MA filmistuuringutes

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

ELTE kunstiteooria ja meediauuringute instituut on praegu Ungari ainus kõrgem õppeasutus, mis pakub ingliskeelset filosoofia magistrikraadi.

MA programm töötab kahe spetsialiseerumisega.

Filmiteooria spetsialiseerumine pakub üldist ülevaadet filmi ajaloost ja teooriast, samuti kriitilist arusaama populaarse filmikultuuri mehhanismidest ja žanritest, rõhuasetusega akadeemilisel ja kriitilisel kirjutamisel. Õpilased saavad tuttavaks Ungari ja kogu maailma filmiajaloo erinevate perioodidega, filmiõppe ja filmižanrite erinevate teoreetiliste lähenemistega ning arendavad oma oskusi teoreetiliste tekstide lugemiseks ja filmide tõlgendamiseks.

Filminduse spetsialiseerumine võimaldab õpilastel saada praktilisi kogemusi erinevates tootmisprotsessi loomingulistes valdkondades (stsenarist, režissöör, montaaž, kinematograafia, tootmine) ja koostada ühistöö lõputööprojekt.

Mõlemal erialal arendavad üliõpilased lõputööprojekte (akadeemilisi ja loovaid) määratud nõustajatega peetavate konsultatsioonide käigus.

Programmi tugevus

ELTE kunstiteooria ja meediauuringute instituut oli üks esimesi Ungari kõrgemaid õppeasutusi, kes pakkus filmiõppe kraadi. Osa maineka kunstiteooria ja meediauuringute instituudist on filmiõppe osakond alates 1990. aastatest korraldanud erinevaid bakalaureuse-, magistri- ja magistriõppe programme. Õppejõud on tunnustatud filmiuuringute eksperdid, valitud ala spetsialistid ja osalevad rahvusvahelistes ja kohalikes uurimisprojektides.

Nad korraldavad regulaarselt konverentse, töötubasid ja linastusi mitmesuguste aktuaalsete nähtuste kohta minevikus ja kaasaegses filmikultuuris. Õpilastel on oluline roll nende ürituste algatamisel ja korraldamisel. Osakond on ellu kutsunud ja tegutseb ainulaadne Ungari filmiajaloo uurimisrühm ning sellel on suur osa selle valdkonna väljaannetes. Õppejõud tegutsevad erinevate filmiajakirjade toimetajatena, filmifestivalide ja filmitahvlite žürii liikmetena. Meie filmitegemise kursusi õpetavad filmitööstuse tunnustatud spetsialistid. Osakond teeb koostööd erinevate rahvusvaheliste filmiorganisatsioonidega ning tal on Erasmuse koostöölepingud umbes tosina asutusega üle Euroopa.

Struktuur

Osakonnas võetakse üliõpilasi vastu kas filmitegevuse spetsialiseerumisele või filmiteooria erialale. Mõlemal üliõpilasel on määratud osakonna juhendaja, kes jälgib loovat või akadeemilist projekti, mida nad kogu semestri jooksul pakuvad.

Peale 120-krediidinõude täitmise lõpetamise ajal 4 semestrit, üliõpilased:

 • Filmitegevuse spetsialiseerumisel kirjutage lühike akadeemiline töö (2. semester) enne, kui nad hakkavad koostöös juhendajaga oma loomingulise projekti kallale asuma.
 • Filmiteooria spetsialiseerumisel võta teadusuuringute metoodika (2. semester) ja akadeemilise kirjutamise (3. semester) tunnid ning töötavad koos juhendajaga oma akadeemilise projekti kallal.

Karjäärivõimalused

Lisaks akadeemilisele ringkonnale valmistab programm üliõpilasi ette töökohtadeks kultuuri- ja meelelahutussektori erinevates harudes. Meie lõpetajad teevad akadeemilist karjääri või leiavad meedia- ja filmitööstuses erinevaid võimalusi. Filmiteooria eriala tudengid omandavad oskused ja teadmised, mis võimaldavad neil saada akadeemilisteks teadlasteks või taotleda doktorikraadi. programmi kas filmi, meedia ja kaasaegse kultuuri doktorikraadile programm, mida võõrustab meie instituut või programmid teistes asutustes. Meie lõpetajad on sama hästi kvalifitseeritud töötama filmi- ja kommunikatsiooniõpetajate, filmikriitikute, ekspertidena ning paljud neist on ametis filmi- ja meediaarhiivides või erinevates riiklikes asutustes ja nõukogudes. Filmitegevuse spetsialiseerumise üliõpilastel on oskused realiseerida erinevaid pilte liikuvas pilditööstuses, näiteks muusikavideod, reklaamid, videopäevikud, lühifilmid jne. Nad saavad töötada filmitootmisettevõtetes ja on võimelised tegutsema levitamis- ja näituste juhid.

Töö näited

Filmi- ja kommunikatsiooniõpetajad, filmikriitikud, toimetajad, eksperdid, positsioonid filmi- ja meediaarhiivides või erinevates riiklikes asutustes ja juhatustes, liinitootjad, stsenaristid, kaameramehed.

Vastuvõtutingimused

Riiki sisenemise nõuded

Taotlejatel peab olema ülikooli bakalaureusekraad (või samaväärne kolledžikraad) allpool loetletud valdkondades. Krediidikvaliteedi täielik tunnustamine antakse ainult vabade kunstide, filmide ja visuaalse esindamise õpingute bakalaureusekraadide jaoks koos filmide kultuuri ja meediaspetsialisti erialaga.

