MA klassikalistel, keskaegsetel ja varajastel kaasaegsetel uuringutel (uurimistöö)

Üldine

Programmi kirjeldus

Kas teid huvitab klassikaliste, keskaegsete ja varajase moodsa tsivilisatsioonide ajalugu, kirjandus ja kultuur? Kas soovite teadlaskarjääri? See rada on just see, mida otsite.

See kaheaastane teadusuuringute magistrirada keskendub klassikalisele antiigile, keskajale ja varajasele modernsusele Euroopas ja Lähis-Idas. Programm annab teile võimaluse uurida nende perioodide sarnasusi ja erinevusi ning saada põhjalikke teadmisi premodernse aja kultuurilistest arengutest ja muutustest. Te saate põhjaliku koolituse tänapäevaste asjakohaste uurimisvahendite kohta, et õppida kaasaegset maailma, sealhulgas digitaalseid humanitaarteadusi.

Klassikaline, keskaegne ja varajane moodne uuring pakub multidistsiplinaarset ja rahvusvahelist keskkonda. Sõltuvalt taustast ja teadusuuringute huvidest saate meie interdistsiplinaarse programmi raames valida ühe põhirõhu (ajalugu, kirjandus või klassika).

Võite kujundada oma uurimisprofiili, et see vastaks teie huvidele. Programm pakub spetsiaalseid, kohandatud õpetusi ja kursusi teooria ja meetodi kohta. Teete meie tippteadlastega koostööd nende akadeemiliste projektide osas. Samuti saate veeta õppeperioodi välismaal ühes meie partnerülikoolis. Õpingute lõpetamiseks kirjutate meie akadeemilise meeskonna juhendamisel magistritöö teie enda valitud erialal ja erialal, mis annab teile kindla aluse edasisteks õpinguteks doktoriõppes. tasemel.

Miks seda programmi Groningenis uurida?

 • Kvaliteetsete teadlaste intensiivne juhendamine väikestes tudengigruppides;
 • Ainulaadne interdistsiplinaarne lähenemisviis, mis võimaldab õpilastel kinnistada oma spetsialiseerumist laiemasse diakroonilisse või sünkroonilisse välja;
 • Spetsiaalselt koostatud programm, mis koolitab õpilasi individuaalsete õpetuste abil süvendama erialateadmisi ja -oskusi vastavalt teadusuuringute huvidele;
 • Võimalus osaleda suurepärastes teadusprojektides magistrantuuris või teadusuuringute assistendi programmis.

Programm

Aasta 1

Õpilased võtavad esimesel aastal kolm põhimoodulit. Lähenemisviis antiigile, keskajale ja varajasele uusajale pakub interdistsiplinaarse analüüsi teoreetilist ja metoodilist ülevaadet ning sisaldab nädala pikkust seminari Rooma Kuninglikus Instituudis (KNIR). Digitaalsed lähenemised premodernsele maailmale tutvustavad õpilastele digitaalsete humanitaarteaduste valdkonda ja nende kasutamist premodernses õppes. CMEMSi seminaris korraldavad õpilased väikesemahulise akadeemilise konverentsi.

Kursused

 • Digitaalsed lähenemised tänapäevasele maailmale (5 EÜ)
 • Antiigi, keskaja ja varajase aja lähenemisviisid (10 EÜ)
 • Kreeka epigraafia (5 EÜ, valikuline)
 • Keskaegne ladina I keel (10 EÜ, valikuline)
 • I teadusseminar (10 EÜ, valikuline)
 • II teadusseminar (10 EÜ, valikuline)
 • Skript, käsikiri ja trükk keskajal ja renessanss I (10 EC, valikuline)
 • Skript, käsikiri ja trükk keskajal ja renessanss II (10 EÜ, valikuline)
 • Maastik ja mälu (5 EC, valikuline)
 • CMEMS seminar (10 EÜ)
 • Kirjade kirjutamine modernses Euroopas (10 EÜ, valikuline)
 • Keskaegne ladina II keel (10 EÜ, valikuline)
 • III teadusseminar (10 EÜ, valikuline)
 • IV teadusseminar (10 EÜ, valikuline)
 • Skript, käsikiri ja trükk keskajal ja renessanss II (10 EÜ, valikuline)

Õppekava

Õpilased kujundavad õppetöö direktoriga konsulteerides individuaalselt 60 EAP-d oma programmist: 20 EAP-d tuleks valida ajaloo, klassika ja kirjandusteaduse magistriprogrammide pakutavate seminaride hulgast. Programmi 10 ECTS koosneb Hollandi Riiklikes Teaduskoolides korraldatud seminaridest. Ülejäänud 30 EAP-st saavad üliõpilased jälgida teiste Hollandi või välismaa ülikoolide pakutavaid teadusseminare, korraldada individuaalseid või rühmaõpetusi või asuda teadustööle.

Välismaal õppima

 • Välismaal õppimine on vabatahtlik
 • Keskmiselt 16 nädalat
 • Maksimaalselt 30 EÜ

Riiki sisenemise nõuded

Vastuvõtutingimused

Erinõuded Rohkem informatsiooni
klasside nimekiri Suurepärane akadeemiline rekord.
keeletest Lisanõuded inglise keeles: VWO diplom või ainetunnistus VWO inglise keelele (hinne 6 või kõrgem), miinimumnõue TOEFL iBT 100 (vähemalt 25 kirjutamisoskuse osas) või IELTS 7 (minimaalselt 6,5 kõigi asjade puhul) ). Keelekeskuse inglise keele testi (LCET) tase C1.
eelmine haridus

Bakalaureusekraad:

 • Ajalugu
 • Klassika
 • Keskaegsed uuringud
 • Euroopa keele ja kultuuri uuring (kirjanduse ja kultuuri eriala)
 • teine ​​seotud valdkond
viitekiri

Asjaomastest ekspertidest kaks soovituskirja.

muud vastuvõtutingimused

Lisaks põhineb valikumenetlus ka kraaditunnistuste, üksikute tulemuste ja lõputöö või paberkandjal hindamisel.

