MA filosoofias (teadustöö)

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

 • See programm on mõeldud õpilastele, kellel on taust filosoofias või sellega seotud valdkondades.
 • Saate omandada oskused probleemide ja kontseptsioonide loogiliseks analüüsimiseks ning dokumenteerida oma järeldused selges ja veenvas keeles.
 • Kaasake ja mõistke kontinentaalseid, analüütilisi ja ajaloolisi lähenemisviise filosoofiale stimuleerivas teaduskeskkonnas ning ümbritsetud mitme kõrgelt hinnatud teadusinstituudi teadlastega.
 • Valmistage end ette akadeemiku, poliitikakujundaja, ajakirjaniku või sellega seotud valdkondade karjääriks.

Miks õppida Radboud University ?

Filosoofia magistriprogramm pakub tudengitele laia valikut spetsialiseerumisi ning õpilastel on võimalus osaleda seminaridel paljude erinevate erialade jaoks, mis kõik on mõeldud teadustöötajatele.

Radboud on seotud ka kaasaegse Euroopa filosoofia keskusega, mis tähendab, et õpilased viibivad stimuleerivas teadus- ja õpikeskkonnas. Lisaks teevad õpilased tihedat koostööd juhendajaga, et töötada välja kirglikke ideid.

Hiljuti pikendas NVAO filosoofia magistrantuuri akrediteeringut ja talle anti keskmisest kõrgem hinnang.

Mida sa õpid?

Filosoofia magistriprogramm on kaheaastane kursus tõestatud võimekusega üliõpilastele, kes soovivad valmistuda filosoofia akadeemiliseks karjääriks.

Te saate eksperdijärelevalvet filosoofia mandri-, analüütilise ja ajaloolise lähenemise osas ning kui kavatsete alustada akadeemilist karjääri, annab see kursus teile vajalikud teadustöö oskused. Hulk olulisi teadusinstituute, sealhulgas Hollandi Kaasaegse Euroopa Filosoofia Keskus, pakuvad stimuleerivat ja dünaamilist uurimiskeskkonda.

Kui teil on palju valikuvõimalusi, on kindlasti olemas spetsialiseerumine kõigile - kas teid huvitab filosoofia ajalooline areng või soovite tegeleda filosoofiliste argumentide sotsiaal-poliitiliste aspektidega, seal on teile sobiv programm.

Spetsialistid

Võite valida ühe järgmistest erialasidest, mis on Euroopas kõige laiemad filosoofilised erialad:

 • Metafüüsika ja epistemoloogia
  See spetsialiseerumine keskendub sellele, kuidas mandri traditsioonis tõstatatakse metafüüsilisi küsimusi. Uurite olemise ja seda ümbritseva maailma põhiolemust.
 • Filosoofiline antropoloogia
  Filosoofilise antropoloogia spetsialiseerumisel käsitlete inimestega seotud filosoofiliselt olulisi küsimusi ja uurite inimese seisundi erinevaid seisundeid.
 • Sotsiaalne ja poliitiline filosoofia
  Sellel spetsialiseerumisel uurite „poliitilist” kui inimolukorra olulist, kuid konfliktidest haaratud aspekti ja seda, kuidas poliitika on viis sellest tulenevate probleemidega toimetulemiseks.
 • Filosoofiline eetika
  Filosoofilise eetika spetsialiseerumine keskendub lääne kaasaegse kultuuri kõige olulisematele moraalsetele konfliktidele ja eetikaküsimustele. Uurite neid aineid tänapäevase Euroopa filosoofia taustal.
 • Meelefilosoofia
  Te uurite suurimaid meelt puudutavaid küsimusi. Kas meil on vaba tahet? Mis on teadvus? Mis teeb (enamiku) inimestest isikud? Uurite nendele küsimustele vastuseid nii analüütilise kui ka mandri traditsiooni põhjal.
 • Filosoofia ajalugu
  Uurite filosoofia ja teaduse ajalugu antiikajast tänapäevani. Meie eripärad on iidsed kosmoloogiad; keskaegne loodusfilosoofia; teaduslik revolutsioon ja moodsa filosoofia sünd; idealism ja fenomenoloogia; metafüüsilise traditsiooni tekkimine ja lõpp; filosoofia tehnoloogiaajastul.
 • Keele ja loogika filosoofia
  Uurite keele ning verbaalse ja mitteverbaalse suhtluse suhet sotsiaalse suhtluse kontekstis. See nõuab põhjalikku interdistsiplinaarset lähenemist, mis ühendab endas teadmisi mitte ainult filosoofiast, vaid ka psühholoogiast, lingvistikast ja sotsiaalteadustest.
 • Religioonifilosoofia
  See spetsialiseerumine keskendub religiooni filosoofilisele mõtestamisele lääne mõttemaailmas ja kaasaegses ühiskonnas. Samuti uuritakse filosoofia ja religiooni suhteid lääne ja muudes kultuurikontekstides.