Muude õppesuundade bakalaureuse kraadi korral käsitletakse igat kraadi eraldi ning taotletakse diplomi ärakirju ja kursuste kirjeldusi. Taotlejal peab olema 50 ainepunkti (vähemalt 30 programmi sisenemiseks) filmiajaloo, filmiteooria, filmi loomise, filmiõppe, filosoofia, kirjandusteooria, sotsiaalteaduste ajaloo, ajaloo ja kunstiteooria ning teooria valdkonnast kultuur.

Haridus- ja tulemusnõuded määrab kindlaks Inimeste võimete ministeerium, määrus nr 18/2016. (VIII. 5.). Taotluse ja sisseastumisprotsessi üksikasjad on määratletud ELTE organisatsiooniliste ja operatiivmäärustega.

(1) filmiteooria erialale kandideerijad peavad esitama lühikese uurimistöö ettepaneku, milles kirjeldatakse uurimisprojekti, mida nad kavatsevad kogu programmi jooksul realiseerida; (2) Filminduse spetsialiseerumine peab saatma koos ülejäänud taotlusmaterjalidega lingi oma veebiportfelli, mis sisaldab nende varasemate loominguliste projektide näidiseid (fotod või liikuvad pildid, muud digitaalsed meediumitooted, stsenaristi näidis jne).

Keelenõuded

Inglise keelt emakeelena kõnelevad inimesed peavad tõendama piisavat inglise keele oskust, tehes eksami inglise keeles kui võõrkeelt. Minimaalne nõutav punktisumma on 550 paberkandjal eksamil (PBT) või 80 Interneti-põhisel eksamil (iBT). Samuti aktsepteerime IELTSi eksameid hindega 6 ja rohkem.

Programmi õppekeel on inglise keel.

Sõltuvalt tema (akadeemilisest) profiilist võidakse taotlejale pakkuda ettevalmistavaid kursusi, kui see tase pole veel saavutatud.

Taotlusega koos esitatavad dokumendid
 • Online-taotlusvorm
 • Keskkooli tunnistus
  Notariaalselt kinnitatud koopia ainult nõudmisel.
 • Bakalaureusekraad
 • Teie lõpetatud bakalaureuse kraadi ametlik koopia
 • Kirjete protokoll
 • CV
  Eesti keeles, MS Wordi vormingus ühe madala eraldusvõimega fotoga
 • Motivatsioonikiri (maksimaalselt 500 sõna)
 • Uurimistöö tööplaan ( filmiteooria spetsialiseerumiseks )
  Filmiteooria spetsialiseerumise taotlejad peavad esitama lühikese uurimistöö ettepaneku, milles kirjeldatakse uurimisprojekti, mida nad kavatsevad kogu programmi jooksul realiseerida.
 • Passi põhilehtede koopia (peab kehtima)
  Skaneeritud, värvilised peavad olema kõik isiklikud andmed ja kehtivusaeg. Pass peab olema kehtiv.
 • Kandideerimistasu ülekande koopia
 • Sisseastumiseksami tasu koopia
 • Teatmeteos ( filminduse spetsialiseerumiseks )
  Filminduse erialale kandideerijad peavad saatma koos ülejäänud taotlusmaterjalidega lingi oma veebiportfelli, mis sisaldab nende varasemate loominguliste projektide näidiseid (fotod või liikuvad pildid, muud digitaalsed meediumitooted, stsenaristide näidised jne).
 • Keele sertifikaat
 • Esitada tuleb ametlik testi tulemus või sertifikaat; vaadake programmispetsiifilisi oskuse nõudeid.
 • Muu: sertifikaatide ja dokumentide ametlik ingliskeelne tõlge, kui originaali keel pole inglise keel.

Valikulised vastuvõtu dokumendid

 • Soovituskiri: nimetatakse ka soovituskirjaks: endiselt juhendajalt ja / või tööandjalt.
 • Volikiri: Kui taotleja kasutab lepingu sõlmimise ajal lepinguvälise isiku teenuseid, tuleb allkirjastada volikiri. Taotlusi ei töödelda ilma.
Taotlemise kord

Rakendus käivitatakse veebipõhises rakendussüsteemis. Õpilased peavad registreeruma süsteemis, täitma veebipõhise taotlusvormi, laadima üles vajalikud dokumendid ja kandideerimise ajal täitma juhiseid.

Taotlusi menetletakse ainult siis, kui avaldustasu (150 EUR; tagastamatu) on kantud teaduskonna pangakontole. Lisateavet lõivude ülekandmise kohta leiate teaduskonna veebisaidilt.

Tulemused ja ametlik otsus tehakse teatavaks taotluste süsteemis.

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Eötvös Loránd University (ELTE) - in terms of student and staff number, quality of education and research, and its international relations - is a prestigious institution of public higher education in ... Loe edasi

Eötvös Loránd University (ELTE) - in terms of student and staff number, quality of education and research, and its international relations - is a prestigious institution of public higher education in Hungary, operating continuously since its inception in 1635. As a top-ranked research university in Hungary, it is the most popular higher education institution among applicants as well as alma mater of five Nobel laureates and leading figures in technology, public policy, and culture in Hungary. Näita vähem
V ringkond , Szombathely , Budapest + 2 Rohkem Vähem