MA kirjandus- ja võrdlusuuringutes

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

Eesmärgid

MA kirjanduslike ja võrdlevate uuringute (MALCS) eesmärk on anda õpilastele võimalus uurida ingliskeelseid kirjandusi, aktiveerida kogemusõpet, viia läbi sõltumatuid uuringuid ja esitada oma järeldused võrdlevas ja globaliseeruvas kontekstis. Need rõhuasetused annavad programmile eristusvõime ja kajastavad HKBU 2020. aasta visiooni - visiooni, mille eesmärk on edendada maailmatasemel teadusuuringuid ja pakkuda parimat õpilaskogemust.

Meie uurimistööga rikastatud õppekava eesmärk on leida hea tasakaal ülemaailmse ja kohaliku kirjandusteaduse vahel. Õpilased osalevad metoodikal põhinevatel põhikursustel, kus uuritakse klassikalisi ja tänapäevaseid kriitilisi teooriaid ja kirjanduslikke tekste seoses ideedega suuremates kontekstides, näiteks maailmakirjandus, globaalne modernism, võrdlev kirjandus ja kunst. Samuti võtavad nad teadusuuringutest juhitud valikaineid päevakajalistel teemadel, mis käsitlevad meie globaalse ja kohaliku kogukonna jaoks olulisi küsimusi. Õpilased võtavad osa osakonna korraldatud töötubadest, seminaridest ja kraadiõppe konverentsidest. Neile antakse ka võimalus teha magistritöö.

MA programm püüab pakkuda parimat õpilaskogemust, rõhutades kogemuslikku ja multimodaalset õppimist. Õpilased viivad lõpule meediumirikkad projektid, osalevad välitegevuses ja õppekäikudel eesmärgiga suurendada nende võimet mõelda väljastpoolt, arendada kultuuridevahelist mõistmist, suhelda erinevate rahvaste ja kogukondadega ning rakendada oma teadmisi reaalsuses -maailma küsimused.

Õpilased saavad valida oma huvidele vastavalt kas täisajaga või osalise õppeajaga õpperežiimi. Täistööajaga kraadi omandamisel täidavad õpilased ühe õppeaasta jooksul 27 ühikut; osalise tööajaga õpilased täidavad kahe õppeaasta jooksul sama arvu ühikuid.

Kirjandus- ja võrdleva kirjanduse magistrikraadiga lõpetanute ühised sihtkohad on doktoriõpe või edasijõudnud õpingud, samuti karjäär akadeemilise õppe, kirjastamise ja teadustöö alal.

Vastuvõtutingimused

Programmi kandideerijad:

  • a) peaks omama bakalaureusekraadi tunnustatud ülikoolist või muust sarnasest õppeasutusest või samaväärseks peetavat kvalifikatsiooni;
  • b) Võib küsitleda, et saada lisateavet, näiteks huvid, motivatsioon, suhtlemisoskus, keeleoskus, küpsus ja sobivus.

Keeleoskuse miinimumnõue:

Taotlejad, kelle esimene aste on omandatud asutuses, kus õppekeel ei ole inglise keel, peaksid:

  • a) neil peab olema minimaalne TOEFL-i tulemus 550 (paberipõhine) VÕI
    • 213 (arvutipõhine) või 79 (Interneti-põhine) VÕI
    • Minimaalne IELTS skoor 6,5 VÕI
    • D-klass või kõrgem inglise keele kasutamisel (HKALE);
  • b) oskama suhelda kõrgtasemel inglise keeles.

Mandri-Hiinas kandideerijatel soovitatakse vajadusel esitada oma TEM (minimaalne 8. tase) testi tulemus.

Programmi struktuur

MALCS on õpetatud kraadiõppe programm, mis on saadaval täistööajaga (1-aastane) ja osalise tööajaga (2-aastane) režiimides. See on mõeldud õpilastele, kes on huvitatud elukutsetest, mis nõuavad laiapõhjalisi teadmisi kirjanduslikest ja võrdlevatest uuringutest nii kohalikus kui ka globaalses kontekstis. MALCS on põhialus üliõpilastele, kes kavatsevad jätkata doktorantuuri kirjanduse ja võrdleva õppe alal. Terminaalse kraadina aitab see suuresti keskkooli ja teiste koolide õpetajaid inglise keeles ja / või liberaalsete õpingute õppekavade - sealhulgas globaliseerumise moodulite - õpetamiseks inglise keeles ja inglise keeles kirjutatud kirjanduslike tekstide õpetamiseks.

Kraadi omandamiseks peavad õpilased võtma lisaks 5 valikainele ka 5 põhikursust; või mis tahes 3 valikainet ja pärast edukat kandideerimist programmi korralduskomiteesse kolme ühikuga magistriprojekt, mis võrdub avaldatava refereeritud ajakirjaartikliga.

Üliõpilased, kes on rahuldavalt läbinud kokku 27 ühikut ja saavutanud kumulatiivse GPA väärtuse 2,5 või rohkem, saavad kunstide magistrikraadi kirjandus- ja võrdleva õppe alal. Neile, kes on lõpetanud vähemalt 18 ühikut ja saavutanud kumulatiivse GPA väärtuse 2,5 või üle selle, võidakse anda väljaastumispreemia (kirjanduse ja võrdlevate õpingute kraadiõppe diplom).

Nõutavad kursused

15 ühikut

ENG 7310

Kirjandusteooria

3 ühikut

ENG 7320

Globaalsed modernismid

3 ühikut

ENG 7330

Graduate Research Seminar

3 ühikut

ENG 7340

Maailmakirjandus tänapäeval

3 ühikut

ENG 7350

Võrdlev kirjandus ja kunst

3 ühikut

Valikainete kursused

9 - 12 ühikut

Programm pakub õpilastele huvitavat valikut valikaineid, mis sobivad erinevatele uurimisvaldkondadele ja huvidele.

Magistriprojekt (vabatahtlik)

3 ühikut

Üliõpilased, kes soovivad registreeruda magistriprojekti, peavad saama kraadiõppe seminaril rahuldavad hinded ja esitama MALCSi PMC-le kavandatud projekti üksikasjaliku uurimistöö prospekti. Magistriprojekt on iseseisev uuring, mis võrdub valikainega, mis toimub teisel poolaastal täiskoormusega õppijatel ja neljandal poolaastal osalise tööajaga üliõpilastel. Magistriprojekti eduka lõpuleviimise tulemuseks on avaldatav laiendatud uurimuslik essee.

Õppemaksud

HKD94,500 kahes osas osamaksuga täiskoormusega kohalikele tudengitele ja nelja osamaksega osalise tööajaga kohalikele tudengitele.

HKD99,900 kahes osas täistööajaga mittekohalike õpilaste jaoks.

Järgmised tegevused toimuvad igal aastal

Tere tulemast kogemusliku õppetegevuse kokkutuleku lõpetamise õhtusöök MALCSi õppereis


Õppereis 2018-19 129619_MALCSStudyTour2018-19a.JPG

Viimati uuendatud märts 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The Faculty of Arts is an essential part of Hong Kong Baptist University, an institution that is firmly committed to being ”a leading liberal arts university in Asia for the world delivering academic ... Loe edasi

The Faculty of Arts is an essential part of Hong Kong Baptist University, an institution that is firmly committed to being ”a leading liberal arts university in Asia for the world delivering academic excellence in a caring, creative and global culture.” Näita vähem