MA klassis

Üldine

Programmi kirjeldus

University of Groningen" src="//cdn04.masterstudies.com/element_db/46/46753_rsz_ma-greek-culture.png" alt="University of Groningen" />

MA-track Classics pakub laiahaardelist oskuste haridust pürgijale klassitsistile: alates kreeka või ladina teksti kõigi aspektide süvaanalüüsist kuni klassikalise antiigi oluliste tahkude interdistsiplinaarse ja temaatilise uurimiseni.

Klassikahuvilistele on kolm erinevat programmi; sellel lehel esitatud kursused on ühised kõigile kolmele programmile:

 • Sellel lehel käsitletav üheaastane üldine MA-rada;
 • Kaheaastane teaduse magister CMEMS, millel on võimalus spetsialiseeruda klassikale, üliõpilastele, kes soovivad akadeemilist karjääri;
 • Kaheaastane haridusmeister õpilastele, kes soovivad saada klassika õpetajaks; see MA ühendab siin hõlmatud programmi üheaastase õpetajakoolituse programmiga. See Hollandi programm on avatud ainult piisava hollandi keele oskusega õpilastele (NT2, II programm).

Üheaastase magistriõppe käigus omandavad õpilased professionaalse klassitsisti jaoks nõutavad teadmised ja oskused. Groningeni programm on tuntud oma klassikaliste keelte ja iidse kultuuriloo integreerimise poolest. Õpilased õpivad, kuidas rakendada tänapäevaseid teadusteooriaid iidsetes kirjanduslikes ja materiaalsetes allikates; nad lihvivad oma oskusi ka filoloogia, tekstikriitika ja intertekstuaalsuse alal, kirjutades klassikalisele tekstile akadeemilise kommentaari. See kapteni rada pakub paindlikkust keelelisema või kultuuriloolisema lähenemisviisi vahel valimisel; samuti on võimalik õppida epigraafiat teises Masterlanguage'i programmi kuuluvas teaduskonnas või lisada programmi tööpraktika.

Meie vilistlased on osavad kirjanikud ja neil on silm silma detailide, aga ka suurema pildi järele, mis muudab nad ihaldatuks töötajaks paljudes valdkondades, sealhulgas (kuid mitte ainult) hariduse, kirjastamise, kultuurisektori, ajakirjanduse ja valitsuse alal.

Seda magistrirada pakutakse ka osalise tööajaga.

NB! Õppekeel on inglise keel; Hollandi üliõpilastel (välja arvatud teaduse magistriõppes õppivad üliõpilased) lubatakse aga oma töid ja väitekirju hollandi keeles kirjutada, kuna paljud teevad karjääri Hollandis.

Miks seda programmi Groningenis uurida?

 • Lai käsitlus antiigist;
 • Klassikaliste keelte ja iidse kultuuriloo integreerimine;
 • Tugev kogemus hellenistlikus kirjanduses, kreeka keeleteaduses, kreeka usundis, varase impeeriumi ladina luules, kommentaariumides, kirjanduses selle ruumilises ja sotsiaal-kultuurilises kontekstis;
 • Suhteliselt väike ja sõbralik kogukond;
 • Rahvusvaheliselt orienteeritud teaduskliima;
 • Suurepärane õpetamine: kaks õppejõudu valiti aasta õppejõuks;
 • Elav ülikoolilinn, kus on palju rahvusvahelisi tudengeid.

Programm

Aasta 1

Klassikahariduse täieliku ulatuse avastamiseks läbivad kõik selle loo õpilased kommentaarikursuse, interdistsiplinaarse ja temaatilise kursuse ning kirjutavad väitekirja kreeka või ladina kirjandusega seotud teemal. Lisaks saavad nad valida mitmete teiste kursuste hulgast oma isikupärastatud programmi.

