MA loomemajanduses

Üldine

Programmi kirjeldus

Virtuaalne lahtiste uste päev

Kas soovite selle programmi kohta rohkem teada saada, külastada meie linnakut ja kohtuda praeguste õpilaste ja töötajatega mugavalt oma kodust? Liituge 6. veebruaril 2020 toimuva virtuaalse avatud uste päevaga!

Programm

Tänapäeva dünaamilises meediamaailmas on loovus ja innovatsioon lahutamatult seotud tehnoloogia ja globaliseerumisega. Radboud University aitame teil välja töötada peegeldava, uudishimuliku ja kriitilise ülevaate loomemajandusest ning selle seostest majanduse ja kommertsialismiga. Palume teil vaadata kaugemale autentsuse lubadusest, väärtushinnangutest või loomemajanduse kvaliteedipüüdlustest. Kuid mis kõige tähtsam - ärge kunagi unustage oma tuumast; loomemajanduse keskmes on kultuuritoode või sündmus. Sellepärast on igal kursusel ja igas arutelus meie lähtepunktiks esteetiline ja loominguline element. See tähendab loomemajandusele uue väärtuse ja olulisuse lisamist.

Loomemajanduse spetsialiseerumisel keskendume kunstilisele tootele. Vaatleme imelist uut maailma, kus kõrgmoe seostub tehnoloogiliste vidinatega ja kus teleseriaalid on kinos üha enam võitmas. Samuti uurite meie (post) tööstuslikku ühiskonda kui kultuurinähtust.

Faktid ja arvud

 • Kraad: magistriõpe kunsti ja kultuuri alal
 • Teaduskond: Kunstiteaduskond
 • Croho kood: 60087
 • Kestus: 1 aasta (60 EÜ), täistööaeg
 • Alguskuu (d): september, veebruar
 • Õppekeel: inglise keel
 • Registreeritud õpilased: 50–75 aastas
 • Kontakttunnid: 10-17 tundi nädalas

Loomemajanduse magistriprogramm: midagi teile?

 • Vaadake paljusid loomemajanduse valdkondi: mitte ainult mood, muusika, film ja televisioon, vaid ka (sotsiaal) meedia ja haridus.
 • Läheneme loomemajandusele, pöörates suurt tähelepanu kultuurile.
 • Praktiline programm koos mitme ülesandega nädalas, mis kutsub teid välja arendama nn pehmeid oskusi, et olla tööturul edukas.
 • Meil on tihedad kontaktid kunsti- ja kultuuriorganisatsioonidega Nijmegenis ja selle ümbruses.

Miks õppida seda programmi?

 • Läheneme loomemajandusele, pöörates suurt tähelepanu kultuurile: panime loomeobjekti, toote või protsessi ise uuringu keskmesse. See rõhuasetus muudab meie lähenemise Hollandis ainulaadseks.
 • Vaatleme loomemajanduse paljusid valdkondi: mitte ainult mood, muusika, film ja televisioon, vaid ka (sotsiaal) meedia ja haridus.
 • Me suhtume sellesse valdkonda praktiliselt, vaadates mitte ainult suuri osalisi, nagu ülemaailmsed konglomeraadid, vaid ka väikeseid ja keskmise suurusega ettevõtteid, unustamata seejuures ühemehe-naisettevõtteid.
 • Meie programm on praktiline, nädalas on mitu ülesannet, mis kutsub teid välja arendama nn pehmeid oskusi, et olla tööturul edukas.
 • Meil on tihedad kontaktid kunsti- ja kultuuriorganisatsioonidega Nijmegenis ja selle ümbruses. Neid kontakte saate kasutada, et saada tõelist maitset tööstuste kohta, kus töötate.

Meie lähenemine sellele valdkonnale

Loovust peetakse meie kaasaegses kultuuris üsna soovitavaks kaubaks. Uuendustegevuseks on vaja loovust - majandusteadlased ja riigiametnikud -, innovatsioon toob kaasa majandusliku õitsengu. Mida aga tähendab olla loov? Mis on loometooted?

