MA disainipraktikas: Pathway - visuaalne kommunikatsioon

Üldine

Programmi kirjeldus

ma-visual-communication-01.jpg

Rakenduskunsti, kommertskunsti, graafilise disaini ja visuaalse kommunikatsiooni disaini noored lõpetajad tunnevad tihtipeale vajadust astuda välja kutsealast igapäevaseid nõudmisi uute õppimisvõimaluste omandamiseks, nende loominguliste oskuste katsetamiseks ja täiustamiseks ning nende mõtlemise ja oskuste parandamiseks et muuta oma võimeid ja saada oskuslikeks praktikuteks. Visuaalse kommunikatsiooni spetsialiseerumine võimaldab sellisel lõpetajal integreerida olemasolevad mõtlemise mudelid ja teha visuaalse kommunikatsiooni valdkonnas uusi tehnoloogiaid ja meetodeid. Loomulikult varustatakse noorte koolilõpetajatega vilunud professionaalseid oskusi, muutub nende visuaalse kommunikatsiooni valdkonnas mõtestatult leidlikuks, kunstiliselt kallutatud ja protsessile orienteeritud.
Selle kursuse aluseks on visuaalse teabe töötlemise ja arusaamise olemuse uurimine. Õpilased lõikuvad oma õppimisega kuue visuaalse kommunikatsiooni disaini põhieesmärgiga: esteetiline, funktsionaalne, ajalooline, sümboolne, pertseptuaalne ja kultuuriline. Visuaalse kommunikatsiooni distsipliin keskendub põhipädevuse pakkumisele visuaalse kirjaoskuse, visuaalse mõtlemise, visuaalse tajumise, pildistamise ja esindatuse arendamisel. Disainiprotsessid, uurimismeetodid, ajalugu ja disaini teooriad moodustavad terviklike ja edukate kaubamärgistrateegiate ja loominguliste kommunikatsioonimaterjalide väljatöötamise vahendid.
Õppekava läheneb visuaalsele kommunikatsioonile läbi teoreetiliste raamistike, mis mitte ainult ei teavita ja tõhustavad tava, vaid julgustavad õpilasi normide kahtluseks ja traditsiooniliste piiride mastaabiks. Kursus pakub platvormi, et kasutada disaini mõtteid eeskirjade katkestamiseks, unikaalsete ideede väljatöötamiseks, normide vaidlustamiseks ning visuaalse kommunikatsiooni tööriistade ja meetodite uurimiseks ja katsetamiseks. Õpilased kogevad disaini nii keerukaks ühiskondlikuks, ettevõtte tegevuseks kui ka intensiivseks, uurimuslikuks, isiklikuks otsinguks tähenduses.

Selle õppekava võtmeväärtused on:

 • Ehitage disaini kui distsipliini sihtasutus ja mõistmine.
 • Avastage Gestalt kunstipõhimõtteid
 • Andke sügav arusaam kunstiajaloost
 • Õpi dekodeerima, mõistma ja looma tähendusi erinevate visuaalsete vormide kaudu
 • Mõistete ja kommunikatsiooni analüüsimise viisid uurimistöö, analüüsi ja kriitilise mõtlemise abil.

Kellele see on?

Kunstiõpetuse lõpetajad

Visuaalse kommunikatsiooni kursuse erialal pakutavad õppimisviisid

PG_MA_PP_Modes_Diagram2018_PPVC.jpg

Kursistruktuur / komponendid

Visuaalse kommunikatsiooni kursuse erialaõppe võimalused on sisse lülitatud järgmistesse struktuuridesse:

Õppematerjalid ja õppetoolid: õpetused koosnevad näost-näkistest või online-meistrikursustest, seminaridest ja töökodadest. Õpetused on õppejõudude juhitud õppekeskkonnad, kus õpilased töötavad põhioskuste ja -teadmiste alal. Õpetused on mõeldud selleks, et julgustada õpilasi pakkuma keerukatele, mitmekülgsetele ja kontekstuaalsetele põlvkondadele koostööd ja loomingulisi disainilahendusi. Näost-näkku klassid annavad Srishti ülikoolilinnaklasside õppekavadel põhiteadmisüksused iga nädala kohta kaks päeva. Iga õpetus kestab 4 tundi ja see toimub reedeti ja laupäeviti. See tagab, et tööline töötaja igaks nädalaks töötab vaid ühe päevaga. Juhendid viivad Studiosse, kus õpilased töötavad ülesannete ja projektide puhul, mis on kas individuaalsed või grupiülesed tegevused, mis aitavad kaasa tegemisele, eksperimenteerimisele ja õppimisele. Õppetöötajad ei juhi üliõpilastele ja keskmiselt peavad üliõpilased igal nädalal eraldama stuudiokorraldust 20 kuni 30 tundi

Kriitikud: need on õppejõudude juhitud istungid, arutelud ja foorumid, et soodustada loovteoste, vestluste, mõtlemise ja mõtestamise kujundamist. Kriitikussessioonid võivad olla näost-näkku, samuti internetis läbi ajaveebide, vestlusringide vestluste ja veebiseminaride.