Teaduskonna stipendiumid suurepäraste rahvusvaheliste üliõpilaste jaoks

Teaduskond pakub stipendiumi suurepärastele üliõpilastele välismaalt, kes soovivad 1. septembril alustada filosoofia teadusmagistriprogrammi. Iga stipendiumi suurus on 10 000 eurot teadusuuringute magistriõppe esimese aasta kohta ja hea õppe korral saab tulemusi pikendada teiseks, viimaseks aastaks. Üliõpilastel, kes soovivad alustada 1. septembril, palutakse avaldus enne 1. maid esitada prof Carla Rita Palmerinole (c.palmerino@ftr.ru.nl).

Vastuvõtutingimused

1. Filosoofia või sellega seotud distsipliini bakalaureusekraad (viimasel juhul peavad üliõpilased olema omandanud vähemalt 60 kraadi filosoofilistel erialadel).
Taotlejal peab olema teenete või eristuse või sellega samaväärne kraad. Tähendus: üliõpilase kaalutud keskmine hindepunkt filosoofias bakalaureuseõppe 2. ja 3. aastal peab olema vähemalt 7,5 (Hollandi skaalal 10).

Vaadake meie veebisaidil lehte 'Rahvusvaheliste klasside teisendamine'; seal leiate märke selle kohta, milline võiks olla hollandi 7,5 või 8 vaste riigis, kus bakalaureuse kraadi omandasite.

2. kõrgelt motiveeritud
Taotleja peab eksamikomisjonile näitama, et tal on tõsised teadusuuringute huvid ja oskused. Nad peavad kirjutama motivatsioonikirja ja saatma kirjutamisproovi, mis aitab hinnata nende uurimis- ja kirjutamisoskust.

Keelenõuded

Selles programmis osalemiseks peate valdama nii kirjalikku kui ka räägitavat inglise keelt. Inglise keelt emakeelena kõnelevad inimesed *, kellel ei ole Hollandi magistrikraadi, peavad olema omandanud inglise keele õppeasutusest kõrgema diplomi või omama ühte järgmistest tunnistustest:

 • TOEFL-i skoor ≥577 (paberipõhine) või ≥90 (Interneti-põhine)
 • IELTS skoor on ≥6,5
 • Cambridge Certificate of Advanced English (CAE) või inglise keele oskuse tunnistus (CPE) tähisega C või kõrgem

* Taotlejad loetakse inglise keelt emakeelena kõnelejaks, kui nad on pärit Austraaliast, Kanadast (välja arvatud Quebec), Iirimaalt, Uus-Meremaalt, Singapurist, Suurbritanniast, USA-st või Lõuna-Aafrikast.

Tähtajad

Programmid algavad septembris

 • EMP mitte-EMP üliõpilased: 1. aprill
 • EMP üliõpilased: 1. mai

Programmid algavad veebruaris

 • EMP-välised üliõpilased: 1. november
 • EMP tudengid: 1. detsember

Kvaliteedimärgis

Nii Keusegidide meistrid kui ka bakalaureuse programmi teabekorraldus Keuzegids Universiteiten on määranud Radboud University Hollandi parimaks üldiseks ülikooliks.

Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 r ... Loe edasi

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 research university. We offer 11 English-taught Bachelor's programmes and 35 English-taught Master’s programmes with many specialisations which will give you the necessary skills and insights into research and practice within your own subject area. You will benefit from our personal teaching style, our top research institutes, and a green and friendly student city. Näita vähem