Loomemajandus on dünaamiline ja keeruline valdkond, mis muutub kiiresti globaliseerumise ja uute ja põnevate tehnoloogiate pideva arendamise tõttu. Radboud University vaatleme paljusid loomemajanduse valdkondi, näiteks:

 • Mood: mood on äri-, loome- ja kultuuritööstus, mis toodab ja tarbib materiaalseid esemeid nagu tekstiil ja rõivad, aga ka ebaolulisemaid väärtusi nagu suundumused, kujundid, tähendus, soov, kogemus ja (ilu) ideaalid. Moe glamuur võib küll meid meelitada, kuid see on naftatööstuse järel kõige saastavam tööstus. Põllul domineerib uskumatu kiirus, kiire käive ja suur raiskamine. Kas moetööstus saab säilitada oma glamuuri, kuid muutuda jätkusuutlikumaks?
 • Meedia: Kaasaegses meediamaastikus domineerivad ülemaailmsed konglomeraadid, millel on ettevõtted erinevates tööstusharudes, näiteks filmistuudiod, teemapargid, televõrgud, spordi- ja uudistekanalid, plaadifirmad, kirjastused ja mängude arendajad. Selle tulemusel on tööstus muutunud kultuurimajanduseks, kus ainult kuus „meediahiiglast” - sealhulgas Disney ja Time Warner - kontrollivad 90% kõigest, mida me loeme, vaatame või kuulame. Vaatleme, kuidas meediatööstus kujundab tänapäevase meediatoodangu nii vormi kui ka sisu.
 • Haridus: loovus ja niinimetatud 21. sajandi oskused hariduses on oskused, mis on olulised tänapäevases postindustriaalse ühiskonna jaoks. Inimeste tung on õppida ja suurendada oma “kultuurilist intellekti” ka toodete reklaamimisel. Näiteks muuseumid muutuvad palju interaktiivsemaks, et aidata külastajatel nende sisu paremini mõista.

Loomemajanduse eksperdid seisavad silmitsi väljakutsetega

Meie lähenemisviis loomemajandusele on nii teoreetiline kui ka pragmaatiline. Sellel magistriõppe spetsialiseerumisel vaatleme loomemajanduse valdkonnas tegutsevaid suuremaid ja väiksemaid mängijaid, alates globaalsetest konglomeraatidest kuni ühemehe / naise ettevõteteni. Vaatame väljakutseid, millega nad võivad kokku puutuda. Nende väljakutsete hulka kuulub:

 1. Proovin kindlaks teha, mis tulevikus juhtub. Loomemajanduse tulevase eksperdina saate teada valdkonna enda suundumusi analüüsida ja ennustada: praktilistest küsimustest, nagu näiteks see, mida iPhone võib moel mõjutada, kuni üldisemate küsimusteni, näiteks kuidas saab kultuur kogukondi kokku viia või kuidas loominguline tööstused investeerivad ilu, kvaliteedi ja tähenduse kujundamise väärtustesse.
 2. Püütakse põldu säästvamaks muuta. Loomemajanduses liiguvad suundumused üllatavalt kiiresti. Homne kohustuslik kohustus on järgmisel nädalal vana. Kas kiiresti muutuvas globaliseerunud maailmas on võimalik suundumusi aeglustada? Või saame uue trendina tutvustada aeglust?

Kultuurinädal: meie loomemajanduse ajaveeb

Radboud University juhtivad teadlased kirjutavad kakskeelse ajaveebi loomemajanduse, kunsti patroonide ja kultuuripoliitika teemadel. See annab teile täiendava ülevaate meie spetsialiseerumisest ja vaadetest selles valdkonnas

Spetsialistid

Loomemajandus on kunsti ja kultuuri magistriprogrammi spetsialiseerumine. Muud spetsialiseerumised on:

 • Turism ja kultuur
 • Kunstgeschiedenis (hollandi keeles)
 • Kunstbeleid en Kunstbedrijf (hollandi keeles)

Magistriprogramm Loomemajandus 4 minutiga

Vastuvõtmine ja rakendamine

Rahvusvahelise kraadi omandanud üliõpilased

Bakalauruse kraad

Teie vastuvõtt sellesse programmi sõltub teie varasemast haridusest. Teid võidakse vastu võtta, kui teil on lõpetanud loomemajanduse bakalaureusekraad: kultuuriuuringud, kunstiajalugu või kunstide bakalaureusekraad, mille kunstiajaloo, kultuuriuuringute ja / või kultuuripoliitika eriala on vähemalt 30 EÜ. Teie kraad peab olema võrdne Hollandi Teadusülikooli diplomiga. Sissepääsukomisjon teeb kindlaks, kas välisüliõpilasel on nõutavad teadmised vastuvõtmiseks.

