MA toidubiotehnoloogias

Üldine

Programmi kirjeldus

Toidubiotehnoloogia magistriprogramm ühendab Al-Farabi Kazakh National University magistriprogrammi ja Prantsusmaal ISA Lille'is magistriprogrammi. See loob võimalused saada rohkem rahvusvahelisi teadmisi ja kogemusi toiduteaduse, bioprotsesside ja toidutootmise tehnoloogiate alal.

Kaheaastane toidubiotehnoloogia magistriprogramm koosneb neljast semestrist: kursuste semestritest ja ühest magistrikraadiprojektile pühendatud lõpuajast. Iga õpilane veedab ühe aasta Kasahstanis ja ühe aasta Prantsusmaal ingliskeelse magistriõppe programmis.

Programmi eesmärk on tulevaste teadlaste ja toidutootmise juhtide kõrgetasemeline koolitus, et vastata era- ja avalike uurimiskeskuste ning toidutöötlemise, loomade ja taimekasvatusega tegelevate toidukäitlejate praegustele ja tulevastele nõudmistele.

Bioloogia ja biotehnoloogia teaduskond, mis on ülikooli üks vanimaid teaduskondi, mis on eksisteerinud alates ülikooli asutamisest 1934. Õppejõudude hulka kuuluvad tuntud koolituse läbinud õppejõud, teadlased ja juhtivad eksperdid ning tööandjad. magistrandid. Lõpetajad on bioloogiateaduse eri valdkondade spetsialistid, kes töötavad meie vabariigi teadusasutustes, tööstuses, kõrg- ja keskharidusasutustes, aga ka lähi- ja kaugetes riikides: Harvardis, Texases, USA Virginia ülikoolides, Ülikoolid Prantsusmaal, Kanadas, Suurbritannias, Saksamaal ja Venemaal.

Programmis õppinud üliõpilased õpivad kohustuslikke ja soovitatavaid kursusi, mis sisaldavad järgmisi mooduleid:

 • M-3 Rakendusstatistika, toitumise põhialused ja bioprotsessid toiduainete tootmisel.
 • M-4 Kaasaegsed biotehnoloogia uuringute meetodid, korraldus ja planeerimine.
 • М -5 Toidutehnoloogia ja kombinatoorika.
 • М - 6 Toiduainete tootmine.
 • М-7 Toiduohutus.

Tesla

Järgnev teave laaditakse üles ülikooli veebisaidile

Kvalifikatsioon: teaduslik ja pedagoogiline suund - loodusteaduste magister.

Abituriendi mudel

Pärast programmi lõpetamist peavad magistrandid suutma:

 1. Hallake biotehnoloogiliste protsesside tingimusi ja tegureid toiduainete tootmisel.
 2. Analüüsige mitme muutujaga statistilise analüüsi meetodeid, eriti faktor- ja klastrianalüüsi aluseid.
 3. Hinnake tööd, tootevalikut ja tootmisettevõtete tootmisprotsesside korraldamise põhimõtteid.
 4. Järgige toidukaupade standardimise ja sertifitseerimise aluspõhimõtteid vastavalt toiduainete tootmise rahvusvahelistele kvaliteedistandarditele ja HACCP-le.
 5. Võrrelge asjakohaseid meetodeid uute tooraineallikate ja valmistoodangu hügieenilise ohutuse määramiseks, toidu ja maitseainete lisandite kasutamist vastavalt tervishoiuasutuste kehtivatele hügieeninõuetele.
 6. Vastama uute toodete organoleptiliste omaduste kombinatsioonile tarbijate eelistuste, traditsioonide ja riiklike eripäradega teatud elanikkonnarühmade toitumises; toodete tasakaal vastavalt peamiste toitainete sisaldusele, säilitamiskindlusele, kättesaadavusele tarbijale.
 7. Korraldage tõhus toorainete, pooltoodete ja valmistoodete kvaliteedikontrolli süsteem, mis põhineb standardi- ja sertifitseerimistestidel.
 8. Olema võimeline kaasaegsete tehnoloogiliste seadmete professionaalseks kasutamiseks labori- ja tootmistingimustes.
Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Al-Farabi Kazakh National University is the leading institution of the system of higher education of the Republic of Kazakhstan, which was the first to pass the state certification and which has justi ... Loe edasi

Al-Farabi Kazakh National University is the leading institution of the system of higher education of the Republic of Kazakhstan, which was the first to pass the state certification and which has justified its right to realize academic activity on all specialties and at all levels. Näita vähem