Praktika: see hõlmab kogemuslikku, kehalist ja füüsilist tegevust tööalase spetsialisti või iseõppimise ja peegeldava dokumentatsioonina (näiteks ideede ja projektide dokumenteerimine eskiiside ja märkmete abil ning peegeldavate ajaveebide säilitamine).

Veebiarrid: Foorumid tagasiside saamiseks projektide kohta ning kirjaliku ettekande ja väitekirja esitamiseks ja kaitsmiseks vastuseks konkreetsele olukorrale, kontekstile või ettepanekule.

Valikained: kaasamine väljaspool tööruumi, mis võimaldab ühenduste laiendamist ja ehitamist. See võib hõlmata külastusi näitustele, kohtadele, kõnelustele, jalutuskäiketele, töötubades ja stuudiokeskustes osalemist. See hõlmab ka võimalust võtta teine ​​üksus või kursus paralleelselt kutsealase praktika käigus (näiteks pärandi säilitamine, filmid, disaini mõtlemine jne).

Portfell: peegeldava ja kureeritud töökorralduse arendamine, mis esindab professionaalset praktikat aja jooksul.

Iseseisva meisterlikkuse doktoritöö: praktikapõhine uurimis- / disainiprojekt ja selle dokumentatsioon, väitekiri ja viva voce viimasel semestril.
ma-visual-communication-03.jpg

Õppimisviis

Aruteludel põhinev õpe, õppimine tegemisega ja projektipõhine õpe on mõned pedagoogilised abivahendid, mis aitavad välja mõista tegelikke olukordi ja tööstuse vajadusi. Õppemeetod hõlmab praktilist disaini mõtlemist, disainiuuringuid, sügavat mõistmist tunnetamise ja tajumise põhimõtetest ning loovat mõtlemist koos kontekstuaalse mõtlemisega. Kursus valmistab ette õpilasi osalema ja tegutsema loovuse ja visuaalse kommunikatsiooni valdkondades trükiste ja digitaalse meedia kaudu, koolitades ja paljundades neid erinevaid oskusi, nagu näiteks, kuid mitte ainult Design Thinking

Õppimine on ajendatud projekteerimise mõtlemise, kriitilise mõtlemise, uurimistöö ja analüüsi, peegelduse ja dokumentatsiooni teooriate, metoodikate ja arenenud oskustega kaasamise eest.

• pakkige tähendus

 • Mõistete ja kommunikatsiooni analüüsimise viisid uurimistöö, analüüsi ja kriitilise mõtlemise abil
 • Semiootika teoreetiline uurimine, tähistamine, sidumine ja visuaalne sümbolism
 • Ajalooliste verstapostide uurimine ja selle mõjud kommunikatsiooni viisidele, visuaalne kultuur ja visuaalne kirjaoskus

• ehitada tähendus

 • Visuaalsed narratiivid, pildi tegemine, tüübi ja pildi vastastikune mõju tähenduse loomiseks
 • Sümbolite, ikoonide, piktogrammide, motiivide ja kujundite tähenduse kujundamine ja kujundamine
 • Reklaamide ja turunduse kommunikatsiooni tähenduse kujundamine ja kujundamine
 • Fontide disain, andmete visualiseerimine, lugu, kontseptuaalne esitus

• Interplay tähendus

 • Avasta mitmekesine meedium visuaalseks väljenduseks
 • Vormide ja tähenduste ümberkujundamine
 • Kriitiliste ja oluliste mõjude uurimine

Võimekomplektid

KÄESOLEVA KURSUSE KOOLITUSJUHTIDE JÄRELEVÕTMISE KOHTA on välja töötatud järgmised võimalused:

 • Loovalt vilgas visuaalne kommunikaator, kes pöörab detailidele tähelepanu ja kelle töö näitab formaalset ja visuaalset terviklikkust.
 • Peegeldav praktik, kes järgib eetilisi standardeid ja professionaalsust suhtluses, pühendumuses, meetodites ja väljundites.
 • Töötab üheskoos, ilma isikliku hääle kaotamata.
 • Riskiandja ja seikluslik uute vormide ja tähenduste uurimine.
 • Töö vastab kasutajate vajadustele keskkonna-, kultuuri-, majandus- ja ajaloolises kontekstis.
 • Sõnastage visuaalses keeles kasutades vormi, kuju, värvi, kompositsiooni, tüpograafiat ja pöörake tähelepanu detailidele
 • Mitmekülgne visuaalne kommunikaator, mille töö hõlmab trükitud ja elektroonilist meediat, milles on teadmisi ja mõistmist iga keskmise kohta.
 • Osalege teadustöös küsitava meele ja metoodilise analüüsi abil, et tuvastada vajadusi, luua teadmisi ja pakkuda lahendusi

Võimalused

Srishti visuaalse kommunikatsiooni magistriõppe lõpetajad saavad osaleda ja luua positiivseid erinevusi erinevates loomingulistes teenindussektorites, nagu Branding

Päringud

Seda kurssi juhib Kumkum Nadig , dekaan

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creat ... Loe edasi

Srishti Institute of Art, Design, and Technology is a non-residential institution founded in 1996 by the Ujwal Trust with the objective of providing art and design education in an environment of creativity to maximize the individual’s potential.The Ujwal Trust also manages Srishti's sister institution, the prestigious Mallya Aditi International School. Näita vähem