MA haruldaste raamatute ja digitaalsete humanitaarteaduste alal

Üldine

Programmi kirjeldus

Programmi ülevaade

Haruldaste raamatute digitaalsete humanitaarteaduste magistrikraadi eesmärk on pakkuda kõrgetasemelist pädevust haruldaste ja varakult asuvate raamatute osas, et pakkuda võimet töötada raamatukaubanduses või haruldaste raamatute säilitamisel ja digiteerimisel, ning digitaalset humanitaarteadmisi, mis võimaldavad digiteerimist kontrollida. sidusjuurdepääs ja 3D-animatsiooniprojektid muu hulgas.

Programmi kirjeldus

Kaheaastane magistrikraad õpetatakse inglise keeles (80 protsenti) ja prantsuse keeles (20 protsenti).

Õppetavateks teemadeks on kirjeldav bibliograafia (haruldaste ja varaste raamatute kirjeldus); raamatu ja kirjutamise ajalugu; digitaalse humanitaarteaduse teooria ja praktika; kogukonna juhtimine; arvutiteadus (TEI, XML, andmebaasi loomine ja haldamine, digitaalne pildistamine, 3D-tehnoloogia); ja põhikoolitus klassikalistes keeltes.

See annab järgmised oskused: k kirjeldab kirjeldava bibliograafia põhimõtteid ja pädevust haruldaste ja varaste raamatute bibliograafilises kirjelduses; teadmine raamatumaailmast ja kirjutamiskultuurist ning kultuurist laiemas tähenduses; teoreetilised ja praktilised teadmised infotehnoloogias; üldised ja praktilised teadmised iidsetest ja kaasaegsetest keeltest, et nad saaksid töötada rahvusvahelisel tasandil raamatukaubanduses, oksjonimajades, raamatukogudes, muuseumides ja teistes kultuuriasutustes.

See kraadiõppes on kaks teadust ja professionaalne orientatsioon. Seetõttu valmistub see kas professionaalseks sisestamiseks mõnes allpool kirjeldatud sektoris või täiendav õpetus doktorikraadi tasemel.

Õppinud kursused / programmi õppekavad

Esimene aasta, sügissemester

 • Bibliograafia: teooria ja praktika 1 (ECTS 6): sissejuhatus bibliograafilisse kirjeldusse; Praktiline bibliograafia.
 • Raamatukultuur Euroopas (ECTS 6): Euroopa kultuur; Raamatu ajalugu ja käsikirjakultuur.
 • Teadmised ja tehnikad (ECTS 6): multimeedia loomine; Sissejuhatus HTML- ja XML-keeltesse.
 • Tööriistad haruldaste raamatute jaoks (ECTS 6): pilditöötlus; Klassikalised keeled haruldaste raamatute uurimiseks; Raamatukaubandus.
 • Projekti- ja planeerimispraktika (ECTS 6).

Esimene aasta, kevadsemester

 • Bibliograafia: teooria ja praktika 2 (ECTS 5): Bibliograafia; Praktiline bibliograafia.
 • 2. raamatu Euroopa tsivilisatsioon (ECTS 5): Euroopa kultuur; Raamatu ajalugu.
 • Digitaalsete humanitaarteaduste teooria ja praktikad (ECTS 5) Sissejuhatus digitaalsetesse humanitaarteadustesse; Suhteandmebaasid.
 • Vahendid haruldaste raamatute jaoks 2 (ECTS 5): pilditöötlus ja 3D; Klassikalised keeled haruldaste raamatute uurimiseks; Kultuuriväärtuste seadus.
 • Projekti- ja planeerimispraktika (ECTS 5).
 • Kahekuuline praktika (ECTS 5).

Teine aasta, sügissemester

 • Multimeediumriistad ja keskkond (ECTS 5): sissejuhatus terminoloogiasse ja terminiandmebaasidesse; Veebisaidi haldamine; Sissejuhatus elektroonilisse korpuse töötlemisse.
 • Bibliograafia: teooria ja praktika 3 (ECTS 5): Bibliograafia; Praktiline bibliograafia.
 • Digitaal humanitaarteaduste teooria ja praktikad 2 (ECTS 5): haruldaste raamatute ja käsikirjade digiteerimine; Suhteandmebaasid.
 • Raamatu ajalugu: kultuurilised lähenemised (ECTS 5): raamat ja kirjutamine väljaspool Euroopat; Illustreeritud raamatud ja livres d'artiste.
 • Vahendid haruldaste raamatute jaoks 3 (ECTS 6): pilditöötlus + 3D; Klassikalised keeled haruldaste raamatute uurimiseks.
 • Projekti- ja planeerimispraktika (ECTS 6).

Teine aasta, kevadsemester

 • 6 kuud teadustööd (lab) või erialane praktika.

Riiki sisenemise nõuded

Klassika, võrdleva kirjanduse, ajaloo, kunsti ajaloo, inglise või kaasaegse keele, filosoofia ja kõik raamatu ja kirjutamise kultuuri ning rakendustehnoloogiaga seotud isikud (bakalaureusekraadita isikud võivad taotleda töökogemuse kinnitamist) .

Prantsuse keele kursusi pakutakse enne õppeaasta algust.

Toetused

Väljaspool Prantsusmaad kandideerivad kandidaadid võivad saada 8000 euro suuruse stipendiumi aastas ja edasi-tagasi lennupileti.

Tulevased karjäärivõimalused

 • Professionaalne sisestamine kahe aasta pikkuse kraadiõppega; haruldane raamatukaubandus; hooldus raamatukogudes või muuseumides (rahvusvaheliselt); kultuuriasutuste digiteerimisprojektide juht; haruldaste ja varajaste raamatute konsultant.
 • Doktorikraadi edasine uurimine (arvukad võimalused topeltjärelevalve teostamiseks Euroopas ja mujal) digitaalsetes humanitaarteadustes, inglise ja inglise keele õpingutes, hispaania, portugali, itaalia ja ladina-Ameerika õppes, klassikalistes uuringutes, võrdlevas kirjanduses, ajaloos ja kunstiajaloos .

Programmi koordinaator / kontaktid

Rudy Chaulet
Franche-Comté ülikool
UFR SLHS
32, rue Mégevand
25030 BESANÇON Cedex
PRANTSUSMAA
rudy.chaulet@univ-fcomte.fr

Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

Université Bourgogne Franche-Comté (UBFC) is a public university federating 7 Higher Education and Research (HER) Institutions operating in the Bourgogne - Franche-Comté (BFC) Region. Its strategic go ... Loe edasi

Université Bourgogne Franche-Comté (UBFC) is a public university federating 7 Higher Education and Research (HER) Institutions operating in the Bourgogne - Franche-Comté (BFC) Region. Its strategic goals are to foster Excellence and Internationalization of BFC Higher Education and Research; increase attractiveness for national & international Students, Professors & Researchers; develop Innovation, Transfer and socioeconomic Partnerships. Näita vähem
Besançon , Dijon + 1 Rohkem Vähem