Taotlemise tähtajad

Õpilase tüüp Tähtaeg Alustage kursust
Hollandi õpilased

15. jaanuar 2021

15. august 2021

01. veebruar 2021

01. september 2021

EL / EMP üliõpilased

15. oktoober 2020

01 mai 2021

01. veebruar 2021

01. september 2021

mitte-EL / EMP üliõpilased

15. oktoober 2020

01 mai 2021

01. veebruar 2021

01. september 2021

Õppemaksud

Rahvus Aasta Tasu Programmi vorm
EL / EMP 2020-2021 2143 eurot täiskohaga
mitte-EL / EMP 2020-2021 13500 eurot täiskohaga

Tööalased väljavaated

Klassikaline, keskaegne ja varajane moodne õpe pakub palju võimalusi akadeemiliste ja kutseoskuste ning teadmiste arendamiseks. Muu hulgas aitab moodul Karjäär teadusuuringutes ja ühiskonnas õpilastel õpingute ajal omandatud oskusi paremini tuvastada ja laiendada. Pärast kooli lõpetamist saavad üliõpilased jätkata akadeemilist karjääri doktorantuuris. projekti. Rada on ka suurepärane ettevalmistus (teadusele orienteeritud) karjääriks:

 • raamatukogud
 • muuseumid
 • muud kultuuriorganisatsioonid
 • ajakirjandus
 • haridus

Paljud meie tudengid soovivad saada doktorikraadi. uurija. Õpilasi teavitatakse doktorikraadi taotlemise võimalustest ja probleemidest. ametikohad University of Groningen ja väljaspool. Iga õpilane peab sisaldama doktorikraadi. ettepanek magistritöös. Ligikaudu 50% meie vilistlastest on edukalt omandanud doktorikraadi. positsioon.

Õpilastel on ka võimalus omandada kogemusi praktikavõimalustena teaduskomponendiga kultuuriasutuses, näiteks Tresoar Leeuwardenis või Hollandi Kuninglik Kunstide ja Teaduste Akadeemia (KNAW) Amsterdamis.

Lõpuks tahame rahuldada õpilasi, kes soovivad õpetamise alal karjääri teha. Selleks oleme loonud kiirendatud sammu, mis võimaldab õpilastel lõimida osa magistriõppe õpetamise programmist omaenda programmi.

Teadusuuringud

Rada, mida pakub humanitaarteaduste magistrikool, on seotud suurepärase, multidistsiplinaarse uurimistööga, mis viiakse läbi Groningeni kultuuriuuringute instituudis (ICOG) ja riiklikes teaduskoolides.

Teadusmagistriõppe üliõpilased peavad osalema seminaridel, kursustel ja suvekoolides, mida korraldavad Hollandi riiklikud teaduskoolid. Need koolid on korraldatud doktorikraadi saamiseks. õpilased, kuid mõned tegevused on teile avatud või spetsiaalselt teie jaoks üles seatud. Need sündmused annavad teile kui teadusmagistri üliõpilasele võimaluse süvendada oma distsiplinaarprofiili ja tutvuda oma ala tippteadlastega. Võite osaleda järgmistes teaduskoolides:

 • OIKOS (Hollandi klassikaliste uuringute teaduskool)
 • Keskaegsed uuringud
 • Huizinga kultuuriloo uurimise instituut

Õpilastele võidakse anda ka võimalus teha suurepäraseid teadustöid magistriõppes, millele antakse ECTS.

Klassikaline, keskaegne ja varajane moodne õpingud võtavad osa rahvusvahelisest suvekooli asjadest, mis on olulised (U4) koos Uppsala ülikooli ja Durhami ülikooliga. Asjad, mis on olulised, keskendub digitaalsetele humanitaarteadustele ja lahendab pinge allikate olulisuse ja nende digitaliseerimise vahel.

Klassikalise, keskaegse ja varase moodsa aja õppurid on osalenud paljudes laiema avalikkuse ette jõudnud teadusprojektides. 2014. aastal käivitasid kolm üliõpilast professor Sebastian Sobecki abiga rahvusvaheliselt tunnustatud projekti Skelton, mis on veebisait, kus John Skeltoni luuletusi saab lugeda taustteabega. Meie õpilased on osalenud ka paljude muuseumide ja kultuuripärandi näituste korraldamisel, sealhulgas Papier Ontvouwd ja Tervisliku vananemise ajalugu. Õpilase töö kohta lisateabe saamiseks külastage 2018. ja 2017. aasta CMEMSi (klassikalise, keskaegse ja varase moodsa uuringu) konverentsi veebisaite.

Viimati uuendatud aug 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astr ... Loe edasi

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astronaut and the first president of the European Central Bank. Geographically, the University is rooted in the Northern part of the Netherlands, a region very close to its heart. Näita vähem
Groningen , Leeuwarden + 1 Rohkem Vähem