Inglise keele oskus

Selles programmis osalemiseks peate valdama nii kirjalikku kui ka räägitavat inglise keelt. Inglise keelt emakeelena kõnelevad inimesed *, kellel pole Hollandi bakalaureusekraadi või VWO diplomit, vajavad ühte järgmistest:

 • TOEFL-i skoor ≥575 (paberipõhine) või ≥90 (Interneti-põhine) ja kõik alamtulemid ≥22
 • IELTS skoor on ≥6,5 ja kõik alamklassid on ≥6,5
 • Cambridge Certificate of Advanced English (CAE) või inglise keele oskuse tunnistus (CPE) tähisega C või kõrgem
 • Inglise keeles täielikult õpetatava bakalaureuseõppe programmi edukas läbimine ühes järgmistest riikidest: EL / EMP riigid, Austraalia, Kanada, Uus-Meremaa, Ameerika Ühendriigid

* Taotlejad loetakse inglise keelt emakeelena kõnelejaks, kui nad on Austraalia, Kanada (välja arvatud Quebec), Iirimaa, Uus-Meremaa, Singapuri, Suurbritannia, USA või Lõuna-Aafrika kodanikud.

Üliõpilased, kellel on Hollandi kraad

Bakalauruse kraad

Sellele magistriõppesse lubamiseks on vaja lõpetatud bakalaureusekraadi kultuuriuuringutes, kunstiajaloos või bakalaureusekraadi, millel on vähemalt 30 EÜ kunstiajaloo, kultuuriuuringute ja / või kultuuripoliitika alal. Radboud University kunstiteaduskonna bakalaureusekraadiga üliõpilasi võib vastu võtta pärast 30- Radboud University lõpetamist. Lisateabe saamiseks pöörduge õpilasnõustaja poole.

Rakenduskõrgkooli bakalaureusekraadiga üliõpilaste vastuvõtt (hollandi: hbo; saksa: Fachhochschule)

Rakenduskõrgkooli bakalaureusekraadiga üliõpilastele ei ole magistriõppesse otsest vastuvõttu. Nad saavad taotleda sisseastumist eelmagistriõppesse.

Osaliselt Hollandi kraadi omandanud õpilased

Üliõpilased, kes on oma kvalifikatsiooni osaliselt omandanud Hollandis

Palun saatke vastuvõtuosakonnale üksikasjalik e-kiri, kus oleks selgelt kirjas, millised diplomid olete saavutanud ja millises riigis olete need saavutanud. Seejärel soovitame teile, millist protseduuri teie konkreetses olukorras järgida.

Tähtajad

Kas teil on varasem hollandi haridus?

Madalmaade kraadi omandavad õpilased, kes soovivad alustada septembris, peavad oma õppekoha Studielinkis lõpetama enne 31. augustit . Õpilased, kes soovivad taotleda veebruarikuu sisseastumist, peavad oma avalduse täitma enne 31. jaanuari . Lisateavet leiate jaotisest Madalmaade varasema haridusega õpilaste vastuvõtt ja kandideerimine.

Kas teil on rahvusvaheline kraad?

Muud tähtajad kehtivad taotlejatele, kes on kraadi omandanud väljaspool Madalmaid.

EL-i / EMP välised stipendiumiga taotlejad

Kolmandad riigid, kes ei kuulu Euroopa Liitu / EMP-sse ja kes soovivad saada stipendiumi, peavad esitama septembrikuu täieliku taotluse enne 1. märtsi .

EL-i / EMP välised taotlejad ilma stipendiumita

Kõik muud ELi / EMP-välised taotlejad peavad täieliku taotluse esitama enne 1. aprilli septembri koguse kohta ja enne 1. novembrit veebruari koguse kohta.

See on viimane tähtaeg ja sisaldab saabumiseelseid teenuseid, mis koosneb majutuse ja viisatoetuse abist.

