MA loogika ja teooria teooria

Üldine

Programmi kirjeldus

Programm keskendub loogikale ja selle rakendustele teadusfilosoofias, eriti matemaatika, füüsika, lingvistika ja sotsiaalteaduste alustel. Lisaks mõnele põhikursusele ja ühisele nelja semestrise seminariseeriale, mis pakub kõigile õppuritele ühist tausta, pakume järgmisi nelja temaatilist kursuste rühma: loogika ja matemaatika filosoofia, füüsika alused, loogika lingvistikas ja mudelid mudelis Ühiskonnateadused - õpilane peab valima nendes moodulites pakutavad 7 kursust.

Üldiselt on programm teadusuuringutele suunatud ja selle eesmärk on valmistada üliõpilasi ette doktorikraadiks. programmi. Programmi eesmärk on arendada õpilaste teadusuuringute võimekust. Selle keskne osa on loogika osakonna loogika ja selle rakenduste seminar, kus õpilased ja töötajad arutavad koos oma pooleliolevat tööd. Seminari kõige sagedamini esinevateks teemadeks on komplekteerimisteooria ja mudelteooria nende filosoofilistes seostes, matemaatikafilosoofia üldiselt, füüsikaliste teooriate vormistamine, näiteks eri- ja üldrelatiivsus erinevates loogilistes raamistikes. Õpilased tutvuvad osakonna personali ja tema partnerite teadustööga ning liituvad oma lõputöö kirjutamiseks teadusprogrammiga. Nad peavad kahe aasta jooksul oma tööst kaks ettekannet esitama.

See programm on soovitatav taotlejatele, kes kavatsevad jätkata doktoriõppes filosoofiat, matemaatikat, füüsikat, lingvistikat.

See programm võimaldab õpilastel taotleda doktoriprogramme erinevates valdkondades: filosoofia, matemaatika, füüsika, lingvistika.

Programmi tugevus

ELTE Logic Department on edukalt koostöös Ungari Teaduste Akadeemia Alfréd Rényi Matemaatika Instituudi Algebrastiku Logicuuringute osakonnaga ja Ungari Teaduste Akadeemia Teadusliku Lingvistika Instituudi teoreetilise keeleteaduse osakonnaga.

Osakond korraldab ja korraldab kaks nädalat kollokviat: matemaatika loogika ja filosoofia seminar (LaPoM) ja teoreetilise filosoofia foorum. Meie MA ja Ph.D. õpilased osalevad regulaarselt ja aktiivselt nendel üritustel.

Karjäärivõimalused

Programm on mõeldud neile, kes soovivad jätkata õpinguid kraadiõppe tasandil. Meie lõpetajal on head väljavaated PhD-le kandideerimiseks. filosoofia, matemaatika, keeleteaduse, informaatika, füüsika, majanduse ja sotsioloogia programmid. Meie lõpetajad on saanud edukaks Ph.D. üliõpilased ja õppejõud Eötvös Loránd University ja mitmes ülikoolis üle kogu Euroopa ja välismaal, sealhulgas sellised asutused nagu MIT.

Töö näited
 • Haridus ja teadus
 • Õpetaja
 • Teadlane

Vastuvõtutingimused

Riiki sisenemise nõuded

Sisseastumisnõudeid saavad taotlejad täita kahel viisil (i) või (ii):

 1. Kraadi täielik kinnitamine. Taotlejal on ülikooli bakalaureuse kraad (BA, BSc või samaväärne kolledžikraad) ühes järgmistest valdkondadest: vabade kunstide, sotsioloogia, matemaatika, füüsika, rakendusökonoomika või arvutiteadus. Selliseid kraadi omavad kandidaadid saavad programmi automaatselt siseneda.
 2. Üksikasjalik krediidi täitmine. Humanitaar-, sotsiaal-, loodusteaduste, majanduse ja õiguse bakalaureusekraadiga (BA, BSc või samaväärse kolledži kraadiga) kandidaadid saavad programmi astuda juhul, kui nad saavad muidugi näidata vähemalt 50 ainepunkti (või samaväärset) töö hõlmab järgmisi valdkondi:
  1. Filosoofia (eriti loogika, keelefilosoofia, teadusfilosoofia, metafüüsika).
  2. Matemaatika (eriti matemaatiline loogika, komplektiteooria, universaalne algebra).
  3. Füüsika (eriti klassikaline mehaanika, elektrodünaamika, kvantmehaanika).
  4. Teoreetiline lingvistika (eriti semantika, formaalne semantika, formaalse semantika loogilised alused, matemaatika, loogika).
  5. Majandus (eriti tõenäosusteooria, majandussotsioloogia, matemaatiline optimeerimine).
  6. Sotsioloogia (eriti kommunikatsiooniteooriad, sotsiaalteooria alused, organisatsioonisotsioloogia).

