MA näituste kujundamisel

Üldine

Loe lähemalt selle programmi kohta ülikooli kodulehel

Programmi kirjeldus

ma exhibition design

Loo sisukaid elamusi ja kaasahaaravaid ruume

Programmijuhi Clare Browni juhtimisel on näitusekujunduskunsti magistrikraad üks väheseid rahva akrediteeritud kraadiõppe programme, mis on pühendatud tõlgendavale näitusekujundusele. Õppekava on keskendunud disainmõtlemisele ja kogemuslikule kujundamisele, mida õpilased õpivad akadeemiliste, tehniliste ja reaalse maailma disaini võimaluste tasakaalustatud integreerimise kaudu. Kogu programmi vältel on õpilastel väljakutse kaaluda inimtegurite mõtestatud elamuste ja haaravate ruumide loomisel. Õpilased omandavad kasutajakeskse disaini kaudu narratiivse keskkonna ja muuseuminäituste loomiseks vajalikud professionaalsed ja tehnilised oskused.

MA näituste kujundamise programmis õppimise lahutamatuks osaks on reaalse maailma kujundamise võimalused. Õpilased praktiseerivad disainipõhist, iteratiivset ja koostööl põhinevat kujundamist projektipõhise kursuste kaudu. Portfelli loomise võimalused leiavad aset ka kliendipõhistes projektides, mille on lõpetanud DesignCorps, õppekavaväline disainigrupp, mis on kohustuslik näitusekujundusõpilastele. Kujundusprogrammina, mis asub suurema teadusasutuse kontekstis, on palju võimalusi, et saada kasu disainipõhisest koostööst teaduse, tehnoloogia, inseneri, kunstide ja humanitaarteadustega.

Õppekava

MA näituste kujundamise programmis on kaheaastane, 48-aineline programm, mille saab lõpule viia täisajaga traditsioonilise õppe neljas semestris. Osakoormusega õpe on saadaval ka neile, kes tasakaalustavad kursuste karjääri ja muid nõudmisi.

Õppekavas keskendutakse neljale peamisele õppesuunale: muuseumi teooria, disainiteooria, tehnilised oskused ja praktilised kogemused. Programmi viies fookusvaldkond on näitusekujunduse kui kogemusliku meediumi tuleviku kaalumine.

Lisaks ülikooli üldharidusnõuetele ja nende suurematele, Columbia kolledži bakalaureuseõppe üliõpilastele esitatavatele nõuetele tuleb täita veel üks kolledžipõhine üldhariduse õppekava. Õpilased saavad kursuse bülletäänis rohkem teada saada nii uute programminõuete kui ka üldharidusnõuete kohta.

Columbia kolledži kogemus ettevõttelt GW Arts & Sciences Vimeo teemal.

Osakonnaelu

Õpilastel on võimalus arendada väärtuslikke professionaalseid võrgustikke liikmelisuse kaudu Washingtoni üliõpilaste peatükis. SEGD kaudu osalevad õpilased konverentsidel, võtavad ette väljasõite Philadelphiasse ja New Yorki, et külastada disainifirmasid ning osaleda karjääridele keskendunud töötubades.

Programmi õppejõud on kõik suuremate muuseumide ja disainifirmade hulgast. See professionaalselt orienteeritud õppejõud pakub tudengitele lisaks professionaalseid nõuandeid ja võimalusi võrgustike loomiseks ka reaalse maailma näituste kujundamise projektidele.

DesignCorps on kunstide ja disaini kolledži Corcoran Schooli kraadiõppurite kollektiiv (juhib teaduskonna nõunik Clare Brown), kes vaatavad läbi, võtavad vastu ja rakendavad kliendipõhiste disainiprojektide ettepanekuid professionaalse disainiteaduskonna juhendamisel. Algselt näituste kujundamise magistriprogrammist pärit DesignCorps võtab Washingtoni DC suurlinna piirkonnas läbi kolmemõõtmelise, narratiivse ja keskkonnakujundusprojekti, näiteks näitused, installatsioonid, sisekujundused ja hüpikkogemused klientidele.

Viimaste projektide hulka kuuluvad:

 • Faces Of Diplomacy, fotonäitus koostöös Corcoran Photography õpilastega USA välisministeeriumi diplomaatia keskuses.
 • Memnoni projekt, mis on tehtud koostöös GW tehnikakooli ja DC riigikoolidega termoakustiliste ja termokineetiliste skulptuuride väljatöötamiseks.
 • For The Record - koostöö Washingtoni ajaloolise seltsiga
 • ADA 25 / VSA 40, Kennedy lavakunstikeskuse suuremahuline installatsioon, mis hõlmab 5 näitust kogu hoones. Projekt langeb kokku puuetega inimeste õiguste riikliku tähistamisega ja tähistab puuetega inimeste ameeriklaste seaduse 25. aastapäeva ja VSA (endine väga eriline kunst) 40. aastapäeva.

Karjäär ja praktika

Asub Washington DC südames, muuseumi- ja disainiringkondade rahvusvahelise sõlmpunktina, pakkuv MA näituste kujundamise programm üliõpilastele võimaluse oma oskusi ja teooriat praktiseerida kõrgeima kaliibriga spetsialistide seas. Üliõpilased saavad praktikat Smithsonian Institutioni muuseumides, Rahvuslikus Loomaaias, Riiklikus Kunstigaleriis, Tekstiilimuuseumis, Creative Mornings DC-s, SweetGreenis ja auhinnatud näitusekujundusettevõtetes, mis asuvad DC-s

Täiendavate hiljutiste võõrustajate hulka kuuluvad:

 • Ameerika ajaloo muuseum
 • Smithsonian Latino keskus
 • Riiklik õhu- ja kosmosemuuseum
 • Freer ja Sackleri kunstigaleriid
 • Phillipsi kollektsioon
 • Smithsoni messikeskus
 • Riiklik portreegalerii
 • Hamiltoni galerii
 • Tekstiilimuuseum
 • Aafrika-Ameerika ajaloo ja kultuuri uus rahvusmuuseum
Viimati uuendatud märts 2020

Teave kooli kohta

At GW’s Columbian College of Arts and Sciences, research thrives, critical thinking is endemic, collaboration is constant, and real world training go hand-in-hand with learning.

At GW’s Columbian College of Arts and Sciences, research thrives, critical thinking is endemic, collaboration is constant, and real world training go hand-in-hand with learning. Näita vähem