 • Kommentaarikursus: õpilased saavad koolituse kreeka- ja ladinakeelsete tekstide kommentaaride kriitiliseks kasutamiseks ning õpivad, kuidas selliseid kommentaare ise kirjutada. Nii aastatel 2018-19 kui ka 2019-20 on teemaks didaktiline luule.
 • Interdistsiplinaarne kursus: õpilased õpivad ainet klassikaliste keelte ja iidse ajaloo / arheoloogia vahelistest seostest. Aastatel 2019-20 on teemaks tekst, keel ja religioon muinasmaailmas, pöörates tähelepanu digitaalsetele humanitaarteadustele. (2018-19: maastik ja mälu)
 • Temaatilised kursused: kahel temaatilisel kursusel (üks iga keele kohta) õpivad õpilased konkreetset teemat klassikalistes tekstides. Aastateks 2019-20 kuulutatakse välja tiitlid. (2018-19: saatus ja varandus klassikalises kirjanduses.)

Lisaks saavad õpilased osaleda muinasajaloo uurimistööseminaril, teha tööpraktikat, et tutvuda tööhõivesektoriga, osaleda Rooma Kuningliku Instituudi kursusel (www.knir.it), läbida kursust programmi Masterlanguage (2019-20: Kreeka või ladina epigraafia) raames või vali üks teaduskonna pakutavast 11 interdistsiplinaarsest seminarist.

Kursused

 • Interdistsiplinaarne kursus: tekst, keel ja religioon muinasmaailmas (5 EÜ)
 • Temaatiline kursus (kreeka); pealkiri kuulutatakse välja (5 EÜ)
 • Kommentaarikursus: didaktiline luule (10 EÜ)
 • Kreeka epigraafia (5 EÜ, valikuline)
 • Temaatiline kursus (ladina keeles); pealkiri kuulutatakse välja (5 EÜ)
 • Interdistsiplinaarne teadusseminar (teaduskondade kursused) (10 EÜ, valikuline)
 • Magistritöö (20 EÜ)
 • Magister tööpraktika (10 EC, valikuline)
 • Muinasajaloo uurimisseminar (10 EÜ, valikuline)

Õppekava

Lisaks selle raja enda pakutavatele kursuste ühikutele saavad õpilased jälgida ka Masterlanguage'i kursusi. Master language on riiklik programm, mis pakub kursusi Euroopa keelte, aga ka kreeka ja ladina keele õppuritele. Kursusi korraldavad ühiselt Radboudi ülikooli, alt = "Groningeni ülikooli, Leideni ülikooli, Utrechti ülikooli, Amsterdami ülikooli ja VU ülikooli Amsterdami õppejõud.

Välismaal õppima

 • Välismaal õppimine on vabatahtlik

Riiki sisenemise nõuded

Vastuvõtutingimused

Hollandi diplom

Erinõuded Rohkem informatsiooni
keeletest Extra taaleis Engels: enen vwo Engels diplomi diplom (hoger 6), minimaalselt TOEFL eis iBT 90 (vähemalt üks kord 21 voor alle onderdelen), IELTS 6.5 (täidetud vähemalt 6 voor alle onderdelen). Talencentrum Engels test (LCET) niveau C1 (B2 väärtus vähemalt kaks ja teine kord). Als je een VWO diplom hebt, hoef je geen taaltoets te overleggen.

Rahvusvaheline diplom

Erinõuded Rohkem informatsiooni
keeletest Lisanõuded inglise keeles: VWO diplom või ainetunnistus VWO inglise keelele (hinne 6 või kõrgem), miinimumnõue TOEFL iBT 90 (minimaalselt 21 kõigil kaupadel) või IELTS 6.5 (minimaalselt 6 kõigil esemetel) ). Keelekeskuse inglise keele testi (LCET) tase C1 (B2 - mitte rohkem kui kaks komponenti).

Taotlemise tähtajad

Õpilase tüüp Tähtaeg Alustage kursust
Hollandi õpilased

15. jaanuar 2020

15. august 2020

01. veebruar 2020

01. september 2020

EL / EMP üliõpilased

15. oktoober 2019

01. mai 2020

15. oktoober 2020

01. veebruar 2020

01. september 2020

01. veebruar 2021

mitte-EL / EMP üliõpilased

15. oktoober 2019

01. mai 2020

15. oktoober 2020

01. veebruar 2020

01. september 2020

01. veebruar 2021

Õppemaksud

Rahvus Aasta Tasu Programmi vorm
EL / EMP 2019-2020 2083 eurot täiskohaga
mitte-EL / EMP 2019-2020 12500 eurot täiskohaga
EL / EMP 2020-2021 2143 eurot täiskohaga

Tööalased väljavaated

Lõpetajana on teile avatud palju karjäärivõimalusi. Kui soovite oma teadmisi muinasmaailmast ja selle uurimistööst rakendada, võite töötada akadeemilises raamatukogus või muuseumides.

