MA filosoofias ja majanduses

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

⚡️ Coronaviiruse (COVID-19) värskendus

Oleme ajutiselt muutnud programme virtuaalseteks õppeklassideks, nii et kogu kavandatud õppetöö saaks toimuda veebis. Programmid algavad 2020. aasta novembris ja vajaduse korral toimub veebipõhine õpetamine ja seejärel ülikoolilinnakus õppimine.

Filosoofia ja majanduse osakonnad pakuvad juhtivat ja ainulaadset filosoofia ja majanduse magistriprogrammi Euroopas. P&E pakub teile põhjalikku koolitust majanduse ja analüütilise filosoofia põhivaldkondades.

P&E kraad on ühiskonna tulevaste otsustajate vundament valitsuses, ettevõtluses, teaduses ja valitsusvälistes organisatsioonides. Kui otsite ambitsioonikat PPE või PEP meistrit, leiate meie programmist palju poliitilist filosoofiat ja poliitökonoomiat. Kui otsite majanduse magistriprogrammi erinevusega, siis olete ka õiges kohas maandunud.

MAPhilosophyEconomics

Programm on suunatud üliõpilastele, kellel on huvi saada arenenud analüütilist ja kvantitatiivset koolitust, mis on vundament teaduspõhise karjääri tegemiseks akadeemilistes ringkondades, avalikus teenistuses ja ettevõtluses. Kraadi kujundamisel pidasime silmas majandusteadlasi ja filosoofe, aga ka neid, kellel on politolooge või kes on äri- või juhtimisõppe taustal ja kes soovivad oma võimeid normatiivse refleksiooni osas teravdada, süvendada oma teadmisi teemadel, mida nad on läbinud. oma bakalaureuseõppes ning oma metoodiliste oskuste laiendamisel ja täiendamisel mõlemale erialale olulistes valdkondades.

Moodne kraad kaasaegsete väljakutsete jaoks

Näeme nii majandust kui ka filosoofiat ja nende integreerimist meetodina jaotamise, jaotamise ja institutsionaalsete mehhanismide analüüsimiseks maailmas, mis vajab uusi globaalseid juhtimisstruktuure. Neist peamised on pakilised põhilised ja praktilised küsimused: Millised on võrdõiguslikkuse mõõtmed? Kas globaliseerumine ohustab sotsiaalset solidaarsust? Kuidas peaksime rändevooge reguleerima? Kas rahvusvaheline töökorraldus on sotsiaalse õigluse saavutamiseks vajalik? Millised on majanduslikud ja moraalsed väljakutsed, mida piirkondlikud kaubanduskokkulepped WTOle tekitavad? Milline on õiglane häälte jaotamine ELis? Milline on parim viis arutelu korraldamiseks? Kes kannab vastutust kliimamuutuste eest? Kas juhtivtöötajate palgad ja lisatasud tuleks piirata? Kuidas julgustada ettevõtete sotsiaalset vastutust? Bayreuthi P&E programm on kõrgtasemel riiklikele ja rahvusvahelistele avaliku poliitika analüütikutele, avalikele teenistujatele ja asjassepuutuvatele äriprofessionaalidele. Meie magistriprogramm on mõeldud tõsisele intellektuaalile, kes soovib põhjalikku koolitust, mis läbiks kõiki erialasid, kes soovib teha uuendusi ja suhelda maailmaga. See on täiendatud koolitus sotsiaalse ja majandusliku õigluse mõistete ja meetodite kohta ning on tõeline alternatiiv majanduse, filosoofia, politoloogia või äri- ja juhtimisõppe magistriõppe tüüpidele.

Selgus ja individuaalsus

P&E magistriprogrammil on väga selge ülesehitus koos mõlema eriala tuumikursuste komplektiga, täpselt määratletud integreeriva filosoofia ja majanduse seminariga ning laia valikuga valikainetega, mis võimaldavad meie õpilastel spetsialiseeruda vastavalt individuaalsetele huvidele ja võimetele. Meie programm pakub teile tugevat alust ja võimalust omandada oma eristuv akadeemiline ja ametialane profiil.