Üksikasjaliku krediidivõimaluse (ii) puhul küsitakse taotleja bakalaureusekraadi ärakirja ning 50 ainepunkti kursuste kirjeldusi.

Haridus- ja tulemusnõuded määrab kindlaks Inimeste võimete ministeerium, määrus nr 18/2016. (VIII. 5.). Taotluse ja sisseastumisprotsessi üksikasjad on määratletud ELTE organisatsiooniliste ja operatiivmäärustega.

Keelenõuded

Inglise keel - keskmine (C1-taseme CEFR)

Sõltuvalt tema (akadeemilisest) profiilist võidakse taotlejale pakkuda ettevalmistavaid kursusi, kui see tase pole veel saavutatud.

Taotlusega koos esitatavad dokumendid
 • Online-taotlusvorm
 • Keskkooli tunnistus
  Notariaalselt kinnitatud koopia ainult nõudmisel.
 • Bakalaureusekraad
  Teie lõpetatud bakalaureuse kraadi ametlik koopia
 • Kirjete protokoll
 • CV
  Eesti keeles, MS Wordi vormingus ühe madala eraldusvõimega fotoga
 • Motivatsioonikiri
  Maksimaalselt 500 sõna.
 • Essee
  Kokku 5-15 lehekülge. See võib olla: essee või selle osad; alternatiivina lõputöö peatükk või selle osad. Esitage vähemalt 5 ja maksimaalselt 15 lehte (üksikute vahedega).
 • Passi põhilehtede koopia (peab kehtima)
  Skaneeritud, värvilised peavad olema kõik isiklikud andmed ja kehtivusaeg. Pass peab olema kehtiv.
 • Kandideerimistasu ülekande koopia
 • Sisseastumiseksami tasu koopia
 • Keeletunnistus
  Esitada tuleb ametlikud testi tulemused või tõend; vaadake programmispetsiifilisi oskuse nõudeid.
 • Muu: sertifikaatide ja dokumentide ametlik ingliskeelne tõlge, kui originaali keel pole inglise keel.

Valikulised vastuvõtu dokumendid

 • Uurimistöö ettepanek
  Lisateabe saamiseks pöörduge koordineeriva osakonna poole
 • Viitekiri
  Seda nimetatakse ka "soovituskirjaks". Endiselt juhendajalt ja / või tööandjalt.
 • Volikiri
  Kui taotleja kasutab taotlusprotsessi ajal lepinguta kolmanda osapoole teenuseid, tuleb allkirjastada volikiri. Taotlusi ei töödelda ilma.
Taotlemise kord

Rakendus käivitatakse veebipõhises rakendussüsteemis. Õpilased peavad registreeruma süsteemis, täitma veebipõhise taotlusvormi, laadima üles vajalikud dokumendid ja kandideerimise ajal täitma juhiseid.

Taotlusi menetletakse ainult siis, kui avaldustasu (150 EUR; tagastamatu) on kantud teaduskonna pangakontole. Lisateavet lõivude ülekandmise kohta leiate teaduskonna veebisaidilt.

Tulemused ja ametlik otsus tehakse teatavaks taotluste süsteemis.

Viimati uuendatud okt 2019

Teave kooli kohta

Eötvös Loránd University (ELTE) - in terms of student and staff number, quality of education and research, and its international relations - is a prestigious institution of public higher education in ... Loe edasi

Eötvös Loránd University (ELTE) - in terms of student and staff number, quality of education and research, and its international relations - is a prestigious institution of public higher education in Hungary, operating continuously since its inception in 1635. As a top-ranked research university in Hungary, it is the most popular higher education institution among applicants as well as alma mater of five Nobel laureates and leading figures in technology, public policy, and culture in Hungary. Näita vähem
V ringkond , Szombathely , Budapest + 2 Rohkem Vähem