MA muinas- ja keskaegses Vahemere maailmas

Üldine

Programmi kirjeldus

Virtuaalne lahtiste uste päev

Kas soovite selle programmi kohta rohkem teada saada, külastada meie linnakut ja kohtuda praeguste õpilaste ja töötajatega mugavalt oma kodust? Liituge virtuaalse avatud uste päevaga 3. detsembril 2019!

Programmi ülevaade

 • See programm on mõeldud ajaloo, arheoloogia või sellega seotud valdkondade bakalaureuse või magistriõppe üliõpilastele.
 • Sukelduge sügavale iidse ja keskaegse Vahemere maailma, et mõista Kesk-Ida tsivilisatsioonide rolli kaubanduses, arengus ja kultuurivahetuses, samuti nende kestvat pärandit.
 • Saate omandada ajaloolise teabe analüüsimise ja tõlgendamise oskused, et saada minevikust põnevaid uusi teadmisi.
 • Valmistage end ette professori, arhivaari, raamatukoguhoidja, teadlase või ajakirjaniku karjääriks.

Miks valida see aste?

Vahemeri oli iidse, Bütsantsi, islami ja keskaja läänemaailma keskpunkt ning ajaloo mõne suurima tsivilisatsiooni asukoht. See programm keskendub Vahemerele impeeriumide ja kultuuride ristumiskohas, kasutades diakroonilist lähenemist, mis hõlmab sajandite ja mandrite vahel.

Muistsed ja keskaegsed Vahemere maailmad tutvustavad ainulaadset programmi, mis keskendub nii üleminekule muinas- kui ka keskaja vahel, kui ka neile perioodidele endile. Kursused kajastavad seda, mis tegi Vahemerest nii olulise kaubanduse, linnaarengu ja kultuurivahetuse keskuse.

Teid ümbritsevad pühendunud professorid ja teadlased ning neid toetatakse teie enda teadustöös Radboud võrgu ja ühenduste kaudu vastava ala teadusinstituutidega. Kui olete huvitatud mineviku avamisest ja siia jõudmiseks vajalike sammude jälgimisest, siis on see programm teile sobiv.

Mida sa õpid?

Seda programmi õpetab rahvusvaheliselt tunnustatud spetsialistide rühm, kes uurivad nii mitmekesiseid teemasid nagu kultuuriline identiteet, kultuurimälu ja kujutletud kogukonnad; regionalismid, kolonialism ja vallutused; järjepidevus ja muutused iidse ja keskaegse perioodi jooksul; traditsioon ja ideoloogia; majandusajalugu ja kaubandus, sealhulgas numismaatika; religioonidevaheline kontakt, mõjutamine ja akulturatsioon.

Teil on võimalik liituda ajaloolise aruteluga, arutada Vahemere maailma pärandit ja mõista pärandit, mis jätkub tänapäeval. Selles programmis rakendate oma oskusi valitud teadusteemal, mida toetavad meie suurepärane võrgustik ja ajaloo-, kirjandus- ja kultuuriuuringute instituudi professorid.

Klassiruumis ja väljaspool seda

Radboud University iidse ja keskaegse Vahemere ajaloo magistriõpe võimaldab teil vabadust ja paindlikkust, aga ka mitmekesiseid kogemusi klassiruumis ja sellest väljaspool.

 • Kohandage programmi vastavalt oma huvidele, valides valikainete teistelt disipliinidelt
 • Aastaringsed ekskursioonid võimaldavad teil saada praktilisi kogemusi, et komplimenteerida klassiruumis omandatud teadmiste osas
 • Kursuse väiksus tähendab, et teil on klassiruumis ideede arutamiseks palju võimalusi
 • Saate abi praktikakohtade leidmisel ja suurepäraste uurimisvõimalustega ühenduse loomisel

Karjääri väljavaated

Selle programmi lõpetanud võiksid tööd leida järgmiselt:

 • Avalike suhete ametnik
 • Avaliku teenuse juhtimine
 • Raamatukoguhoidja või arhivaar
 • Teadlane
 • Muuseumi direktor
 • Professor või õppejõud
 • Ajakirjanik

Vastuvõtutingimused

Lõpetatud ajaloo bakalaureuse kraad või bakalaureuse kraad seotud erialadel nagu kreeka ja ladina keel või arheoloogia. Teie kraad peab olema võrdne Hollandi teadusülikooli diplomiga.

Pange tähele: see on valikuline programm. Intervjuud võivad olla osa taotlusprotsessist.

Keelenõuded

Et selles programmis osaleda, peate olema sujuvalt nii inglise keelt kui kirjalikku ja kõneldavat. Inglise keele emakeelena võõrkeeled *, kellel puudub Hollandi bakalaureusekraad või VWO diplom, vajab ühte järgmistest:

 • TOEFL skoor ≥575 (paberil põhinev) või ≥90 (internetipõhine)
 • IELTS skoor on ≥6,5
 • Cambridge Certificate of Advanced English (CAE) või inglise keele oskuse tunnistus (CPE) tähisega C või kõrgem

* Taotlejad loetakse inglise keelt emakeelena kõnelejaks, kui nad on Austraalia, Kanada (välja arvatud Quebec), Iirimaa, Uus-Meremaa, Singapuri, Suurbritannia, USA või Lõuna-Aafrika kodanikud.

Neile, kes ei vasta nõuetele

Kui te ei vasta neile sisseastumisnõuetele, võib olla võimalik võtta ette üheaastane magistriprogramm, mis võimaldaks teil pärast edukat lõpetamist magistriõppesse registreeruda.

Tähtajad

Programmid algavad septembris

 • EMP mitte-EMP üliõpilased: 1. aprill
 • EMP üliõpilased: 1. mai
Viimati uuendatud November 2019

Teave kooli kohta

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 r ... Loe edasi

At Radboud University in the Netherlands, you can obtain a high-quality and internationally accredited Master’s degree. Leading academics and excellent professors offer you what you need a a top-200 research university. We offer 11 English-taught Bachelor's programmes and 35 English-taught Master’s programmes with many specialisations which will give you the necessary skills and insights into research and practice within your own subject area. You will benefit from our personal teaching style, our top research institutes, and a green and friendly student city. Näita vähem