MA infoteaduses

Üldine

Programmi kirjeldus

University of Groningen" src="https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/46/46766_rsz_ma-informatiekunde.png" alt="University of Groningen" />

Kuidas saate luua intelligentset otsingumootorit? Mis on parim viis teksti esitamiseks? Ja kuidas kujundate kasutajasõbralikku veebisaiti? Vaadake seda kapteni rajal.

See rada on spetsialiseerunud kommunikatsiooni ja infoteaduste magistriprogrammile.

Infoteaduse üliõpilasena õpid, kuidas automatiseerida struktureerimata andmete (näiteks teksti) analüüsimise protsessi, edastada töötlemata andmed juurdepääsetavaks ja arusaadavaks teabeks. Teete uuringuid loomuliku keeletöötluse, semantilise veebi ja arvuti vahendusel toimuva suhtluse valdkonnas.

Selles programmis analüüsite üksikisikute ja organisatsioonide vahelisi teabe- ja kommunikatsiooniprotsesse. Üks küsimus on ülioluline: milliseid võimalusi pakub uus tehnoloogiaarendus teabe- ja kommunikatsiooniprotsesside parendamiseks?

Magistritee tugineb bakalaureusekraadil omandatud teadmistele, arusaamadele ja oskustele. Õpid teadusuuringuid iseseisvalt läbi viima ja teavet professionaalselt käsitsema. Lisaks kursustele teete ka praktika. Lõpetate kraadi iseseisva uurimisprojekti ja magistritööga.

Kõikidel kursustel õpetatakse inglise keeles. Puudulikkuse programme õpetatakse osaliselt hollandi keeles.

Miks seda programmi Groningenis uurida?

 • Kursused on otseselt seotud osakonna tipptasemel teadustööga;
 • Kõrged hinded õpilaste riiklikus hindamises;
 • Rahvusvaheliselt tuntud arvutuslingvistika uurimisüksus.

Programm

Aasta 1

Kursused

 • Andmetest õppimine (5 EC, valikuline)
 • Semantiline veebitehnoloogia (5 EC, valikuline)
 • Jagatud teabeteadus (5 EÜ)
 • Teadusseminar infoteadus (5 EÜ)
 • Arvutisemantika (5 EC, valikuline)
 • Arvutiga vahendatud side (5 EC, valikuline)
 • Looduskeele töötlemine (5 EC, valikuline)
 • Kasutajaliidese hindamine (5 EC, valikuline)
 • Magistritöö (20 EÜ)
 • Magistriõpe (10 EÜ)
 • Keeletehnoloogia projekt (5 EC, valikuline)

Riiki sisenemise nõuded

Vastuvõtutingimused

Hollandi diplom

Erinõuded Rohkem informatsiooni
keeletest Lisanõuded inglise keeles: VWO diplom või ainetunnistus VWO inglise keelele (hinne 6 või kõrgem), miinimumnõue TOEFL iBT 90 (minimaalselt 21 kõigil kaupadel) või IELTS 6.5 (minimaalselt 6 kõigil esemetel) ). Keelekeskuse inglise keele testi (LCET) tase C1 (B2 - mitte rohkem kui kaks komponenti). Kui teil on VWO diplom, pole keeleeksam vajalik.
eelmine haridus

Bakalaureusekraad järgmistes valdkondades:

 • Suhtlus ja infoteadus
 • Humanitaarteadused / infoteadus

Rahvusvaheline diplom

Erinõuded Rohkem informatsiooni
keeletest Lisanõuded inglise keeles: VWO diplom või ainetunnistus VWO inglise keelele (hinne 6 või kõrgem), miinimumnõue TOEFL iBT 90 (minimaalselt 21 kõigil kaupadel) või IELTS 6.5 (minimaalselt 6 kõigil esemetel) ). Keelekeskuse inglise keele testi (LCET) tase C1 (B2 - mitte rohkem kui kaks komponenti).

Taotlemise tähtajad

Õpilase tüüp Tähtaeg Alustage kursust
Hollandi õpilased

15. august 2020

01. jaanuar 2021

15. august 2021

01. september 2020

01. veebruar 2021

01. september 2021

EL / EMP üliõpilased

15. oktoober 2020

01 juuni 2021

15. oktoober 2021

01. veebruar 2021

01. september 2021

01. veebruar 2022

mitte-EL / EMP üliõpilased

15. oktoober 2020

01 juuni 2021

15. oktoober 2021

01. veebruar 2021

01. september 2021

01. veebruar 2022

Õppemaksud

Rahvus Aasta Tasu Programmi vorm
EL / EMP 2020-2021 2143 eurot täiskohaga
mitte-EL / EMP 2020-2021 12500 eurot täiskohaga

Tööalased väljavaated

Lõpetanud saate töötada veebiarendaja, tarkvarainsenerina, IT-konsultandina, rakenduste arendajana, teadlast või õpetajana. Teil on palju töökohti: on ütlematagi selge, et võite leida suurettevõtete funktsiooni, kuid peaaegu iga teine ​​IT-osakonna ettevõte või organisatsioon vajab infoteaduse spetsialiste. Samuti on võimalik alustada oma ettevõtet või saada teadlane.

Meie endised õpilased töötavad suurtes infotehnoloogiaettevõtetes või ettevõtete ja valitsuste infotehnoloogia osakondades. Mõni neist asutas edukalt oma ettevõtte. Teised alustasid rahvusvahelist akadeemilist karjääri ja on omandanud doktorikraadi. kraadi.

Töö näited

 • Arvutuskeelneja
 • Infotehnoloog
 • Tarkvara arendaja
 • veebi disainer
 • IT-konsultant
 • IT juht
 • Loodusliku keele töötlemise uurija

Teadusuuringud

Infoteaduse üliõpilasena arendate välja taolise uurimistöö jaoks tugeva teoreetilise ja praktilise aluse. Saadud teadmised vastavad hästi infoteaduse valdkonna teadlaste praegustele töökoha nõudmistele.

Infoteaduse alane teadustöö keskendub Groningenile keele- ja veebitehnoloogia arendamisele, kasutamisele ja hindamisele. Headeks näideteks on automatiseeritud teabe otsimine ja analüüs traditsioonilises ja uues meedias, dialektoloogia, korpuse annotatsioon, gamifikatsioon ning teksti süntaktiline ja semantiline analüüs. Seda uurimistööd koordineerib Groningeni Keele ja Tunnetuse Keskuse (CLCG) arvutuslingvistika töörühm.

Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astr ... Loe edasi

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astronaut and the first president of the European Central Bank. Geographically, the University is rooted in the Northern part of the Netherlands, a region very close to its heart. Näita vähem
Groningen , Leeuwarden + 1 Rohkem Vähem