Teadustöö läbiviimine

Teaduspõhise õpetamise missiooni võetakse P&E programmis tõsiselt: kursusi õpetavad need, kelle uurimistöö on teemale lähedane. P&E õppejõud toovad seminariruumi oma uurimistöö ja uurivad intensiivselt, kuid pingevabalt oma õpilastega uudseid ideid ja meetodeid.

MAPhilosophyEconomics02MAPhilosophyEconomics03

Mida ma teha saan? Filosoofia, ökonoomika või segu. Valik on sinu.

Peate õppima viit valikainet ükskõik milliselt filosoofia ja majanduse osakonna pakutavast MA moodulipiirkonnast või sugulasosakondade pakutavatest magistriõppe kursustest (nt matemaatika, ärijuhtimine). Võite keskenduda filosoofiale või majandusele või nende kahe segule. Ja peate kirjutama magistritöö, milles tõendate oma võimeid teha püsivat, sõltumatut ja spetsialiseeritud uurimistööd.

Filosoofia moodulite valdkonnad

Moraalse ja poliitilise filosoofia edasijõudnud teemad - metaeetika (moraalne realism ja moraalsed erimeelsused), normatiivne eetika (järelduslikkus ja deontoloogia, lepingulisus, õigluse, vabaduse ja vastutuse teooriad), rakenduseetika (kliima- ja keskkonnaeetika, läbirääkimiste ja konfliktide eetika, avaliku poliitika eetika), kaasaegse moraali ja poliitilise mõtte ajalugu, Marxi teemad.

Ühiskonnateaduste filosoofia edasijõudnute teema - sotsiaalsete fenomenide mõistmine ja selgitamine, teoreetilise dünaamika modelleerimine ja võrdlemine, sotsiaalsete protsesside modelleerimine ja simuleerimine, formaalsed meetodid.

Ärieetika edasijõudnute teema - ärieetika põhimõtted, ettevõtte juhtimise ja ettevõtte sotsiaalse vastutuse teooriad, Praxise seminarid.

Majandusmooduli valdkonnad

Modelleerimise teooria - Advanced mikroökonoomika II, Advanced Macroeconomics II, Advanced Empirical Economics II.

Rahvusvaheline majandus - raha ja valuutapoliitika teooria ja empiirika, rahvusvahelise kaubanduse, rahvusvaheliste organisatsioonide ja lepingute teooria ja empiirika.

Juhtimine ja areng - juhtimine, konkurents ja sotsiaalne areng, konkurentsi- ja majanduspoliitika probleemid, rahvamajandus ja arenguökonoomika.

Taotlema

Me juhime jooksvat vastuvõtureegleid. 2017–18 õppeaastaks võetakse avaldusi vastu alates 01. jaanuarist 2017. Soovitame kandideerida võimalikult varakult.

  • Kandideerida saab enne bakalaureusekraadi omandamist, kuid sellistel asjaoludel teeme teile ainult tingimusliku pakkumise ja registreerumiseks peate selle olema valmis teinud 1. oktoobriks 2017.
  • Taotlusi võtame vastu kuni 31. augustini 2017. ELi-välistel taotlejatel soovitatakse viisade saamise võimalike viivituste tõttu pöörduda võimalikult kiiresti.
Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

As one of Germany’s youngest universities, we are able to operate in an unbiased, self-confident spirit of academic freedom, scientific progress, and social responsibility. In line with our vision, o ... Loe edasi

As one of Germany’s youngest universities, we are able to operate in an unbiased, self-confident spirit of academic freedom, scientific progress, and social responsibility. In line with our vision, our top priorities are individual supervision, maintaining high academic standards, and creating programmes of study that take current research into account. Our interdisciplinary focus and the innovative collaboration between many of our disciplines are key features of Bayreuth’s research culture. Näita vähem