MA bioteaduste informaatikas

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Kuidas aitab matemaatika ja informaatika loodust mõista?

Bioteadused on University of Helsinki üks strateegilisi uurimisvaldkondi. Bioteaduste informaatika (LSI) multidistsiplinaarne magistriprogramm ühendab teaduse tipptaseme ja teadustöö infrastruktuurid Helsingi bioteaduste instituudis (HiLIFE). Üliõpilasena pääsete juurde aktiivsetele teadusringkondadele kolmes ülikoolilinnakus: Kumpula, Viikki ja Meilahti. Kolme ülikoolilinna pakkumisest tulenev ainulaadne õpivõimaluste kombinatsioon pakub atraktiivset haridusprofiili.

Programmis saate teadmisi ja oskusi karjääriks eluteaduse uurimisel . Võite spetsialiseeruda biomaatemaatikale, biostatistikale, ökoevolutsioonilisele informaatikale või bioinformaatikale ja süsteemimeditsiinile.

Õppimine

Bioteaduste informaatika magistriprogramm on mõeldud matemaatika, infotehnoloogia ja statistika taustal õppivatele tudengitele, aga ka nende erialade üliõpilastele, kes on bakalaureuseastmes alaealised, kusjuures nende peamised tegevused on näiteks ökoloogia, evolutsioonibioloogia või geneetika.

Miks just eluteaduste informaatika?

Bioteaduste informaatika programmi lõpetajana saate:

 • Omavad esmaklassilisi teadmisi ja võimeid karjääriks bioteaduste uurimisel ning ekspertide ülesannete täitmiseks avalikus ja erasektoris
 • Pädevus töötada eksperdirühma liikmena
 • Omab teadmisi teadusuuringute regulatiivsetest ja eetilistest aspektidest
 • Omavad suurepäraseid suhtlemis- ja suhtlemisoskusi töötamiseks rahvusvahelises ja interdistsiplinaarses professionaalses keskkonnas
 • Mõista bioloogiliste andmete matemaatilise modelleerimise, arvutusliku, tõenäosusliku ja statistilise analüüsi üldisi põhimõtteid ning olla asjatundja LSI programmi ühes konkreetses spetsialiseerumisvaldkonnas
 • Mõista eksperimentaalteaduste loogilisi põhjendusi ja oskab teaduspõhist teavet kriitiliselt hinnata
 • Omandanud teadusuuringud, kasutades süstemaatiliselt uurimist või katsetamist uute teadmiste avastamiseks
 • Oskab tulemustest aru anda selgelt ja arusaadavalt erinevatele sihtrühmadele
 • Teil on head võimalused õpingute jätkamiseks doktorikraadiks

Struktuur, sisu ja õpperajad

Magistriprogramm koosneb 120 ainepunktist ja kraadi on võimalik läbida kahe aasta jooksul vastavalt kinnitatud isiklikule õppekavale. Kraad sisaldab:

Vähemalt 85 kr edasijõudnutele, sealhulgas:

 • programmi raames jagatud sissejuhatavad kursused, 15 kr alltoodud loendist
  • LSI31001 Bioinformaatika algoritmid 5 op või LSI31002 Bioinformaatika modelleerimine ja analüüs 5 op
  • LSI32001 Sissejuhatus rakenduslikku bioinformaatikasse 5 op
  • LSI34001 Biostatistika ja bioinformaatika teemad 5 op
  • MAST31501 Matemaatiline modelleerimine 10 op või LSI33001 Matemaatilise bioloogia sissejuhatus 10 op
  • LSI35001 Ökoloogia ja evolutsiooni modelleerimine 5 op
  • TMED-917 Sissejuhatus süsteemibioloogiasse 5 op
 • õppida programmi piires spetsiifilisi kursusi, 35 kr

Muud õpingud, 0-35 kr, näiteks teiste magistriõppe kursused või bakalaureuseastme kursused

Kursused ja õpetamine

Bioteaduste informaatika magistriprogrammil on neli õpperada:

 • Bioinformaatika ja süsteemimeditsiin
 • Biomatemaatika
 • Biostatistika
 • Öko-evolutsiooniline informaatika

Esimese sügissemestri jooksul annab iga õpperada teile sissejuhatava kursuse. Eeldatakse, et kevadsemestri alguses olete otsustanud oma eriala (õpperada).

Magistritöö

Programm sisaldab kohustuslikku magistritööd, teaduslikku uurimisprojekti. Projekt võib olla oma olemuselt teoreetiline või praktiline, hõlmates käimasoleva uurimisprojekti bioloogilisi või meditsiinilisi andmeid. Lõputöö on kirjalik töö, mis näitab teie võimet teaduslikult põhjendada ja teie teadmisi asjakohase teadusliku kirjanduse kohta.

Teile määratakse juhendaja, kes peab teiega regulaarselt kohtumisi, et tagada lõputööde sujuvus ja ajakava. Lõputöö väärtus on 30 ainepunkti (ECTS), mis vastab täiskoormusega õppele ühe semestri jooksul. Kuigi lõputöö on iseseisev töö, tehakse seda sageli uurimisrühma osana.

Õpilased ja üliõpilaselu

Üliõpilaselu ja eriti üliõpilasorganisatsioonide kultuur on Soomes erakordselt rikas ja mitmekesine. Ka University of Helsinki üliõpilaskond väga aktiivne. University of Helsinki üliõpilasesinduses (HYY) tegutseb üle 250 üliõpilasorganisatsiooni , alates teaduskondade ja aineorganisatsioonidest ning lõpetades poliitiliste ja ühiskondlike organisatsioonidega ning alates kooridest ja orkestritest ning lõpetades spordi- ja mänguklubidega. Nende tegevus hõlmab aastapäeva tähistamist, akadeemilisi õhtusööke, kultuuriüritusi, kokkutulekuid ja ekskursioone.

Üliõpilasena ja üliõpilasesinduse (HYY) liikmena on teil õigus paljudele soodustustele ja teenustele. Näiteks taskukohane õpilaskodu, põhilised tervishoiuteenused, spordirajatised ja õpilase hinnaga toitlustus . Samuti saate arvukalt allahindlusi, näiteks ühistranspordi teenustasudele kogu riigis.

Karjäär

Pärast bioteaduste informaatika magistriprogrammi läbimist on teil suurepärased võimalused kraadiõppe taotlemiseks ja läbiviimiseks kas University of Helsinki ülikoolis, teistes Soome ülikoolides või välismaal. Lõpetajana võite leida tööd ka näiteks tervishoiusektori ettevõtetes, näiteks biotööstuses.

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. ... Loe edasi

The University of Helsinki offers a wide range of Master’s Degree Programmes, taught entirely in English. The scope of our programmes is 120 ECTS credits, completed with two years of full-time study. All programmes comply with the national legislation governing university education and are, therefore, recognised globally. Näita vähem