Ancient ja Medivali Vahemere maailmade magistriõpe pakub põhjaliku ülevaate Rooma linnast ja selle rollist Rooma impeeriumi pealinnana ning Rooma "idee" kujutamisest kogu sajanditeni. Vanad ja keskaegsed Vahemere-maailmad pakuvad ainulaadset programmi, mis keskendub nii iidse kui ka keskaja ajaloo üleminekule kui ka nendele perioodidele. Selles erialal õpetatakse vanade ja keskaegsete ajaloo valdkondade spetsialistide rühma. Nende eksperditeadmised hõlmavad ka Rooma staatust keskajast peale renessansi ja tänapäevani.

Üldkursused

Historiograafia ja teooria
See kursus pakub põhjalikku analüüsi nii Rooma linnast kui ka selle rollist Rooma impeeriumi pealinnana ja Rooma „ideest” sajandite jooksul, hõlmates nii vana kui ka uut või teist Rooma, Konstantinoopoli. See kursus annab historiograafilise ülevaate viisidest, kuidas Rooma erinevad aspektid pöörduvad valitsejate ja kirjanike kujutlusvõimele kogu ajaloo vältel, alates 20. sajandi Mussolinist ja tagasi Rooma impeeriumi esimesele keiserile Augustusele.

Uurimisseminar: tsivilisatsioonid kriisis: kriiside ideoloogia iidse ja keskaja Euroopas
Selle kursuse raames uurime mitmeid ühiskondlikke kriise, mis on tabanud iidset Rooma ja selle Lääne-Euroopa järeltulijaid, uurides nii kriiside tausta kui ka kultuurilisi, sotsiaalseid ja poliitilisi (või pigem „ideoloogilisi”) vastuseid nendele ühiskondlikele probleemidele. Me keskendume konkreetselt mehhanismidele, mis on mängitud, kui tänapäeva eesmärkidel kasutatakse varasemaid narratiive.

Uurimisseminar: tseremooniad kui leiutatud traditsioon

Rooma identiteedi kujundamise ja edastamise peamised viisid olid triumfid, rongkäigud ja avalikud religioossed tseremooniad. Selles kursuses uurime paljusid tseremoonilise elu kihte Roomas ja mujal, uurime antropoloogilisi ja sotsioloogilisi lähenemisviise küsimustele, kuidas ja miks sellised traditsioonid on „leiutatud”.


Selles inglise keele õpetuses spetsialiseerunud eriala puhul jõuate arusaamisele loovusega hõõguvast valdkonnast: kus kunst vastab kaubandusele ja kus kultuur loob innovatsiooni ja sotsiaalset ühtekuuluvust.

 • Lisaks saate oma ajakava isikupärastada, valides erinevaid valikaineid. Lisateavet leiate meie veebisaidilt.

Miks õppida Anciend ja keskaegseid Vahemere riike Radboud University ?

 • Meie fookus Roomas on ainulaadne, sest spetsialiseerumine hõlmab nii Bütsantsi ajalugu kui ka Lääne-Euroopa arenguid
 • Lisaks Rooma sisulistele teadmistele saate õppida ka olulisi oskusi, näiteks võimalust valida, analüüsida ja tõlgendada asjakohast ajaloolist teavet.
 • Meie töötajatel on lai võrgustik, mis sisaldab kontakte Rooma kuninglikus hollandi instituudis ja Türgi Madalmaade instituudis. Nad võivad teie poole pöörduda õiges suunas, kui soovite õpingute ajal praktikat või muid võimalusi.
 • Õpilased võivad oma magistritöö ka prantsuse, itaalia või saksa keeles kirjutada, kui see on nende emakeel.
 • Rahvusvahelised üliõpilased, kes otsivad semestrit välismaal, võiksid selle magistri eriala valida pool aastat, nimelt järgides Radboud University esimesel semestri kursusi.
 • Meie programm on nii laia kui ka multidistsiplinaarne.
 • Meie programmi õpetatakse, kasutades erinevaid õppemeetodeid ja ülesandeid.
 • Sind õpetatakse väikestes gruppides stimuleerivas kollegiaalses keskkonnas.
 • Teadusuuringud ja haridus on tihedalt põimunud.

Vastuvõtutingimused

 1. Lõpetatud ajaloo bakalaureusekraad (USA = ajaloo major) või BA / MA kraadi seotud valdkondades nagu kreeka ja ladina või arheoloogia
 2. Inglise keele oskus
  Et selles programmis osaleda, peate olema sujuvalt nii inglise keelt kui kirjalikku ja kõneldavat. Inglise keele emakeelena võõrkeeled *, kellel puudub Hollandi bakalaureusekraad või VWO diplom, vajab ühte järgmistest:
 • TOEFL skoor ≥90
 • IELTS skoor on ≥6,5
 • Cambridge Certificate of Advanced English (CAE) või inglise keele oskuse tunnistus (CPE) tähisega C või kõrgem

Pange tähele: see on valikuline programm. Intervjuud võivad olla osa taotlusprotsessist.

Neile, kes ei vasta nõuetele

Kui te ei vasta nendele vastuvõtu nõuetele, võib olla võimalik võtta üheaastane magistriõppeprogramm ja registreeruda magistriõppes aasta hiljem pärast e-magistri edukat lõpetamist.

Programmi õpetamise keel:
Inglise

Vaata veel 30 kursust Radboud Universityis »

Viimati uuendatud March 23, 2019
See kursus on Ülikoolilinnas
Start Date
sept 2019
Duration
1 - 1 aasta
Päevane õpe
Price
2,083 EUR
EMP-le 2 083 eurot ja mitte-EMP-i üliõpilasele 11 471 eurot
Deadline
Võta kooliga ühendust
1 April (non-EEA students) or 1 May (EEA students)
Asukohtade järgi
Kuupäeva järgi
Start Date
sept 2019
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
1 April (non-EEA students) or 1 May (EEA students)

sept 2019

Location
Avalduste vastuvõtu lõppkuupäev
Võta kooliga ühendust
1 April (non-EEA students) or 1 May (EEA students)
End Date

Master's specialisation in Eternal Rome