Filosoofia ja teadus ei sega. Või kas nad on? Mida me nüüd nimetame "teaduseks", mida varem osutus "filosoofia". Pole mõistlik, et Isaac Newton nimetas oma füüsilist meistriteoset "Natural Philosophy Mathematical Principles". Ja täna on need kaks endiselt tihedalt seotud. Meie praegune maailmavaade on tugevalt kujundatud teadusliku mõtte abil. Me vaatleme teadust nii meie teoreetiliste küsimuste vastuste kui ka praktiliste probleemide lahenduste kohta. Filosoofia ja teaduse magistriõppes analüüsitakse filosoofia ja teaduse seost nende ajaloolise arengu ja praeguse olukorraga. Kuidas tekkis teaduslik maailmavaade? Millised on selle koostisosad? Millised on filosoofilise ja teadusliku mõtlemise suhte mudelid?

 • Fookus filosoofia ja teaduse ajaloolisele ja süstemaatilisele seosele on Madalmaades ainulaadne.
 • Filosoofiateaduskonnas pole lihtsalt tihedaid sidemeid ülikoolilinnakunsti ülikoolide teadlaste ja professoritega; filosoofia kui teema on Radboud University kõigi teaduskondade lahutamatu osa. See lihtsustab meie õpilastel ühendada filosoofia mis tahes distsipliini, kui nad töötavad oma väitekirja.
 • Õppetöö toimub väikestes gruppides stimuleerivas kollegiaalses keskkonnas.
 • Seminarid konkreetselt õpetavad selliseid oskusi nagu kriitiline lugemine, analüütilist mõtlemist, poliitika kirjutamist ja arutamist.
 • Selle magistri eriala juhib filosoofia ja teaduse ajaloo keskus (CHSP), ainus maailma keskus, mis õpib filosoofiat ja teadust kui ajalooliselt põimunud nähtusi.
 • See magistri eriala on suunatud karjäärivõimalustele nii väljaspool kui ka teadusuuringuid.

Rohkem filosoofia ja teaduse distsipliini kohta. Esimene põhjus filosoofia ja teaduse ühendamiseks üheainsa magistri erialal on ajalooline: mida me tänapäeval nimetame "teaduseks", mida varem osutus "filosoofia". Nii Isaac Newton kui ka Charles Darwin nägid oma kuulsamaid teoseid loodusfilosoofiaga seotud traktaatidena. Kuid teadusliku revolutsiooni tagajärjel on paljud loodus- ja sotsiaalteadused võimsamalt filosoofiaga end vabanenud. Seetõttu on "filosoofia" ja "teaduse" eristamine hiljutise arengu tulemus. Filosoofia on sellele arengule reageerinud mitmel huvitaval viisil. Alates umbes 1900. aastast on olnud mõttekaarte, mis eraldavad filosoofiat ja teadusi põhjalikult, filtreerides filosoofilist tõde teaduslike vahendite vastu. Siiski on püütud filosoofiat täielikult seostada ka teaduste nõudmistega. Teine põhjus nende kahe inimtegevuse kombineerimiseks ühes programmis on süstemaatiline ja see on seotud meie praeguse olukorraga. Meie praegune maailmavaade on tugevalt kujundatud teadusliku mõtte abil. Me vaatleme teadust nii meie teoreetiliste küsimuste vastuste kui ka meie praktiliste probleemide lahendamiseks. Viimaste sajandite jooksul on läänemaailma määratlenud teaduslikud mõtted ja praktika. Tänapäeval elame teadmisteühiskonnas, meie igapäevased selgitused on läbinud teaduslik žargoon ja me püüame leida lahendusi kõigile probleemidele teaduse ja tehnoloogia valdkonnas. Lisaks püüame kindlustada meie riikliku rikkuse tulevikku innovatsioonis, mida me omakorda püüame stimuleerida teadusuuringute poliitika abil, mille eesmärk on tugevdada teadus- ja arendustegevust. Paradoksaalselt näitavad teadusuuringud ka meie domineerivate kasvumudelite piiranguid ja kahjulikke mõjusid, näidates samal ajal väljapääsu ummikseisust.

799_RU-studentSterrenbosch.jpg

Selle üheaastase magistri erialal saate rohkem teada saada järgmistest teemadest:

 • Ruumi ja aja kontseptsioonid Aristotelest Einsteinini.
 • Mõtte, hinge ja keha (st psühholoogia) käsitleva distsipliini päritolu ja areng.
 • Darwini evolutsioonilise teooria areng ja mõtted ning mõjud meie vaimsetele kategooriatele.
 • Filosoofia ülesanded ja kas see pakub ratsionaalsust, tarkust või õnne.
 • Teaduse filosoofiline kriitika, sealhulgas autorid nagu Husserl, Heidegger, Adorno, Habermas, Foucault ja Lyotard.
 • Teaduslik maailmavaade ja selle tulevik.

Vastuvõtutingimused

Rahvusvaheliseks üliõpilaseks peab teie eelnev haridus vastama teatud nõuetele.

1. Lõpetatud bakalaureusekraad filosoofias või mõni teine ​​bakalaureusekraad koos filosoofilise komponendiga vähemalt 60 EÜ.

2. Inglise keele oskus

Et selles programmis osaleda, peate olema sujuvalt nii inglise keelt kui kirjalikku ja kõneldavat. Inglise keele emakeelena võõrkeeled *, kellel puudub Hollandi bakalaureusekraad või VWO diplom, vajab ühte järgmistest:

 • TOEFL skoor ≥577 (paberil põhinev) või ≥90 (internetipõhine)
 • IELTS skoor on ≥6,5
 • Cambridge Certificate of Advanced English (CAE) või inglise keele oskuse tunnistus (CPE) tähisega C või kõrgem

Tähtajad

Programmid algavad septembris ja veebruaris

Kvaliteedimärgis

Nii Keusegidide meistrid kui ka bakalaureuse programmi teabekorraldus Keuzegids Universiteiten on nüüd nimetanud Radboud University Hollandi parimaks üldiseks ülikooliks.

Programmi õpetamise keel:
Inglise

Vaata veel 30 kursust Radboud Universityis »

Viimati uuendatud March 23, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
Duration
1 aasta
Päevane õpe
Price
2,083 EUR
EMP-le 2 083 eurot ja mitte-EMP-i üliõpilasele 11 471 eurot
Deadline
Võta kooliga ühendust
1 November (non-EEA students) or 1 December (EEA students)
Võta kooliga ühendust
1 April (non-EEA students) or 1 May (EEA students)
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
1 November (non-EEA students) or 1 December (EEA students)
Start Date
sept 2019
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
1 April (non-EEA students) or 1 May (EEA students)
Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
1 November (non-EEA students) or 1 December (EEA students)
End Date

sept 2019

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
1 April (non-EEA students) or 1 May (EEA students)
End Date