Selle ühe aasta järgimine ei välista ka võimalust saada keskkooli klassijuhatajaks; Kvalifikatsiooni saab omandada pärast üheaastast LHVO kraadiõppurit hariduskõrgkoolis (NB! see postkapten nõuab vähemalt hollandi keele oskust: NT2 programm II).

Klassitsisti oskuste kogumit hinnatakse kõrgelt ka mujal. Tavaliselt on meie lõpetajatel innukas keeleoskus, hea kirjutamisoskus, kriitiline ja analüütiline meel; Olles koolitatud iidse ühiskonna ülevaatamiseks selle mitmest aspektist, saate kajastada kultuuri ja ühiskonda. Seetõttu saate töötada ka ajakirjanduses, kultuurivaldkonnas, kirjastamisel või avalikus teenistuses. Muud näited leiate klasside õppeühenduse veebisaidilt Groningenis, Boreas (hollandi keeles).

Töö näited

 • Kirjastaja
 • Muuseumi või (akadeemilise) raamatukogu töötaja
 • Ajakirjanik
 • Kommunikatsioonikonsultant
 • Valitsuse töötaja

Teadusuuringud

Groningeni kreeka ja ladina osakonna töötajate teadmised hõlmavad mitmesuguseid teemasid kreeka ja ladina keeleteaduse ja kirjanduse, iidse filosoofia, klassikalise arheoloogia ja iidse ajaloo alal.

Konkreetsete uurimishuvide hulka kuulub hellenistlik kirjandus; keeleteadus; Kreeka religioon, festivalid ja sport; Kreeka komöödia; Varase impeeriumi ladina luule; Hiline antiik; vastuvõtuõpingud; narratoloogia; kirjandus selle sotsiaalses kontekstis; maastik kirjanduses ja arheoloogias.

Personali teadusuuringute huvid kajastuvad meie tundides. Lisaks julgustatakse õpilasi osalema iidse maailma CRASIS-i seminaril, kus kutsutakse üles rahvusvaheliselt tunnustatud teadlasi ning kõik antiigist huvitatud Groningeni osakondade üliõpilased ja töötajad kohtuvad ja arutavad oma uurimistööd. Iga kahe aasta tagant korraldab meie osakond rahvusvahelist Groningeni hellenistilise luule õpikoda.

Praegused rahastatud Groningeni klassikute ja muinasajaloo uurimisprogrammid:

 • Fašistliku revolutsiooni ankurdamine. Klassikalised keeled fašismi all - Bettina Reitz-Joosse, Nicolò Bettegazzi, Nelleke Koornstra
 • Sõjamaastikud, VENI-toetus - Bettina-Reitz Joosse
 • Polüteism kui keel. Keeleline lähenemine jumalikule paljususele Kreeka kummardajate usukogemuses, VENI-toetus - Saskia Peels
 • Ühendatud võistlused. Muinasmaailma festivalivõrgustikud, Digital Humanities - grant alt = "Groningeni ülikool, Onno van Nijf, Christina Williamson
 • Kogukondade nikerdamine kivis: pealdised helenistliku globaliseerumise vahendina, Ph.D. projekt - Sjoukje Kamphorst
Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astr ... Loe edasi

The University of Groningen has a rich academic tradition dating back to 1614. From this tradition arose the first female student and the first female lecturer in the Netherlands, the first Dutch astronaut and the first president of the European Central Bank. Geographically, the University is rooted in the Northern part of the Netherlands, a region very close to its heart. Näita vähem
Groningen , Leeuwarden + 1 Rohkem Vähem