EL / EMP taotlejad

EL / EMP riikide * õpilased peavad majutuse saamiseks abi saamiseks esitama enne 1. maid täieliku avalduse septembrikuu vastuvõtu kohta. Radboud University kaalub EL / EMP taotlusi endiselt 1. juulini , kuid võib-olla ei saa ta majutuse osas abi pakkuda. Veebruarikuu sisseastumiseks peavad õpilased esitama täieliku avalduse enne 1. detsembrit.

Taotlejad saavad vastuvõtuotsuse umbes 3–4 nädalat pärast seda, kui nad on kandideerinud veebipõhises taotlussüsteemis OSIRIS Application.

Registreerumise tähtajad

Septembri tarbimine:
 • 1. juuni - EL-i / EMP välised taotlejad
 • 15. august - EL / EMP taotlejad
Veebruari tarbimine
 • 1. detsember - väljaspool ELi / EMP-d osalevad taotlejad
 • 15. jaanuar - EL / EMP taotlejad

* EL / EMP riigid: Austria, Belgia, Bulgaaria, Horvaatia, Küpros, Tšehhi, Taani, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Kreeka, Ungari, Island, Iirimaa, Itaalia, Läti, Liechtenstein, Leedu, Luksemburg, Malta, Madalmaad (sealhulgas Kariibi mere maad), Norra, Poola, Portugal, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Hispaania, Rootsi või Ühendkuningriik.

Meie uuringud selles valdkonnas

Väike valim Radboud University loomemajanduse valdkonnas tehtud uurimistööst:

Mood ja tehnoloogia

Radboud University professor Anneke Smelik juhib interdistsiplinaarset uurimisprojekti „Wearables Crafting Wearables“, mille eesmärk on kavandada kangaid, mis on vastupidavad, moes ning ka tootmisahelas majanduslikult tasuvad. Kui moodsa tehnoloogia ehk „kantavate” tulevikku on mitu korda kuulutatud, jääb praktika maha. Rõivad lahkuvad laborist või kõnniteelt harva, kuna neid ei katsetata kogu tootmisahelas; disaini esteetika pole tehnoloogiasse integreeritud; või jäävad need vidinaks, võtmata arvesse kandja keha, identiteeti või jõudlust. Läbi omavahel seotud teadusprojektide aitab see interdistsiplinaarne programm ületada lõhe teooria ja praktika, katsete ja tööstuse ning disaini ja tootmise vahel. Selle tulemusel analüüsib projekt mitte ainult käsitööna kantavaid esemeid, vaid ka seda, kuidas moodne tehnoloogia on identiteediga seotud, mõistab selle sotsiaalset mõju, lähendab tehnoloogiat moedisainile ja muudab selle Hollandi loomemajanduse konkurentsivõimeliseks haruks.

Heliline koostoime

Radboud University õppejõud Vincent Meelberg uurib heli ja interaktsiooni suhet. Inimesed suhtlevad üksteisega heli, näiteks kõne abil. Muusika tegemine on ka helilise koostoimimise vorm. Sellised seadmed nagu äratused, mobiiltelefonid ja isegi autod suhtlevad kasutajatega heli kaudu. Oma uurimistöös uurib Meelberg neid helilise interaktsiooni erinevaid vorme, keskendudes nii igapäevastele helidele kui ka helidele, mis on kunstipraktika tulemus, näiteks muusika, raadiolavastused ja helikunst. Selles uurimistöös käsitletakse selliseid küsimusi nagu viisid, kuidas me kasutame heli interaktsiooniks, kuidas heli kodeerib keskkonnatingimusi ja kuidas kunstipraktikad võivad meile õpetada, kuidas heli võib meid mõjutada.

Vincent Meelberg on ajakirja Journal of Sonic Studies asutav toimetaja ja hiljuti kopeerinud kõlav kunsti käsitlevat raamatut nimega The Routledge Companion to Sounding Art (Routledge 2017).

