MA professionaalse tõlke alal

Üldine

Programmi kirjeldus

MA professionaalse tõlke erialal (MAPT) arendab teid suurepärasest võõrkeeleoskajast edukaks professionaalseks lingvistiks.

MAPT (varem tõlge koos keeletehnoloogiaga) on osa Euroopa tõlkevõrgustiku magistrandist, millel on praegu 64 liiget kogu Euroopas. Swansea University on Walesi ainus liige.

Te viime läbi põhjaliku tõlketöö üldise, administratiivse ja tehnilise teksti osas ning koolitate tööstuses kasutatavaid arvutipõhiseid tõlkeriistu.

Kraadi esimene osa hõlmab võimalusi arendada spetsiifilisi oskusi suulise tõlke, audiovisuaalse tõlke, masintõlke ja tarkvara lokaliseerimise, terminoloogia haldamise, videote tegemise või digitaalse kirjastamise alal.

Tõlke töökogemuse moodulis simuleerite tõlkeettevõtteid, tehes koostööd kohalike tõlkeettevõtetega ja pakkudes professionaalsetele standarditele vastavaid tegelikke komisjone.

Kraadi teises osas tutvustatakse kahe laiendatud tõlkega või akadeemilise väitekirjaga või 13-nädalase praktikaga tõlkeettevõttes Suurbritannias või mujal.

Keelepaarid (vastavalt nõudmisele):

 • Saksa> inglise keel
 • Inglise> saksa
 • Prantsuse> inglise keel
 • Inglise> prantsuse
 • Itaalia> inglise keel
 • Inglise> itaalia
 • Hispaania> inglise keel
 • Inglise> hispaania
 • Kõmri> inglise keel
 • Inglise> kõmri
 • Inglise> araabia
 • Inglise keel> mandariini keel

Miks just professionaalne tõlge Swanseas?

Walesis asuva Euroopa tõlkevõrgustiku ainsa liikmena on Swansea University välja kujunenud professionaalse tõlke profiil. Teie õpingute kujundamiseks on meil olemas standardsed kaasaegsed seadmed ja tugev väliste organisatsioonide ülemaailmne võrgustik.

Kunstide ja humanitaarteaduste kolledž põhineb meie energilisel Singleton Parki ülikoolilinnal, pargipiirkonnas, vaatega Swansea lahele.

Lõppkeskuse eesmärk on edendada rahvusvahelise standardi individuaalset ja ühist uurimistegevust, see pakub toetavat keskkonda kraadiõppe uurimiseks ja õpetas magistrantide õpinguid.

See pakub kraadiõpet akadeemilise ja ametialase arengu edendamiseks ning hõlbustab seminariprogramme, töötubasid ja rahvusvahelisi konverentse.

Teie professionaalne tõlkekogemus

Enne 60-ainepunktilist moodulit kahes laiendatud tõlkes või akadeemilist väitekirja või 13-nädalast praktikakohta tõlkeettevõttes uurite komplekti kohustusliku ja valikulise 20-ainepunktilist moodulit edasijõudnute kirjaliku ja suulise tõlke kohta.

Moodulid hõlmavad paljude eri keelte täpsemat tõlkimist ja tõlgendamist erinevates kontekstides ja tööstusharudes. Ettevõtte, tervise ja õiguse tõlgendamiseks on olemas spetsiaalsed moodulid.

Teises osas pakub laiendatud tõlgete võimalus arendada eriala. Üks tõlge peab olema tehniline ja teostatud peamise CAT-tööriista abil.

Disertatsioonivõimalus võib keskenduda tõlkeuuringute teemale, näiteks kahe või enama avaldatud tõlke võrdlusele või erialaterminoloogia uurimisele või tõlketehnoloogia uurimisele.

Internatuuri võimalus võib toimuda kas Suurbritannias või välismaal. Meie ulatuslik nimekiri professionaalsetest kontaktidest on teile saadaval, kuid peate tegema oma avaldused ja läbima sisseastumiskatsed.

Professionaalse tõlke tööhõivevõimalused

Professionaalse tõlke eriala magistrikraad parandab märkimisväärselt teie väljavaateid tõlketööstusele. Õpingute või praktika ajal võite oma tulevase töö jaoks luua olulisi ühendusi.

Selle kursuse lõpetajad sisestavad hulga erinevaid tõlkimise ja tõlgendamise rolle. Paljud astuvad ka teaduskraadide poole ja jätkavad karjääri akadeemilistes ringkondades.

Sisenemise nõuded

Esimene aste, tavaliselt tõlge, keel või sellega seotud õppeaine, tavaliselt ülemine sekund või üle selle (või samaväärne). Alternatiivina võime aktsepteerida vähemalt kaheaastast asjakohast töökogemust. Ülemeremaade üliõpilased peavad olema võimelised IELTS-is 6.5 demonstreerima inglise keele oskust. tase (või samaväärne).

Karjäär ja tööalane konkurentsivõime

Karjäär ja tööalane konkurentsivõime Swansea tööalase konkurentsivõime akadeemia (SEA) toetab teid igal karjäärireisil, mis aitab teil arendada tulevikku.

Meie karjääriteenuste teenused on järgmised:

 • Tööhõivealased töötoad, tööandjate vestlused, eriüritused ja karjäärimessid.
 • Professionaalselt kvalifitseeritud karjäärinõustajate individuaalsed nõuanded ja juhised.
 • Abi töökohtade, praktikakohtade, praktikakohtade ja vabatahtliku tegevuse võimaluste leidmisel.
 • Juurdepääs teabeallikatele mitmesugustel karjäärijuhtimise teemadel.
 • Rahaline toetus üliõpilaspraktikavõimaluste ja üliõpilaseltsi / klubiürituste toetamiseks.

Samuti pakume Swansea University lõpetajale abi ja nõu kuni kaks aastat pärast lõpetamist.

Viimati uuendatud sept 2020

Keystone'i stipendium

Tutvu meie stipendiumi võimalustega

Teave kooli kohta

Swansea University is a research-led university that has been making a difference since 1920. The University community thrives on exploration and discovery, and offers the right balance of excellent t ... Loe edasi

Swansea University is a research-led university that has been making a difference since 1920. The University community thrives on exploration and discovery, and offers the right balance of excellent teaching and research, matched by an enviable quality of life. Näita vähem