelmise kõrghariduse ajal kasutatud peamiste kirjanduse loend

Pärast nõutavate dokumentide koostamist järgige veebipõhist taotlust. Pärast taotluse täitmist võtavad meie rahvusvahelised üliõpilaste nõustajad teiega ühendust.

3. etapp: oota otsust vastuvõtmise kohta

Vastuvõtukomisjon vaatab teie taotluse läbi kohe, kui see on valmis. Tavaliselt kestab see umbes neli nädalat, kuid hõivatud perioodidel võib see kuluda kauem aega, nii et kasutage kindlasti nii kiiresti kui võimalik. Sissepääsu saamisel saadetakse e-posti teel tingimusliku sisseastumise kiri. Te võite alustada oma kolimist Amsterdami!

4. samm: lõpetage registreerimine ja liikuge Amsterdamisse!

Veenduge, et olete lõpetanud oma õpilase registreerimise enne programmi algust. Kui kõik tingimused on täidetud, olete valmis alustama oma programmi VU Amsterdam !

ÜLEVAADE AJALUGU: RELIGIOON JA ÜHISKOND

 • JUHTIMISE KEEL: inglise, hollandi keel
 • KESTUS: 1 aasta
 • TAOTLUSE JÄRGI: 1. juuni
 • START DATE: 1. september
 • ÕPPEAINE TÜÜP: Täistööaeg
 • HUVIDE VALDKOND: kunst, kultuur ja ajalugu
Programmi õpetamise keel:
Inglise
Hollandi

Vaata veel 80 kursust Vrije Universiteit Amsterdamis »

Viimati uuendatud January 3, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 1, 2019
Duration
1 aasta
Päevane õpe
Price
14,600 EUR
Mitte-EL / EER-STUDENT; EL / EER-STUDENT: 2,083 eurot; TEINE TEGEVUS TARIFID: 13,600 eurot
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 1, 2019
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev

sept 1, 2019

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
End Date