Meediatööstus

Martijn Stevens uurib loomemajanduse valdkondadevahelise ja valdkondadeülese koostöö sotsiaalseid, kultuurilisi ja organisatsioonilisi mõõtmeid. Sageli on väidetud, et loomemajandus on innovatsiooni tõukejõud ja lisaks toimub edukas innovatsioon enamasti suhete kaudu. Seetõttu on ülioluline „koostööle pühendumise” kultuur. Kuid loomemajandus on ka väga ambivalentsed ja institutsionaalselt keerukad, kuna samaaegselt eksisteerivad omavahel vastuolulised diskursused ja lahknevad tugiraamid, mis põhjustab loomeprotsessis sageli dissonantsi ja häireid. Seetõttu ei ole innovatsioon tingimata mugav ega nauditav ettevõtmine. Seetõttu tuleks erilist tähelepanu pöörata vastastikuse usalduse ja austuse tugevdamisele.

Lisaks suurele huvile valdkondadevahelise uurimistöö vastu, on Martijn Stevens kirglikult kiindunud ka õpikeskkonna loomisele, mis soodustab ühiseid katseid ja interdistsiplinaarset mõtlemist. Seetõttu on ta osalenud mitmetes projektides, mille eesmärk oli ergutada kunsti, teaduse ja humanitaarteaduste alal õppivate õpilaste vastastikust vahetust.

Karjääri väljavaated

Kui soovite teha karjääri selles valdkonnas, kus kunst kohtub kaubandusega, kus kõrgliiga kohtub madala vaevaga ja kus eliit kohtub avalikkusega, sobib magistri spetsialiseerumine loomemajandusele kindlasti teie huvidele.

Oskused

See magistriõpe aitab teil välja töötada peegeldava, uudishimuliku ja kriitilise hoiaku, mida vajate selles valdkonnas edu saavutamiseks, vaadates samal ajal tähelepanelikult neid teemasid ümbritsevaid uurimismeetodeid ja arutelusid. Tutvute poliitikadokumentide, äriplaanide, tuleviku skriptidega, põhjalike teadmistega loometootel põhinevatest tööstusharudest. Samuti saate hinnata tulevasi suundumusi, eriti kui see on seotud tööstusega. Lühidalt: teil on vajalikud oskused, et aidata kaasa noore ja dünaamilise loomesektori arengule.

Tööpositsioonid

Töökohad, mida võite leida pärast selle programmi lõpetamist, on väga mitmekesised. Loomemajanduse maastik on nii mitmekesine kui suur ja see laieneb pidevalt, luues palju uusi potentsiaalseid töökohti. Seetõttu loodame, et loomemajanduse asjatundjate järele on üha enam nõudlust.

Et anda teile idee võimalike töökohtade kohta, siin valmivad töökohad, mida meie lõpetajad teevad praegu:

 • Trendide jälgija ettevõtetele
 • Haridusorganisatsiooni kunstihariduse konsultant
 • Riikliku kommertstelevisioonijaama kvaliteetse televisiooni konsultant
 • Valitsuse kultuuripoliitika kujundaja
 • Festivali korraldaja
 • Veebimeister muuseumis
 • Programmi korraldaja filmifestivalil

Loomemajandus teleris!

Hollandi telesaade Ondernemen doen we zo ("Kuidas me oma äri ajame ") tutvustas loomemajanduse magistriprogrammi loomemajanduse saates. Endine tudeng Ricardo rääkis trendivaatlusettevõttest, mille ta pärast kooli lõpetamist käivitas.

Tööturu teave Hollandis Studiekeuze123 *

Kunstide ja kultuuri magistrantuuri lõpetanutest leidis 45% töö oma valdkonnas. Brutopalk, mis põhineb 29 tunnil nädalas, on 1800 eurot. (Allikas: www.studiekeuze123.nl)

Radboud karjääriteenistus

Radboud karjääriteenus aitab õpilastel leida praktikakohti, annab karjäärinõuandeid ning pakub töökohale kandideerimisel näpunäiteid ja juhiseid.

Viimati uuendatud dets 2019

Teave kooli kohta

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 r ... Loe edasi

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 research university. We offer 11 English-taught Bachelor's programmes and 35 English-taught Master’s programmes with many specialisations which will give you the necessary skills and insights into research and practice within your own subject area. You will benefit from our personal teaching style, our top research institutes, and a green and friendly student city. Näita vähem